Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
ο νικολας που μας λεει οτι οι πανεπιστημισσες σε ρωτανε 2ρη ερωτηση μετα το με τι ασχολεισαι
αν σου αρεσε η κοκκινη η η μπλε ταινια του κιζλοφσκι

και οχι τι ζωδιο εισαι αχ ταιριαζουμε :2funny:
Τεραστια τριλογια ,εχει και λευκη,αν τις εχεις δει δεν υπαρχει περιπτωση να μη γαμησεις,ειναι σα να βαρας πεναλτυ σε αδειο τερμα!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.712
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Ρε νιαμου τα άστρα να τα πιστεύετε!!!:uzi::uzi:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
δεν γαμιεται ωραιο κωλο να εχει και ας ειναι και αιγοκερος ταμιας στο μασουτη
παικτη ,αν ειναι ζωδιο βυζου με ωροκοπο κωλαρα ,ας δουλευει και ντελιβερου στο μικελ.....
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
ομολογουμένως το πόστ βρίθει από μανία καταδίωξης με τον κυριάκο κεντρικό πρόσωπο και τους θεσμούς να τον έχουν επικυρήξει. :confused:
Το έχω ξαναπεί και μάλιστα πίστευα από την αρχή στην επιστήμη και την φαρμακοβιομηχανία από τον περασμένο Μάρτιο.
Όμως όταν πριν καλά καλά βγουν τα εμβόλια, άρχισαν οι απειλές με πιστοποιητικά, πολιτικοί άρχισαν να διαχωρίζουν πολίτες σε προνομιούχους και μη, στην Ευρώπη ξεκίνησαν να απειλούν με απαγορεύσεις σε χώρους και απειλές απόλυσης, τότε μου την έδωσε άσχημα.
Πάντα σε συνδυασμό με την πεποίθηση μου πως από τον ιό δεν κινδυνεύω και όσοι κινδυνεύουν θα εμβολιαστούν, άρα δεν τους βάζω σε κίνδυνο.
Το φυσιολογικό θα ήταν να μας έλεγαν, εδώ είναι τα εμβόλια, ελάτε να τα κάνετε χωρίς όμως να είναι προϋπόθεση επιστροφής στη κανονικότητα και εξαναγκασμός.
Το παρακάτω πινακάκι είναι μια συνάρτηση που έβγαλαν Βρετανοί επιστήμονες για το πόσο κινδυνεύει κάποιος από τον κλαρινοιο. Σύμφωνα με αυτό πιάνω 1στα 6 μόνο και μόνο λόγω φύλου..Δεν χρειάζομαι εμβόλιο και ελπίζω να με αφήσουν ύσηχο.
 

Συνημμένα

  • 74F585EF-C768-4970-ADAD-07462B1B79BB.jpeg
    74F585EF-C768-4970-ADAD-07462B1B79BB.jpeg
    731,7 KB · Εμφανίσεις: 30

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Θα μπλέξουμε με βαθιά φιλοσοφία και είναι περιττό στο πως την βρίσκει ο καθένας.
Ας πούμε σε αυτή τη φάση πως το γεγονός είναι παγκόσμιο και η κατάσταση ρευστή καθώς οι σκεπτικιστές στη προκειμένη περίπτωση δεν είναι λίγοι γραφικοί που πιστεύουν σε ufo, την επίπεδη γη και λοιπές ψυχασθένειες αλλά υπάρχει μεγάλη επιστημονική αντίδραση παγκοσμίως και δυναμικά μέρη του πληθυσμού κάθε χώρας δεν δέχονται να υποκύψουν στους εκβιασμούς.
Όσο για εσένα μην φοβάσαι διότι αν τώρα επιβιώνεις, θα είσαι καλά ακόμα και με ανατροπή της πορείας των πραγμάτων.
Αν όμως βλέπεις πως επιβιώνεις και όλοι γύρω σου γκρεμίζονται τότε πρέπει να ανυσηχείς πως μπορεί να έρθει και η σειρά σου, διότι τελικά όλοι αναλώσιμοι είμαστε .
OK εγώ δεν πιστεύω σε αυτά τα συνομωσιολογικα... ή μάλλον πιστεύω με την εννοια ότι και πριν 500 χρόνια και πριν 1000 χρόνια και πριν 1500 χρόνια γινόταν το ίδιο πάνω κάτω, με άλλους τρόπους. Πάντα υπήρχαν αυτοί που ελέγχουν τα πράγματα.

Παραδόξως όμως είμαστε ακόμα εδώ :) Και θα είμαστε εδω. Τα ίδια δεν λέγαμε με τα μνημόνια? Είμαστε εδώ και μιλάμε σήμερα? Είμαστε!

By the way, βλέπω κόσμο να καταστρέφεται αλλά βλέπω και κόσμο να πηγαίνει μπροστά. Και βλέπω κόσμο να έχει δυσκολίες. Αυτά συνέβαιναν πάντα.

Ξέρεις ποιοι έσβησαν? Κάποιοι που έλεγαν "εγώ δεν θα το κάνω, έτσι για το γινατι ρε πουστη!".

Think again...
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Χαίρομαι αν είναι όπως τα λες. Γιατί ο καριόλης που κυβερνάει και τα αφεντικά του θέλουν μανιωδώς να βελλονιάσουν και τα 12άχρονα. Ο γαμιόλης όπου βρεθεί και όπου σταθεί μιλάει για πιστοποιητικά και για επιχειρήσεις ελευθερία :confused:
Ελπίζω να μας έχουν γραμμένους όπως λες .
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
διαφωνω και εχουν γινει και στατιστικες πανω στο θεμα.

οπως αθεοι ειναι σε μεγαλυτερο ποσοστο στις αναπτυγμενες κοινωνιες και πιστοι στις φτωχες ετσι παει αντιστοιχα και η πιστη στα ζωδια.

στις 10 κομμωτριες στα ζωδια πιστευουν οι 9
στις 10 μαθηματικινες οι 4.

τωρα αν δεν ειναι 9 και 4, αλλα 8 και 5 το συζηταμε, αλλα γυναικες που ξερουν πχ στοιχειωδη αστρονομια και φυσικη δυσκολα πειθονται απο την ψευδοεπιστημη της αστρολογιας που επικαλειται δυναμεις και ακτινοβολιες που ειτε δεν εχουν παρατηρηθει είτε ειναι πολυ πολυ μικρες.

προσοχη μη βαζετε μεσα στις επιστημονισες και θεολογους και φιλολογους που ουδεμια σχεση εχουν με την λογικη σκεψη και κακως στα ελληνικα τις λεμε και αυτες επιστημονισες.
οι μαθηματικινες μου εχουν κανει κατευθειαν την αλλη εξισου ηλιθια ερωτηση "τι δουλεια κανεις? " που και αυτο το θεωρω βλακωδη τροπο για να προσεγγισεις εναν αντρα,οπως και να τον ρωτησεις για το ζωδιο.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
OK εγώ δεν πιστεύω σε αυτά τα συνομωσιολογικα... ή μάλλον πιστεύω με την εννοια ότι και πριν 500 χρόνια και πριν 1000 χρόνια και πριν 1500 χρόνια γινόταν το ίδιο πάνω κάτω, με άλλους τρόπους. Πάντα υπήρχαν αυτοί που ελέγχουν τα πράγματα.

Παραδόξως όμως είμαστε ακόμα εδώ :) Και θα είμαστε εδω. Τα ίδια δεν λέγαμε με τα μνημόνια? Είμαστε εδώ και μιλάμε σήμερα? Είμαστε!

By the way, βλέπω κόσμο να καταστρέφεται αλλά βλέπω και κόσμο να πηγαίνει μπροστά. Και βλέπω κόσμο να έχει δυσκολίες. Αυτά συνέβαιναν πάντα.

Ξέρεις ποιοι έσβησαν? Κάποιοι που έλεγαν "εγώ δεν θα το κάνω, έτσι για το γινατι ρε πουστη!".

Think again...
Αυτό που συμβαίνει είναι η χαρά του αποτυχημένου.
Δηλαδή τύποι που με όλα να δουλεύουν σχετικά κανονικά βάρεσαν κανόνι τώρα βλέπουν και κόσμο που δούλευε σαν σκυλί και με σωστες ιδέες να έρχεται στο ίδιο επίπεδο με αυτούς:confused:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.544
Πόντοι
3.656
οι μαθηματικινες μου εχουν κανει κατευθειαν την αλλη εξισου ηλιθια ερωτηση "τι δουλεια κανεις? " που και αυτο το θεωρω βλακωδη τροπο για να προσεγγισεις εναν αντρα,οπως και να τον ρωτησεις για το ζωδιο.
Γιατί είναι ηλίθια αυτή η ερώτηση; Αυτή είναι η υπεργαμία των θηλυκών, σε όλα τα ζωικά είδη. Θα διαλέξουν το ξεχωριστό αρσενικό για να γκαστρωθούν, είτε μιλάμε για χρυσόψαρα, είτε μιλάμε για παγώνια, είτε μιλάμε για ανθρώπους. Όσα θηλυκά δεν έδρασαν έτσι, άφησα λιγότερους απογόνους και εξαφανίστηκαν στη ροή του χρόνου
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Γιατί είναι ηλίθια αυτή η ερώτηση; Αυτή είναι η υπεργαμία των θηλυκών, σε όλα τα ζωικά είδη. Θα διαλέξουν το ξεχωριστό αρσενικό για να γκαστρωθούν, είτε μιλάμε για χρυσόψαρα, είτε μιλάμε για παγώνια, είτε μιλάμε για ανθρώπους. Όσα θηλυκά δεν έδρασαν έτσι, άφησα λιγότερους απογόνους και εξαφανίστηκαν στη ροή του χρόνου
Επειδη εχεις δικιο,θα διορθωσω το μηνυμα. Δεν εννοουσα οτι ειναι χαζη η ερωτηση,απλα εννοουσα οτι με το να την κανεις κατευθειαν το θεωρω χαζο. ..."καλησπερα,τι δουλεια κανεις? "
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αν παρουμε τον μεσο ορο σιγουρα αυτοι που εχουν τελειωσει πανεπιστημιο,ναι ειναι πιο εξυπνοι σε σχεση με αυτους που δεν εχουν τελειωσει (κυριως για θετικες επιστημες) αλλα για οσον αφορα τη κουβεντα μας για το ποσο εξυπνος η χαζος ειναι καποιος (παντα θεωρωντας για σενα οτι οι εξυπνοι ειναι οι αποφοιτοι πανεπιστημιου,ενω οι αλλοι ειναι οι χαζοι),που θελει η δε θελει να κανει το εμβολιο,δεν προκυπτει απο πουθενα οτι οι χαζοι (μη αποφοιτοι) δε θελουν να κανουν το εμβολιο ενω οι εξυπνοι (αποφοιτοι) ειναι προθυμοι να το κανουν.
προκυπτει,

στην παλαιστινη οι αραβες φοβοντουσαν το εμβολιο γιατι ηταν του δημοτικου, αντιθετα οι εβραιοι που ειναι σαν τους δυτικους μορφωμενοι σπευσαν και το εκαναν.

επισης σε αφρικανικες χωρες πεταξανε εμβολια γιατι δεν πηγαιναν να τα κανουν με την νοοτροπια του αγραμματου παππουλη που εχουμε και εδω σε υπεργηρους στα χωρια πρωην ή νυν αγροτες. δεν πεταχτηκαν εμβολια στην σουηδια πχ.

στην αφρικη των αναλφαβητων δεν εχεις ακουσει οτι πιστευουν σε μαγους που με ξορκια τους λενε οτι θα τους γλυτωσουν απο το aids? εχεις ακουσει καμμια τετοια ιστορια πχ στην δανια ή την γαλλια που δεν υπαρχει αναλφαβητισμος?

εγω εχω βρει την ηλιθια - παιδικη σκεψη της αρνησης της εξελιξης σε μαθητες Α γυμνασιου αρκετες φορες, στην Γ λυκειου καταλαβαινουν τι θα πει μεταλλαξη , τι τυχαιο και δεν την αμφησβητουν. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΟΥΝ γιατι πλεον εχουν γνωσεις που τους στρεφουν στην λογικη.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.909
Πόντοι
5.006
ομολογουμένως το πόστ βρίθει από μανία καταδίωξης με τον κυριάκο κεντρικό πρόσωπο και τους θεσμούς να τον έχουν επικυρήξει. :confused:

μιλαμε για ξεκαθαρες ψυχιατρικες παθησεις...ο τυπος νομιζει οτι ειναι ο τομ κρουζ στο mission impossible...
σαν κατι παλιες ταινιες που ο αλλος ντυνοταν μεγας ναπολεων και τον κοροιδευε ολη η γειτονια...και λεγαμε αποκλειεται να υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις...μονο στις ταινιες γινονται αυτα...
και ομως να που γινονται και στα αληθεια...ωρες ωρες πραγματικα ντρεπομαι που τους κοροιδευουμε εδω μεσα...ειναι αρρωστα ατομα...
:confused: :confused: :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Νενα(2)

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2021
Μηνύματα
369
Like
161
Πόντοι
1
προκυπτει,

στην παλαιστινη οι αραβες φοβοντουσαν το εμβολιο γιατι ηταν του δημοτικου, αντιθετα οι εβραιοι που ειναι σαν τους δυτικους μορφωμενοι σπευσαν και το εκαναν.

επισης σε αφρικανικες χωρες πεταξανε εμβολια γιατι δεν πηγαιναν να τα κανουν με την νοοτροπια του αγραμματου παππουλη που εχουμε και εδω σε υπεργηρους στα χωρια πρωην ή νυν αγροτες. δεν πεταχτηκαν εμβολια στην σουηδια πχ.

στην αφρικη των αναλφαβητων δεν εχεις ακουσει οτι πιστευουν σε μαγους που με ξορκια τους λενε οτι θα τους γλυτωσουν απο το aids? εχεις ακουσει καμμια τετοια ιστορια πχ στην δανια ή την γαλλια που δεν υπαρχει αναλφαβητισμος?

εγω εχω βρει την ηλιθια - παιδικη σκεψη της αρνησης της εξελιξης σε μαθητες Α γυμνασιου αρκετες φορες, στην Γ λυκειου καταλαβαινουν τι θα πει μεταλλαξη , τι τυχαιο και δεν την αμφησβητουν. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΟΥΝ γιατι πλεον εχουν γνωσεις που τους στρεφουν στην λογικη.
Εδω μεσα υπαρχουν ατομα που πιστευουν σε Γιαχβεδες και Σαταναδες,οι Αφρικανοι σε μαραναν
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Ρε τυπε εισαι ερωτευμενος με αυτο τον Καρατσιωλη?
Καθε 2 μερες θα μας πεις τι λεει ,τι σκεφτεται ,πως διαλογιζεται κλπ.
Δεν μας νοιαζει ρε.
Επειδη και εγώ πάνω κάτω τα ίδια σκέφτομαι με τον δικηγόρο για αυτό και βάζω τα πόστ του , θα μου πεις όποιος θέλει ας μπει στο facebook του να τα δει μόνος του , όσον αφορά το δεν μας νοιάζει το μόνο σίγουρο είναι οτι εσένα δεν σε νοιάζει , και όσον αφορά το αν είμαι ο Καρατσιώλης που σχολίασαν παρακάτω όχι δεν είμαι.

Επειδή όμως μπορεί να υπάρχουν και άλλοι που να μην τους νοιάζει τι σκέφτεται ο δικηγόρος , άλλη φορά όταν συμφωνω με κάτι αντί να κάνω repost θα το παρουσιάζω σαν δική μου θέση ... ελπίζω μόνο να μην μου κάνει καμιά μήνυση για πνευματικά δικαιώματα :P
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206


τι λεει η ζουρλεγκω :confused::confused:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Σάλος στην Σκωτία: Ανατριχιάζει η εικόνα 34χρονης μετά την πρώτη δόση του εμβολίου της AstraZeneca(ΒΙΝΤΕΟ)

Σοκ προκαλούν οι εικόνες από το πώς έγινε μία μητέρα 34 ετών, μία εβδομάδα μετά από τη λήψη της πρώτης δόσης του εμβολίου της AstraZeneca στη Γλασκόβη

Η γυναίκα έβγαλε αιμάτινα εξανθήματα σε πρόσωπο, πόδια και χέρια.

Πήγε στο νοσοκομείο, φοβήθηκε τον ακρωτηριασμό των ποδιών της και μετά από 16 ημέρες νοσηλείας θέλησε να ευαισθητοποιήσει τον κόσμο δημοσιοποιώντας τις φωτογραφίες της.

«Το δέρμα μου με πονά και το νιώθω συνεχώς ζεστό», είπε. «Δεν έχω νιώσει ποτέ τόσο πόνο… νομίζω πως ήταν η χειρότερη στιγμή της ζωής».



Τρεξτε ....
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
μιλαμε για ξεκαθαρες ψυχιατρικες παθησεις...ο τυπος νομιζει οτι ειναι ο τομ κρουζ στο mission impossible...
σαν κατι παλιες ταινιες που ο αλλος ντυνοταν μεγας ναπολεων και τον κοροιδευε ολη η γειτονια...και λεγαμε αποκλειεται να υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις...μονο στις ταινιες γινονται αυτα...
και ομως να που γινονται και στα αληθεια...ωρες ωρες πραγματικα ντρεπομαι που τους κοροιδευουμε εδω μεσα...ειναι αρρωστα ατομα...
:confused: :confused: :confused:
Δεν χαλιέμαι με εσένα που νομίζεις πως με κοροϊδεύεις αλλά τελικά καταλήγεις να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου.
Χαλιέμαι με άλλα όπως πχ όταν έστω και για λίγο περνώντας μπροστά από μπάτσους φοράω τη μάσκα μη με γράψουν. Ποιός ξέρει πόσοι σπάνε πλάκα και πεθαίνουν στο γέλιο με τα χάλια μας όταν βλέπουν ανά την υφήλιο να είναι κόσμος με μάσκες στους δρόμους ή να κινούμαστε με περιορισμούς έξω από το σπίτι μας :confused: :confused: :confused:
 

Sasha4ever

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
221
Like
277
Πόντοι
21
το πας πολυ μακρια το θεμα, αλλα τελικα καπως ετσι ειναι....
γι αυτο ολες οι κομμωτριες βρισκουν αντρα και κανουν παιδια , ενω στις σπουδαγμενες , αυτες που μενουν στο ραφι ειναι πολυ μεγαλυτερο ποσοστο, σκεφτονται σαν αντρες, δηλαδη λογικα, οποτε δεν πειθονται απο την καμπριο BMW του καγκουρα , που καταλαβαινουν οτι μπορει να την πηρε μεταχειρισμενη σε τιμη μοτοσυκλετας.
ενδεχομένως γιατί οι κομμώτριες βάζουν έξι-εφτά κριτήρια ενώ οι σπουδαγμένες δεκαεφτά.
Γενικά οι σπουδαγμένες τρώνε μεγάλο λούκι. Τις έχω φάει στην μάπα μακριά εκατό φορές καλύτερα μια αλβανίδα που θα είναι νορμάλ παρά να έχεις την άλλη να σου πρίζει τα παπάρια. Οι περισσότεροι γαμάνε και φεύγουν, σου λένε τι να ασχολούμαστε εδώ πέρα, πήραμε αυτό που θέλαμε και στο καλό. Μην ασχολείστε με τέτοιες περιπτώσεις,στο ράφι καταλήγουν οι περισσότερες και οι υπόλοιπες σε ένα δυστυχισμένο γάμο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom