Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Δεν έχω διαβάσει τα σημερινά πόστ οπότε δεν ξέρω μηπως σχολιάστηκε ήδη , αλλά δεν πρέπει κάποια στιγμή να αποφασίσουν το ποιός εισηγείται και το ποιός αποφασίζει ;

Μέχρι τώρα ξέραμε οτι εισηγούνται οι λοιμωξιολόγοι και αποφασίζει η κυβέρνηση , εδω στο άρθρο μάλλον μας τα γυρνάνε ... :confused: :confused: :confused:




Ωστόσο, οι τελικές αποφάσεις θα ληφθούν από την Επιτροπή Εμπειρογνωμόνων και οι όποιες ανακοινώσεις θα γίνουν από την κυβέρνηση. Η χρονική στιγμή που θα γίνει αυτό εξαρτάται από το πότε θα ολοκληρωθεί η συνεδρίαση των ειδικών.

Νωρίτερα, μιλώντας στον ΣΚΑΪ, η κυβερνητική εκπρόσωπος, Αριστοτελία Πελώνη, δήλωσε πως «η κυβέρνηση εισηγείται να μην ανοίξουν οι διαπεριφερειακές μετακινήσεις για το Πάσχα»
εύκολο. Όταν έχει πολιτικό κόστος αποφασίζει η επιτροπή, όταν έχει πολιτικό όφελος αποφασίζει η κυβέρνηση.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
είχα από καιρό την υποψία ότι είσαι σκατόψυχος οπότε δεν εκπλήσομαι που το επιβεβαιώνεις,
το γράφεις κοψά βέβαια με την τυπική ψευτοευγένεια που σε διακρίνει πάντα, μη σε πούνε και ουγκανο
Για πες μας ποιό αφήγημα σε βολεύει σήμερα;
Ανοίγουμε δεν ανοίγουμε; Πεφτει το ιικό φορτίο ή υπάρχει πίεση του συστήματος υγείας;
Που φυσάει ο άνεμος σήμερα;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
ρε πατριωτη, γιατι σπαμαρετε εκτος θεματος εδω.

εδω μιλαμε για ιατρικα θεματα και για τον κορονοιο ως ιατρικο thread.

κοντα στις μισες αναρτησεις ειναι για τις οικονομικες συνεπειες και την πολιτικη, γραψτε τα στις πολιτικες εξελιξεις ή ανοιξτε ενα ξεχωριστο οικονομικο θεμα.

εχω βαρεθει να διαβαζω ασχετες αναρτησεις που αφορουν οικονομικες συνεπειες και να παρεξηγουμαι ως αντικυβερνητικος ή κυβερνητικος οταν σχολιαζω τα μετρα απο υγειονομικης σκοπιας ή τον εμβολιασμο
Αυτό είναι η μια οπτική , για άλλους πάλι το όλο θέμα του κορωνιού δεν είναι αμιγώς ιατρικό πρόβλημα και κακώς αντιμετωπίζεται έτσι , όπως πχ ο Δικηγόρος Καρατσιώλης , ο Δημοσιογράφος Κόκκαλης και φαντάζομαι δεν θα είναι οι μόνοι με αυτήν την άποψη ... Θα μου πεις αυτοι δεν είναι γιατροι , ε μπορεί οι γιατροί να έχουν όλοι την άποψη οτι είναι καθαρά ιατρικό θέμα ... μπορεί και όχι δεν ξέρω :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.405
Πόντοι
6.256
Ξεκινησαν να βγαζουν τους παπαδες στα καναλια. Βεβαια κανενας παπας δεν γκρινιαζει .γιατι άραγε;
Το προβλημα μας ειναι ποσοι θα μπουν στις εκκλησιες το πασχα. Οικονομικα προβληματα δεν εχουνε. Ειναι λυμενα.

Θα μιλησει και ο πετυχημενος σημερα.
Θα μας πει ποσο πετυχημενα ειναι τα μετρα καινδεν εχουμε προβλημα πουθενα.

Αραγε θα βρει κανα λαθακι στη διαχείριση;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.405
Πόντοι
6.256
Ευαγγελατος σημερα. Μας εβγαλε να δουμε τα κρεματόρια στην Ινδία.
Γεμισαμε πετυχημενους ρεε
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Για πες μας ποιό αφήγημα σε βολεύει σήμερα;
Ανοίγουμε δεν ανοίγουμε; Πεφτει το ιικό φορτίο ή υπάρχει πίεση του συστήματος υγείας;
Που φυσάει ο άνεμος σήμερα;

εξαρτάται αλλά είναι νωρίς ακόμη να σου πω,
αν ο λιλας έχει βγάλει το κούτσουρο-τάπα και ξεχύθηκε ότι είχε μαζευτεί μέσα τότε στα βοθρολύματα που μετράνε οι επιστήμονες θα επέλθει σημαντική αραίωση του ιικού φορτίου (θεωρούμε βέβαιο ότι ο λιλας δεν φέρει τον ιο που έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει) από ένα και μόνο άτομο με αποτέλεσμα οι μετρήσεις να μην είναι αντιπροσωπευτικές του συνόλου

το παραπάνω είναι μια απόπειρα για επιστημονικοφανή απάντηση. Από την άλλη η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχουν στείλει ακόμη την επίσημη γραμμή για σήμερα :grin:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Αυτό είναι η μια οπτική , για άλλους πάλι το όλο θέμα του κορωνιού δεν είναι αμιγώς ιατρικό πρόβλημα και κακώς αντιμετωπίζεται έτσι , όπως πχ ο Δικηγόρος Καρατσιώλης , ο Δημοσιογράφος Κόκκαλης και φαντάζομαι δεν θα είναι οι μόνοι με αυτήν την άποψη ... Θα μου πεις αυτοι δεν είναι γιατροι , ε μπορεί οι γιατροί να έχουν όλοι την άποψη οτι είναι καθαρά ιατρικό θέμα ... μπορεί και όχι δεν ξέρω :confused:
Ένα από τα λίγα καλά της κατάστασης είναι πως ξεχώρισαν οι Ιατροί από τα γιατρουδάκια.
Ο πραγματικός ιατρός ποτέ δεν θα έμπαινε σε όλον αυτόν τον παραλογισμό της κορωνοκαυλίασης.
Εδώ στην Ελλάδα είχαμε γιατρουδάκια τον Μάρτιο-Μάιο του 2020 που χωρίς να έχουν δει ποτέ κρούσμα κλαρινοιού έκαναν σαν υστερικές παρθένες και λούζονταν με αντισηπτικά, φόραγαν στολές αστροναύτη και φουλ μενουμεσπιτάκιδες με μοναδικό κριτήριο την κυβερνητική γραμμή και τα ΜΜΕ. Είναι και αυτοί οι κομπλεξικοί ξεφτίλες ένα κομμάτι της Ελληνικής παθογένειας που ευθύνονται για τη καταστροφή. Στη τελική τι έχουμε σωστό σε αυτή τη χώρα, πανεπιστημιακούς;δικαστικούς; Δημοσιογράφους; στρατιωτικούς; κτλ κτλ για να έχουμε και γιατρούς;
Στο εξωτερικό υπάρχει πιο σοβαρή στάση αλλά και πάλι δέχονται τεράστιες πιέσεις με κίνδυνο δουλειάς και καριέρας και ακολουθούν την κορωνογραμμή.

Εγώ έχω την τύχη να έχω τον Ιατρό μου που δουλεύει σε προηγμένη χώρα της βόρειας Ευρώπης και από τον Μάρτιο του 20 που είδε τα πρώτα κρούσματα και νόσησε και ο ίδιος μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου και έκτοτε μόνο χλευάζει τον παραλογισμό που βιώνουμε.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
καλα εσυ εχεις φαει τετοια νιλα απο τα εμβολια που τραυλιζεις πλεον....
σε λιγο θα μας λες και οτι τσουζει η βελονα της ενεσης... :confused:

σου προτεινω να ακολουθησεις την τακτικη του λιλα που αποδειχτηκε πιο εξυπνος απο εσενα...δηλαδη αφου ειδε οτι δεν μπορει πλεον να στηριχτει στους θανατους και τις θρομβωσεις, αρχισε να λεει οτι θα πεθανουνε ολοι οσοι κανουνε εμβολια στο μελλον...αφησε και ανοιχτο το χρονικο διαστημα του μελλοντος (4 μηνες, 4 χρονια, 40 χρονια????δεν μας λεει), οποτε κερδισε χρονο εξυπνα...
και όμως ο λιλας βλέπει πολύ πιο μπροστά από τα σαράντα xρόνια
θυμάσαι το βιντεάκι που είχες ανεβάσει πριν λίγο καιρό "A Journey to the End of Time " ;
για πήγαινε στο 8:20 και στο 17:30 όταν όλοι εμείς και κάθε τι άλλο θα πάψει να υπάρχει πολλά τρίλιον τρίλιον από σήμερα, μία μόνο ...οντότητα θα ζει και θα βασιλεύει :2funny::rockon:

 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
και λούζονταν με αντισηπτικά
Άκουσα σήμερα (απο κάποιον που το άκουσε απο γιατρο) οτι θέλει προσοχή με οτιδήποτε έχει πάνω απο 70 η 72 % οινόπνευμα , οτι υπάρχει κινδυνος να σου ανοίξει τους πόρους του δέρματος και να μπεί απο εκεί ο κλαρινοιός , οπότε φαντάζομαι οτι και με των 70% το αντισηπτικό αν κάποιος κάνει τα χέρια του 20 φορές την μέρα πάλι μπορεί να έχει πρόβλημα ... εγω πάλι που τα κάνω μια φορά στις 20 μέρες μάλλον δεν θα έχω το παραπάνω πρόβλημα :P
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
το παραπάνω είναι μια απόπειρα για επιστημονικοφανή απάντηση. Από την άλλη η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχουν στείλει ακόμη την επίσημη γραμμή για σήμερα :grin:
Για συντονιστείτε λίγο στην ομάδα οι κορωνοκαυλοι γιατί είστε πολύ πίσω στο σκόρ. Μας έχετε μπερδέψει για το τι τελικά θα γίνει.Πάμε για 4ο Λοκντάουν μέσα στα Λοκντάουν, πάμε για άνοιγμα με 2-3 χιλιάδες νέα κρούσματα με γεμάτες μεθ ή οι επόμενες δυο εβδομάδες είναι κρίσιμες; :think:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Άκουσα σήμερα (απο κάποιον που το άκουσε απο γιατρο) οτι θέλει προσοχή με οτιδήποτε έχει πάνω απο 70 η 72 % οινόπνευμα , οτι υπάρχει κινδυνος να σου ανοίξει τους πόρους του δέρματος και να μπεί απο εκεί ο κλαρινοιός , οπότε φαντάζομαι οτι και με των 70% το αντισηπτικό αν κάποιος κάνει τα χέρια του 20 φορές την μέρα πάλι μπορεί να έχει πρόβλημα ... εγω πάλι που τα κάνω μια φορά στις 20 μέρες μάλλον δεν θα έχω το παραπάνω πρόβλημα :P
Εμένα σαν τρολιά μου ακούγεται:2funny:
Να σου χωθεί ο κλαρινοιός από τις παλάμες λόγω υπερβολικού αντισηπτικού:2funny:
Είχα πει πως κάποιοι ρίχνουν τρελό γέλιο με την κορωνοκαυλίαση.
Κι εγώ αν δεν είχα τραγικές οικονομικές επιπτώσεις θα γελούσα με τη μαλακία που δέρνει τον κόσμο.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Για συντονιστείτε λίγο στην ομάδα οι κορωνοκαυλοι γιατί είστε πολύ πίσω στο σκόρ. Μας έχετε μπερδέψει για το τι τελικά θα γίνει.Πάμε για 4ο Λοκντάουν μέσα στα Λοκντάουν, πάμε για άνοιγμα με 2-3 χιλιάδες νέα κρούσματα με γεμάτες μεθ ή οι επόμενες δυο εβδομάδες είναι κρίσιμες; :think:
Όπου να ναι ετοιμάζονται να γυρίσουν τον τροχό :P

 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Για συντονιστείτε λίγο στην ομάδα οι κορωνοκαυλοι γιατί είστε πολύ πίσω στο σκόρ. Μας έχετε μπερδέψει για το τι τελικά θα γίνει.Πάμε για 4ο Λοκντάουν μέσα στα Λοκντάουν, πάμε για άνοιγμα με 2-3 χιλιάδες νέα κρούσματα με γεμάτες μεθ ή οι επόμενες δυο εβδομάδες είναι κρίσιμες; :think:

δύσκολη η επικοινωνία με άλλους από εδώ που είμαι χωμένος στο μπούνκερ. Ευτυχώς που έχω μια παλιά ενίγκμα κια παίρνω γραμμή κατευθείαν από τους γεμαναράδες. Έτσι δεν έχω ανάγκη τους ντόπιους μεσάζοντες μπραβοκούληδες .
τώρα τελευταία μόνο υπάρχει ένα πρόβλημα στην επικοινωνία γιατί έχει εμφανιστεί ο νενας-μετενσάρκωση του Τουρινγκ :2funny: και προσπαθεί να σπάσει τους κωδικούς
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Πώς να καταλάβετε ότι σας δουλεύουν σε ένα 19 δευτερολέπτων βιντεάκι.


Από περιέργεια και μόνο δείτε το.

Antony Hopkins.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
δύσκολη η επικοινωνία με άλλους από εδώ που είμαι χωμένος στο μπούνκερ. Ευτυχώς που έχω μια παλιά ενίγκμα κια παίρνω γραμμή κατευθείαν από τους γεμαναράδες. Έτσι δεν έχω ανάγκη τους ντόπιους μεσάζοντες μπραβοκούληδες .
τώρα τελευταία μόνο υπάρχει ένα πρόβλημα στην επικοινωνία γιατί έχει εμφανιστεί ο νενας-μετενσάρκωση του Τουρινγκ :2funny: και προσπαθεί να σπάσει τους κωδικούς
Πιστεύω πως εσύ είσαι καλυμμένος με την αναμπουμπούλα. ?
Ως γνωστόν σε έχω εντάξει στη Β κατηγορία καραντινόκαυλων που δείχνει πως τα προνόμιά σας παραμένουν ανεξαρτήτως τροπής των πραγμάτων. Δηλαδή τηλεργασίες και κορωνοψωλάρισμα ή κορωνομπάζες θα συνεχιστούν ακόμα και μετά το άνοιγμα με όρους και τον εμβολιασμό.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Αν στο παραπάνω βίντεο προσπαθείτε να βρείτε λογική εξήγηση.........δεν υπάρχει, σας το εγγυώμαι.
 

JamesDaniel

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
120
Κριτικές
10
Like
2.018
Πόντοι
2.471
Παιδιά. Χωρίς πλάκα, κορωνοιός δεν υπάρχει. Είναι δημιούργημα των σαυράνθρωπων. Και τα εμβόλια περιέχουν μίνι κάρτες sim για να ελέγχουν τα κινητά μας. Δεν κάνω πλάκα, μου το είπε ταξιτζής, που συνήθως παίρνει κούρσες τις βραδυνές ώρες, οπότε είναι μες τα πράματα.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Παιδιά. Χωρίς πλάκα, κορωνοιός δεν υπάρχει. Είναι δημιούργημα των σαυράνθρωπων. Και τα εμβόλια περιέχουν μίνι κάρτες sim για να ελέγχουν τα κινητά μας. Δεν κάνω πλάκα, μου το είπε ταξιτζής, που συνήθως παίρνει κούρσες τις βραδυνές ώρες, οπότε είναι μες τα πράματα.
Αν στο ειπε νυχτερινης βαρδιας ισχυει 1000%....αυτοι στις νυχτερινες βαρδιες, ειχαν ανακαλυψει το σωματιδο του θεου πρωτοι και ενα κρυο βραδυ επιασαν κουβεντα με ενα αγγλο βρωμοτουριστα τον higgs ,στην αρχη για κατι μουνετα απο ευοσμο ,μετα για την τεραστια Παοκαρα και το πουστικο κρατος των αθηνων ΚΑΙ πες πες πες εφτασε η κουβεντα εκει.....τα υπολοιπα τα ξερουμε :sunglasses:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πάλι διάγγελμα έκανε ο Κούλης; :new_shocked:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Όπου να ναι ετοιμάζονται να γυρίσουν τον τροχό :P

...της τυχης;;

Γιατι οποιος γυριζει κερδιζει

Απο εμβολια απο σελφ τεστ απο μασκες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom