Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
αυτο να θεωρειται ΑΣΚΟΠΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ να παει ενα παιδι να δει τους γεροντες γονεις του στην επαρχια, που μπορει του χρονου να μην ζει καποιος απο αυτους, με τι δικαιωμα το κρινουν οι αθλιοι κυβερνωντες? :vomit:

τους διωρισε Θεους ο ελληνικος λαος? :think:
Κι εμενα ζουν οι υπεργηροι γονεις μου στην επαρχία και ΝΑΙ, δεν παω να τους δω, πρωτα απ' όλα για να τους ΠΡΟΣΤΑΣΤΕΥΣΩ απο την πιθανοτητα να τους μεταδωσω τον ιο και να τους σκοτωσω. Καταλαβες τυπε?
Αλλά εσεις οι κουφιοκεφαλοι το μονο που σκεφτεστε ειναι τι θα βρειτε να γκρινιαξετε οτι σας καταπιεζουν.
Ναι τύπε, ηδονιζεται ο Μητσοτακης να σε κραταει μακρια απο τους γονεις σου. Μπραβο το βρηκες.
Αιντε μπραβο νισαφι με τις μαλακιες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Οποιος εχει βαλει κομματικες παρωπιδες και δεν βλεπει οτι το υπαρχον καταναλωτικο μοντελο των τελευταιων 200 χρονων, οδηγει το ανθρωπινο γενος στην καταστροφη, σε 40-50 χρονια, ειτε περιβαντολογικη, ειτε υγειονομικη, ειτε οικονομικη, και βαυκαλιζεται με τα υπαρχοντα πολιτικα συστηματα και θεωρειες, περιμενοντας να τον σωσουν, ειναι αξιος της μοιρας του.
Μονο χαζος ειναι οποιος δεν ειδε τα σημαδια και δεν διδαχτηκε, οχι μονο απο τον κορονοιο, αλλα και απο τις αλεπαλληλα συνεχομενες φυσικες καταστροφες,

offtopic:. Στο Λαος τα παιδακια μαζευουν καφε στις φυτειες απο το πρωι μεχρι το βραδι για μισο ευρω.
Μήπως είσαι αριστερός και δεν το ξέρεις γέροντα; :think:
Φιλε μου, αυτο που εχω καταλαβει εδω και πολλα χρονια ειναι, οτι οι ετικετες το μονο που εξυπηρετουν ειναι για να μας διχαζουν, ωστε καποιοι επιτηδιοι να μπορουν να επωφελουνται απο αυτο, το διαιρει και βασιλευε.
Μια ζωη ακουω για αριστερους εναντιον δεξιων, δημοσιων υπαλληλων εναντιον φοροφυγαδων ελευθερων επαγγελματιων, επαγγελματιων εναντιον χαραμοφαηδων δημοσιων υπαλληλων, ολυμπιακων εναντιον παναθηναικων :grin:
Φτανει πια. Τουλαχιστον για μενα. Εχω αλλα μετρα για να κρινω τις πραξεις των ανθρωπων.
Δεν προλαβαινεις πια να ασχολεισαι με δυσαρεστα πραγματα ε?
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Δεν φοραΝ μάσκα;;;;;;;

Οι εντεταλμένοι στημένοι ,δεκανικια λοιμοξιολογοι που χρυσοπληρωνοντσι με έξτρα μισθούς στις επιτροπές

Κλασσικοί πληρωμένοι δίσκοι υπάλληλοι της εκάστοτε κυβέρνησης
Μην πιστευεις οτι γραφουνε εδω μεσα :wink:

για να διαπιστωσεις ιδιοις ομμασι ποσο αθλιοι ειναι μερικοι ...

ο τυπος πηρε την φωτο απο εδω ... αποκαλυψη χαχα

ενω η φωτο ειναι απο την σελιδα healthreport και ειναι τραβηγμενη τον Απριλιο του 2020

22 Απριλίου 2020 13:10

:confused:

 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Δεν ξέρω αν έχει τεθεί σαν ερώτημα σε προηγούμενες σελίδες , αλλά αφού δεν ανακοινώνουν (η δεν μετράνε ;) αριθμό τέστ ανα περιοχή με ποιό κριτήριο κοκκινίζουν περιοχές , μόνο με τον αριθμό κρουσμάτων και τον πληθυσμό της περιοχής ;
Δεν έπρεπε να παίζει ρόλο και το ποσοστό θετικότητας ανα περιοχή ; :think:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
φιλε Κυριακο μολις ειδα οτι εκανες λαικ στο ποστ με την υποτιθεμενη σημερινη φωτο :grin:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
φιλε Κυριακο μολις ειδα οτι εκανες λαικ στο ποστ με την υποτιθεμενη σημερινη φωτο :grin:

Η φωτογραφία είναι παλιά. Δεν αναιρείται όμως το ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ γεγονός ότι στα ΜΜΕ η μάσκα απλά ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ. Ειδήσεις, εκπομπές, σειρές. Αν πιάσουμε και γενικότερα τη στάση της κοινωνίας ως προς την εφαρμογή της μάσκας............θα γελάμε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Αυτή είναι η επιτροπή που αποφασίζει για μας.
Μάσκες και αποστάσεις πουθενά.
Α ναι, έκαναν rapid test λογικά


Κάπου εδω λες "συγνωμη παρασυρθηκα απο την απατη". Περιμενουμε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Δεν φοραΝ μάσκα;;;;;;;

Οι εντεταλμένοι στημένοι ,δεκανικια λοιμοξιολογοι που χρυσοπληρωνοντσι με έξτρα μισθούς στις επιτροπές

Κλασσικοί πληρωμένοι δίσκοι υπάλληλοι της εκάστοτε κυβέρνησης
...και αμεσως εδω ο αφελης που μασησε απο το παραμυθι και εσπευσε να σχολιασει
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.078
Πόντοι
18.565
Οποιος εχει βαλει κομματικες παρωπιδες και δεν βλεπει οτι το υπαρχον καταναλωτικο μοντελο των τελευταιων 200 χρονων, οδηγει το ανθρωπινο γενος στην καταστροφη, σε 40-50 χρονια, ειτε περιβαντολογικη, ειτε υγειονομικη, ειτε οικονομικη, και βαυκαλιζεται με τα υπαρχοντα πολιτικα συστηματα και θεωρειες, περιμενοντας να τον σωσουν, ειναι αξιος της μοιρας του.
Μονο χαζος ειναι οποιος δεν ειδε τα σημαδια και δεν διδαχτηκε, οχι μονο απο τον κορονοιο, αλλα και απο τις αλεπαλληλα συνεχομενες φυσικες καταστροφες,

offtopic:. Στο Λαος τα παιδακια μαζευουν καφε στις φυτειες απο το πρωι μεχρι το βραδι για μισο ευρω.
Μήπως είσαι αριστερός και δεν το ξέρεις γέροντα; :think:
Φιλε μου, αυτο που εχω καταλαβει εδω και πολλα χρονια ειναι, οτι οι ετικετες το μονο που εξυπηρετουν ειναι για να μας διχαζουν, ωστε καποιοι επιτηδιοι να μπορουν να επωφελουνται απο αυτο, το διαιρει και βασιλευε.
Μια ζωη ακουω για αριστερους εναντιον δεξιων, δημοσιων υπαλληλων εναντιον φοροφυγαδων ελευθερων επαγγελματιων, επαγγελματιων εναντιον χαραμοφαηδων δημοσιων υπαλληλων, ολυμπιακων εναντιον παναθηναικων :grin:
Φτανει πια. Τουλαχιστον για μενα. Εχω αλλα μετρα για να κρινω τις πραξεις των ανθρωπων.
Δεν προλαβαινεις πια να ασχολεισαι με δυσαρεστα πραγματα ε?
Oχι, δεν προλαβαινω. Πλησιαζει η ημερομηνια ληξης, και πρεπει να ασχολουμαι μονο με ευχαριστα. Ασε που εχασα και το 10 τοις εκατο απο το υπολοιπο της (ενεργου) ζωης μου απο τον γαμωκορονοιο.:headbang:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Δεν φοραΝ μάσκα;;;;;;;

Οι εντεταλμένοι στημένοι ,δεκανικια λοιμοξιολογοι που χρυσοπληρωνοντσι με έξτρα μισθούς στις επιτροπές

Κλασσικοί πληρωμένοι δίσκοι υπάλληλοι της εκάστοτε κυβέρνησης
Μην πιστευεις οτι γραφουνε εδω μεσα :wink:

για να διαπιστωσεις ιδιοις ομμασι ποσο αθλιοι ειναι μερικοι ...

ο τυπος πηρε την φωτο απο εδω ... αποκαλυψη χαχα

ενω η φωτο ειναι απο την σελιδα healthreport και ειναι τραβηγμενη τον Απριλιο του 2020

22 Απριλίου 2020 13:10

:confused:
Και πάλι όμως , η φωτογραφία είναι στο πρώτο λοκντάουν , άρα το λάθος που ζητάει να βρούμε είναι η μη τήρηση αποστάσεων και όχι οι μάσκες οι οποίες επιβλήθηκαν αργότερα.

Τουλάχιστον αυτή η φωτογραφία είναι ένα χρόνο πίσω ... όχι σαν το βίντεο με τα φώτα που έπαιξε στα μεγάλα κανάλια και που ηταν έξι χρόνια πίσω ...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.717
Κριτικές
183
Like
43.852
Πόντοι
21.896
Δεν φοραΝ μάσκα;;;;;;;

Οι εντεταλμένοι στημένοι ,δεκανικια λοιμοξιολογοι που χρυσοπληρωνοντσι με έξτρα μισθούς στις επιτροπές

Κλασσικοί πληρωμένοι δίσκοι υπάλληλοι της εκάστοτε κυβέρνησης
...και αμεσως εδω ο αφελης που μασησε απο το παραμυθι και εσπευσε να σχολιασει
δλδ τον απριλιο δεν κολαμε κορονοιο διχως μασκα ενω τωρα πρεπει να φοραμε διοτι κολαμε

γελαω με τους δηθεν λοιμοξιολογους διοτι τα ιδια καρναβαλια για να καλυψουν την κυβερνηση επειδη δεν ειχαμε μασκες ελεγαν οτι δεν χρειαζονται μασκες ενω λιγους μηνες αργοτερα ελεγαν οτι χρειαζονται

αρα γιατι να μην οτυς πιστεψω τοτε που εεγαν οτι δεν χρειαζεονται μασκες και να τους πιστεψω τωρα`````;;;;;;;;;;;;;


ποτε δεν βγηκαν αν δικαιολοησουν το γιατι στην αρχη μας ελεγαν δεν χρειαζονται μασκες ενω μετα χριαζομαστε

ολοι οι ιοι ειναι γνωστοοτι με τη χρηση μασκας προστατευομαστε !!τοτε ο κορονοιος γιατι να ηταν εξαιρεση τον μαρτιο απριλιο;;;;;

νομιζω το παραμυθακι αλλοι το μασαν απο αυτα τα εντεταλμενα καρναβαλια που λεγονται επιτροπη

και το γραφψ εγω που φορω παντα μασκα και ας μην πιστευω στην καραντινα και εγω εχω να δω τη γιαγια μου ενα χρονο σεβομενος την πιθανοτητα να κολησει απο εμενα εστω κ ενα τοις χιλιοις κ ζι πενηντα μετρα απο εμενα




 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
φιλε Κυριακο μολις ειδα οτι εκανες λαικ στο ποστ με την υποτιθεμενη σημερινη φωτο :grin:
Άξιος Τάσσο στη δύσκολη κυριακάτικη βραδινή βάρδια καραντινόκαυλων.
Ξεκουράζεις επάξια τα κομματόσκυλα, τα γιατρουδάκια και τους υπόλοιπους που βρίσκονται σε εκστατική κατάσταση που το παραμυθάκι δεν τελειώνει και έχει δρόμο ακόμα.
Εύγε :confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.717
Κριτικές
183
Like
43.852
Πόντοι
21.896
Διάδωστε το
Τον.μαρτη του 2020 k απριλιο βάσει επιστομικων μελετών των κυβερνητικών λοιμοξιολογων δεν χρειαζόμαστε μασκες Όμως από Σεπτέμβρη κ μετά χρειαζόμαστε :confused:

Πείτε ρε τσογλανια λοιμοξιολογοι που τσεπωνεται από επιτροπές τα φράγκα ότι την προηγούμενη άνοιξη πήρατε εντολή από την κυβέρνηση να πείτε παπατζες ότι δε χρειαζόμαστε μασκες επειδή δεν είχαμε σε αποθεμα κ αφήστε τις παπατζες
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
η ζωη ραπτη πριν απο λιγο στο σκαι δηλωσε οτι παμε για lockdown μεχρι και την μεγαλη δευτερα

20200219134421_stoli_zourlomandyas_80880.jpeg
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Ένα νέο τέχνασμα των ημερών από τα μέσα μαζικής εξαπάτησης είναι η προβολή περιστατικών ανα το κόσμο που παρακάμφτηκε η σειρά εμβολιασμού.
Όταν ακούω τέτοιες ειδήσεις, ενώ θέλω να το κάνω τελευταίος ή και καθόλου, μου περνάει ένας υποσυνείδητος συνειρμός να τρέξω να το κάνω πριν μου το φάνε:confused:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
www.ethnos.gr/ellada/147948_pagoni-lockdown-den-ehei-noima-na-anoixoyn-sholeia-katastimata-akoma-ki-estiasi]Παγώνη: Το lockdown δεν έχει νόημα - Να ανοίξουν σχολεία, καταστήματα ακόμα κι εστίαση[/url]
https://www.iefimerida.gr/ellada/paylakis-hreiazetai-timio-aystiro-lockdown-dyo-ebdomadon]Παυλάκης: Τίμιο και αυστηρό lockdown δύο εβδομάδων -Ξεχάστε για την ώρα εστίαση και σχολεία [/url]

μπαχαλο τα εχουν κανει οι απατεωνες παιδεραστες και σε λιγο θα τους παρουν χαμπαρι τα προβατα :2funny:
αυτος ο Παυλακης ειναι νεο φρουτο απο Αμερικη πουλεν του Παναγιωτακη του action24 ,οικοδεσποτη του Λιγναδη:grin:
ρε κατι συμπτωσεις..μμππεεεεεεεεεεεεε:zfuck:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο καθηγητής Πνευμονολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, διευθυντής της Πνευμονολογικής κλινικής του Πανεπιστημιακού νοσοκομείου Λάρισας Κώστας Γουργουλιάνης είπε:

Οι πανδημίες κρατούν 1,5 χρόνο. Είμαστε στα όρια. Η πανδημία εξαντλείται όταν ο ιός γίνεται μεταδοτικότερος και δεν σκοτώνει. Εγώ βλέπω ελαφρύτερα περιστατικά. Χθες διασωληνώσαμε στην κλινική μου έναν άρρωστο, μετά όμως από πολύ καιρό. Ίσως και πάνω από μήνα.

Οι νεότεροι το περνάνε σαν σινάχι. Κάποιοι εξ αυτών πιο χοντρούληδες ή με κάποιο πρόβλημα θα στραβώσει κάτι, αλλά θα μπορεί το ΕΣΥ να τους προσφέρει καλύτερη φροντίδα. Μόνο πανικό φέρνουν τα σενάρια οτι και μετά τον εμβολιασμό θα φοράμε μάσκα και δε θα βγούμε ποτέ από τα σπίτια μας

Κάναμε μία έρευνα στη Δεσκάτη. Εκεί αποδείχθηκε οτι υπάρχει ανοσία σε ποσοστό μεταξύ 20 και 40%. Είδαμε 400 ανθρώπους και κάναμε αντισώματα. Είναι άνθρωποι που νόσησαν ήδη και 1 στους 3 δεν ήξερε καν οτι το πέρασε.

Συνάχι που δεν ξέρεις καν ότι το πέρασες... Πσέκας κι αυτός;

 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο καθηγητής Πνευμονολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, διευθυντής της Πνευμονολογικής κλινικής του Πανεπιστημιακού νοσοκομείου Λάρισας Κώστας Γουργουλιάνης είπε:

Οι πανδημίες κρατούν 1,5 χρόνο. Είμαστε στα όρια. Η πανδημία εξαντλείται όταν ο ιός γίνεται μεταδοτικότερος και δεν σκοτώνει. Εγώ βλέπω ελαφρύτερα περιστατικά. Χθες διασωληνώσαμε στην κλινική μου έναν άρρωστο, μετά όμως από πολύ καιρό. Ίσως και πάνω από μήνα.

Οι νεότεροι το περνάνε σαν σινάχι. Κάποιοι εξ αυτών πιο χοντρούληδες ή με κάποιο πρόβλημα θα στραβώσει κάτι, αλλά θα μπορεί το ΕΣΥ να τους προσφέρει καλύτερη φροντίδα. Μόνο πανικό φέρνουν τα σενάρια οτι και μετά τον εμβολιασμό θα φοράμε μάσκα και δε θα βγούμε ποτέ από τα σπίτια μας

Κάναμε μία έρευνα στη Δεσκάτη. Εκεί αποδείχθηκε οτι υπάρχει ανοσία σε ποσοστό μεταξύ 20 και 40%. Είδαμε 400 ανθρώπους και κάναμε αντισώματα. Είναι άνθρωποι που νόσησαν ήδη και 1 στους 3 δεν ήξερε καν οτι το πέρασε.

Συνάχι που δεν ξέρεις καν ότι το πέρασες... Πσέκας κι αυτός;
εμενα παντως 2 γνωστοι μου ετσι το περασαν

δεκατα κατι μερες και πολυ εξαντληση

εχω και εναν που ζοριστηκε αλλα την πηδηξε

αυτα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom