Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.683
Like
27.961
Πόντοι
5.506
ναι ενω μονο εσεις εισαστε λογικοι.....
τα παντα εν σοφια εποιησε :confused::confused::confused:
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.559
Κριτικές
171
Like
91.340
Πόντοι
46.423
Ο Κούλης φταίει για όλα ...

Αυτός εισήγαγε τον ιό επίτηδες για να μας καταστρέψει.

:confused:

Ρε τι διαβάζουμε ... απόλαυση το νήμα.

:tooth: :tooth:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Ποιος ειναι ο σκοπος δεν μας λετε ομως.
Προτεραιότητά του είναι το εμβόλιο, τα πιστοποιητικά υγειονομικών φρονημάτων, η παρακολούθηση των πολιτών, το φίμωμα της ελευθερίας της γνώμης και τελικά η εγκαθίδρυση ενός καθεστώτος κινεζικού τύπου. Όχι ότι τα σχεδιάζει από μόνος του αυτά, franchise τα φέρνει απ' εξω, αλλά τα εφαρμόζει με ζήλο αντί να αντισταθεί έστω λίγο για την "τιμή των όπλων".

Τώρα, αν ενδιαφέρεται για την υγεία; Χρησιμοποιεί το ότι γέμισαν οι ΜΕΘ ως δικαιολογία για να επιβάλλει περιορισμό ελευθεριών. Επί ένα χρόνο θα μπορούσαν να το είχαν λύσει το θέμα των ΜΕΘ αν ήθελαν. Να ξεπλύνουμε εμείς την ανικανότητα του κικίλια. Εμείς φταίμε για τις ελλείψεις σε ΜΕΘ που επί ένα χρόνο δεν καθίσαμε μέσα στο σπίτι! Αυτό είναι θράσος που λένε. Αλλά αυτό είναι το τελευταίο κατά την αποψή μου πάντα. Έτσι κι αλλιώς η πανδημία περνάει από μόνη της χωρίς να πεθάνει το 10% του πληθυσμού όπως το βλέπουμε ας πούμε στην Ινδία ή στο Περού. Το πρόβλημα είναι είναι η "νέα κανονικότητα" που θα αφήσει πίσω της. Θα έλεγε κανείς ότι και να μην υπήρχε πανδημία θα έπρεπε να την εφεύρουμε.


1ον ποιό το όφελός τους από το εμβόλιο;
2oν από τα πιστοποιητικά υγειονομικών "φρονιμάτων";
3ον η παρακολούθηση των πολιτών, σοβαρά τώρα;
4ον φίμωμα ελευθερίας γνώμης και δημιουργία καθεστώτος;


Όλα αυτά ο κορονοιός τα κατάφερε;;


Για το ζήτημα των ΜΕΘ λοιπόν, κάνε μια νόλτα να δεις τι ισχύει στη Γερμανία που έχει τις περισσότερες αναλογικά μεθ στον κόσμο μήπως και μπεις στο νόημα. Εκτός αν εννοείς να φτιάξουμε 10 εκατομμύρια (10.000.000) ΜΕΘ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
Η Γερμανία δεν μετρά αφού τα κεφάλαια που επιθυμούν ΛΟΚ ντάουν είναι γερμανοαμερικανικα
Αυτοί δανείζουν στις τράπεζας όχι η Ελλάδα η Πορτογαλία :confused:
Οριστε?
Αυτό που διάβασες

Βγες από το λαγούμι σου να δεις τι γίνεται έξω με τα μάτια σου κ άσε τα ορίστε

Παντού είναι ανοικτά στον κόσμο το.λιανοεμποριο εκτός από τους γερμανικούς δορυφόρους κ την Αγγλία

Ας έκλεινε τα μάρκετ άνω των διακόσιων τετραγωνικών αν είχε σρχιδια κ να αφήνει τα μικρότερα τοπικά μάρκετ
Επίσης έπρεπε να μαγαζιά λιανοεμπορειου κ ειδικά συνοικιακά να είναι ανοιχτά αφού η ελληνική οικονομία στηρίζεται από μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ όχι μεγάλα εργοστάσια δεκάδων χιλιάδων εργατών όπως η Γερμανία

.μερικοί είστε άσχετοι απο Οικονομία μού φαίνεται


Ορίστε;;;


Τύπε, δε θέλω να σου γκρεμίσω το αφήγημα αλλά και εδώ ανοιχτά είναι αυτά που λες.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Γιατί, το άλλο που λέει ο μουνομαλάκας οτι "στρώνουν το χαλί για να δουλεύουμε 12ωρα, επτά μέρες την εβδομάδα, για 600 ευρώ" πόσα χρόνια το ακούς;

Σκασε ρε βρωμιαρη
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
το προβλημα ειναι οτι λεμε ευχαριστω που ζουμε σε χωρα με αρκετη ελευθερια αλλα φαινετε οτι αυτη η ελευθερια σιγα σιγα τελειωνει....και μαλιστα μας απειλουν οτι θα τελειωσει.
εχετε ξεφυγει εντελως απο την αλλαζονεια ε?


Γιατί μπρο, σπας βιτρίνες, πετάς μολότωφ, πουλάς ναρκωτικά, καις λεωφορεία και σουλατσάρεις σε καταλήψεις;
απο αυτους μας προστατευεται? μονο? :confused::cheesy: :confused::confused:


Αυτοί τρώνε κυνηγητό και ξύλο από τους τσουςμπα, γι αυτούς έγινε το νέο νομοσχέδιο για τα πανεπιστήμια (και πέριξ), κανείς ΝΟΜΟΤΑΓΗΣ δεν έχει να φοβάται κάτι. Εγώ πάντως, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Ο Κούλης φταίει για όλα.

Αυτός εισήγαγε τον ιό επίτηδες για να μας καταστρέψει.

:confused:

Ρε τι διαβάζουμε ... απόλαυση το νήμα.

:tooth: :tooth:
Εσύ δεν ήσουν σε ένα άλλο νήμα που έλεγες ότι οι γύφτοι βιώνουν το ρατσισμό στην Ελλάδα και είναι στο περιθώριο γι αυτό κάνουν ότι κάνουν (οι κακόμοιροι);
Μετά μας έγραφες ότι ήσουνα στη Σουηδία όπου ο κόσμος πέθαινε έξω από τα νοσοκομεία. Αριστερούληδες βορείων προαστίων θυμίζεις.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.859
Πόντοι
21.896
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
Η Γερμανία δεν μετρά αφού τα κεφάλαια που επιθυμούν ΛΟΚ ντάουν είναι γερμανοαμερικανικα
Αυτοί δανείζουν στις τράπεζας όχι η Ελλάδα η Πορτογαλία :confused:
Οριστε?
Αυτό που διάβασες

Βγες από το λαγούμι σου να δεις τι γίνεται έξω με τα μάτια σου κ άσε τα ορίστε

Παντού είναι ανοικτά στον κόσμο το.λιανοεμποριο εκτός από τους γερμανικούς δορυφόρους κ την Αγγλία

Ας έκλεινε τα μάρκετ άνω των διακόσιων τετραγωνικών αν είχε σρχιδια κ να αφήνει τα μικρότερα τοπικά μάρκετ
Επίσης έπρεπε να μαγαζιά λιανοεμπορειου κ ειδικά συνοικιακά να είναι ανοιχτά αφού η ελληνική οικονομία στηρίζεται από μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ όχι μεγάλα εργοστάσια δεκάδων χιλιάδων εργατών όπως η Γερμανία

.μερικοί είστε άσχετοι απο Οικονομία μού φαίνεται


Ορίστε;;;


Τύπε, δε θέλω να σου γκρεμίσω το αφήγημα αλλά και εδώ ανοιχτά είναι αυτά που λες.
Ποια είναι ανοικτά;;
Τα μαγαζιά λιανοεμπορειου;;;τι λες ρε φίλε;;;
Πλακα Μας κάνεις;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
ναι ενω μονο εσεις εισαστε λογικοι.....
τα παντα εν σοφια εποιησε :confused::confused::confused:


Ρε συ, αυτή η μαλακία με τις Κυριακές και οτι "υπάρχει σχέδιο να δουλεύουμε για τις πολυεθνικές 12ωρα, 7 στα 7, για 600 Ευρώ" έχει λυθεί από καιρό. Και, κανένας ΣΟΒΑΡΟΣ δεν αντιλήφθηκε κάποιο πρόβλημα σε αυτό, ούτε αντέδρασε.


Υ.Γ. Ο περιπτεράς πάντως ΔΕΝ είναι πολυεθνική κι ας παίρνουμε τα τσιγάρα μας ΚΑΙ τις Κυριακές.


 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.559
Κριτικές
171
Like
91.340
Πόντοι
46.423
Ο Κούλης φταίει για όλα.

Αυτός εισήγαγε τον ιό επίτηδες για να μας καταστρέψει.

:confused:

Ρε τι διαβάζουμε ... απόλαυση το νήμα.

:tooth: :tooth:
Εσύ δεν ήσουν σε ένα άλλο νήμα που έλεγες ότι οι γύφτοι βιώνουν το ρατσισμό στην Ελλάδα και είναι στο περιθώριο γι αυτό κάνουν ότι κάνουν (οι κακόμοιροι);
Μετά μας έγραφες ότι ήσουνα στη Σουηδία όπου ο κόσμος πέθαινε έξω από τα νοσοκομεία. Αριστερούληδες βορείων προαστίων θυμίζεις.

Λάθος.

Με έχεις μπερδέψει με άλλον.

:dunno:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Εχω φτασει 49 χρονων και εχω βαρεθει να βλεπω τους ιδιους και τους ιδιους να λενε οτι τους καταπιεζει η αυταρχικη αστυνομια της χωρας μας.
Εγω ποτέ δεν ειχα κανενα προβλημα, με κανεναν αστυνομικο.
Η μαλλον ειχα, ΜΙΑ φορα, που περασα με πορτοκαλι στο δρομο και με υφάκι περιεργο επεμενε οτι περασα με κοκκινο.
Επρεπε μαλλον να γινω κομμουνιστης εξαιτιας αυτού.

Πώς γινεται τωρα καποιοι να βλεπετε παντου αυταρχισμο και καταπιεση, δεν ξερω.
Ενα ξερω.
Οτι της κοντής ψωλής οι τριχες της φταινε.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
1ον ποιό το όφελός τους από το εμβόλιο;
2oν από τα πιστοποιητικά υγειονομικών "φρονιμάτων";
3ον η παρακολούθηση των πολιτών, σοβαρά τώρα;
4ον φίμωμα ελευθερίας γνώμης και δημιουργία καθεστώτος;
Μιας και πολύ ωραία ρωτάς σοβαρά χωρίς χαρακτηρισμούς, θα σου πω τι νομίζω εγώ σαν γνώμη μου προσωπική.
1ο. Το εμβόλιο λένε θα γίνεται κάθε χρόνο τουλάχιστο. Υπάρχει τεράστια δυνατότητα να επιβάλλεις έλεγχο μέσω του εμβολίου αν θες. Ένα άτομο μπορεί να ελέγξει εκατομμύρια, χωρίς μεσάζοντες στην αλυσίδα εξουσίας.
2ο. Τα πιστοποιητικά είναι απαραίτητα για να διαχωρίσουν την ήρα από το σιτάρι. Η "ήρα" θα περιθωριοποιείται.
3ο. Κάθε δικτατορία πρέπει να παρακολουθεί τους πολίτες, αλλιώς δε στέκεται για πολύ στην εξουσία. Ρωτήστε τους παλιούς τι ήταν ο "φάκελος". Επίσης δες το σύστημα κοινωνικού σκορ που εφαρμόζει η Κίνα τώρα.
4ο. Το ίδιο.
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.559
Κριτικές
171
Like
91.340
Πόντοι
46.423
1ον ποιό το όφελός τους από το εμβόλιο;
2oν από τα πιστοποιητικά υγειονομικών "φρονιμάτων";
3ον η παρακολούθηση των πολιτών, σοβαρά τώρα;
4ον φίμωμα ελευθερίας γνώμης και δημιουργία καθεστώτος;
Μιας και πολύ ωραία ρωτάς σοβαρά χωρίς χαρακτηρισμούς, θα σου πω τι νομίζω εγώ σαν γνώμη μου προσωπική.
1ο. Το εμβόλιο λένε θα γίνεται κάθε χρόνο τουλάχιστο. Υπάρχει τεράστια δυνατότητα να επιβάλλεις έλεγχο μέσω του εμβολίου αν θες. Ένα άτομο μπορεί να ελέγξει εκατομμύρια, χωρίς μεσάζοντες στην αλυσίδα εξουσίας.
2ο. Τα πιστοποιητικά είναι απαραίτητα για να διαχωρίσουν την ήρα από το σιτάρι. Η "ήρα" θα περιθωριοποιείται.
3ο. Κάθε δικτατορία πρέπει να παρακολουθεί τους πολίτες, αλλιώς δε στέκεται για πολύ στην εξουσία. Ρωτήστε τους παλιούς τι ήταν ο "φάκελος". Επίσης δες το σύστημα κοινωνικού σκορ που εφαρμόζει η Κίνα τώρα.
4ο. Το ίδιο.

Δηλαδή εγώ που από το 1960 ταξιδεύω στην Αφρική και έπρεπε να κάνω ετησίως τα εμβόλια της χολέρας, του τύφου και του κίτρινου πυρετού όπως επίσης και να παίρνω ένα χαπάκι ημερησίως για την ελονοσία επίτηδες το έκαναν για να με καταπιέζουν και να με φακελώσουν επειδή μου είχαν εκδώσει ειδικό βιβλιάριο υγείας κατά των συγκεκριμένων ασθενιών.

Εε δεν πάμε καλά ρε ...

:dunno:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Όλα αυτά ο κορονοιός τα κατάφερε;;
Φίλε μου, είναι ένα ερώτημα, ο κορωνοϊός τα κατάφερε αυτά ή αυτά τον κορωνοϊό;

Για το ζήτημα των ΜΕΘ λοιπόν, κάνε μια νόλτα να δεις τι ισχύει στη Γερμανία που έχει τις περισσότερες αναλογικά μεθ στον κόσμο μήπως και μπεις στο νόημα. Εκτός αν εννοείς να φτιάξουμε 10 εκατομμύρια (10.000.000) ΜΕΘ.
Κοίτα, 10 εκατομμύρια δεν θα χρειαζόταν σίγουρα. Αλλά δεν θα επεκταθώ σε αυτό γιατί είναι μια κουβέντα που την έχουμε κάνει πολλές φορές. Αυτό που θα περίμενα από τον Κικίλια είναι να προσπαθήσει τουλάχιστο να ενισχύσει το σύστημα υγείας. Πώς να στο εξηγήσω, είδαμε για παράδειγμα τους Κινέζους να χτίζουν νοσοκομεία μέσα σε μία βδομάδα. Εδώ ένας χρόνος πέρασε και ετοιμότητα καμία. Όλες οι ελπίδες στο lockdown και το εμβόλιο. Καλά, αυτός ο άνθρωπος δεν σκέφτηκε ότι μπορεί να αργήσει ή να μην εφευρεθεί ποτέ το εμβόλιο; Ότι μπορεί το lockdown να μη λειτουργούσε; Ένα plan B βρε αδερφέ. Πες κάτι πάει στραβά και το κολλάμε όλοι. Να μην έχει κάνει καμία ετοιμασία καθόλου; Η βασική του ετοιμασία ήταν να μη δέχεται άλλου είδους ασθενείς το νοσοκομείο. Έλεος;;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Γιατί, το άλλο που λέει ο μουνομαλάκας οτι "στρώνουν το χαλί για να δουλεύουμε 12ωρα, επτά μέρες την εβδομάδα, για 600 ευρώ" πόσα χρόνια το ακούς;

Σκασε ρε βρωμιαρη


Θα σου έλεγα το ίδιο αλλά προτιμώ να γράφεις να γελάμε.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
Η Γερμανία δεν μετρά αφού τα κεφάλαια που επιθυμούν ΛΟΚ ντάουν είναι γερμανοαμερικανικα
Αυτοί δανείζουν στις τράπεζας όχι η Ελλάδα η Πορτογαλία :confused:
Οριστε?
Αυτό που διάβασες

Βγες από το λαγούμι σου να δεις τι γίνεται έξω με τα μάτια σου κ άσε τα ορίστε

Παντού είναι ανοικτά στον κόσμο το.λιανοεμποριο εκτός από τους γερμανικούς δορυφόρους κ την Αγγλία

Ας έκλεινε τα μάρκετ άνω των διακόσιων τετραγωνικών αν είχε σρχιδια κ να αφήνει τα μικρότερα τοπικά μάρκετ
Επίσης έπρεπε να μαγαζιά λιανοεμπορειου κ ειδικά συνοικιακά να είναι ανοιχτά αφού η ελληνική οικονομία στηρίζεται από μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ όχι μεγάλα εργοστάσια δεκάδων χιλιάδων εργατών όπως η Γερμανία

.μερικοί είστε άσχετοι απο Οικονομία μού φαίνεται


Ορίστε;;;


Τύπε, δε θέλω να σου γκρεμίσω το αφήγημα αλλά και εδώ ανοιχτά είναι αυτά που λες.
Ποια είναι ανοικτά;;
Τα μαγαζιά λιανοεμπορειου;;;τι λες ρε φίλε;;;
Πλακα Μας κάνεις;;;


Επειδή μάλλον λείπεις καιρό άκου νέα, εδώ ψωνίσαμε με click away, click in shop και όλα τα μάρκετ μεγάλα μικρά είναι ανοικτά. Όπως και καφέ take away, εστιατόρια delivery και take away.


Και φυσικά όσοι έχουν website εμπορεύονται κανονικά, οι εταιρείες courier δεν προλαβαίνουν.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
1ον ποιό το όφελός τους από το εμβόλιο;
2oν από τα πιστοποιητικά υγειονομικών "φρονιμάτων";
3ον η παρακολούθηση των πολιτών, σοβαρά τώρα;
4ον φίμωμα ελευθερίας γνώμης και δημιουργία καθεστώτος;
Μιας και πολύ ωραία ρωτάς σοβαρά χωρίς χαρακτηρισμούς, θα σου πω τι νομίζω εγώ σαν γνώμη μου προσωπική.
1ο. Το εμβόλιο λένε θα γίνεται κάθε χρόνο τουλάχιστο. Υπάρχει τεράστια δυνατότητα να επιβάλλεις έλεγχο μέσω του εμβολίου αν θες. Ένα άτομο μπορεί να ελέγξει εκατομμύρια, χωρίς μεσάζοντες στην αλυσίδα εξουσίας.
2ο. Τα πιστοποιητικά είναι απαραίτητα για να διαχωρίσουν την ήρα από το σιτάρι. Η "ήρα" θα περιθωριοποιείται.
3ο. Κάθε δικτατορία πρέπει να παρακολουθεί τους πολίτες, αλλιώς δε στέκεται για πολύ στην εξουσία. Ρωτήστε τους παλιούς τι ήταν ο "φάκελος". Επίσης δες το σύστημα κοινωνικού σκορ που εφαρμόζει η Κίνα τώρα.
4ο. Το ίδιο.


Tύπε μου.
1) Πως επιβάλλεται έλεγχος μέσω του εμβολίου; Και τι είδους έλεγχος;
2) Φυσικά, οι απροσάρμοστοι χωρίς λόγω και αιτία σαφώς και πρέπει να περιθωριοποιούνται.
3) Εσύ πιστεύεις πως αυτή τη στιγμή, αν θέλουν, δε μπορούν να ξέρουν τα πάντα για σένα και μάλιστα εσύ τους έχεις παράσχει όλες τις πληροφορίες στο πιάτο;
4)Το ίδιο με 3.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Δηλαδή εγώ που από το 1960 ταξιδεύω στην Αφρική και έπρεπε να κάνω ετησίως τα εμβόλια της χολέρας, του τύφου και του κίτρινου πυρετού όπως επίσης και να παίρνω ένα χαπάκι ημερησίως για την ελονοσία επίτηδες το έκαναν για να με καταπιέζουν και να με φακελώσουν επειδή μου είχαν εκδώσει ειδικό βιβλιάριο υγείας κατά των συγκεκριμένων ασθενιών.

Εε δεν πάμε καλά ρε ...

:dunno:
Σόρυ τύπε μου αν σε μπέρδεψα με άλλον. Χαίρομαι που γράφεις κάτι σοβαρό.
Τα επιχειρήματα περί κίτρινου πυρετού και βιβλιαρίων θυμάμαι τα πρωτοεμφάνισε ο Μόσιαλος.
Νομίζω δεν μπορεί να εξισωθεί έτσι απλά η περίπτωση του κίτρινου πυρετόυ, η χολέρα ή η φυματίωση με τον κορωνοϊό. Σίγουρα έχουν εξαφανίσει ασθένειες τα εμβόλια και τα φάρμακα. Όπου όμως τα εφάρμοσαν οι γιατροί ο κόσμος κατά πλειοψηφία τα δέχτηκε γιατί υπήρχε πραγματικό πρόβλημα χιλιετιών.
Αλήθεια, εάν η πλειοψηφία ενός πληθυσμού διαφωνήσει με μία θεραπεία, δικαιούται ο γιατρός να την επιβάλλει με το ζόρι;

Από τον κατεπείγοντα, παγκόσμιο και καταναγκαστικό τρόπο που προωθούνται αυτά τα πιστοποιητικά covid-pass νομίζω εξυπηρετούν άλλους σκοπούς.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.719
Κριτικές
183
Like
43.859
Πόντοι
21.896
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
Η Γερμανία δεν μετρά αφού τα κεφάλαια που επιθυμούν ΛΟΚ ντάουν είναι γερμανοαμερικανικα
Αυτοί δανείζουν στις τράπεζας όχι η Ελλάδα η Πορτογαλία :confused:
Οριστε?
Αυτό που διάβασες

Βγες από το λαγούμι σου να δεις τι γίνεται έξω με τα μάτια σου κ άσε τα ορίστε

Παντού είναι ανοικτά στον κόσμο το.λιανοεμποριο εκτός από τους γερμανικούς δορυφόρους κ την Αγγλία

Ας έκλεινε τα μάρκετ άνω των διακόσιων τετραγωνικών αν είχε σρχιδια κ να αφήνει τα μικρότερα τοπικά μάρκετ
Επίσης έπρεπε να μαγαζιά λιανοεμπορειου κ ειδικά συνοικιακά να είναι ανοιχτά αφού η ελληνική οικονομία στηρίζεται από μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ όχι μεγάλα εργοστάσια δεκάδων χιλιάδων εργατών όπως η Γερμανία

.μερικοί είστε άσχετοι απο Οικονομία μού φαίνεται


Ορίστε;;;


Τύπε, δε θέλω να σου γκρεμίσω το αφήγημα αλλά και εδώ ανοιχτά είναι αυτά που λες.
Ποια είναι ανοικτά;;
Τα μαγαζιά λιανοεμπορειου;;;τι λες ρε φίλε;;;
Πλακα Μας κάνεις;;;


Επειδή μάλλον λείπεις καιρό άκου νέα, εδώ ψωνίσαμε με click away, click in shop και όλα τα μάρκετ μεγάλα μικρά είναι ανοικτά. Όπως και καφέ take away, εστιατόρια delivery και take away.


Και φυσικά όσοι έχουν website εμπορεύονται κανονικά, οι εταιρείες courier δεν προλαβαίνουν.
Μάλιστα

Δλδ το ρουχαδικο της γειτονιά είναι ανοικτό με ckick way κ είναι ανοικτό
Είμαι ανοικτος ο Σκλαβενίτης με πολλά άτομα μέσα κ στο μαγαζάκι της γειτονιάς που πολλαει παπούτσια θα ψωνίσω με ckick away

Ένας ανατχιδιςβριμαι κ ο Μητσοτάκης που αν ήταν μάγκας όπως έγραψα ας έκλεινε τα σούπερ μάρκετ τα μεγάλα κ ας άφηνε κάτω των διακόσιων τετραγωνικών να δουλέψουν που είναι οικογενειακά
Επίσης να αγνε το λιανοεμπορειου ανοιχτό.κ άσε τις μαλακίες περί click away
Ούτε το τρία τοις εκατό του τζίρου δεν μπορεί να καλύψει


Μαλακίες μη γράφετε περί ανοιχτού λιανοεμπορειου για να καλύψετε το κόμμα σας
Είναι ντροπή
Παντού είναι ανοιχτό το λιανοεμπορειου εκτός της Ελλάδος κ άλλων δέκα δορυφόρων της γερμανιας
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Όλες οι χώρες του κόσμου ανοιχτές πλην της Ελλάδος:confused::confused::confused::confused:
Γερμανια ολα κλειστα και παραταθηκε το λοκνταουν μεχρι μεσα Μαρτιου.
χθες μιλησα με τον δικο μου που εχει τρια εστιατορια πανω με ενοικιο 20.000 και 40.000 το μηνα για τα δυο μεγαλα που βρισκονται σε εμπορικο κεντρο
Εκει να δεις τι σφαγη γινεται στους επαγγελματιες ...
Το ξέρουμε ότι η εστίαση είναι κλειστή παντού και έτσι πρέπει. Για την αγορά πες μας από πότε είναι κλειστή. Μήπως θέλεις να σου θυμίσω εγώ; Το 16 Δεκεμβρίου σου λέει κάτι; Εδώ από πότε είναι όλα κλειστά; Να σου το θυμίσω κι αυτό;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom