Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.910
Πόντοι
5.006
Τώρα που ανακοινώθηκαν τα φάρμακα που δόθηκαν στον Τραμπ ας αναρωτηθούμε γιατί έχει εξαφανιστεί ο Ερευνητής / Ερευνητάκος / Λαδάκης.

Ο οποίος όχι μόνον έκανε προπαγάνδα υπέρ της χλωροκίνης όπως ο Τραμπ αλλά και συνταγογραφούσε την δοσολογία της.

Απίθανοι καραγκιόζηδες και οι δύο.

τυπε δεν πηρε τελικα χλωροκινη ο τραμπ????!!!!!
μα ο λαδακης μας ελεγε οτι εκεινος ο τρελος επιστημονας απο την γαλλια που ειναι ο κορυφαιος λοιμοξιολωγος ολων των εποχων, με πρωτη θεση στις δημοσιευσεις στο pubmed, με τρια γκραν σλαμ και 2 τσουλου στο ενεργητικο του, ειχε ανακαλυψει την θεραπεια του κορωνοιου με χλωροκινη απο τον γεναρη...οι κινεζοι ψωφουσαν απο την κορονα και ο γαλλος επιστημονας του τζουρασικ παρκ επινε αβερτα χλωροκινη και πετουσε....
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.230
Like
24.149
Πόντοι
6.056
οχι τζουρασικ απο το ιντιπεντενς ντει το πρωτο του 1996
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Θα επιστρεψει ο ερευνητακος και να σας δω που θα κρυφτειτε που χοροπηδατε πανω στο κουφαρι του τωρα.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Τώρα που ανακοινώθηκαν τα φάρμακα που δόθηκαν στον Τραμπ ας αναρωτηθούμε γιατί έχει εξαφανιστεί ο Ερευνητής / Ερευνητάκος / Λαδάκης.

Ο οποίος όχι μόνον έκανε προπαγάνδα υπέρ της χλωροκίνης όπως ο Τραμπ αλλά και συνταγογραφούσε την δοσολογία της.

Απίθανοι καραγκιόζηδες και οι δύο.

Για να δώ αν κατάλαβα καλά. Συγκρίνουμε (ώς προς τη θεραπεία) το Νο1 της ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗΣ με κάποιον που στηρίζεται σε κάποιο τυχαίο σύστημα υγείας;;;; Και επειδή το Νο1 λαμβάνει μια συγκεκριμένη θεραπεία.......λοιδορούμε τη θεραπεία που ΔΕΝ του δόθηκε; Αγνοούμε ότι μέχρι ΚΑΙ το καλοκαίρι η θεραπεία που έδινε ο ΕΟΔΥ ήταν υδροχλωροκίνη (σε κατ'οίκον νοσηλεία και νοσοκομείο);;;

Δε ξέρω, ρωτάω.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.623
Like
24.415
Πόντοι
6.256
Τώρα που ανακοινώθηκαν τα φάρμακα που δόθηκαν στον Τραμπ ας αναρωτηθούμε γιατί έχει εξαφανιστεί ο Ερευνητής / Ερευνητάκος / Λαδάκης.

Ο οποίος όχι μόνον έκανε προπαγάνδα υπέρ της χλωροκίνης όπως ο Τραμπ αλλά και συνταγογραφούσε την δοσολογία της.

Απίθανοι καραγκιόζηδες και οι δύο.

Για να δώ αν κατάλαβα καλά. Συγκρίνουμε (ώς προς τη θεραπεία) το Νο1 της ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗΣ με κάποιον που στηρίζεται σε κάποιο τυχαίο σύστημα υγείας;;;; Και επειδή το Νο1 λαμβάνει μια συγκεκριμένη θεραπεία.......λοιδορούμε τη θεραπεία που ΔΕΝ του δόθηκε; Αγνοούμε ότι μέχρι ΚΑΙ το καλοκαίρι η θεραπεία που έδινε ο ΕΟΔΥ ήταν υδροχλωροκίνη (σε κατ'οίκον νοσηλεία και νοσοκομείο);;;

Δε ξέρω, ρωτάω.

Που να καταλαβεις εσυ πασα μου;Οταν σου ελεγα οτι αυτες δεν ειναι θεραπειες αλλα ουσιες που δινονται εμπειρικα και δοκιμαστικα χωρις να γνωριζουμε αν βοηθανε ή οχι εσυ παλι δεν καταλαβαινες.

Το παραμυθι της χλωροκινης εχει τελειωσει απο τον Ιουνη οταν βγηκαν τα αποτελεσματα μιας μεγαλης μελετης κατα την οποια διαπιστωθηκε οτι δεν βοηθαει ουτε στο ελαχιστο η χορηγηση της χλωροκινης.Στην Ελλαδα δινουμε Αζιθρομυκινη,Κολχικινη και Δεξαμεθαζονη σαν φαρμακευτικο σχημα.

Μαντεψε;Ουτε αυτο ειναι θεραπεια .Για την ακριβεια αυτη τη στιγμη που μιλαμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.

Ακομα και το πειραματικο κοκτειλ που δωσανε στον Τραμπ της Regeneron δεν ειναι θεραπεια απλα μειωνει το φορτιο του ιου στον οργανισμο οπως κανει και η remdesivir αλλα φαινεται πιο αποτελεσματικο απο τη τελευταια.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Τώρα που ανακοινώθηκαν τα φάρμακα που δόθηκαν στον Τραμπ ας αναρωτηθούμε γιατί έχει εξαφανιστεί ο Ερευνητής / Ερευνητάκος / Λαδάκης.

Ο οποίος όχι μόνον έκανε προπαγάνδα υπέρ της χλωροκίνης όπως ο Τραμπ αλλά και συνταγογραφούσε την δοσολογία της.

Απίθανοι καραγκιόζηδες και οι δύο.

Για να δώ αν κατάλαβα καλά. Συγκρίνουμε (ώς προς τη θεραπεία) το Νο1 της ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗΣ με κάποιον που στηρίζεται σε κάποιο τυχαίο σύστημα υγείας;;;;

Ναι ρε τύπε Ντικ.

Αλλά ο Λαδάκης είναι το Νο1 της ΥΠΕΡΓΑΛΑΞΙΑΚΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ στο bou.com.

Μπιτ δατ που λένε και στο χωριό μου.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Hellraiser4Ever "μεγάλη μελέτη" εννοείς τη biased μελέτη του Lancet που την κάνανε φύλο και φτερό ώς προς την αξιοπιστία της και αναγκάστηκε το περιοδικό να την αποσύρει και να απολογηθεί;;; Αυτή την ίδια που μόλις βγήκε ο ΠΟΥ τερμάτισε την έρευνα του στηριζόμενος ΑΚΡΊΤΑ στα αποτελέσματά της;;;;

Μη με μπριζώνεις γιατί τώρα τελευταία αρχίζω και συμφωνώ με όσα γράφεις. Μη μου το χαλάς.

Voltaire τις ad hominem επιθέσεις δεν τις μπορώ. Αν εσένα σε έχουν βοηθήσει......πάσο.

Το γεγονός είναι ότι την υδροχλωροκίνη την πολέμησαν και νίκησαν. Μόνο ανησυχία θα έπρεπε να σας προκαλεί. Τα νέα πρωτόκολλα τα έχω ανεβάσει. Η Ελλάδα λοιπόν σε κατ'οίκον νοσηλεία για μια τόσο σοβαρή αρρώστια (για όποιον δεν το έχει πάρει χαμπάρι) έχει θεραπευτικό πρωτόκολλο το ΤΊΠΟΤΑ. Ακριβώς το τίποτα όμως. Κάτσε πιές τσάι και αν νιώσεις χειρότερα στο νοσοκομείο. Πόσο φυσιολογικό αυτό Voltaire ;;;; Όταν έρθει η ώρα (όλων μας αν δεν προσέχουμε) θα σφίξει ο κώλος. Εγώ ξέρω τί θα πάρω. Εσύ (ο οποιοσδήποτε);;;;;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Hellraiser4Ever "μεγάλη μελέτη" εννοείς τη biased μελέτη του Lancet που την κάνανε φύλο και φτερό ώς προς την αξιοπιστία της και αναγκάστηκε το περιοδικό να την αποσύρει και να απολογηθεί;;; Αυτή την ίδια που μόλις βγήκε ο ΠΟΥ τερμάτισε την έρευνα του στηριζόμενος ΑΚΡΊΤΑ στα αποτελέσματά της;;;;

Μη με μπριζώνεις γιατί τώρα τελευταία αρχίζω και συμφωνώ με όσα γράφεις. Μη μου το χαλάς.

Voltaire τις ad hominem επιθέσεις δεν τις μπορώ. Αν εσένα σε έχουν βοηθήσει......πάσο.

Το γεγονός είναι ότι την υδροχλωροκίνη την πολέμησαν και νίκησαν. Μόνο ανησυχία θα έπρεπε να σας προκαλεί. Τα νέα πρωτόκολλα τα έχω ανεβάσει. Η Ελλάδα λοιπόν σε κατ'οίκον νοσηλεία για μια τόσο σοβαρή αρρώστια (για όποιον δεν το έχει πάρει χαμπάρι) έχει θεραπευτικό πρωτόκολλο το ΤΊΠΟΤΑ. Ακριβώς το τίποτα όμως. Κάτσε πιές τσάι και αν νιώσεις χειρότερα στο νοσοκομείο. Πόσο φυσιολογικό αυτό Voltaire ;;;; Όταν έρθει η ώρα (όλων μας αν δεν προσέχουμε) θα σφίξει ο κώλος. Εγώ ξέρω τί θα πάρω. Εσύ (ο οποιοσδήποτε);;;;;

Εμείς που δεν ξέρουμε τι να πάρουμε ... λογικά θα πρέπει να αυτοσχεδιάσουμε ... εγω λέω να πάρω κανένα algofren αν κούφια η ώρα μου χτυπήσει την πόρτα ο κορώνας. Αλλά στο ενδιάμεσο και για να μην χρειαστεί να πάρω τίποτα λέω να ακολουθήσω κατα γράμμα τις υποδείξεις του αγαπημένου μας δικηγόρου.




Ο χρήστης Θάνος Καρατσιώλης αισθάνεται φανταστικά με το χρήστη Θάνος Καρατσιώλης στην τοποθεσία Δικηγορικό Γραφείο Καρατσιώλη.
30 Σεπτεμβρίου στις 11:29 π.μ. · Θεσσαλονίκη, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας ·
Τι πρέπει να κάμετε για να μην κολλήσετε αλλά και να μην διασπείρετε κορωνοϊό:
- Μην χρησιμοποιείτε ασανσέρ
- Μην χρησιμοποιείτε air- condition
- Μην κάθεστε όρθιοι σε καφέ - μπαρ
- Μην χρησιμοποιείτε μέσα μαζικής μεταφοράς
- Μην μπαίνετε σε ταξί
- Μην φιλάτε και αγκαλιάζετε ούτε τα παιδιά ούτε τα εγγόνια σας, πολλώ δε μάλλον αγνώστους
- Μην μιλάτε με αγνώστους και μην έχετε επαφές με πολύ κόσμο
- Μην παντρεύεστε και μην βαφτίζετε τα παιδιά σας
- Μην πηγαίνετε σε οίκους ανοχής
- Μην πηγαίνετε σε γυμναστήρια και κλειστούς χώρους άθλησης
- Μην κολυμπάτε σε πισίνες
- Μην παίζετε ομαδικά αθλήματα
- Μην πηγαίνετε σε γηροκομεία και νοσοκομεία
- Μην πηγαίνετε σε συναυλίες και μαζικές εκδηλώσεις
- Μην πηγαίνετε σινεμά ή θέατρο
- Μην ακουμπάτε ή καλύτερα μην πλησιάζετε λαθρομετανάστες
- Μην κυκλοφορείτε έξω μετά τις 12 τα μεσάνυχτα
- Να φοράτε μάσκα παντού, ακόμα και στο δρόμο ή όταν οδηγείτε μόνοι το αυτοκίνητό σας
- Να φοράτε και γάντια παντού, γιατί μετά από λίγο καιρό έρευνες θα αποδείξουν τη χρησιμότητά τους για τον κορωνοϊό
Όλα αυτά για λίγο καιρό ακόμα, γιατί το βόδι το φάγαμε· η ουρά έμεινε και σε λίγο τσούπ θα βγει μια εμβολιάρα να, που θα σας την πατήσουν στον γκώλο και όλα καλά μετά!!
Τι όχι;; Λέτε να μην βγει στα κοντά και να ματαιοπονούμε άδικα τόσο καιρό;;



 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Ότι έλεγε ο ΕΟΔΥ μέχρι καλοκαίρι. Αυτό το πρωτόκολλο. Από το τίποτα που προτείνει σήμερα είναι πολύ καλύτερο. Δεν θα κάτσω να παίξω με τη ζωή μου, επειδή κάποιοι χαρτογιακάδες είναι γιουσουφάκια, τη θέλω.
Επίσης θέλω να ζήσω και λίγο, οπότε με τον Κατατσιώλη δε θα συμφωνήσω.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.623
Like
24.415
Πόντοι
6.256
Hellraiser4Ever "μεγάλη μελέτη" εννοείς τη biased μελέτη του Lancet που την κάνανε φύλο και φτερό ώς προς την αξιοπιστία της και αναγκάστηκε το περιοδικό να την αποσύρει και να απολογηθεί;;; Αυτή την ίδια που μόλις βγήκε ο ΠΟΥ τερμάτισε την έρευνα του στηριζόμενος ΑΚΡΊΤΑ στα αποτελέσματά της;;;;

Μη με μπριζώνεις γιατί τώρα τελευταία αρχίζω και συμφωνώ με όσα γράφεις. Μη μου το χαλάς.

Voltaire τις ad hominem επιθέσεις δεν τις μπορώ. Αν εσένα σε έχουν βοηθήσει......πάσο.

Το γεγονός είναι ότι την υδροχλωροκίνη την πολέμησαν και νίκησαν. Μόνο ανησυχία θα έπρεπε να σας προκαλεί. Τα νέα πρωτόκολλα τα έχω ανεβάσει. Η Ελλάδα λοιπόν σε κατ'οίκον νοσηλεία για μια τόσο σοβαρή αρρώστια (για όποιον δεν το έχει πάρει χαμπάρι) έχει θεραπευτικό πρωτόκολλο το ΤΊΠΟΤΑ. Ακριβώς το τίποτα όμως. Κάτσε πιές τσάι και αν νιώσεις χειρότερα στο νοσοκομείο. Πόσο φυσιολογικό αυτό Voltaire ;;;; Όταν έρθει η ώρα (όλων μας αν δεν προσέχουμε) θα σφίξει ο κώλος. Εγώ ξέρω τί θα πάρω. Εσύ (ο οποιοσδήποτε);;;;;

Αναλυσε μας διεξοδικα πως ακριβως ειναι διατρητη η μελετη για τη χλωροκινη και ποιοι τη κανανε φυλλο και φτερο για να γελασουμε λιγακι βραδυατικα....:P
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.623
Like
24.415
Πόντοι
6.256
Hellraiser4Ever "μεγάλη μελέτη" εννοείς τη biased μελέτη του Lancet που την κάνανε φύλο και φτερό ώς προς την αξιοπιστία της και αναγκάστηκε το περιοδικό να την αποσύρει και να απολογηθεί;;; Αυτή την ίδια που μόλις βγήκε ο ΠΟΥ τερμάτισε την έρευνα του στηριζόμενος ΑΚΡΊΤΑ στα αποτελέσματά της;;;;

Μη με μπριζώνεις γιατί τώρα τελευταία αρχίζω και συμφωνώ με όσα γράφεις. Μη μου το χαλάς.

Voltaire τις ad hominem επιθέσεις δεν τις μπορώ. Αν εσένα σε έχουν βοηθήσει......πάσο.

Το γεγονός είναι ότι την υδροχλωροκίνη την πολέμησαν και νίκησαν. Μόνο ανησυχία θα έπρεπε να σας προκαλεί. Τα νέα πρωτόκολλα τα έχω ανεβάσει. Η Ελλάδα λοιπόν σε κατ'οίκον νοσηλεία για μια τόσο σοβαρή αρρώστια (για όποιον δεν το έχει πάρει χαμπάρι) έχει θεραπευτικό πρωτόκολλο το ΤΊΠΟΤΑ. Ακριβώς το τίποτα όμως. Κάτσε πιές τσάι και αν νιώσεις χειρότερα στο νοσοκομείο. Πόσο φυσιολογικό αυτό Voltaire ;;;; Όταν έρθει η ώρα (όλων μας αν δεν προσέχουμε) θα σφίξει ο κώλος. Εγώ ξέρω τί θα πάρω. Εσύ (ο οποιοσδήποτε);;;;;

Εμείς που δεν ξέρουμε τι να πάρουμε ... λογικά θα πρέπει να αυτοσχεδιάσουμε ... εγω λέω να πάρω κανένα algofren αν κούφια η ώρα μου χτυπήσει την πόρτα ο κορώνας. Αλλά στο ενδιάμεσο και για να μην χρειαστεί να πάρω τίποτα λέω να ακολουθήσω κατα γράμμα τις υποδείξεις του αγαπημένου μας δικηγόρου.




Ο χρήστης Θάνος Καρατσιώλης αισθάνεται φανταστικά με το χρήστη Θάνος Καρατσιώλης στην τοποθεσία Δικηγορικό Γραφείο Καρατσιώλη.
30 Σεπτεμβρίου στις 11:29 π.μ. · Θεσσαλονίκη, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας ·
Τι πρέπει να κάμετε για να μην κολλήσετε αλλά και να μην διασπείρετε κορωνοϊό:
- Μην χρησιμοποιείτε ασανσέρ
- Μην χρησιμοποιείτε air- condition
- Μην κάθεστε όρθιοι σε καφέ - μπαρ
- Μην χρησιμοποιείτε μέσα μαζικής μεταφοράς
- Μην μπαίνετε σε ταξί
- Μην φιλάτε και αγκαλιάζετε ούτε τα παιδιά ούτε τα εγγόνια σας, πολλώ δε μάλλον αγνώστους
- Μην μιλάτε με αγνώστους και μην έχετε επαφές με πολύ κόσμο
- Μην παντρεύεστε και μην βαφτίζετε τα παιδιά σας
- Μην πηγαίνετε σε οίκους ανοχής
- Μην πηγαίνετε σε γυμναστήρια και κλειστούς χώρους άθλησης
- Μην κολυμπάτε σε πισίνες
- Μην παίζετε ομαδικά αθλήματα
- Μην πηγαίνετε σε γηροκομεία και νοσοκομεία
- Μην πηγαίνετε σε συναυλίες και μαζικές εκδηλώσεις
- Μην πηγαίνετε σινεμά ή θέατρο
- Μην ακουμπάτε ή καλύτερα μην πλησιάζετε λαθρομετανάστες
- Μην κυκλοφορείτε έξω μετά τις 12 τα μεσάνυχτα
- Να φοράτε μάσκα παντού, ακόμα και στο δρόμο ή όταν οδηγείτε μόνοι το αυτοκίνητό σας
- Να φοράτε και γάντια παντού, γιατί μετά από λίγο καιρό έρευνες θα αποδείξουν τη χρησιμότητά τους για τον κορωνοϊό
Όλα αυτά για λίγο καιρό ακόμα, γιατί το βόδι το φάγαμε· η ουρά έμεινε και σε λίγο τσούπ θα βγει μια εμβολιάρα να, που θα σας την πατήσουν στον γκώλο και όλα καλά μετά!!
Τι όχι;; Λέτε να μην βγει στα κοντά και να ματαιοπονούμε άδικα τόσο καιρό;;

Σε γιατρο να πας αμα βγεις θετικος και να σου δωσει οδηγιες δεν παιζει τυπακο;Αλλα τι να λεμε εδω καθεσαι και ακους τι γραφει ενας ψεκασμενος δικηγορος που ειναι για ψυχιατρειο...
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Hellraiser4Ever "μεγάλη μελέτη" εννοείς τη biased μελέτη του Lancet που την κάνανε φύλο και φτερό ώς προς την αξιοπιστία της και αναγκάστηκε το περιοδικό να την αποσύρει και να απολογηθεί;;; Αυτή την ίδια που μόλις βγήκε ο ΠΟΥ τερμάτισε την έρευνα του στηριζόμενος ΑΚΡΊΤΑ στα αποτελέσματά της;;;;

Μη με μπριζώνεις γιατί τώρα τελευταία αρχίζω και συμφωνώ με όσα γράφεις. Μη μου το χαλάς.

Voltaire τις ad hominem επιθέσεις δεν τις μπορώ. Αν εσένα σε έχουν βοηθήσει......πάσο.

Το γεγονός είναι ότι την υδροχλωροκίνη την πολέμησαν και νίκησαν. Μόνο ανησυχία θα έπρεπε να σας προκαλεί. Τα νέα πρωτόκολλα τα έχω ανεβάσει. Η Ελλάδα λοιπόν σε κατ'οίκον νοσηλεία για μια τόσο σοβαρή αρρώστια (για όποιον δεν το έχει πάρει χαμπάρι) έχει θεραπευτικό πρωτόκολλο το ΤΊΠΟΤΑ. Ακριβώς το τίποτα όμως. Κάτσε πιές τσάι και αν νιώσεις χειρότερα στο νοσοκομείο. Πόσο φυσιολογικό αυτό Voltaire ;;;; Όταν έρθει η ώρα (όλων μας αν δεν προσέχουμε) θα σφίξει ο κώλος. Εγώ ξέρω τί θα πάρω. Εσύ (ο οποιοσδήποτε);;;;;

Αναλυσε μας διεξοδικα πως ακριβως ειναι διατρητη η μελετη για τη χλωροκινη και ποιοι τη κανανε φυλλο και φτερο για να γελασουμε λιγακι βραδυατικα....:P


Γέλα όσο θέλεις.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Lancet retraction στο Γούγλη και στο βγάζει. Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το ανεβάσω. Το θέμα είχε αναλυθεί στις πίσω σελίδες όταν ήταν στην επικαιρότητα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736


[/quote]
@Hellraiser4Ever

Σε γιατρο να πας αμα βγεις θετικος και να σου δωσει οδηγιες δεν παιζει τυπακο;Αλλα τι να λεμε εδω καθεσαι και ακους τι γραφει ενας ψεκασμενος δικηγορος που ειναι για ψυχιατρειο... [/quote]

AMA βγω θετικός ναι παίζει , αλλά για να βγώ θετικός θα πρέπει να κάνω και το τέστ πρώτα. Εγω σκεφτόμουν την περίπτωση να έχω πχ κάποιο σύμπτωμα και να μην ξέρω αν είναι γρίπη η κάτι άλλο , και σε περίπτωση που δεν είχα σκοπό να κάνω το τέστ τι να έπαιρνα ... πχ το algofren που έγραψα πιό πάνω.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.052
Κριτικές
7
Like
9.779
Πόντοι
1.686
Στο πιο κάτω λινκ του Lancet αναφέρεται η retraction ( ανάκληση - αναίρεση) τού άρθρου
που υποστήριζε ότι η χλωροκίνη και η υδρόξυχλωροκίνη δεν έχουν θετική επίδραση
στη νόσηση από κορωνοϊό



Ο αποτυχημένος "πτυχιούχος" Ιατρικής Βουλγαρίας ή Ουγγαρίας , ο Hellraiser4ever
ή Χεζορέηλερ, ένα ψυχοπαθητικό γίδι, δεν γνωρίζει αρκετά αγγλικά να το διαβάσει

:2funny::2funny::2funny:

ΑΠΕΤΥΧΕ ο Χεζορέηλερ να εισαχθεί στην Ελλάδα και ΠΛΗΡΩΣΕ να πάρει ένα πτυχίο
από τη Βουλγαρία ή την Ουγγαρία.
ΑΠΕΤΥΧΕ να τον δεχτούν να κάνει ειδικότητα, στο εξωτερικό , αφού είναι
ψυχοπαθής και γίδι παρτσακλό,
και χρησιμοποίησε αυτό που γίνεται στην Ελλάδα και ΔΕΝ γίνεται πουθενά αλλού
στον κόσμο !
Στην Ελλάδα παίρνουν πτυχιούχους ιατρικής για ειδικότητα ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !
Έχει γίνει αναφορά στο Υπουργείο Υγείας, να εντοπίσουν τον Χεζορέηλερ που
κάνει ...ειδικότητα Οφθαλμολογίας ( ! ) , ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ, και να τον πάνε
στο Δαφνί, σαν ασθενή βέβαια, όχι σαν πτυχιούχο Ιατρικής !




 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Ότι έλεγε ο ΕΟΔΥ μέχρι καλοκαίρι. Αυτό το πρωτόκολλο. Από το τίποτα που προτείνει σήμερα είναι πολύ καλύτερο. Δεν θα κάτσω να παίξω με τη ζωή μου, επειδή κάποιοι χαρτογιακάδες είναι γιουσουφάκια, τη θέλω.
Επίσης θέλω να ζήσω και λίγο, οπότε με τον Κατατσιώλη δε θα συμφωνήσω.

Στην ουσία και αυτός τρολλάρει , αμα δεις τα δυο τελευταία που λέει για τις μάσκες και ειδικά για τα γάντια φαίνεται νομίζω ... αλλά και σε άλλα πόστ του έχει πει οτι δεν μπορούμε να ζούμε έτσι για πάντα.

Οσο για το τι έλεγε ο ΕΟΔΥ μέχρι το καλοκαίρι δεν το ξέρω , και δεν πιστεύω να είμαι και ο μόνος :P
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.077
Πόντοι
18.565
Είχα κάνει μια ρητορική ερώτηση σε αυτό το νήμα, ποια περίοδος είναι χειρότερη. Η δεκαετία της κρίσης, η, αυτή η δεκαετία που έρχεται,βρουν κορονοιου. Τότε τα παιδιά που υποστηρίζουν την Ν.Δ. εκτός ίσως του Μπαρόκ, αν θυμάμαι καλά, που έδειξε να αντιλαμβάνεται την σοβαρότητα της σημερινής κατάστασης, έγραψαν ότι φυσικά η δεκαετία της κρίσης ήτανε η χειρότερη, και ότι η επιδημία δεν είναι κάτι καταστροφικο, βέβαια, εφόσον τη διαχειρίζεται εδώ στην Ελλάδα η κυβέρνηση της Ν.Δ.
Δεν μπορεσαν να καταλάβουν, πόσο καταστροφικό είναι αυτό που ζούμε τώρα, όχι μόνο οικονομικά, η, υγειονομικά, αλλά κυρίως στις ανθρώπινες σχέσεις και στην συμπεριφορά μας.
Αν αυτό το πράγμα δεν τελειωσει σημερα, τίποτα δεν θα είναι ιδιο με το χθες.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Hellraiser4Ever "μεγάλη μελέτη" εννοείς τη biased μελέτη του Lancet που την κάνανε φύλο και φτερό ώς προς την αξιοπιστία της και αναγκάστηκε το περιοδικό να την αποσύρει και να απολογηθεί;;; Αυτή την ίδια που μόλις βγήκε ο ΠΟΥ τερμάτισε την έρευνα του στηριζόμενος ΑΚΡΊΤΑ στα αποτελέσματά της;;;;
Ντίκι ντικ, σταμάτα να πετάς αγγλικούρες που δεν καταλαβαίνεις. Τι biased ρε ντίκι. Μούφα ήταν η μελέτη.
Αλλά ψευτάκο, Ντίκι ντικ, οι έρευνες για την χλωροκίνη δεν σταμάτησαν λόγω αυτής αλλά λόγω της πραγματικά πολύ μεγάλης μελέτης Recovery της Αγγλίας:
www.recoverytrial.net/news/statement-from-the-chief-investigators-of-the-randomised-evaluation-of-covid-19-therapy-recovery-trial-on-hydroxychloroquine-5-june-2020-no-clinical-benefit-from-use-of-hydroxychloroquine-in-hospitalised-patients-with-covid-19]No clinical benefit from use of hydroxychloroquine in hospitalised patients with COVID-19[/url]
Αυτή την μελέτη ΔΕΝ την αμφισβητεί κανείς.
Κατάλαβες ντίκι ντικ;

Και στην συνέχεια σταμάτησαν και οι άλλες έρευνες.
www.nih.gov/news-events/news-releases/nih-halts-clinical-trial-hydroxychloroquine]NIH halts clinical trial of hydroxychloroquine[/url]

Επίσης Ντίκι, ντίκι, ντικ, για να καταλάβεις, χλωροκίνη παίρνουν οι ασθενείς με λύκο. Ε λοιπόν, κάναν μία έρευνα και βρήκαν ότι αυτοί που έπαιρναν χλωροκίνη αρρώσταιναν από Κόβιντ στο ίδιο ακριβώς ποσοστό με αυτούς που ΔΕΝ έπαιρναν. Δηλαδή, η χλωροκίνη είχε ΜΗΔΕΝ προστατευτική ικανότητα
Baseline use of hydroxychloroquine in systemic lupus erythematosus does not preclude SARS-CoV-2 infection and severe COVID-19
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom