Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

1Delon_A7777

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2016
Μηνύματα
111
Like
17
Πόντοι
1
στην θεση 19 ειναι το Βελγιο και στην 30 η Ελλαδα !!!!!!  κατι δεν παει καλα  :think:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
στην θεση 19 ειναι το Βελγιο και στην 30 η Ελλαδα !!!!!!  κατι δεν παει καλα  :think:

Ναι γιατι δεν υπολογιζουν μονο κρουσματα και θανατους αλλα και δυνατοτητες νοσηλειας κτλ....
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Εχει κανεις αποψη στις κατωθι χωρες που πανε επισης καλα στην αντιμετωπιση, ετσι λιβανιζουν τα καναλια τις κυβερνησεις τους?  :undecided:

Σοβαρά;

Αυτό βρήκες να πεις;

Αυτό είναι το πρόβλημα;

Δε νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι είναι η αρρώστια αυτή.

Θα σου πω ότι ο Πίνακας αυτός έγινε περυσινά ξινά σταφύλια μέσα σε 6 μέρες.

Η Ελλάδα είχε 83 νεκρούς στις 8 Απριλίου. Σήμερα, μετά από 6 μέρες, έχει 101 νεκρούς, δηλαδή 18 άνθρωποι πεθάναν.

Όμως μέσα σε αυτό το διάστημα, ο ιός σκότωσε τόσο γρήγορα που στο Ισραήλ πέθαναν 46 άτομα και σήμερα έχει 117 νεκρούς με αποτέλεσμα να διπλασιαστούν σχεδόν οι θάνατοι ανά εκατομμύριο και να είναι πολύ μπροστά από την Ελλάδα.

Το ίδιο έγινε με την Φινλανδία.

Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι τι λένε για τις κυβερνήσεις αλλά ότι ξέρουμε πολύ λίγα πράγματα για τον ιό αυτό και ότι δεν πρέπει να βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα.

Ελπίζω να το καταλάβεις.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
COVID-19%20Safety%20Ranking.webp




Φαντάζομαι τους «επαναστάτες»  jean-Claud, Νίο, jhonny & και συνεργάτες να ζουν στο Ισραήλ!
Απόλαυση να τους παρακολουθείς!  :2funny:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
στην θεση 19 ειναι το Βελγιο και στην 30 η Ελλαδα !!!!!!  κατι δεν παει καλα  :think:

Είναι λίγο για τον μπούτσο η έρευνα αυτή.

Δηλαδή αν ήμουν σήμερα στο Βιετνάμ θα αισθανόμουν περισσότερο ασφαλής μην τα τινάξω από κορωνοϊό από ότι αν ήμουν στη Φινλανδία, στο Μονακό ή στην Ιρλανδία;

Δε νομίζω......
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Θελω επιστημονικο σχολιο σου για τον ΑΛΗΤΗ και ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ ΠΟΥ που δηλωσε οτι ο κορωνοιος ειναι 10 φορες πιο θανατηφορος απο την γριππουλα....
τα εχουμε πει πολλες φορες νομιζω και κουραζει.

και ο εμπολα και το αιητζ ειναι πιο θανατηφορα ΑΑΑΑΑΑΝ τα κολλησεις.

ποια η πιθανοτητα ομως να τα κολλησεις? ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ.

σαν να σου λεω εγω χωρις εμβολια στην γριπη θα ειχαμε 3πλασιους νεκρους. ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ  ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΡΙΠΗΣ ΟΜΩΣ.

συγκεκριμενα για εμενα ΑΑΑΑΑΑΑΝ ΚΟΛΛΗΣΩ εγραφε η πιθανοτητα να με σκοτωσει ειναι 0,2%
www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/]https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/[/url]
ε λογικο να φοβαμαι πιο πολυ τα τροχαια και τον καρκινο ρε φιλε ή τα καρδιακα, καποιο απο αυτα θα με φαει οχι ο κορονοιος που απιθανο να τον κολλησω με τετοια μετρα αλλα ακομη και τοτε η πιθανοτητα ειναι 0,2%
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
γιατι πηρες ΜΟΝΟ 3 ΜΕΡΕΣ για αυτο. γιατι δεν παιρνεις απο την αρχη???

αλλα οχι να απομονωνεις ρε συ 3 μερες, οπως απομονωνε ο αλεξ την ιταλια, την χειροτερη χωρα για να δειξει τι να φοβομαστε.

Θαυμάστε.

Θαυμάστε κατανόηση και του απλούστερου κειμένου.

Ρωτάει ΕΜΕΝΑ γιατί πήρα.

Αντί να ρωτήσει τους 22 Σουηδούς επιστήμονες που έγραψαν το γράμμα:


 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Είναι λίγο για τον μπούτσο η έρευνα αυτή.

Δηλαδή αν ήμουν σήμερα στο Βιετνάμ θα αισθανόμουν περισσότερο ασφαλής μην τα τινάξω από κορωνοϊό από ότι αν ήμουν στη Φινλανδία, στο Μονακό ή στην Ιρλανδία;

Δε νομίζω......

τύπε δεν είναι αυτό επιχειρηματολογία...
αυτοι που κάνουν τέτοιες έρευνες κρίνονται και εκ του αποτέλεσματος δηλ σε 2 χρονια περίπου,
αν λέγαν μπούρδες κανεις δεν θα τους πλήρωνε για μελλοτικές έρευνες
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
τύπε δεν είναι αυτό επιχειρηματολογία...
αυτοι που κάνουν τέτοιες έρευνες κρίνονται και εκ του αποτέλεσματος δηλ σε 2 χρονια περίπου,
αν λέγαν μπούρδες κανεις δεν θα τους πλήρώνανε για μελλοτικές έρευνες

Τυπε μου αυτες οι ερευνες που παιρνουμε τα παντα και τα πεταμε σε ενα μπλεντερ και βγαζουμε μια κοινη βαθμολογια ειναι εξορισμου για τον πεουλα....
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Εχει κανεις αποψη στις κατωθι χωρες που πανε επισης καλα στην αντιμετωπιση, ετσι λιβανιζουν τα καναλια τις κυβερνησεις τους?  :undecided:

Τι κανουν τα καναλια τους δε ξερουμε. Παρε τι κανουν οι κυβερνησεις τους ομως και τα πανε καλα


12 χιλιαδες, δηλαδη περιπου 3 χιλιαδες ευρω προστιμο τσιμπησε ο ενας επειδη εκανε ποδηλατο σε δρομο διπλα στο ποταμι, οπου απαγορευεται και για γυναικα επειδη καθισε σε παγκακι σε παρκο.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
γιατι πηρες ΜΟΝΟ 3 ΜΕΡΕΣ για αυτο. γιατι δεν παιρνεις απο την αρχη???
η σουηδια ειναι κατω απο ιταλια, βελγιο , γαλλοια, ολλανδια, συνολικα κατω απο 11 χωρες με μετρα και πανω απο καμμια 100στη με μετρα,

οποτε συνολικα ναι ειναι αποτυχημενη η μη ληψη μετρων,

αλλα οχι να απομονωνεις ρε συ 3 μερες, οπως απομονωνε ο αλεξ την ιταλια, την χειροτερη χωρα για να δειξει τι να φοβομαστε.

ΚΑΛΩΣ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΡΑ, κακως τρομοκρατουν με τα μεγαλα νουμερα και με μεγαλες εκτιμησεις, και για το aids ξερουμε οτι ειναι πιο θανατηφορο αμα το κολλησεις, μαθαμε χρησιμοποιουμε προφυλακτικα, δεν χρειαζεται να μας το λενε 24 ωρες στα καναλια να φοβομαστε να μιλησουμε και σε γυναικα.

www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]


Μην μου απευθύνεις τον λόγο.

Δεν πρόκειται να σου απαντήσω.

Ό,τι ήταν να πω για σένα το είπα στον Εισαγγελέα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Θαυμάστε.

Θαυμάστε κατανόηση και του απλούστερου κειμένου.

Ρωτάει ΕΜΕΝΑ γιατί πήρα.

Αντί να ρωτήσει τους 22 Σουηδούς επιστήμονες που έγραψαν το γράμμα:


σου ειπα γιατι το νουμερο ειναι τοσο εντυπωσιακο, τωρα μεταθετεις το νουμερο στις αυθεντιες για το αν εκαναν σωστα,

κατα τα αλλα οταν σας στελναμε να ακουσετε τον τζων ιωαννιδη που ειναι αυθεντια σε αυτο το χωρο δεν σας αρεσε.

αποφασισε τα νουμερα θα συζηταμε ή ποιος τα λεει αν ειναι σοφος αν εμπιστευομαστε αυτον και οχι τον αλλον?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Μην μου απευθύνεις τον λόγο.

Δεν πρόκειται να σου απαντήσω.

Ό,τι ήταν να πω για σένα το είπα στον Εισαγγελέα.
το οτι αποκαλεσες την εισαγγελεα "ελλεεινιδα¨ και το οτι βριζεις χυδαια φανταζομαι θα χρειαστει να τα καταθεσω εγω
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
τα εχουμε πει πολλες φορες νομιζω και κουραζει.

και ο εμπολα και το αιητζ ειναι πιο θανατηφορα ΑΑΑΑΑΑΝ τα κολλησεις.

ποια η πιθανοτητα ομως να τα κολλησεις? ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ.

σαν να σου λεω εγω χωρις εμβολια στην γριπη θα ειχαμε 3πλασιους νεκρους. ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ  ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΡΙΠΗΣ ΟΜΩΣ.

συγκεκριμενα για εμενα ΑΑΑΑΑΑΑΝ ΚΟΛΛΗΣΩ εγραφε η πιθανοτητα να με σκοτωσει ειναι 0,2%
www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/]https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/[/url]
ε λογικο να φοβαμαι πιο πολυ τα τροχαια και τον καρκινο ρε φιλε ή τα καρδιακα, καποιο απο αυτα θα με φαει οχι ο κορονοιος που απιθανο να τον κολλησω με τετοια μετρα αλλα ακομη και τοτε η πιθανοτητα ειναι 0,2%

Tυπε για να το πουμε απλα. Εαν δεν υπηρχαν καθολου μετρα θα ηταν πολυ πιθανο να κολλουσες κορονοιο και μια και εισαι υπερβαρος οπως εχεις πει, θα ηταν πιθανο να ειχες και σοβαρες επιπλοκες η και να καταληξεις. Πιο πιθανο απο το να παθεις καρκινο η τροχαιο , οπως δειχνουν τα νουμερα.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6
Τυπε μου αυτες οι ερευνες που παιρνουμε τα παντα και τα πεταμε σε ενα μπλεντερ και βγαζουμε μια κοινη βαθμολογια ειναι εξορισμου για τον πεουλα....

τύπε φαίνεται η διαφορά σκέψης ενος ιατρού και ενος αναλυτή  :S :S :S
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
τύπε δεν είναι αυτό επιχειρηματολογία...
αυτοι που κάνουν τέτοιες έρευνες κρίνονται και εκ του αποτέλεσματος δηλ σε 2 χρονια περίπου,
αν λέγαν μπούρδες κανεις δεν θα τους πλήρωνε για μελλοτικές έρευνες

Μπαρντόν;

Η έρευνα αυτή είναι απεικόνιση της κατάστασης όπως είναι ακριβώς αυτή την στιγμή.

Δηλαδή πήραν πόσα κρούσματα έχει κάθε χώρα, πόσους νεκρούς, πόσα κρεβάτια νοσοκομείου, πόσες ΜΕΘ, τους έβαλαν ορισμένους συντελεστές και βγάλαν μία βαθμολογία.

Ε, όλα αυτά μπορεί να αλλάξουν και οπωσδήποτε θα αλλάξουν μέσα σε 2 χρόνια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom