Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Στο μεταξύ εχουμε τιγκαρει στους αθλητές.
Άτομα που δεν ετρεχαν ούτε μέχρι το περιπτερο, τώρα τρέχουν σαν δρομείς.
Για να μην πω για τους φιλοζωους.

:2funny:

Βλέπω έξω μερικούς/ες με κάτι σκύλαρους,ρε πώς τα'χουν αυτά μες στα διαμερίσματα;
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.784
Like
20.637
Πόντοι
6.056
Ξέρει ο Ιερώνυμος BASIC;
πασκαλ και σ++ :S :S :S
Τρομερο το σκεπτικο σου τυπε...ακριβως ιδια περιπτωση.Θα πεις και αλλες μαλακιες για να δικαιολογησεις τη πρωτη που πεταξες;
καλα που δεν εγραψες να ξελογκαρει για να ηρεμισει λιγο :S :S :S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006
Τρομερο το σκεπτικο σου τυπε...ακριβως ιδια περιπτωση.Θα πεις και αλλες μαλακιες για να δικαιολογησεις τη πρωτη που πεταξες;

Ρε τύπε καλα ολα αυτα

Αλλά ξερεις δεν ειμαι 10 χρονων να ψαρωνω αν μου πει καποιος οτι ειπα μαλακια

Εγω ειπα κατι πολυ απλο, οτι η πρωτη μου σκεψη ηταν "με ποια αρμοδιοτητα και γνωση μιλαει ο Gates για την πανδημια".

Πιθανον να εχει γνωση που την αγνοω. Πειτε μου την, εξηγηστε μου την.

Το να μου λετε οτι ειπα μαλακια δεν μου λεει κατι. Επισης δεν μου λεει κατι οτι εφτιαξε ενα ιδρυμα ή οτι μιλαει με πολλους. Ούτε επισης το οτι "το προβλεψε απο το 2015" μου λεει κατι. Κι εγω θα προβλεψω οτι θα γινει σεισμος καποτε 7 ριχτερ στην Ελλαδα. Δεν με κανει σεισμολογο αυτο.

Αν εχετε να μου πειτε για ποιον λογο εχει αξιοσεβαστη αποψη, να τον ακουσω και να συμφωνησω.
Ετσι ομως, οχι.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.814
Like
24.678
Πόντοι
6.256
Καλό θα ήταν να διαβάσεις τι λέει ο Γκέϊτς για το εμβόλιο.

Λέει μερικά πάρα πολύ σωστά πράγματα.

Για παράδειγμα ότι πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για όταν βρεθεί το εμβόλιο γιατί δεν είναι απλό θέμα η παραγωγή δισεκατομμυρίων εμβολίων σε σύντομο χρονικό διάστημα. Λίγες εταιρείες έχουν την δυνατότητα να πιάσουν τέτοια νούμερα.

Επίσης απαιτείται διεθνής συνεργασία για να εξασφαλιστεί η δίκαιη πρόσβαση στο εμβόλιο από όλες τις χώρες του κόσμου.

Τι να διαβασει ρε τυπε ο Αλεξ;

Ο Γκειτς να διαβασει Αλεξ!!!

Υ.Γ
Το 2015 ελεγε για οτι ακριβως ζουμε σημερα...και αναμεσα στα οσα ελεγε ηταν οτι πρεπει να βρουμε τροπο ενα καινουριο εμβολιο να ειναι ετοιμο σε μικροτερο χρονικο διαστημα απο οτι χρειαζεται σημερα.Για την ακριβεια σε διαστημα μικροτερο απο ενα ετος!

Οτι ακριβως προσπαθουμε να κανουμε τωρα....

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006
Καλό θα ήταν να διαβάσεις τι λέει ο Γκέϊτς για το εμβόλιο.

Λέει μερικά πάρα πολύ σωστά πράγματα.

Για παράδειγμα ότι πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για όταν βρεθεί το εμβόλιο γιατί δεν είναι απλό θέμα η παραγωγή δισεκατομμυρίων εμβολίων σε σύντομο χρονικό διάστημα. Λίγες εταιρείες έχουν την δυνατότητα να πιάσουν τέτοια νούμερα.

Επίσης απαιτείται διεθνής συνεργασία για να εξασφαλιστεί η δίκαιη πρόσβαση στο εμβόλιο από όλες τις χώρες του κόσμου.
Αυτονοητο ειναι αυτο. Εκεινον περιμεναμε να μας το πει?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.814
Like
24.678
Πόντοι
6.256
Ρε τύπε καλα ολα αυτα

Αλλά ξερεις δεν ειμαι 10 χρονων να ψαρωνω αν μου πει καποιος οτι ειπα μαλακια

Εγω ειπα κατι πολυ απλο, οτι η πρωτη μου σκεψη ηταν "με ποια αρμοδιοτητα και γνωση μιλαει ο Gates για την πανδημια".

Πιθανον να εχει γνωση που την αγνοω. Πειτε μου την, εξηγηστε μου την.

Το να μου λετε οτι ειπα μαλακια δεν μου λεει κατι. Επισης δεν μου λεει κατι οτι εφτιαξε ενα ιδρυμα ή οτι μιλαει με πολλους. Ούτε επισης το οτι "το προβλεψε απο το 2015" μου λεει κατι. Κι εγω θα προβλεψω οτι θα γινει σεισμος καποτε 7 ριχτερ στην Ελλαδα. Δεν με κανει σεισμολογο αυτο.

Αν εχετε να μου πειτε για ποιον λογο εχει αξιοσεβαστη αποψη, να τον ακουσω και να συμφωνησω.
Ετσι ομως, οχι.

Σου ειπα τους λογους και η απαντηση ηταν οτι και ο Ιερωνυμος εχει ιδρυμα...τρια πουλακια καθονταν.

Πιο πριν εγραφα οτι ο τυπος ασχολειται ενεργα με το ιδρυμα...στην ουσια εχει διαβασει τοσα βιβλια και εχει μιλησει με τοσους ειδικους ολα αυτα τα χρονια που ειναι σαν να εχει βγαλει εξειδικευμενη σχολη.

Ο τυπος ειναι σφουγγαρι γνωσης...δες κανενα ντοκιμαντερ για τη ζωη του και θα καταλαβεις γιατι ειναι ειδικος και γιατι δικαιουται να μιλαει.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Τι να πει ο Gates δηλαδη;Επειδη εχει φτιαξει ενα ιδρυμα που εδω και χρονια ασχολειται ενεργα με θεματα υγειας και την εξαλειψη ασθενειων;

Μία από τις πρωτοποριακές ιδέες του ιδρύματος αυτού είναι η χρηματοδότηση της έρευνας για την βελτίωση των προφυλακτικών έτσι ώστε σχεδόν να μην καταλαβαίνεις ότι τα φοράς.

Μία τέτοια καπότα θα μπορούσε να λύσει το πρόβλημα της υπεργεννητικότητας του 3ου κόσμου.

Προφανώς δεν ξέρει ο Γκέϊτς για το πως έχει λυθεί το θέμα καπότα στο bou.com.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006
στην ουσια εχει διαβασει τοσα βιβλια και εχει μιλησει με τοσους ειδικους ολα αυτα τα χρονια που ειναι σαν να εχει βγαλει εξειδικευμενη σχολη.
Α στα σοβαρα το εγραψες δηλαδη αυτο?
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Πρώτη φορά στην ζωή μου βλέπω τρένα και μέτρο άδεια. Η κίνηση είναι πεσμένη 90%.
Μέχρι και μεσημέρι νομίζεις ότι έχει γίνει πόλεμος και πέθαναν εκατομμύρια άνθρωποι. Πας να παρεις οτιδήποτε κι έχει ουρά. Πας σούπερ μάρκετ και βλέπεις όλο ίδιες φάτσες οποτε και να πας. Δεν έχουν τρόπο να βγουν έξω και πάνε στην ουρά στο σούπερ με καφέ και συζητούν.

:2funny:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.878
Κριτικές
6
Like
3.641
Πόντοι
736
Στο μεταξύ εχουμε τιγκαρει στους αθλητές.
Άτομα που δεν ετρεχαν ούτε μέχρι το περιπτερο, τώρα τρέχουν σαν δρομείς.
Για να μην πω για τους φιλοζωους.

:2funny:
Εγω προσωπικά περπατούσα και πριν , περπατάω και τώρα δεν άλλαξε κάτι.

Σε μερικές πάλι πόλεις ακούω οτι δεν μπορεις καν να βγεις για περπάτημα παρα μόνο αν έχεις κατοικίδιο , σαν να λέμε οτι έχει περισσότερα δικαιώματα το κατοικίδιο απο σένα ένα πράμα ....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
τύπε εχω πατήσει δυο φορές σκατά σκύλων, γαμώ τους καθυστέρες...  :S

Πέρα από τα σκυλόσκατα,τώρα έχουμε και τα πεταμένα γάντια.Ελπίζω να μην δω κανέναν να τα πετάει μπροστά μου,δεν ξέρω τί θα συμβεί  
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006
Μία από τις πρωτοποριακές ιδέες του ιδρύματος αυτού είναι η χρηματοδότηση της έρευνας για την βελτίωση των προφυλακτικών έτσι ώστε σχεδόν να μην καταλαβαίνεις ότι τα φοράς.

Μία τέτοια καπότα θα μπορούσε να λύσει το πρόβλημα της υπεργεννητικότητας του 3ου κόσμου.

Προφανώς δεν ξέρει ο Γκέϊτς για το πως έχει λυθεί το θέμα καπότα στο bou.com.
Δηλαδη επειδη το ιδρυμα του γκέιτς χρηματοδοτει την παρασκευή λεπτής καπότας, αυτο ενισχυει την αξιοπιστια του οταν εκφραζει αποψεις επι πανδημιας

Γινεται ολο και πιο διασκεδαστικο. Δεν το περιμενα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.269
Πόντοι
8.006

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Δεν θα εχουμε 40-50, θα εχουμε καμια εκατοστη παραπανω, οκ
Μεσα Μαιου ούτως ή αλλως θα επιστρεψουμε σιγα σιγα
μην εισαι σιγουρος

ακουγεται για αρχες η μεσα ιουνιου

το λενε τα καναλια απο προχτες
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gingos

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.814
Like
24.678
Πόντοι
6.256
Ξέρω κι' εγώ;

Το είπε κανένας άλλος;

Ο Κικίλιας πιθανόν;

Ή ο Πολάκης;

Μην απαντας στον μαλακα εχει ορεξη βραδυατικα να φαει καντηλακια...ο δικηγορακος ειρωνευεται τον Γκειτς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom