Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.849
Like
20.721
Πόντοι
6.056

Συνημμένα

  • black-screen-2.png
    black-screen-2.png
    35,5 KB · Εμφανίσεις: 12

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Το έβαλα και στο άλλο νήμα.
Με το που ξεκινά η συνέντευξη  προσπαθεί να δικαιολογήσει παλιότερη τοποθέτησή του πως ο κορωνοϊός είναι το φιάσκο του αιώνα, μέσα τα πρώτα 40 δευτερόλεπτα  λέει πως τα δεδομένα που διακινούνται είναι αναξιόπιστα.
Λέει πως όσοι πέθαναν θα πέθαναν έτσι κι αλλιώς, λέει πως αντί 800.000 που ήταν τότε τα κρούσματα αυτός τα υπολόγιζε  80.000.000 περίπου, προσπαθεί να φτάσει με άλματα στο συμπέρανα πως η θνητότητα είναι πιο χαμηλή από ότι δείχνουν τα δεδομένα.

με αυτό το βίντεο με έπρηζε ο Λαδάκης τις προάλλες και του απάντησα ότι ό τύπος είναι μεγάλο "ταλέντο" εννοώντας αυτό που επισημαίνεις και συ από το 0:40 και μετά....
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.854
Like
24.745
Πόντοι
6.256

Τώρα; Εδώ και ώρα έχει κρασάρει...του έχω γαμησει το μυαλό.

Όχι ότι είναι βέβαια δύσκολο...μια αμοιβαδα έχει περισσότερο μυαλό από αυτή τη γκέι κουράδα.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.849
Like
20.721
Πόντοι
6.056
Τώρα; Εδώ και ώρα έχει κρασάρει...του έχω γαμησει το μυαλό.

Όχι ότι είναι βέβαια δύσκολο...μια αμοιβαδα έχει περισσότερο μυαλό από αυτή τη γκέι κουράδα.
σε λιγο θα χρειαστεί ριμπουτ  :rockon:
 

Συνημμένα

  • system-crashed-fatal-error-window-on-blue-screen-vector-28701769.jpg
    system-crashed-fatal-error-window-on-blue-screen-vector-28701769.jpg
    250,8 KB · Εμφανίσεις: 22

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
τύποι δε θέλω να σας το χαλάσω αλλά νομίζω ότι και ο Έλτον τζόν αν διάβαζε την λέξη ''πούστης'' τόσες φορές όσες την έχετε γράψει στις τελευταίες σελίδες θα έκανε εμετό  :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
και στην Μαδριτη και Βαρκελωνη τους δινανε λαθος φαρμακευτικη αγωγη?

Σιγουρα κατι μαλακια εχει γινει και εκει... ατμοσφαιρικη μολυνση? Λαθος αγωγη? Κατι αλλο? Δε το χω ψαξει αλλα κατι θα υπαρχει απο πισω.
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Εγώ μπήκα για να ενημερωθώ από τους ειδικούς του site για τις νέες θεραπείες, και να ξαναδιαβάσω για χιλιοστή φορά για την γριπη και τον Ιωαννίδη.  Μην ξεχνάμε και την καλυπτόμενη κομματική ενημέρωση.
Και διαβάζω για γκέι και πουστήδες.
Δεν είστε σωστοί.  :-
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.849
Like
20.721
Πόντοι
6.056
Σιγουρα κατι μαλακια εχει γινει και εκει... ατμοσφαιρικη μολυνση? Λαθος αγωγη? Κατι αλλο? Δε το χω ψαξει αλλα κατι θα υπαρχει απο πισω.
αφου εκει βγαζουν από την εντατικη τους πιο ηλικιωμένους για να βαλουν νεωτερους :S :S :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
τύποι δε θέλω να σας το χαλάσω αλλά νομίζω ότι και ο Έλτον τζόν αν διάβαζε την λέξη ''πούστης'' τόσες φορές όσες την έχετε γράψει στις τελευταίες σελίδες θα έκανε εμετό  :S
μα γιατι ειμαστε μια ευχαριστη παρεα, λεμε δημοκρατικα τις αποψεις μας με επιχειρηματα

και καποιοι σου λεει τι να γραψω για να του την πω, αντι να απαντησω σε κατι που διαφωνω, ας βρισω απλα να περασει ωρα να κανω και το χαβαλε μου, το οτι το διαβαζουν τζαμπα τον χαβαλε του αλλοι 500 στα αρχιδια του
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
λαθος κανεις, ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΧΙ.

μπορει η αγελη να μην εχει εφαρμογη στον κορονοιο

ο επιστημονας ομως μιλαει επιστημονικα και πρεπει να πει ολα τα ενδεχομενα, γιατι ακομη δενξερουμε αν μπορει να εχει εφαρμογη στον κορονοιο.

το οτι μπορει να το παρεξηγησεις εσυ ή ο μεσος ακροατης, δεν θα αλλαξουμε την αληθεια για να ακουγεται μονο το πιο πιθανο, επειδη η μαζα θελει μονο μια αποψηξ για να ξερει τι να κανει. στο τραπεζι αυτην την στιγμη μπορει να ειναι 5 αποψεις και τις λεμε ΟΛΕΣ, δεν σημαινει οτι επειδη τις λεμε ΟΛΕΣ, διαφωνουμε με την Α που οηρε η ελληνικη κυβερνησ και συμφωνουμε με την Β που πηρε η σουηδικη.

για αυτο σου λεω αυθαιρετα υποθετεις γιατι εχει μαθει στο καφενειο να ακους, παοκ, αεκ, ολυμπιακος, στην επιστημη των πιθανοτητων που χρησιμοποιει  για προβλεψεις τι θα ειναι καλυτερο δεν υπαρχει αυτο, υπαρχει πιθανοτητα 20% παοκ , 30% αεκ, 50% ολυμπιακος, το οτι λεμε υπαρχει 20% παοκ δεν λεμε οτι σωστο ειναι το παοκ και αυτο πρεπει να ακολουθηθει, αλλα αφειλουμε να πουμε ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΑ 20% ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΠΑΟΚ



Διαφωνώ. Δεν είπε πως συμφωνεί, αλλά δεν είπε και ότι διαφωνεί. Όποιος δεν προτείνει την «ανοησία» της αγέλης λέει ξεκάθαρα όχι. Όποιος την αφήνει «ανοιχτή» το αφήνει σαν ενδεχόμενο ώστε αν πετύχει να λέει ήμουν μέσα, κι αν δεν πετύχει εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.  
Λες για επιστήμονα και επιστημονικά. Χαρήκαμε πολύ, σαν όνομα ήταν πολύ μεγάλο διεθνώς, μεγαλύτερο και από του Τσιόδρα. Πιστεύεις πως δεν του ζητήθηκε η συμβολή του;
Ζητήθηκε (όχι στην Ελλάδα) και τους ψόφησε σε θεωρητικές παρλαπίπες. Τον κοιτούσαν σαν να είναι ημίτρελος. Αυτά που λες κι εσύ « δεν ξέρουμε αν έχει εφαρμογή… όλα τα ενδεχόμενα … κλπ».
- Δεν θέλουμε ανάλυση κύριε Ιωαννίδη, λύσεις θέλουμε έχετε;
- Δεν έχω δεδομένα, βγάλτε τα πέρα μόνοι σας!

Άσε ρε μεγάλε επιστήμονα, με την ευκαιρία η κρίση χώρισε τους επιστήμονες από τους θεωρητικούς τηλεοπτικούς κριτές-αναλυτές.
Αυτό που σου είπα και στην αρχή. Ακολουθεί καμιά χώρα το μοντέλο Ιωαννίδη;
Όχι γιατί δεν υπάρχει τέτοιο μοντέλο,  ο τύπος απλά  λέει πράγματα που μπορούσαν να πουν πολλοί κατώτεροι από αυτόν. Από αυτούς που έχουν ξεχωρίσει η επιστημονική κοινότητα περίμενε λύσεις την κρίσιμη στιγμή, όχι θεωρίες, αυτές τις έχει διαβάσει στα συγγράμματά του.
Αποδείχτηκε κατώτερος των περιστάσεων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom