Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 211 άτομα (0 μέλη και 211 επισκέπτες)

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.894
Πόντοι
1.686

Τα αρχικά που γράφεις  ΔΕΝ είναι σωστά !

ΔΕΣ τον ΕΟΔΥ
για 2018 φθινόπωρο  - 2019 καλοκαίρι




Με  βάση  τα υπάρχοντα στοιχεία,  φέτος  στον  Ελληνικό  πληθυσμό  η  αποτελεσματικότητα  του αντιγριπικού  εμβολίου  στην  πρόληψη  της  νοσηλείας  με  εργαστηριακά  επιβεβαιωμένη  γρίπη εκτιμήθηκε ότι ήταν 42%



Αν διαβάσεις την ΠΑΝΩ ΕΚΘΕΣΗ

ΔΕΝ είχαν κάνει εμβόλιο το 40% των ηλικιωμένων
αλλά και η αποτελεσματικότητα του εμβολίου ήταν 42 %

ΑΡΑ είναι ΛΑΘΟΣ οι υπολογισμοί σου !

Το ότι θα είχαμε δεκαπλάσια άτομα για ΜΕΘ

ΔΕΝ επιβεβαιώνεται από Σουηδία, Γερμανία κλπ
που ΔΕΝ είχαν αυστηρά μέτρα

ΣΙΓΟΥΡΑ υπάρχει πρόβλημα , αλλά το έχουν διογκώσει
και έπρεπε να επικεντρωθεί η καραντίνα
στους ηλικιωμένους και γενικά στους ΕΥΠΑΘΕΙΣ
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
Tύπε παραιτούμαι. Δυτικά της Γκαμπόν είναι, το Ζαϊρ καμία σχέση, αλλά δεν παίζει κανένα ρόλο. Πέταξες και την εξυπνακίστικη μαλακία για τα πριγκηπονήσια, οκ.
Βλέπω ότι αρχίζεις το έργο με τους estimated νεκρούς της γρίππης κι εδώ. Και δε το μπορώ αυτό.
Πάω παρακάτω.
πιο πανω γραφω τους υπολογισμούς για την σχεση γριππησ κορονοιου
όμως για την θνητοτητα της γριπης το λεει η επισημη εκθεση για την ελλαδα

ενώ η εκτίμηση που έγινε από τους επιστήμονες του ΕΟΔΥ για την «αποδιδόμενη στη γρίπη θνησιμότητα» ήταν 9,8 θάνατοι ανά 100.000 πληθυσμού (95% Διάστημα Εμπιστοσύνης: 6,8–12,8), που αντιστοιχεί σε 1071 θανάτους (με 95% Διάστημα Εμπιστοσύνης 733– 1380 θανάτους).  
Η




αρα μπορούμε να περνουμε και τα στοιχεια θνητότητας δηλαδή ενώ τα θυματα στην ελλαδα ηταν 154 η θνητοτητα ηταν 1000
άλλο είναι το θεμα
καποιοι φιλοι περνουν την θνητοτητα στην γριππη ενώ μονο τα πραγματικα θυματα του κορονοιου
και εδώ λοιπον την θνητοτητα
εφοσον
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
πιο πανω γραφω τους υπολογισμούς για την σχεση γριππησ κορονοιου
όμως για την θνητοτητα της γριπης το λεει η επισημη εκθεση για την ελλαδα

ενώ η εκτίμηση που έγινε από τους επιστήμονες του ΕΟΔΥ για την «αποδιδόμενη στη γρίπη θνησιμότητα» ήταν 9,8 θάνατοι ανά 100.000 πληθυσμού (95% Διάστημα Εμπιστοσύνης: 6,8–12,8), που αντιστοιχεί σε 1071 θανάτους (με 95% Διάστημα Εμπιστοσύνης 733– 1380 θανάτους). 
Η




αρα μπορούμε να περνουμε και τα στοιχεια θνητότητας δηλαδή ενώ τα θυματα στην ελλαδα ηταν 154 η θνητοτητα ηταν 1000
άλλο είναι το θεμα
καποιοι φιλοι περνουν την θνητοτητα στην γριππη ενώ μονο τα πραγματικα θυματα του κορονοιου
και εδώ λοιπον την θνητοτητα
εφοσον
το δευτερο λαθος που δεν σου εγραψα στο άλλο ποστ.

από γριπη λοιπον πεθαινουν 1000 και καταγράφονται οι 100.

στον κορονοιο πεθαινουν 100 και καταγράφονται οι 95 , μπορει και οι 100.

επειδή η συγκριση εχει νοημα ΣΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΜΕΝΟΥΣ, ορθα τωρα που εχουμε θνητοτητα για γριπη βαζουμε το 1000 αντι του 100.

και ομοιως 100 καταμετρημένοι=100 και οι πραγματικοι για τον κορονοιο
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
ΕΝΩ ΕΓΩ ΖΗΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ, ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΙΟ.

Σκάσε βλάκα τσαφ-τσουφ.

Εγώ ζητάω τα ίδια μέτρα και για τους χοντρούς.

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
λοιπον ολες οι αφρικανικες χωρες εχουν πολύ νεαρο κοσμο γιατι κανουν πολλα παιδια και δεν εχουν μεγαλο προαδοκιμο ζωης, αυτό είναι βεβαιοτητα και το διδασκω χρονια τωρα από τα βιβλια της γεωγραφιας, είμαι υποχρεωμένος να το διδαξω δεν είναι προσωπικη μου αποψη.

Δυστυχία μας, αυτός ο βλάκας διδάσκει και γεωγραφία.

Σε παιδιά του Γυμνασίου.

Τώρα θα μου πείτε, την Γενεύη την ξέρει σαν την τσέπη του, οπότε θα είναι καλός στην Γεωγραφία.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Σκάσε βλάκα τσαφ-τσουφ.

Εγώ ζητάω τα ίδια μέτρα και για τους χοντρούς.
και μετρα για τα πουστρακια που πεταγονται χωρις να εχουν να πουν κατι.
ειπαμε αν θες χαβαλέ σε αλλα θεματα , εδώ να σπαμαρεις δεν φταινε οσοι το διαβαζουν.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.894
Πόντοι
1.686

Φίλε, διάβασε καλύτερα την έκθεση !

42 % αποτελεσματικότητα του εμβολίου

40% των ευπαθών ΔΕΝ έκαναν εμβόλιο

Σημαντικό ποσοστό θανάτων και από εμβολιασμένους.

ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ θάνατοι στις ληξιαρχικές πράξεις από ΓΡΙΠΗ
ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ από αυτούς που οφείλονται στη γρίπη, αλλά
στη ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ καταγράφτηκαν από άλλη αιτία
ενώ ξεκίνησε σαν γρίπη, εξελίχτηκε σε Πνευμονία ή έμφραγμα

Είναι ΛΑΘΟΣ οι υπολογισμοί σου

ΣΙΓΟΥΡΑ έχουμε πρόβλημα , αλλά το διογκώνουν
και θα έπρεπε να απομονωθούν οι ηλικιωμένοι και
οι ευπαθείς, όχι να ... απαγορεύεται να κάνει μπάνιο
κάποιος σε απομονωμένη παραλία !
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δυστυχία μας, αυτός ο βλάκας διδάσκει και γεωγραφία.

Σε παιδιά του Γυμνασίου.

Τώρα θα μου πείτε, την Γενεύη την ξέρει σαν την τσέπη του, οπότε θα είναι καλός στην Γεωγραφία.
και μαλιστα με πληρωνουν οι υπολοιποι με τους φορους .

για να λεω στα παιδακια ότι οι αφρικανοι δεν υποφερουν από γεροντικες ασθενειες και είναι νεαροι γιατι κανουν πολλα παιδια και δεν εχουν τα γεραματα των ευρωπαιων.

τετοια φοβερα ψεματα και προσωπικες μου αποψεις τους διδασκω ειδες? πρεπει να με καταγγειλεις.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
πρωτον οι καταμετρημένοι θανατοι από γριπη κάθε χρονο είναι γυρω στους 100, η εκτιμηση των πραγματικων είναι 1000, ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΕΣΑ. χωρις τα εμβολια θα ηταν πχ αλλοι επιπλέον 500-1000. επισης παιρνεις αυθαιρετα ότι οι μισοι που εμβολιαστηκαν πεθαναν, δεν ξερω αν αυτό σημαινει επιτυχια 50% ή οι μισοι που εμβολιαστηκαν δεν νοσησαν.

όπως και να εχει , εχουμε 1000 νεκρους κάθε χρονο περιπου και χωρις εμβολιασμο θα είχαμε καμποσους παραπανω, θες 1500, θες 2.000 καπου ενδιάμεσα θεωρω εγω. με μετρα παρομοια του κορονοιου θα είχαμε πχ από 1000 νεκρους ισως 100 δηλαδή κερδος 900 ανθρώπους.

Πάρτε εδώ έναν μαλάκα.

Πόσους νεκρούς θα είχαμε από γρίπη χωρίς εμβολιασμό, δεν θα είχαμε 1000 παραπάνω, μπορεί και 1500, άντε να το αφήσω 2000.

Αυτός εδώ είναι ΒΙΟΛΟΓΟΣ.

Χωρίς να ξέρει καν πόσοι εμβολιάστηκαν βγάζει συμπέρασμα για το πόσοι παραπάνω θα πέθαιναν.

Εδώ μιλάμε για τον απόλυτο βλάκα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Πάρτε εδώ έναν μαλάκα.

Πόσους νεκρούς θα είχαμε από γρίπη χωρίς εμβολιασμό, δεν θα είχαμε 1000 παραπάνω, μπορεί και 1500, άντε να το αφήσω 2000.

Αυτός εδώ είναι ΒΙΟΛΟΓΟΣ.

Χωρίς να ξέρει καν πόσοι εμβολιάστηκαν βγάζει συμπέρασμα για το πόσοι παραπάνω θα πέθαιναν.

Εδώ μιλάμε για τον απόλυτο βλάκα.
γιατι ρε μαλακα, εσυ ξες αν από τους 100 εμβολιασμένους θα πεθαιναν χωρις εμβολιασμο οι 3 ή οι 33??

τι μαλακιες πετας παλι?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
και μετρα για τα πουστρακια που πεταγονται χωρις να εχουν να πουν κατι.
ειπαμε αν θες χαβαλέ σε αλλα θεματα , εδώ να σπαμαρεις δεν φταινε οσοι το διαβαζουν.

Είσαι τέρμα βλάκας;

Ακου λέει, εγώ σπαμάρω.

Λέει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια 500 φορές και μου λέει εμένα ότι σπαμάρω.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
Τα αρχικά που γράφεις  ΔΕΝ είναι σωστά !

ΔΕΣ τον ΕΟΔΥ
για 2018 φθινόπωρο  - 2019 καλοκαίρι




Με  βάση  τα υπάρχοντα στοιχεία,  φέτος  στον  Ελληνικό  πληθυσμό  η  αποτελεσματικότητα  του αντιγριπικού  εμβολίου  στην  πρόληψη  της  νοσηλείας  με  εργαστηριακά  επιβεβαιωμένη  γρίπη εκτιμήθηκε ότι ήταν 42%



Αν διαβάσεις την ΠΑΝΩ ΕΚΘΕΣΗ

ΔΕΝ είχαν κάνει εμβόλιο το 40% των ηλικιωμένων
αλλά και η αποτελεσματικότητα του εμβολίου ήταν 42 %

ΑΡΑ είναι ΛΑΘΟΣ οι υπολογισμοί σου !

Το ότι θα είχαμε δεκαπλάσια άτομα για ΜΕΘ

ΔΕΝ επιβεβαιώνεται από Σουηδία, Γερμανία κλπ
που ΔΕΝ είχαν αυστηρά μέτρα

ΣΙΓΟΥΡΑ υπάρχει πρόβλημα , αλλά το έχουν διογκώσει
και έπρεπε να επικεντρωθεί η καραντίνα
στους ηλικιωμένους και γενικά στους ΕΥΠΑΘΕΙΣ

γραφω ότι τα εχω στρογγυλοποησει
προφανως εχω κανει λαθος στο ένα 50
ειχα δει αυτό το 56 και τοκανα τοις εκατο ενώ ηταν 15 και όχι 40 που λες
το άλλο 42 με στρογγυλοποιηση τοχα κανει 50
θα το ξαναγραψω με το 15%

Μόνο τα 56 (15,0%)  από τα 374 προαναφερθέντα σοβαρά κρούσματα με νοσηλεία σε ΜΕΘ είχαν εμβολιαστεί έναντι της εποχικής γρίπης,

τωρα ποσα θυματα θα είχαμε
δασκαλακης

Χωρίς μέτρα οι νεκροί στη χώρα μας θα έφθαναν από δέκα χιλιάδες θα έφταναν έως μισό εκατομμύριο» πρόσθεσε.

τσιοδρας

"Κατ´ αναλογία θα είχαμε γίνει Ιταλία, θα μετρούσαμε τα θύματα όπως η γειτονική χώρα, αν δεν είχαμε λάβει τα μέτρα" είπε χαρακτηριστικά ο καθηγητής, θέτοντας το δραματικό ερώτημα "Φαντάζεστε να είχαμε τώρα 150 νεκρούς την ημέρα;

imperial college χωρις μετρα 40 εκκ παγκοσμίως

ύμφωνα με εσωτερικό έγγραφο του γερμανικού υπουργείου Εσωτερικών που διέρρευσε χθες στην Sueddeutsche Zeitung, τα θύματα του κορονοϊού, σε περίπτωση που δεν λαμβάνονταν επαρκή μέτρα, θα έφταναν έως και τα 1,2 εκατομμύρια
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
λοιπον ολες οι αφρικανικες χωρες εχουν πολύ νεαρο κοσμο γιατι κανουν πολλα παιδια και δεν εχουν μεγαλο προαδοκιμο ζωης, αυτό είναι βεβαιοτητα και το διδασκω χρονια τωρα από τα βιβλια της γεωγραφιας, είμαι υποχρεωμένος να το διδαξω δεν είναι προσωπικη μου αποψη.

κατά δευτερον επειδή μου αρεσε μικρος να διαβαζω εγκυκλοπαιδεια, είχαμε μια μεγαλη στο σπιτι με πολύ μικρα γραμματα 20 τομοι εκδοσης γιοβανη, εκει δεν θυμαμαι αν ημουν τεταρτη ή τριτη δημοτικου την  χωρα που εμαθες χθες την ειχε με μεταφρασμενο ονομα, νησια αγιου θωμα και πριγκηπος, προσοχή μη γινει συγχυση με τα δικα μας πριγκηπονησια , και θυμαμαι ηταν ανοικτα του Ζαϊρ όπως τοτε λεγοταν το πρωην βελγικο κονγκο.

Το προσδόκιμο ζωής για το Σαο Τομέ και Πρίνσιπο, στο σύνολο του πληθυσμού, σύμφωνα με εκτιμήσεις του 2016 του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας ήταν 68,7 χρόνια (66,7 χρόνια οι άνδρες και 70,7 οι γυναίκες).
[URL unfurl="true"]https://el.wikipedia.org/wiki/Σάο_Τομέ_και_Πρίνσιπε#cite_note-census-3[/url]

Πραγματικά απορώ τι διδάσκονται τα παιδιά μας στα σχολεία.  :-
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Είσαι τέρμα βλάκας;

Ακου λέει, εγώ σπαμάρω.

Λέει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια 500 φορές και μου λέει εμένα ότι σπαμάρω.
ναι γιατι εγω συζηταω και λεω ΓΙΑΤΙ θεωρω αυτό λογικο ή γιατι πρεπει να συγκριθουμε πχ με νοτιο κορεα που πηραμε αναλογικα πιο κοντα μετρα και όχι με ιταλια που και αργησε και ειχε και την χειροτερη εξελιξη μεχρι στιγμης από τα 203 κρατη.

εσυ όταν πεταγεσαι και λες σκετο "εισαι μαλακας" χωρις να λες γιατι θεωρεις μαλακια την αποψη μου και αυτά που που ποσταρω , δειχνει τι ανθρωπος εισαι.

σαν τον γιατρο κιολας χελρεηζερ που εβαλα αυτουσια ανακοινωση του εοδυ με τους νεκρους και τις ηλικιες τους,
και από κατω μου εβαλε εμοτικον μαλακιας?
ποια είναι η μαλακια?
τα νουμερα του εοδυ?
δειτε τα ειπα και σκεφτείτε."παρτε τα στην μουρη" συγκεκριμενα
δεν χρειαστηκε καν να καθοδηγησω ότι από τους 80 νεκρους είχαμε μονο 1 αντρα κατω των 40 ετων και μονο 2 γυναικες κατω των 65, για να μην φοβούνται.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Το προσδόκιμο ζωής για το Σαο Τομέ και Πρίνσιπο, στο σύνολο του πληθυσμού, σύμφωνα με εκτιμήσεις του 2016 του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας ήταν 68,7 χρόνια (66,7 χρόνια οι άνδρες και 70,7 οι γυναίκες).
[URL unfurl="true"]https://el.wikipedia.org/wiki/Σάο_Τομέ_και_Πρίνσιπε#cite_note-census-3[/url]

Πραγματικά απορώ τι διδάσκονται τα παιδιά μας στα σχολεία.  :-
ναι είναι πιο κατω από ολες τις ευρωπαικες χωρες, και στις περισσοτερες αφρικανικες χωρες είναι ακομη χειροτερα.

τι αντιθετο εδειξες με αυτό που εγραψα?
πχ ελλαδα είναι στην θεση 31 και σαο τομε και πρινσιπε στην θεση 149

[URL unfurl="true"]https://el.wikipedia.org/wiki/Κατάλογος_χωρών_ανά_δείκτη_προσδόκιμου_ζωής[/url]
 

Συνημμένα

  • 675px-Expectancy_of_life_CIA2016.svg.png
    675px-Expectancy_of_life_CIA2016.svg.png
    79,1 KB · Εμφανίσεις: 19

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
Φίλε, διάβασε καλύτερα την έκθεση !

42 % αποτελεσματικότητα του εμβολίου

40% των ευπαθών ΔΕΝ έκαναν εμβόλιο

Σημαντικό ποσοστό θανάτων και από εμβολιασμένους.

ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ θάνατοι στις ληξιαρχικές πράξεις από ΓΡΙΠΗ
ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ από αυτούς που οφείλονται στη γρίπη, αλλά
στη ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ καταγράφτηκαν από άλλη αιτία
ενώ ξεκίνησε σαν γρίπη, εξελίχτηκε σε Πνευμονία ή έμφραγμα

Είναι ΛΑΘΟΣ οι υπολογισμοί σου

ΣΙΓΟΥΡΑ έχουμε πρόβλημα , αλλά το διογκώνουν
και θα έπρεπε να απομονωθούν οι ηλικιωμένοι και
οι ευπαθείς, όχι να ... απαγορεύεται να κάνει μπάνιο
κάποιος σε απομονωμένη παραλία !
   

copy paste κανω

σελιδα 16

Μόνο τα 56 (15,0%)  από τα 374 προαναφερθέντα σοβαρά κρούσματα με νοσηλεία σε ΜΕΘ είχαν εμβολιαστεί έναντι της εποχικής γρίπης,

επαναλαμβάνω το νομιζα 56 % και είναι 15 εκανα λαθος είναι όμως 15 όχι 40
αλλοιως κανε εσυ copy paste


 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
ναι είναι πιο κατω από ολες τις ευρωπαικες χωρες, και στις περισσοτερες αφρικανικες χωρες είναι ακομη χειροτερα.

τι αντιθετο εδειξες με αυτό που εγραψα?
πχ ελλαδα είναι στην θεση 31 και σαο τομε και πρινσιπε στην θεση 149

[URL unfurl="true"]https://el.wikipedia.org/wiki/Κατάλογος_χωρών_ανά_δείκτη_προσδόκιμου_ζωής[/url]
Πραγματικά απορώ αν έχεις κάποιο θέμα εγκεφαλικής λειτουργίας. Γιατί το να απαντάς άσχετα πράγματα είναι μόνιμη κατάσταση. Είπες ότι ΟΛΕΣ οι χώρες της Αφρικής έχουν μικρό προσδόκιμο ζωής και αυτό συμβαίνει και με αυτή τη χώρα.
Σου παρέθεσα το προσδόκιμό της και μπορώ να σου παραθέσω ένα σωρό χώρες της Αφρικής με ακόμα μεγαλύτερο.
Και μου απαντάς σε ποιά θέση είναι η Ελλάδα;
Και το Μαρόκο με την Αλγερία είναι στο ίδιο επίπεδο με την Πολωνία και τη Σλοβακία και πάνω από 15 άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Και;
Κρίμα που δεν ξέρω που διδάσκεις να έρθω να κάνω μια κουβέντα με τη Διεύθυνση.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Πραγματικά απορώ αν έχεις κάποιο θέμα εγκεφαλικής λειτουργίας. Γιατί το να απαντάς άσχετα πράγματα είναι μόνιμη κατάσταση. Είπες ότι ΟΛΕΣ οι χώρες της Αφρικής έχουν μικρό προσδόκιμο ζωής και αυτό συμβαίνει και με αυτή τη χώρα.
Σου παρέθεσα το προσδόκιμό της και μπορώ να σου παραθέσω ένα σωρό χώρες της Αφρικής με ακόμα μεγαλύτερο.
Και μου απαντάς σε ποιά θέση είναι η Ελλάδα;
Και το Μαρόκο με την Αλγερία είναι στο ίδιο επίπεδο με την Πολωνία και τη Σλοβακία και πάνω από 15 άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Και;
Κρίμα που δεν ξέρω που διδάσκεις να έρθω να κάνω μια κουβέντα με τη Διεύθυνση.
ρε παπαρα η χωρα που μου παραθεσες εχει ή όχι μικρο προσδοκιμο ζωης?
τι επιμενεις στο λαθος σου?
κοιτα τα προσδοκημα ζωης των 40 ευρωπαικων χωρων και των αντιστοιχων αφρικανικων .

ηλίθιος εισαι δεν βλέπεις ολη η ευρωπη στο χαρτη είναι απο σκουρο μπλε ως πρασινη με μεγαλο προσδοκιμο ζωης και η αφρικη κυριαρχείται από κοκκινο, κιτρινο, πορτοκαλι?

τρελιτσα πουλας? μας εδωσες το μικρο νουμερο του σαο τομε και μας λες ότι είναι μεγαλο? ναρκωτικα παιρνεις?
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.748
Like
1.501
Πόντοι
266
ξαναγραφω το καιμενο γιατι στα δεδομενα ειχα δει 56 ειχαν κανει τους διασωληνωμενουσ σε παρενθεση 15%
ειχαν κανει το εμβολιο εγω εβαλα καταλαθος 56% που το ειχα στρογγυλοποιησει στο 50
και το 42% τοεχω στρογγυλοποιησει στο 50%

παρακολουθώ πολλες μερες την συγκριση που κανετε με την γριπη και τον κορονοιο
τα στοιχεια που θα στρογγυλεψω είναι από την εκθεση για την εποχικη γριππη στην ΕΛΛΑΔΑ 2018
19
αριθμος θανατων 154 θνητοτητα 1000
ειχαν κανει το εμβολιο 50%                   ΛΑΘΟΣ 15%
αποτελεσματικοτητα του εμβολίου 50%
μεγιστος αριθμος μεθ που χρειαστηκαν 122

παμε λοιπον να δουμε τι θα γινοταν αν ολοι καναν εμβολιο
από τους 1000 θνητοτητα οι 150 αφου ειχαν κανει δεν πεζουν κανενα ρολο αρα μαςς ενδιαφερουν οι αλλοι 850


αν ολοι αυτοι καναν εμβολιο θα πεθαιναν οι μισοι αρα 425
αρα συνολικα η θνητοτητα της γριπης θα ηταν 575 ατομα χωρις κανενα μετρο
φανταζομαι χωρις να το λεει η εκθεση ότι από αυτους που υπολογιζουν ότι εχουν πεθανει από γριππη ενώ εχει δηλωθεί από αλλα αιτια καποιοι ετσι και αλλοιως θα πεθαναν από αλλα αιτια χωρις να εχω στοιχειο θα πω 100 αρα εξαιτίας της γριππης επειδή δεν πηραμε μετρα στην ελλαδα υπολογιζω ότι πεθαναν 575 ατομα

είχαμε πρόβλημα με τις μεθ ;
με 122 στο μεγιστο δεν ξερω μπορει καποια στιγμη

παμε τωρα στον κορονοιο

καταρχας νικο δεν βλεπω λογικο στην γριππη να μην βαζουμε τα πραγματικα θυματα αλλα την θνητοτητα ενώ στον κορονοιο μονο τα πραγματικα



ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ χονδρικα 1800 βρεθηκαν αρρωστοι, 81 νεκροι 90 μεθ

δεν θα υποθεσω όπως ειδαμε με την γριππη πραγματικοι νεκροι 154 θνητοτητα 1000 6,5 φορες παραπανω ότι συμβενει με τον κορονοιο θα βαλω θνητοτητα μονο 2,5 φορες παραπανω

την θνητοτητα αντι τους πραγματικούς θανατους στο τελος


αυτά όμως είναι ΜΕ ΜΕΤΡΑ
χωρις μετρα να πουμε ότι θα είχαμε 10 φορες παραπανω δηλαδή 18000 810 θυματα 900 στις μεθ
όμως δεν θα είχαμε 810 θυματα αλλα πολλα παραπανω  γιατι δεν θα υπηρχαν τοσες μεθ να νοσηλευτουν και θα υπηρχε διαλογή ποιος ζει ποιος πεθαινει,αρα να πουμε 1000 θυματα
τα οποια μεχρι να τελειωνε η κριση θα υποθεσω ότι θα γινοταν 2000
ποσα τωρα θα εχουμε με τα μετρα όταν τελειωσει η κριση
λενε για γυρω στα 200
αρα γλυτώνουμε 1800 ανθρώπους χωρις να υπολογίσουμε την θνητοτητα
με την θνητοτητα επι διομιση 4500 ανθρωπους

με αυτους τους υπολογισμούς που μερικοι βασιζονται σε στοιχεια και αλλα σε εκτιμήσεις καταληγουμε στο συμπερασμα ότι με μετρα για την γριππη θα γλυτώναμε το πολύ 575  ανθρώπους ενώ με τον κορονοιο 4500 ανθρώπους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom