Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Τα παιδιά γεννιούνται σε χρονολογική σειρά
ακόμα και τα τετράδυμα !

Και έγραψα ότι το πρόβλημα αυτό είναι
σαν να ρίχνεις νόμισμα , κορώνα - γράμματα
προφανώς 4 φορές.

Η εκφώνηση , ΕΤΣΙ είναι στα βιβλία .

Για απάντησε στο άλλο ερώτημά !  :rockon: :rockon:

ξαναδιάβασε τι έγραξες στην αρχική σου διατύπωση (όχι τι είχες στο μυαλό σου):
Για λύσε το πρόβλημα γερο-φιλόλογε

ένα ζευγάρι έχει 4 παιδιά
η πιθανότητα να είναι 2 αγόρια και 2 κορίτσια
είναι  μεγαλύτερη, ίση, ή μικρότερη
να έχει 3 παιδιά του ιδίου φύλου ( 3 αγόρια και 1 κορίτσι
ή 3 κορίτσια και 1 αγόρι).

Για να σε δούμε !

Μπορείς να το λύσεις ;

για το άλλο πρόβλημα που ρωτάς (ούτε ξέρω ποιό εννοείς) γιατί πρέπει να απαντήσω ; έιπα ότι κατέχω ειδικές γνώσεις και πρέπει να τις αποδείξω ;

αλήθεια πιθανότητες-στατιστική ένα εξάμηνο γίνονται ;
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ είσαι GL  !

Έκανες Στατιστική στο Πανεπιστήμιο.
Η ερώτηση είναι από βιβλίο Στατιστικής
για Ιατρούς, Φαρμακοποιούς , Βιολόγους κλ

Αν για σενα ειμαι καποιος GL που ειναι φαρμακοποιος (?) γιατι να στο χαλασω?
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Μικρή μπαρού, γέρικη λουγκρίτσα,

όταν θα ανοίξουν τα μπουρδελάκια , πήγαινε
να εργαστείς σαν τσατσούλης !  :2funny: :2funny: :2funny:

ΔΕΝ έχεις εσύ πρόβλημα με τον Κορωνοϊό !

Έχεις πάρει τόσους στους τσοντοσινεμάδες,
που έχεις ανοσία για όλους τους αφρικανικούς
ιούς, έμπολα, και όλους τους ασιατικούς
κλπ  :2funny:

Να δώσεις λίγο από το αίμα σου, να παράγουν
αντισώματα , στη μάχη για τον κορωοϊό
που θα είναι πιο δυνατά
και από την σουπερμαντολίνη
που είπε και κάποιος συναγωνιστής !  :2funny: :2funny:

Αμεάκι, Λοτκάκι Λαδάκη.
Σου είπα τις επιλογές σου.
ΔΙΑΛΕΞΕ.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.897
Πόντοι
1.686
Έχεις χαζέψει από τις καρπαζιές, δε σε παρεξηγούμε εδώ μέσα.



Στο κουιζ μου έχεις σκοπό να απαντήσεις;

Μωρή κουνίστρα , γέρασες και μυαλό
ΔΕΝ έβαλες !

Σε άφησε ο επιβήτοράς σου, και έχεις
τρελαθεί ;  :2funny: :2funny:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.897
Πόντοι
1.686



Κλειστή η Μύκονος λόγω κορονοϊού: Σε καραντίνα το "νησί των ανέμων"


edfb463ac2764ae384fa26b9938f3349.jpg


barock = kinks = M.F. κτλ

Λούγκρα λυσσαμένη,

έκλεισε η Μύκονος,
γι' αυτό έχεις υστερία, ξεφωνημένη

γέρικη λουγκρίτσα ;  :2funny: :2funny: :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.443
Like
23.089
Πόντοι
5.506
Αν για σενα ειμαι καποιος GL που ειναι φαρμακοποιος (?) γιατι να στο χαλασω?


Ρε τύπε, εγώ είμαι ο κινκς, ο μάξιμος, ο μπλακνταβ, ο κάτι σε 333 και μερικά ακόμα νικ και εσύ κόλλησες σε ένα gl;;;;  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.443
Like
23.089
Πόντοι
5.506
Τελευταία ευκαιρία λαδάκη, μπορείς να πεις δεν ξέρω αν δεν το βρίσκεις στο ιντερνετ.


Λοιπον, λαδάκη, σου έχω άλλο κουιζ.


1+1=3.


Πως γίνεται, πες μας.


(Μην απαντήσει όποιος το ξέρει).
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.897
Πόντοι
1.686
Ρε τύπε, εγώ είμαι ο κινκς, ο μάξιμος, ο μπλακνταβ, ο κάτι σε 333 και μερικά ακόμα νικ και εσύ κόλλησες σε ένα gl;;;;  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Το έχει παραδεχτεί , έμμεσα, σε ποστ του.

Είναι ο GL , μεγάλη μορφή !  :rockon: :rockon:
 

Ντουνταράς

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.853
Κριτικές
11
Like
5.848
Πόντοι
1.346

Συνημμένα

  • Πρόσεξε τις αποδόσεις - αν το ποντάρεις 1Χ διπλή ευκαιρία είσαι μέσα.png
    Πρόσεξε τις αποδόσεις - αν το ποντάρεις 1Χ διπλή ευκαιρία είσαι μέσα.png
    56,8 KB · Εμφανίσεις: 17
  • Άλλη κατηγορία εδώ - εντελώς διαφορετική πάλι 1Χ ήλθε.png
    Άλλη κατηγορία εδώ - εντελώς διαφορετική πάλι 1Χ ήλθε.png
    50,5 KB · Εμφανίσεις: 21
  • Άντε και 3ο παράδειγμα από Σουηδία - πάλι 1Χ διπλή ευκαιρία θα κέρδιζες.png
    Άντε και 3ο παράδειγμα από Σουηδία - πάλι 1Χ διπλή ευκαιρία θα κέρδιζες.png
    42,9 KB · Εμφανίσεις: 21
  • Δεν σου αποκαλύπτω δημόσια για ποια χώρα συμβαίνουν αυτά ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΡΙΒΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ!.png
    Δεν σου αποκαλύπτω δημόσια για ποια χώρα συμβαίνουν αυτά ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΡΙΒΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ!.png
    24,1 KB · Εμφανίσεις: 22
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Νεες συσχετισεις και παραμετροι ερχονται στο φως για το τι συμβαινει στη Β.Ιταλια.

1)
The two northern Italian regions are among the most air-polluted regions in Europe. The recently published article took its outset in data from the NASA Aura satellite, which has demonstrated very high levels of air pollution across precisely these two regions. The group compared these data with the so-called Air Quality Index; a measurement of air quality developed by the European Environment Agency. The index gathers data from several thousand measuring stations all over Europe, providing a geographical insight into the prevalence of a number of pollutant sources in the EU.

The figures speak for themselves. The population of the northern Italian regions lives in a higher level of air pollution, and this may lead to a number of complications for patients with COVID-19 in the regions, simply because their bodies may have already been weakened by the accumulated exposure to air pollution when they contract the disease.

Dario Caro explains that the situation in the Italian regions has been a challenge for several years, with high levels of air pollution that have accumulated over a long period of time in the population.

Με αλλα λογια, αν εχεις αναπνευσει επι δεκαετιες τη τεραστια ατμοσφαιρικη μολυνση της συγκεκριμενης περιοχης, ο πνευμονας ειναι ηδη πολυ επιβαρυμενος.

Λαθη φαινεται να εγιναν και στην εισαγωγη των ασθενων:

2)
The number of diagnosed patients who were taken in hospitals for clinical treatment at the start of the outbreak was about 65 per cent in Lombardy, Prof Palù said.

This compares with 20 per cent in Veneto, where the majority were told to stay at home unless urgent care was required.

“There were different instructions given to the sick by the different regional health authorities,” he said. “Yes, there has been more testing in Veneto but people were kept at home and not taken into hospitals. The more patients you admit to the hospital, the more cases you get. You create the outbreak as at the start nobody was taking care of sampling the doctors or nurses, [so] you were taking home the infection.”

His observation comes as more than 60 Italian doctors and health workers have died, the majority of these in Lombardy. A group of doctors from the Papa Giovanni XXIII hospital in Bergamo warned last month that hospitals had become the main source of transmission of Covid-19 infections, and urged more patients to be treated at home.

Στο Βενετο κανανε εισαγωγη μονο το 20% ενω στη Λομβαρδια το 65%. Το αποτελεσμα ηταν τα νοσοκομεια της Λομβαρδιας να γεμισουν με τον ιο, να κολλησουν οι γιατροι, να κολλησουν οι αλλοι ασθενεις και επισκεπτες και γενικα να κολλησει ολη η κοινοτητα.

Το αποτελεσμα ειναι στη Λομβαρδια γαμηθηκαν στους θανατους

As of Saturday Lombardy, which has a population of 10m people, accounts for 8,656, or 56.3 per cent, of Italy’s total declared deaths from the virus of 15,362. Meanwhile Veneto, which has a population of 4.9m, has suffered 607 official deaths out of 10,824 diagnosed cases.

3) Εχει ξαναδημοσιευθει πριν καμμια βδομαδα αλλα αξιζει υπενθυμισης:
Οι γερμανοι λενε οτι οι Ιταλοι δινανε λαθος φαρμακευτικη αγωγη, κορτιζονες, κοκτεηλ με πολυ δυνατα φαρμακα σε εξασθενημενους οργανισμους κτλ - εν μερει ωστε να μη κατηγορηθουν οτι δε κανανε τιποτα, ομως η αγωγη σκοτωνε τον ασθενη. Το παραπανω σχετιζεται και με το οτι στο Βενετο που ειχαν λιγοτερες εισαγωγες, και αρα λιγοτερες ιατρικες παρεμβασεις και αγωγες, υπηρχαν λιγοτεροι θανατοι.

Προσωπικα δε θα απεκλεια και επιμολυνση με ανθεκτικα ενδονοσοκομειακα βακτηριδια στα ιταλικα νοσοκομεια που δρουσαν συνδυαστικα με τα παραπανω στους φορεις του COVID - ειδικα αναμεσα στα ηλικιωμενα, ταλαιπωρημενα και "μπαρουτοκαπνισμενα" απ'τη μολυνση της περιοχης θυματα.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Ρε τύπε, εγώ είμαι ο κινκς, ο μάξιμος, ο μπλακνταβ, ο κάτι σε 333 και μερικά ακόμα νικ και εσύ κόλλησες σε ένα gl;;;;  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Οχι κλαιν, για το λαδακι μπορω να ειμαι οποιος θελει. Εδω βγαζει δικες του επιστημες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom