Νέα

Νέος από την Αυστραλία νεκρός από χτυπήματα μπράβων στη Μύκονο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα imaginas.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 370
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

zlatan

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
753
Like
0
Πόντοι
6
για να μην πουμε το πασχα ποσο πηγαινει το κιλο το αρνι και κοκορετσι διπλα στη θαλασσα
 

komis diablo

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
603
Κριτικές
7
Like
212
Πόντοι
3.983
Αν εχουν αρχιδια οι Αυσταλοι και οχι μονο αυτοι ας ακυρωσουν ολλες τις κρατησεις για την
Μυκονο ισως ταρακουνηθουν λιγο καποιοι και βαλουν λιγο μυαλο
 

komis diablo

Μέγας
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
603
Κριτικές
7
Like
212
Πόντοι
3.983
Και οχι μονο αυτοι που θα μαζευτουν στην παρανταις για το μνημοσηνο σε ενδειξη διαμαρτηριας
να φυγουν απο το νησι
 

kwstaswd

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2008
Μηνύματα
152
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
1
O Πατερας του αδικοχαμενου νεου παρεδοσε μαθηματα μεγαλοψυχιας! Πιστευει οτι ηταν ενα τυχαιο γεγονος κρινοντας μας απο οσα γνωριζει για την ενδοξη ιστορια μας και τον πολυτισμο μας και οχι απο την ΣΑΠΙΛΑ
που επικρατει στην συγχρονη ΕΛΛΑΔΑ. Οι αρμοδιοι νταβατζιδο-βλαχοδημαρχοι βλεποντας τις χαμηλων τονων αντιδρασεις του συγουρα 8α εχουν κα8ησιχαστει και 8α καταστρωνουν τα σχεδια τους για να τα κουκουλωσουν ολα. Νιω8ω τοση οργη σαν να ηταν το δικο μου παιδι.Η 8ανατικη ποινη για το ΛΙΣΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΖΩΟ που προκαλεσε το 8ανατο του νεαρου και η παραδειματικη τημωρια τον αυτουργων 8α ηταν συγουρα δικαια.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ να χανει αυτος ο εξερετος κυριος τον γιο του και να υπαρχουν αναμεσα μας αυτα τα αιμοβωρα τερατα που ηδονιζονται ξυλοκοποντας μεχρι 8ανατου καποιον.ΝΤΡΟΠΗ και για την κατασταση που επικρατει στο νησι.Κυριοι αρμοδιοι βουλευτες και βλαχο-δημαρχοι ευχομαι με καποιο τροπο να πληρωσετε και εσεις τα αισχοι που δημιουργητε και την κατασταση που ανεχεστε τοσα χρονια.ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΥΠΙΤΗΡΙΑ ΜΟΥ στην οικογενεια του 8υματος
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
O Πατερας του αδικοχαμενου νεου παρεδοσε μαθηματα μεγαλοψυχιας! Πιστευει οτι ηταν ενα τυχαιο γεγονος κρινοντας μας απο οσα γνωριζει για την ενδοξη ιστορια μας και τον πολυτισμο μας και οχι απο την ΣΑΠΙΛΑ
που επικρατει στην συγχρονη ΕΛΛΑΔΑ. Οι αρμοδιοι νταβατζιδο-βλαχοδημαρχοι βλεποντας τις χαμηλων τονων αντιδρασεις του συγουρα 8α εχουν κα8ησιχαστει και 8α καταστρωνουν τα σχεδια τους για να τα κουκουλωσουν ολα. Νιω8ω τοση οργη σαν να ηταν το δικο μου παιδι.Η 8ανατικη ποινη για το ΛΙΣΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΖΩΟ που προκαλεσε το 8ανατο του νεαρου και η παραδειματικη τημωρια τον αυτουργων 8α ηταν συγουρα δικαια.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ να χανει αυτος ο εξερετος κυριος τον γιο του και να υπαρχουν αναμεσα μας αυτα τα αιμοβωρα τερατα που ηδονιζονται ξυλοκοποντας μεχρι 8ανατου καποιον.ΝΤΡΟΠΗ και για την κατασταση που επικρατει στο νησι.Κυριοι αρμοδιοι βουλευτες και βλαχο-δημαρχοι ευχομαι με καποιο τροπο να πληρωσετε και εσεις τα αισχοι που δημιουργητε και την κατασταση που ανεχεστε τοσα χρονια.ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΣΥΛΥΠΙΤΗΡΙΑ ΜΟΥ στην οικογενεια του 8υματος
+ 10000000000000
 

Sex _Machine

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2008
Μηνύματα
116
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
1
Ωρες ώρες παρακαλάω νά γίνει ένας σεισμός, νά βουλιάξει αυτό τό γ...ο νησι,καί νά πάει νά συναντήσει τήν Ατλαντίδα ! >:(
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Μην λες τέτοια για θανατικές ποινές και θυμώσεις τον καλό μου!Αυτά είναι φασιστικά πράγματα που φέρνουν στομαχόπονο στον fethroulino μου!

Fethrino μου εσύ  :-*  :-*  :-*
φιλαρα γιατι προκαλεις?
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Τρίχες περιστατικό. Κάτι τρέχει στα γύφτικα. Πεσανε όλοι απο τα συνεφα παλι. Ασε που αν ηταν Τουρκος τουριστας ο μακαριτης τουλαχιστον οι μισοι εδω μεσα θα γραφατε καλα επαθε ο Τουρκαλας, ποιος ξερει τι θα ειπε κλπ. Σιγα το θεμα. Μπραβο στην οικογενεια που διδαξε ηθος χαριζοντας τα οργανα του.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ποιος ελληνας ρε πουστη μου θα ειχε τετοια συμπεριφορα..........

στο εξωτερικο αμα του εσκαγε ενα τετοιο σκηνικο??????


ΕΔΩ ΔΕΙΤΕ ΡΕ :
μ'αρεσει που ειπε και ευχαριστο!!!!!!αντι να παρει την καραμπινα :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:γι αυτο ωαζω ορους στη μανα μου οτι δε θελω να ξαναρθω ποτε.....δεν φτανει που η Ελλαδα ειναι ο παραδισος της μαλακιας να παω να πεθανω κιολας!!!!!
 

reddna

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
Το κακό είναι ότι πολλοί πιτσιρικάδες,της ηλικίας δηλαδή μέχρι τα 25,έχουν πρότυπο τους πορτιέρηδες στα "ιν" μαγαζιά,επειδή έχουν τις γνωριμίες και ξέρουν και μερικά τσουλάκια.Τους βλέπω στο γυμναστήριο να επιδιώκουν γνωριμία με τους πορτιέρηδες που έρχονται...Η απόλυτη ξεφτίλα κατά την άποψη μου.

Απολύτως σωστό, γαμησετα, ακριβώς έτσι είναι, οι περισσότεροι είναι τελειωμένοι από αυτούς
 

reddna

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
ωραια η Μυκονος ρε παιδια αλλα ειναι πραγματικα κρατος εν κρατει. Τα λεφτα που παιζονται εκει ειναι πολλα, περιπου οσο σε ολα τα αλλα Ελληνικα νησια μαζι και οπου υπαρχουν τοσα λεφτα υπαρχουν απο πισω και μεγαλα συμφεροντα, ναι ακομη και πολιτικα. Μια φορα ο εισαγγελεας Συρου την επεσε στο Ναμμος (για τις παρανομες κρατησεις που κανουν στις ξαπλωστρες) και εντελως τυχαια ουτε χρονο μετα πηρε μεταθεση. Τωρα βεβαια επειδη υπαρχει φονικο στη μεση, θα τη πληρωσει κανα μπραβος και αυτο παιζεται. Σιγα μην αλλαξει τιποτα. Για το πουτσο τους μας εχουνε ολους και απλα μας βλεπουνε σαν κοτοπουλα για μαδημα ουτε καν σαν πελατες.

Και πάμε σαν τα ζώα, μας τα παίρνουν και λεμε και ευχαριστώ και τι ωραία περάσαμε για να το παιξουμε και λιγο.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Δώρο ζωής σε επτά ανθρώπους

Αποσυνδέθηκε νωρίς χθές το απόγευμα από τη μηχανική υποστήριξη ο 20χρονος Αυστραλός που έμεινε εγκεφαλικά νεκρός μετά τον άγριο ξυλοδαρμό του στη Μύκονο.

Μετά την ολοκλήρωση των εξετάσεων που πιστοποιούσαν και τυπικά τον εγκεφαλικό θάνατο του Ντουζόν Ζαμμίτ, ο τραγικός πατέρας βίωσε την πιο δραματική στιγμή της ζωής του. Έβαλε την υπογραφή του στο χαρτί που εξουσιοδοτούσε τους γιατρούς να αποσυνδέσουν το γιο του από τα μηχανήματα, τα οποία τον κρατούσαν στη ζωή.

Ο πατέρας, επιδεικνύοντας για μία ακόμα φορά ένα απίστευτο μεγαλείο ψυχής δέχτηκε ανεπιφύλακτα να δωρίσει τα όργανα του γιού του.

Εμφανώς συγκινημένος δήλωσε ότι δεν αισθάνεται οργή για την Ελλάδα, αλλά μόνο για τους 4 ανθρώπους που αφαίρεσαν τη ζωή του γιου του.

Ο 20χρονος νεαρός θα δώσει ελπίδα ζωής σε συνολικά επτά συνανθρώπους μας. Οι μεταμοσχεύσεις θα ξεκινήσουν ταυτόχρονα τα μεσάνυχτα.

Ένας ασθενής στον "Ευαγγελισμό" θα λάβει τον ένα νεφρό, ενώ ο άλλος θα μπει σε λίστα αναμονής. Στο "Ιπποκράτειο" νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης θα γίνει η μεταμόσχευση ήπατος και παγκρέατος και στο "Ωνάσειο" θα μεταμοσχευτούν η καρδιά και οι πνεύμονες του άτυχου νεαρού.

Η καρδιά θα μεταμοσχευθεί σε 30χρονο Αυστραλό ομογενή, καθώς επιθυμία της οικογένειας του Ντουζόν ήταν την καρδιά του γιού τους να λάβει Αυστραλός υπήκοος.

Εν τω μεταξύ, ο υπουργός Τουρισμού, Άρης Σπηλιωτόπουλος, επισκέφτηκε τον πατέρα του άτυχου νεαρού και βγαίνοντας από το νοσοκομείο δήλωσε: "Αισθάνομαι όχι απλά συγκινημένος αλλά βαθιά ευγνώμων για το μάθημα ανθρωπιάς, για την ευγένεια της ψυχής του. Ένας εκπληκτικός πατέρας, ένας εκπληκτικός άνθρωπος που γνώρισα". Σήμερα το πρωί αναχωρεί για τη Μύκονο όπου έχει προγραμματίσει σύσκεψη με την Αστυνομία και τους τοπικούς φορείς.

Την προφυλάκιση μόνο του ενός εκ των τεσσάρων κατηγορουμένων αποφάσισαν αργά το βράδυ ανακριτής  και εισαγγελέας. Συγκεκριμένα, στη φυλακή θα οδηγηθεί μόνο ο 25χρονος, ο οποίος αν και εμφανίστηκε μετανιωμένος και συντετριμμένος, δεν έπεισε τον ανακριτή και εισαγγελέα. Οι άλλοι τρεις αφέθηκαν ελεύθεροι με περιοριστικούς όρους.


 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Ωρες ώρες παρακαλάω νά γίνει ένας σεισμός, νά βουλιάξει αυτό τό γ...ο νησι,καί νά πάει νά συναντήσει τήν Ατλαντίδα ! >:(


Και την αλλη μερα θα μαζευτουν σε αλλο.
Η ταξη προς επιδειξη ειναι τεραατια στους αγραμματους νεοπλουτους και τους κολακες τους που τρεχουν απο πισω να τους μιμηθουν.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
Ο δυστυχής πατέρας του αδικοχαμένου Αυστραλού δίνει μαθήματα πολιτισμου, ηθικής αλλα και ψυχικής δύναμης που πραγματικά σπάνια βλέπεις σε έναν άνθρωπο που περνάει  τόσο δύσκολες στιγμές. Εγω στη  θέση του θα κανα τα αδυνατα δυνατα να μπω στη φυλακη για να βρω αυτά αυτά τα ανανδρα πουστακια.
Αυτό το κακο με τους πορτιεριδες-μπραβους της Μυκονου εχει παραγινει.
Αυτοι νομιζουν ότι είναι κρατος εν κρατη. Και η δε αστυνομια δεν υπαρχει πουθενα!!! Το μονο που ξερει είναι να δινει καμια κληση ή να ασχολειται με καμια υποθεση ναρκωτικων (κυριως με τη συνδρομη της διωξης από Αθηνα ή Συρρο…γιατι από μονη της  :jerking: ).
Όλα αυτά τα γνωριζω καλα γιατι εχω κολλητο μου φιλο που μενει και εργαζεται μονιμα στη Μυκονο τα τελευταια 6 χρονια. Μου χει πει πολλα περιστατικα με μπραβους, και απ ότι εχω καταλαβει μπορει να βρεθεις πολύ ευκολα με 5 φουσκωτους-(κοτοπουλα) από πανω σου να σε κοπανανε για μια απλη παρεξηγηση.
Τονιζω όμως οτι αυτό δεν γινεται σε όλα τα μαγαζια, αλλα κυριως στα μεγαλα κλαμπ ή beach bars. Και για να παρετε μια γευση… μου λεγε  ο φιλος περιστατικα με τυπους, που πανω στη σουρα τους ή μπορει και εσκεμμενα, μπήκαν για να κατουρησουν στις γυναικιες τουαλετες και το αποτελεσμα ηταν να τους κανουν τουλουμι στο ξυλο.
Ας ελπισουμε ότι αυτό το περιστατικο με τον νεαρο ατυχο Αυστραλο να ναι και το τελευταιο.
Δυναμη και κουραγιο στους ανθρωπους του…
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
Και την αλλη μερα θα μαζευτουν σε αλλο.
Η ταξη προς επιδειξη ειναι τεραατια στους αγραμματους νεοπλουτους και τους κολακες τους που τρεχουν απο πισω να τους μιμηθουν.
πολυ σωστος...δεν ειναι το νησι ειναι οτι κουβαλανε αυτοι που πανε εκει....
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Την προφυλάκιση μόνο του ενός εκ των τεσσάρων κατηγορουμένων αποφάσισαν αργά το βράδυ ανακριτής  και εισαγγελέας. Συγκεκριμένα, στη φυλακή θα οδηγηθεί μόνο ο 25χρονος, ο οποίος αν και εμφανίστηκε μετανιωμένος και συντετριμμένος, δεν έπεισε τον ανακριτή και εισαγγελέα. Οι άλλοι τρεις αφέθηκαν ελεύθεροι με περιοριστικούς όρους.

Τι έκανε λέει;

Μόνον ένας προφυλακίστηκε;

Και την Τσέκου την είχαν στον Κορυδαλλό τόσους μήνες για κάποιον που έκανε ο ίδιος απόπειρα αυτοκτονίας (έστω και αν υπήρχε υποψία εκβιασμού ο ίδιος πήρε μόνος του την απόφαση) και που τελικά επέζησε;

Πως μετράει η ανθρώπινη ζωή σ' αυτόν τον τόπο;
 

Επισκέπτης
αποψη μου ειναι πως οποιος κανει φονο πρεπει να μενει μεσα ολη του τη ζωη και να μη ξαναβγαινει,κατι που ολοι οι λογικοι θελουν φανταζομαι.εκτος κι αν σκοτωσει η βιασει παιδι οποτε πυροβολισμος αμεσα...το θεμα ειναι οτι στη χωρα μας ψηφιζουν την τωρινη κυβερνηση ενω βλεπουν οτι μας γαμαει κανονικα...δεν ειμαστε πολιτες οι ελληνες παιδια,στηριζουμε καποιους που μας δουλευουν στα μουτρα μας και εχουμε και παραπονο...μονο ο ενας προφυλακιστηκε απ οτι διαβασα και σιγα μη μεινει μεσα για πολυ...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τι έκανε λέει;

Μόνον ένας προφυλακίστηκε;

Και την Τσέκου την είχαν στον Κορυδαλλό τόσους μήνες για κάποιον που έκανε ο ίδιος απόπειρα αυτοκτονίας (έστω και αν υπήρχε υποψία εκβιασμού ο ίδιος πήρε μόνος του την απόφαση) και που τελικά επέζησε;

Πως μετράει η ανθρώπινη ζωή σ' αυτόν τον τόπο;


Μετράει με το σύστημα "α-μπε-μπα-μπλομ" μάλλον.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Τι έκανε λέει;

Μόνον ένας προφυλακίστηκε;

Και την Τσέκου την είχαν στον Κορυδαλλό τόσους μήνες για κάποιον που έκανε ο ίδιος απόπειρα αυτοκτονίας (έστω και αν υπήρχε υποψία εκβιασμού ο ίδιος πήρε μόνος του την απόφαση) και που τελικά επέζησε;

Πως μετράει η ανθρώπινη ζωή σ' αυτόν τον τόπο;

επειδή έγινε η μαλακία και προφυλακίστηκε η Τσέκου πρέπει να προφυλακίζονται όλοι οι κατηγορούμενοι; άντε να γεμίσουμε τις φυλακές τότε κι αν αποδειχθούν και μερικοί αθώοι, τους ζητάμε συγγνώμη μετά
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom