Νέα

Νέος από την Αυστραλία νεκρός από χτυπήματα μπράβων στη Μύκονο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα imaginas.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 370
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Το κακό είναι ότι σε αυτή την περίπτωση κανένας δεν θα στραφεί εναντίον των ιδιοκτητών των κλαμπ για αστική ευθύνη. Όχι βέβαια ο πατέρας από την Αυστραλία.

Διότι εδώ υπάρχει ευθύνη καθώς οι πορτιέρηδες δεν έδρασαν από μόνοι τους αλλά στα πλαίσια των καθηκόντων τους στο συγκεκριμένο μαγαζί.
Αν ήμουνα εγώ στην θέση του πατέρα θα τους έπαιρνα και τα σώβρακα.

Από την άλλη, ο δήμαρχος της Μυκόνου απολαμβάνει τιμές αρχηγού κράτους. Συνεπικουρούμενος από τους συν αυτώ που έχουν όλες τις διασυνδέσεις.

Ο δήμος έχει τεράστια έσοδα. Τραπεζοκαθίσματα, τέλη, κρουαζιερόπλοια μεγαθήρια που αράζουν κάθε μέρα και αποβιβάζουν χιλιάδες τουρίστες.
Που πηγαίνουν όλα αυτά;

Πήγε ποτέ η Υπηρεσία Ειδικών Ελέγχων να κάνει έναν έλεγχο στα οικονομικά του Δήμου;

Και σα να μην έφθαναν αυτά ο δήμος χρηματοδοτείται κανόνικα από διάφορα εθνικά μέτρα και προγράμματα για έργα. Δηλαδή τα λεφτά ημών των φορολογουμένων πηγαίνουν στον Δήμο Μυκόνου για λιμενικά, για την χωματερή και διάφορα άλλα προγράμματα.

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται. Να ενισχύουμε διάφορα μικρά νησιά της άγονης γραμμής αλλά όχι και την Μύκονο.
Η Μύκονος έχει άνετα τους πόρους για να κάνει τα έργα που χρειάζονται και να είναι αυτάρκης.
 

Επισκέπτης
Το κακό είναι ότι σε αυτή την περίπτωση κανένας δεν θα στραφεί εναντίον των ιδιοκτητών των κλαμπ για αστική ευθύνη. Όχι βέβαια ο πατέρας από την Αυστραλία.

Διότι εδώ υπάρχει ευθύνη καθώς οι πορτιέρηδες δεν έδρασαν από μόνοι τους αλλά στα πλαίσια των καθηκόντων τους στο συγκεκριμένο μαγαζί.
Αν ήμουνα εγώ στην θέση του πατέρα θα τους έπαιρνα και τα σώβρακα.

Από την άλλη, ο δήμαρχος της Μυκόνου απολαμβάνει τιμές αρχηγού κράτους. Συνεπικουρούμενος από τους συν αυτώ που έχουν όλες τις διασυνδέσεις.

Ο δήμος έχει τεράστια έσοδα. Τραπεζοκαθίσματα, τέλη, κρουαζιερόπλοια μεγαθήρια που αράζουν κάθε μέρα και αποβιβάζουν χιλιάδες τουρίστες.
Που πηγαίνουν όλα αυτά;

Πήγε ποτέ η Υπηρεσία Ειδικών Ελέγχων να κάνει έναν έλεγχο στα οικονομικά του Δήμου;

Και σα να μην έφθαναν αυτά ο δήμος χρηματοδοτείται κανόνικα από διάφορα εθνικά μέτρα και προγράμματα για έργα. Δηλαδή τα λεφτά ημών των φορολογουμένων πηγαίνουν στον Δήμο Μυκόνου για λιμενικά, για την χωματερή και διάφορα άλλα προγράμματα.

Δεν πάμε καλά μου φαίνεται. Να ενισχύουμε διάφορα μικρά νησιά της άγονης γραμμής αλλά όχι και την Μύκονο.
Η Μύκονος έχει άνετα τους πόρους για να κάνει τα έργα που χρειάζονται και να είναι αυτάρκης.

ΜΠΡΑΒΟ πάντως στον τραγικό πατέρα του Αυστραλού! Έδωσε μαθήματα αξιοπρέπειας!!! Βέβαια αν ήμουν εγώ στη θέση του δύστυχου αυτού ανθρώπου και αν γνώριζα τι ΠΑΠΑΡΟΚΡΑΤΟΣ είναι η ΨΩΡΟΚΩΣΤΑΙΝΑ δεν νομίζω να τηρούσα αυτή τη στάση!!!! Μάλλον αυτή θα τηρούσα... :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup: :blowup:
 

Επισκέπτης
προσωπικά ντρέπομαι.....

αλλά για κάποιους.... αυτό είναι κάτι αρνητικό επειδή μπορεί να χάσουν πελατεία και τουρίστες...

Γαμώ τα λεφτά τους....

κανονικά δεν θα πρέπει να τιμωρηθούν οι υπεύθηνοι και να κλείσουν κάποια μαγαζιά;;;

Μην ανησυχείς φίλε μου...όσο τον τουρισμό θα τον κρατούν στα χέρια τους οι μπράβοι τις νύχτας και τα αφέντικά τους...σε λίγα χρόνια δεν θα πατάει τουρίστας στην Ελλαδίτσα...και θα πάρουμε αυτό :birdman:
 

venus

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
ενα μεγαλο ουστ και απο μενα για τουσ αληταραδες τουσ μπραβους και οχι μονο της Μυκονου.Γενικα μιλαω...ολοι ιδιοι ειναι.την βλεπουν προστατες και μαγκες.βρε ουστ ρε σκατιαρηδες καραφλες.(συνηθως)
 

lautrec

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
62
Like
2
Πόντοι
0
Είναι τραγικό που δεν έχουν βάλει μια μπολντόζα να το κάνει χωράφι το κωλομάγαζο που δούλευε αυτός ο καραγκιοζάκος...

Ωραίος ήταν ένας δόκιμος στη Σάμο πριν από καμία 15αρια χρόνια. Σ'ένα κωλομάγαζο "η ασφάλεια", κάποιοι καμένοι φουσκωτοί χτύπησαν φαντάρους, (γιατί οι φανταροι είναι καλοί μόνο το χειμώνα που πέφτει πείνα, το καλοκαίρι δεν είναι ευπρόσδεκτοι) και ο τυπάς το έκανε πουτάνα όλο. Αφού περίμενε να κλείσει, έβγαλε από τη μονάδα ενα τεθωρακισμένο και μπήκε μέσα μέσα στο μπορδελάκι. Τα καραγκιοζάκια το θυμούνται και ακόμα τρέχουν...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Μην ανησυχείς φίλε μου...όσο τον τουρισμό θα τον κρατούν στα χέρια τους οι μπράβοι τις νύχτας και τα αφέντικά τους...σε λίγα χρόνια δεν θα πατάει τουρίστας στην Ελλαδίτσα...και θα πάρουμε αυτό :birdman:
μα ηδη γινεται αυτο.θελεις λεει 3500 ευρω για να πας στα νησια για μια βδομαδα!!!!!ενω με τα ιδια λεφτα πας Τα'ι'λανδη για πανω απο 1 μηνα!!!!
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
μα ηδη γινεται αυτο.θελεις λεει 3500 ευρω για να πας στα νησια για μια βδομαδα!!!!!ενω με τα ιδια λεφτα πας Τα'ι'λανδη για πανω απο 1 μηνα!!!!
Σωστος.........
Ειχαμε και τους ολυμπιακους και με τοση διαφημιση και λεφτα που χαλασαμε το μονο που 'καταφεραμε' ηταν να αυξηθει ο τουρισμος στην Τουρκια.
Ακομα και η Τουρκια εχει πιο πολυ τουρισμο......
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Βέβαια ένα ερώτημα είναι αν χρειάζονται πραγματικά οι πορτιέρηδες.
Θα μπορούσε να πει κανένας ότι ίσως χρειάζονται σε ορισμένες περιπτώσεις που όμως κατά την γνώμη μου στην Ελλάδα είναι πολύ περιορισμένες.

Έχοντας ζήσει και σε άλλες χώρες όπου πολλοί οπλοφορούνε και τραβάνε πιστόλι για ψύλλου πήδημα και έχοντας διαταλέσει θαμών ουκ ολίγων νυκτερινών κέντρων, μπαρ και ιδρυμάτων παραγωγής πολιτισμού έχω να πω ότι:
Ο καλλίτερος πορτιέρης που έχω γνωρίσει ποτέ ήταν ένας πενηντάρης αδύνατος καχεκτικός τύπος στην πόρτα ενός από τα πλέον "in" μαγαζιών του Σαν Φρανσίσκο. Ο οποίος είχε ένα μοναδικό χάρισμα: εξαιρετικό λέγειν.
Δεν πα να πήγαινε ο ντουλάπας ο nigger μεθυσμένος, τίγκα στο crack, να απειλεί ότι θα φέρει το Glock από το κάρο και να θέλει να μπει μέσα με το ζόρι;
Αυτός τον έπειθε να περιμένει στην ουρά ή να πάει σπίτι του για ύπνο.
Καταπληκτικός τύπος.

Αλλά που να το καταλάβουν αυτό οι Έλληνες ιδιοκτήτες και τα ζώα που παίρνουν για πορτιέρηδες.
Γιατί όσο ποιό διανοητικά ανάπηρος είναι ο Έλληνας πορτιέρης τόσο μεγαλύτερη μούρη μπορεί να πουλήσει αυτός και το αφεντικό του.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Τις μαλακίες περί μεμονωμένου γεγονότος τις ακούω βερεσέ.

Η χώρα είναι σάπια, και στις δομές και στο ανθρώπινο δυναμικό.

Έχω βαρεθεί να ντρέπομαι που είμαι έλληνας (με έψιλον μικρό, σαν το πουλί μας). Κουράστηκα!
στη Ρωσσια ολοι οι πορτιεριδες με ξερουνε.καμια σχεση με της Ελλαδα!!!!δεν ειναι ψωροπεριφανοι!!!!η πλακα ειναι οτι εδω δεν τους κοιταει καμια γκομενα.οταν συζηταγαμε με ενα φιλο μου πορτιερη και του ειπα οτι αν ησουνα στην Ελλαδα πορτιερης θα ειχες FUN CLUB.μου απαντησε:εμενα γιατι να με κοιταξουνε για το μισθο μου 20.000 ρουβλια(550 ευρω)!!!να αυτους θελουνε οι γκομενες.και μου εδειξε κατι τυπους σε μια Μερσεντες 600 και ενα MAYBACH!!!!!μου ειπε οτι αυτους θελουνε οι γκομενες τους Μπιζνεσμαν και οχι εμας τους πορτιεριδες!!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αλλα οι Ελληνιδες ειναι τοσο ηληθιες και κακομαθημενες!!!δεν τους κωβει καθολου!!!και η συμπεριφορα των πορτιεριδων θα ελεγα στην Ελλαδα πολυ αγενεστατη το λιγοτερο θα την χαρακτηριζα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
παντος αυτο που εγινε ειναι μεγαλη μαλακια γιατι πολλοι τουριστες δεν θα ερθουν Ελλαδα και θα χαθει πολυ συναλλαγμα απο τον τουρισμο!!!και η οικονομικη κριση θα γινει ακομα χειροτερη....
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Είναι τραγικό που δεν έχουν βάλει μια μπολντόζα να το κάνει χωράφι το κωλομάγαζο που δούλευε αυτός ο καραγκιοζάκος...

Ωραίος ήταν ένας δόκιμος στη Σάμο πριν από καμία 15αρια χρόνια. Σ'ένα κωλομάγαζο "η ασφάλεια", κάποιοι καμένοι φουσκωτοί χτύπησαν φαντάρους, (γιατί οι φανταροι είναι καλοί μόνο το χειμώνα που πέφτει πείνα, το καλοκαίρι δεν είναι ευπρόσδεκτοι) και ο τυπάς το έκανε πουτάνα όλο. Αφού περίμενε να κλείσει, έβγαλε από τη μονάδα ενα τεθωρακισμένο και μπήκε μέσα μέσα στο μπορδελάκι. Τα καραγκιοζάκια το θυμούνται και ακόμα τρέχουν...

Το περιστατικό αυτό είναι εξακριβωμένο ή είναι της κατηγορίας "άκουσα, μου είπανε" κλπ;
Γιατί αν όντως συνέβη, μάλλον δεν πρέπει να γλύτωσε το στρατοδικείο και τη φυλακή αυτός ο δόκιμος.
 

Επισκέπτης
Mίγμα Eθνικισμού και Oπαδισμού... πω πω ρε μαλάκα τι άλλο θα δούμε...
 

Επισκέπτης
Στην Eλλάδα που όλοι θα θέλαμε να είμασταν "κάτι άλλο" είναι φυσιολογικό πορτιέρηδες να παίρνουν τον νόμο στα χέρια τους και παρκαδόροι να παριστάνουν τους αστυνομικούς. Στην Eλλάδα με το αρρωστημένο σύστημα αξιών είναι φυσιολογικό να παίρνεις πρωτοβουλία να "τσακίσεις" κάποιον επειδή είσαι σε πλεονεκτικότερη θέση από αυτόν. Στην Eλλάδα που η αμορφωσιά κρύβεται πίσω από φανατισμούς, εθνικισμούς και ακρότητες είναι φυσιολογικό να συμβαίνουν ακραία και λυπηρά φαινόμενα.Όταν μαζεύονται σε μία μέρα χιλιάδες άτομα στο group του facebook "Aντίο στον Σεργιανόπουλο"....  :jerking: Nα πάρουμε ένα πιστόλι σαν τον Άκη Πάνου και να αρχίσουμε να ρίχνουμε στο ψαχνό...και όποιον πούστη και καργιόλη πάρει ο χάρος, ή να αποτραβηχτούμε και απλά να παρακολουθούμε τις ειδήσεις μέχρι να πεθάνουμε
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Κατ'αρχάς να πω οτι χαίρομαι που μετά απο καιρό είδα ποστάρισμα του CountVronsky

Nice to meet you too Enforcer...παρακολουθω σιωπηλα και επεμβαινω οταν εχω λογο σαν τους παρατηρητές στο Highlander
 

poker

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Το περιστατικό αυτό είναι εξακριβωμένο ή είναι της κατηγορίας "άκουσα, μου είπανε" κλπ;
Γιατί αν όντως συνέβη, μάλλον δεν πρέπει να γλύτωσε το στρατοδικείο και τη φυλακή αυτός ο δόκιμος.

το περιστατικο ειναι urban legend, παρομοιο εχει ακουστει και για μια μοναδα τεθωρακισμενων στο Εβρο, παλι "15 χρονια" πριν , στην οποια ο διοικητης Μ....νεας και αφου αντικρυσε εναν φανταρο του δαρμενο πηγε με ενα σταγερ φορτωμενο με φανταρους και το κανε καλοκαιρινο το μαγαζι
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
το περιστατικο ειναι urban legend, παρομοιο εχει ακουστει και για μια μοναδα τεθωρακισμενων στο Εβρο, παλι "15 χρονια" πριν , στην οποια ο διοικητης Μ....νεας και αφου αντικρυσε εναν φανταρο του δαρμενο πηγε με ενα σταγερ φορτωμενο με φανταρους και το κανε καλοκαιρινο το μαγαζι

Νομίζω πάντως πως είναι άλλο ένα στάγερ και άλλο ένα τεθωρακισμένο να βολτάρει στους δρόμους.
Αλλά και πάλι δεν είναι το φόρτε μου να βλέπω το στρατό να παίρνει το νόμο στα χέρια του, μου γεννά "περίεργους συνειρμούς" κάτι τέτοιο.
 

lautrec

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
62
Like
2
Πόντοι
0
Το περιστατικό αυτό είναι εξακριβωμένο ή είναι της κατηγορίας "άκουσα, μου είπανε" κλπ;
Γιατί αν όντως συνέβη, μάλλον δεν πρέπει να γλύτωσε το στρατοδικείο και τη φυλακή αυτός ο δόκιμος.

Είναι αλήθεια, είχε παρουσιαστεί εκτενώς και στις ειδήσεις τότε και το θυμάμαι. Επίσης ένα φιλαράκι ήταν στη σάμο φαντάρος πριν 5 χρόνια και το έλεγαν ακόμη με λεπτομέρειες οπότε δεν είναι ράδιο αρβύλα. Τώρα για τα στρατοδικεια και τα λοιπά μην παίρνεις όρκο, αφού ήταν στρατεύσιμος. Το πολύ πολύ να τα πληρωσε.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Είναι αλήθεια, είχε παρουσιαστεί εκτενώς και στις ειδήσεις τότε και το θυμάμαι. Επίσης ένα φιλαράκι ήταν στη σάμο φαντάρος πριν 5 χρόνια και το έλεγαν ακόμη με λεπτομέρειες οπότε δεν είναι ράδιο αρβύλα. Τώρα για τα στρατοδικεια και τα λοιπά μην παίρνεις όρκο, αφού ήταν στρατεύσιμος. Το πολύ πολύ να τα πληρωσε.

Δηλαδή έβγαλε ένα τεθωρακισμένο βόλτα σε παραμεθόρια περιοχή και δεν του είπανε τίποτα;
 

Επισκέπτης
Νομίζω πάντως πως είναι άλλο ένα στάγερ και άλλο ένα τεθωρακισμένο να βολτάρει στους δρόμους.
Αλλά και πάλι δεν είναι το φόρτε μου να βλέπω το στρατό να παίρνει το νόμο στα χέρια του, μου γεννά "περίεργους συνειρμούς" κάτι τέτοιο.

Πω πω τι συνειρμούς κάνεις ρε φέθρυ...
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom