Νέα

Νέο κόμμα από τον Ηλία Κασιδιάρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα savvass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Προβλέπεται είσοδος του νέου κόμματος στην Βουλή ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 203 54,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 148 39,7%
  • Δεν ξέρω , δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 5,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    373

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
exofyllo13-4.jpg
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.210
Πόντοι
2.356
αν ,τελος,οι δολοφονοι των 2 χρυσαυγιτων ηταν ακροαριστεροι,θα τους ειχαν συλλαβει ..
Πρέπει να τους συνέλαβαν στην Κύπρο. Για εκτέλεση επιχειρηματία με συμβόλαιο θανάτου. Και κάποιες ορφανές εκτελέσεις, που έγιναν στην Αθήνα, θεωρηθηκαν ότι σχετίζονται με την υπόθεση, ως κλείσιμο στοματων. Τσεχιλιδης, Μαμαλικοπουλος, οι εκτελεστές στην Αγία Νάπα, Πιτσιλας και Ράμπο οι εκτελεστές της Νίκαιας και του Κορυδαλλού. Ο Τσεχιλιδης λέγεται ότι έσπασε στη φυλακή και έδωσε στοιχεία για άτομα, γιάφκες, οπλισμό και ο Πιτσιλας είχε ταυτοποιηθεί ως ο ένας από τους δύο εκτελεστες και τον παρακολουθουσαν. Τον έφαγαν ως "φλύαρο" οι δικοί του. Η αντιτρομοκρατική γνωρίζει και ποιός έδωσε την εντολή και ποιοί εμπλέκονται αλλά πλέον δε μπορεί να τα δέσει. Όσοι εμπλέκονται κάθονται Παναγιες πλέον. Ο γνωστός Βλαστός έχει καταγραφεί σε συνομιλία να δηλώνει πως γνωρίζει τα πάντα, πως τα δύο λευκά κράνη που φορούσαν οι εκτελεστές τα εδωσε αυτός κι ότι δεν έχει άλλη σχέση. Τη στιγμή που θα ανοίξει το στόμα του θα πέσει νεκρός και το ξέρει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
φιλε μου θεωρω πως κακως σκαλιζουμε παρελθοντικες καταστασεις που ουδεμια συναφεια εχουν με το νεο κομμα....
δε μιλησα γενικως και αοριστως για τις δραστηριοτητες ή τις δοσοληψιες της ΧΑ....
αλλα για το συγκεκριμενο περιστατικο φονου του Φυσσα... απο τον ψυχακια και πρωην κομμουνιστη Ρουπακια.

ιδου οι αποδειξεις....εχουν διαρρευσει(απορω πως?) οι συνομιλιες τους στο tube ,δεν ειναι και... κρατικα μυστικα.
απο αυτο το αποσπασμα γινεται σαφης οχι μονο η αγνοια του Λαγου,αλλα το μπουλινγκ που κανει στον Πατελη ,προκειμενου να του πει τι ακριβως συνεβη.....
βεβαια, ακομα και ο Πατελης δε φαινεται πως ειχε πληρη ελεγχο της καταστασης στην τοπικη του..


επισης ,τωρα προσφατα ανηρτησε βιντεακι και ο ιδιος ο Λαγος απο το καναλι που διατηρει στο tube,αναφεροντας πως το αιτημα του για αρση ολων των συνομιλιων του εκεινη την περιοδο απορριφθηκε ακατανοητα απο την..εδρα του Εφετειου.
με λιγα λογια,η ελληνικη Δικαιοσυνη οδευει καρφι προς ακομη εναν διεθνη διασυρμο στα ευρωπαικα δικαστηρια..
.....θα τραβηξει πολυ καιρο αυτη η ιστορια ...και οχι αδικως....
αποδοση συλλογικης ευθυνης για ενα μεμονωμενο περιστατικο ουτε στη Δημοκρατια του Κονγκο δεν εχει καταγραφει:jerking:



να ξερεις πως εγω δεν πληκτρογραφω με καμια αλλη ιδιοτητα περαν αυτης του δημοκρατικα ευαισθητου και αμεροληπτου πολιτη.
....για τη βρωμια συμφωνω δυστυχως,σημερα ειδες τι αποκαλυψε ο αντιπροεδρος του Αρειου Παγου Χρηστος Τζανερικος για τις ...οχλησεις που δεχτηκε απο το Μαξιμου ,προκειμενου να αποκλειστουν εκλογικως οι "Ελληνες" του Κασιδιαρη:coffee:

αν ,τελος,οι δολοφονοι των 2 χρυσαυγιτων ηταν ακροαριστεροι,θα τους ειχαν συλλαβει ...προσωπικη εκτιμηση...μπορει να σφαλλω

η λυση ειναι πολιτικοι με την κατωθι παρρησια λογου ,ανεξαρτητως πεποιθησεων.

οσοι κοπτονται περι πολιτικης ...κανονικοτητας,ας παραδειγματιστουν...


:priest::priest::priest:
Το ότι υπήρχαν ''τοπικές'' με αρχηγούς που έπρεπε να ελέγξουν μπαχαλάκιδες και μπράβους που έβγαιναν παγανιά για ξύλο είναι από μόνο του στοιχείο ότι η χρυσή αυγή ήταν εγκληματική οργάνωση με γηπεδική δράση. Μαζί με το βίντεο που ανέβασες στο YouTube υπάρχουν και άλλα με τέτοιες συνομιλίες που μιλάνε για μπραβιλίκια, για όπλα, για το πως έστειλαν στο νοσοκομείο αριστερούς που είχαν πάει για αφισοκόλληση, για το πως ξεφορτώνονται όπλα, μαχαίρια και ναζιστικά σύμβολα. Έχει νόημα να τα ποστάρω τα βίντεο? Μπορείς να τα τα βρεις.

Εγώ δεν πιστεύω ότι ξύπνησαν μια μέρα και είπαν θα φάμε τον φυσά προμελετημένα, αλλά πιστεύω 100% ότι ακριβώς επειδή η χρυσή αυγή είχε τέτοια παράνομη δράση ο ρουπακιάς είχε την άνεση να πάει με τις ''τοπικές'' (πολύ ωραία και δημοκρατική σκέψη) να τον σπάσει στο ξύλο και να φτάσει μέχρι και την δολοφονία. Το ότι ο ρουπακιάς (ένας μπράβος) ήταν μέλος της χρυσής αυτής από μόνο του λέει πολλά.

Εγώ νομίζω τύπε ότι στο δικαστήριο θα υπήρχαν και μαρτυρίες που έλεγαν από ποιους έρχονταν οι εντολές (αν όχι για την δολοφονία) και πως ήταν δομημένη ή όλη οργάνωση. Επίσης ο φυσάς δεν ήταν η μόνη δολοφονία. Ούτε το μόνο περιστατικό.

Συμφωνώ μαζί σου ότι έτσι όπως έχει χειριστεί το θέμα η νδ κατάντησε να είναι πιο ναζί από τους ναζί. Αλλά δεν θα λυπηθώ κιόλας που μπήκαν στη φυλακή οι ψυχοπαθείς που έβγαιναν στον δρόμο με τις μαύρες μπλούζες και τους πυρσούς και εξέδιδαν βιβλία για τον Αδόλφο.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.173
Κριτικές
8
Like
32.389
Πόντοι
6.536
Αυτός τύπε δεν ήταν που για 10 λεπτά δημοσιότητας είχε γράψει κάτι για τις χοντρές και μετά έβγαινε στα κανάλια και υπερασπιζόταν το δικαίωμα του να τις λέει χοντρές? Μιλάμε για μεγάλη προσωπικότητα, ψήφισε τον για να μπει στη Βουλή να τρώει και να πίνει στην υγεία σου.

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος :confused:
Άδικο είχε δηλαδή?

:coffee:
 
OP
OP
S

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Αυτός τύπε δεν ήταν που για 10 λεπτά δημοσιότητας είχε γράψει κάτι για τις χοντρές και μετά έβγαινε στα κανάλια και υπερασπιζόταν το δικαίωμα του να τις λέει χοντρές? Μιλάμε για μεγάλη προσωπικότητα, ψήφισε τον για να μπει στη Βουλή να τρώει και να πίνει στην υγεία σου.

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος :confused:
Ο Καρατσιώλης έτσι έγινε γνωστός , αλλά εκτός απο το παραπάνω έχει κάνει και αρκετά live στο facebook και στο instagram και έχει πει τις απόψεις του για διάφορα πράγματα , εγώ πάντως απο αυτά που έχω ακούσει θα προτιμούσα να με κυβερνάει ένας Καρατσιώλης παρά αυτοί που μας προβάλλουν τα ΜΜΕ για καταλληλότερους πρωθυπουργούς.

Όχι οτι είναι απαραίτητα μη ικανοί και αυτοί που προβάλλονται , μπορεί να δεχονται εντολές απο κάπου και να μην μπορούν να κάνουν αυτά που ίσως να ήθελαν :confused:

Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να είμαι ψεκασμένος που έλεγε ο Πρωθυπουργός μας , και ο Καρατσιώλης να πείθει μόνο ψεκασμένους ... όλα είναι πιθανα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
Άδικο είχε δηλαδή?

:coffee:
Τι εννοείς αν είχε άδικο? που είχε σχολιάσει τις χοντρές?

Αδιάφορο ήταν ρε τύπε τίποτα από τα δυο...ένας μλκς που ζητάει προσοχή ήταν. Αν δεν ήταν δεν θα δεχόταν να βγει μετά στα κανάλια και να λέει τις απόψεις του για το τόσο ''σοβαρό'' θέμα :jerking:

Ρεζίλι σε όλη την Ελλάδα έγινε. Τώρα αν ρωτάς για το αν πιστεύω ότι οι χοντρές ''έχουν δικαίωμα'' να βγαίνουν με μαγιό στην παραλία...δεν είναι άξιο συζήτησης :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
Ο Καρατσιώλης έτσι έγινε γνωστός , αλλά εκτός απο το παραπάνω έχει κάνει και αρκετά live στο facebook και στο instagram και έχει πει τις απόψεις του για διάφορα πράγματα , εγώ πάντως απο αυτά που έχω ακούσει θα προτιμούσα να με κυβερνάει ένας Καρατσιώλης παρά αυτοί που μας προβάλλουν τα ΜΜΕ για καταλληλότερους πρωθυπουργούς.

Όχι οτι είναι απαραίτητα μη ικανοί και αυτοί που προβάλλονται , μπορεί να δεχονται εντολές απο κάπου και να μην μπορούν να κάνουν αυτά που ίσως να ήθελαν :confused:

Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να είμαι ψεκασμένος που έλεγε ο Πρωθυπουργός μας , και ο Καρατσιώλης να πείθει μόνο ψεκασμένους ... όλα είναι πιθανα.
Ναι..έγινε γνωστός για τη μαλακίαα του...σοβαρή διάκριση.

Το επόμενο στάδιο είναι να βάλει υποψηφιότητα και ο εθνικός σταρ....σίγουρα θα βρεθούν κάποιοι αντισυστημικοί να τον ψηφίσουν :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
Ο Καρατσιωλης βιοποριζεται απο το επαγγελμα του, εχει συγκροτημενο λογο και φαινεται ευφυης.
Ατυχης η συγκριση σου με τον μιστερ μπουτια και επιπλεον ο Καρατσιωλης μου φαινεται ικανοτερος απο ολους τους πρωθυπουργους που κυβερνησαν την τελευταια εικοσαετια που θυμαμαι.
Εσυ αν θες ψηφισε παλι τους ιδιους που μας πηγαινουν καρφι για πατο
Ο μάστερ μπούτια είναι άλλος ρε τύπε...:confused:

Τεφαρίκι ο Καρατσιώλης τύπε...να τον ψηφίσουμε όλοι να μπορούμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο τουλάχιστον :tooth:

Σημείωση : Αν βιοπορίζεται καλά δεν θα είχε την ανάγκη να βγει στα κανάλια για να κάνει διαφήμιση έστω και με το ρεζιλίκι του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Αυτός τύπε δεν ήταν που για 10 λεπτά δημοσιότητας είχε γράψει κάτι για τις χοντρές και μετά έβγαινε στα κανάλια και υπερασπιζόταν το δικαίωμα του να τις λέει χοντρές? Μιλάμε για μεγάλη προσωπικότητα, ψήφισε τον για να μπει στη Βουλή να τρώει και να πίνει στην υγεία σου.

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος :confused:
Ο Καρατσιωλης βιοποριζεται απο το επαγγελμα του, εχει συγκροτημενο λογο και φαινεται ευφυης.
Ατυχης η συγκριση σου με τον μιστερ μπουτια και επιπλεον ο Καρατσιωλης μου φαινεται ικανοτερος απο ολους τους πρωθυπουργους που κυβερνησαν την τελευταια εικοσαετια που θυμαμαι.
Εσυ αν θες ψηφισε παλι τους ιδιους που μας πηγαινουν καρφι για πατο

μονο αυτα?

"ο βιασμος ειναι ενα πηδημα, ας μην το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα" :confused:
ευχομαι απο καρδιας να φαει ενα πηδημα ετσι οπως κυκλοφορει το βραδυ μονος του, να τον δω να κλαιει με ματωμενη κωλοτρυπιδα την επομενη στις καμερες
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
μονο αυτα?

"ο βιασμος ειναι ενα πηδημα, ας μην το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα" :confused:
ευχομαι απο καρδιας να φαει ενα πηδημα ετσι οπως κυκλοφορει το βραδυ μονος του, να τον δω να κλαιει με ματωμενη κωλοτρυπιδα την επομενη στις καμερες
Τεφαρίκι λέμε τύπε...άξιος, με συγκροτημένο λόγο και πρώτα από όλα ΣΟΒΑΡΟΣ.

Αν τελικά δεν μπορέσουν οι πατριώτες φίλοι μας να ψηφίσουν τους απογωνους τον ναζί είναι λογικό να το ρίξουν στον καρατσιώλη που ενώ είναι νομικός εκφράζει την άποψη ότι βιασμός δεν είναι και τίποτα σοβαρό...ένα σεξάκι...:2funny:

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος για το Ελλαδιστάν :zfuck:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ο Καρατσιωλης βιοποριζεται απο το επαγγελμα του, εχει συγκροτημενο λογο και φαινεται ευφυης.
Ατυχης η συγκριση σου με τον μιστερ μπουτια και επιπλεον ο Καρατσιωλης μου φαινεται ικανοτερος απο ολους τους πρωθυπουργους που κυβερνησαν την τελευταια εικοσαετια που θυμαμαι.
Εσυ αν θες ψηφισε παλι τους ιδιους που μας πηγαινουν καρφι για πατο
Κατι τετοια διαβαζω και αναρωτιεμαι αν αξιζει καλυτερη τύχη αυτη η χωρα.
Ο Καρατσιωλης ρε τύπε? Που γελανε και οι πετρες με το παλικαρι?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
Η τυχη αυτης της χωρας εχει σφραγιστει εως τωρα απο αεργους γονους που βιοποριζονται απο το δημοσιο επι γενιες ενω απο την ιδια κατσαρολα ταιζουν και τους αυλικους τους.
Εγραψα και εχθες οτι με τα συνηθη κομματα μας εχει προσπερασει σχεδον ολο το ανατολικο μπλοκ.
Η χωρα σιγουρα αξιζει καλυτερη τυχη απο αυτην που της προσεφεραν τα κυβερνωντα κομματα των τελευταιων δεκαετιων.
Ο Καρατσιωλης μου φαινεται πολυ ευφυεστερος των τελευταιων πρωθυπουργων και σιγουρα αξιος να ταισει το τομαρι του, σε αντιθεση με τους γονους που αν δεν ειχαν το ονομα θα ζουσαν με ΚΕΑ
Τύπε η δήλωση του για τον βιασμό δεν σε βάζει σε σκέψεις ότι μπορεί να μην είναι και τόσο ευφυής ή τόσο στα καλά του όσο νομίζεις? :think:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
Διαφωνω με αυτη την δηλωση αν οντως εγινε αλλα σιγουρα του κοβει περισσοτερο απο τους τελευταιους πρωθυπουργους. Ε, και με αυτους που ειχαμε ο πηχης ειναι χαμηλα
Τύπε έχω γνωστούς που έχουν φύγει στο εξωτερικό....και ενώ έχουν πάει σε διαφορετικά μέρη του κόσμου ο καθένας...

όλοι συφμωνουν ότι η Ελλάδα είναι μόνο για να έρχεσαι διακοπές 3 βδομάδες το χρόνο....

Εκτός από την πολιτική και την οικονομική κατάσταση της χώρας....το λένε και για τους πολίτες. Εγώ προσωπικά τα τελευταία χρόνια έχω αρχίσει και συφμωνώ και αν δεν είχα τις δουλειές μου εδώ θα είχα ήδη πάει σε κάποια χώρα που σέβεται περισσότερο την αξία του καθενός και που την τύχη σου δεν την ορίζουν (με την ψήφο τους) βυσματιες και ηλίθιοι.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.533
Πόντοι
2.406
τύπε και μόνο που λες 2 με 3% νοθεία τι να λέμε?

Αν ήταν να κάνουν νοθεία γιατί δεν την έκαναν να μην μπει καθόλου στη Βουλή?
Γιατι δεν μπορεις να κάνεις νοθεία σε όλα.. Τουλάχιστον ακομα. Αν εφαρμοστούν επιστολικες ψηφοι οπως στην αμερικα θα γινεται κι αυτό. Προς ώρας κλεβουν οσο μπορούν ταωαποτελεσματα μεσω σινγκιουλαρ κανα 1 εως 3% ,αναλογα τα γενικοτερα παοοστα.. Αυτα τωρα τα ξέρουν και οι αδαείς....
Για ναμην χαθει ψηφος πρπεει σε ολα τα εκλογικά κενυρα ναχεις αντιπρόσωπο, πραγμα για μικρα κόμματα δύσκολο
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.533
Πόντοι
2.406
Εχεις παει τελευταια Εσθονια;
Δεν χρειαζεται να πάω.. Και Ρουμανία αν παει κάποιος θα δει ουρανιξυστες ακρθβα αμαξια κλπ. Αυτα ειβαο για το 5%. Η πλειοψηφια ειναι άνεργοι κ ψαχνουν δουλειά στο εξωτερικό και οι υπόλοιποι, το 70% βολευονταιμε μισθους της πλακα;.. Ολα τα κρατη αυτα εκτος απο Τσεχία Πολωνια Σλοβενια ειναι μια απο τα ιδια
Βιτρινα δεικτες που στα χαρτιά οαν καλα, κατι τοπικοι νεογιαπηδες καρικατουρες, κι απο πισω την κουρτίνα το 50% φυτοζωει η μεταναστεύει μπας κ ζησςι καπω; ανεκτά
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.438
Like
13.794
Πόντοι
3.656
Γιατι δεν μπορεις να κάνεις νοθεία σε όλα.. Τουλάχιστον ακομα. Αν εφαρμοστούν επιστολικες ψηφοι οπως στην αμερικα θα γινεται κι αυτό. Προς ώρας κλεβουν οσο μπορούν ταωαποτελεσματα μεσω σινγκιουλαρ κανα 1 εως 3% ,αναλογα τα γενικοτερα παοοστα.. Αυτα τωρα τα ξέρουν και οι αδαείς....
Για ναμην χαθει ψηφος πρπεει σε ολα τα εκλογικά κενυρα ναχεις αντιπρόσωπο, πραγμα για μικρα κόμματα δύσκολο
Τι εννοείς τα ξέρουν και οι αδαείς ρε τύπε? Πως το μαθαίνουν? Από στόμα σε στόμα?
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.575
Like
6.210
Πόντοι
2.356
Διαφωνω με αυτη την δηλωση αν οντως εγινε αλλα σιγουρα του κοβει περισσοτερο απο τους τελευταιους πρωθυπουργους. Ε, και με αυτους που ειχαμε ο πηχης ειναι χαμηλα
Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι του κόβει περισδοτερο. Από το ότι θεωρεί σημαντικό δημόσιο θέμα το αν οι χοντρές πρέπει να φοράνε μπραζιλιαν στην παραλία;
Ο τύπος είναι μεγαλύτερος μαλάκας από τους γόνους.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.533
Πόντοι
2.406
Τι εννοείς τα ξέρουν και οι αδαείς ρε τύπε? Πως το μαθαίνουν? Από στόμα σε στόμα?
Τα δηλώνουν κ κόμματα του περιθωριου επισημα. Δεν τους εκανε μυνηση καποιος
Πχ επαμ καζακης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom