Νέα

Νεκρός ο 34χρονος Παύλος Φύσσας στο Κερατσίνι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Τρυποκάρυδος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
πολιτικο εγκλημα ειναι να βαλεις βομβα σε γραφεια αντιπαλης παραταξης
δεν υπαρχουν πολιτικα εγκληματα

Αποφάσισε όμως, υπάρχουν ή δεν υπάρχουν πολιτικά εγκλήματα;
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
ρε στόκε μιλάμε για πολιτικό έγκλημα, καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό;

για πες ρε ζωον τι σημαινει πολιτικο εγκλημα ??? και πες μας την ιδιοτητα του νεκρου ...τι ηταν ?? βουλευτης ?? πρωθυπουργος ?? αιντε Βλαξ που θα μας πεις και πολιτικο εγκλημα !!! οτι γουσταρεις σκεφτεσαι και μετα σφιγγεσαι να το φτυσεις !!!τοτε καθε μεταναστης που σκοτωνει εναν ελληνα ...τοτε θα πρπει να ειναι θεμα για διπλωματικο επεισοδιο μεταξυ της ελλαδας και της χωρας προελευσης του μεταναστη....σωστα ρε ξερολα ????
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
για πες ρε ζωον τι σημαινει πολιτικο εγκλημα ??? και πες μας την ιδιοτητα του νεκρου ...τι ηταν ?? βουλευτης ?? πρωθυπουργος ?? αιντε Βλαξ που θα μας πεις και πολιτικο εγκλημα !!! οτι γουσταρεις σκεφτεσαι και μετα σφιγγεσαι να το φτυσεις !!!τοτε καθε μεταναστης που σκοτωνει εναν ελληνα ...τοτε θα πρπει να ειναι θεμα για διπλωματικο επεισοδιο μεταξυ της ελλαδας και της χωρας προελευσης του μεταναστη....σωστα ρε ξερολα ????
ρε άντε γαμήσου και εσύ μαλάκα...
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
ρε άντε γαμήσου και εσύ μαλάκα...

στην μαπα σου βλακα....παρε την ταπα τωρα και δρομο ηλιθιε!!!αντε μαθε τι ειναι το πολιτικο εγκλημα και μετα ελα να μας πριξεις τα αρχιδια γιδοβοσκε που εμαθες και στο χωριο σου σημερα την σημασια της προτασης "πολιτικο εγκλημα"......
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
στην μαπα σου .βλακα....παρε την ταπα και δρομο ηλιθιε!!!αντε μαθε τι ειναι το πολιτικο εγκλημα και μετα ελα να μας πριξεις τα αρχιδια γιδοβοσκε που εμαθες και στο χωριο σου σημερα την σημασια της προτασης "πολιτικο εγκλημα"......
έχεις δίκιο, με τάπωσες, είμαι και βλάχος, μπορείς να πας για ύπνο ευχαριστημένος, καληνύχτα
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
δεν υπαρχει πολιτικο εγκλημα σε αυτην την περιπτωση ΒΛΑΚΑ
προσωπικη διαφορα ηταν
πολιτικο εγκλημα ειναι να βαλεις βομβα σε γραφεια αντιπαλης παραταξης
δεν υπαρχουν πολιτικα εγκληματα, ολα παραμενουν εγκληματα κ εχουν τις ιδιες ριζες
τα ψυχολογικα προβληματα
απο κει και περα, ο, τι και να λες, παραμενεις ενα αμορφωτο προβατο
καληνυχτα μογλη
Οπως ειπε και ενα μελος πιο πριν ο ενας ηταν low bap και ο αλλος γνησιος ραπερ. Τι πολιτικα εγκληματα και μαλακιες, μουσικα ηταν τα κινητρα!
Μορφωμενε, Ελληναρα.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Οσοι δεν βλεπουν την πολιτικη διασταση της δολοφονιας να σταματησουν να μας τρωνε οξυγονο.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
έχεις δίκιο, με τάπωσες, είμαι και βλάχος, μπορείς να πας για ύπνο ευχαριστημένος, καληνύχτα

οταν σε ρωτανε ,να ξερεις να απαντας κηφηνα.....οχι οπου βλεπεις οτι δε τα βγαζεις περα να βριζεις .....ενταξη ??? πετας μια μαλακια και δεν ξερεις να μας δωσεις ορισμο για το πολιτκο εγκλημα και μετα σου λεω για εναν μεταναστη εαν σκοτωσει εναν ελληνα...τοτε θα πρπει να θεωρειται αιτια πολεμου μεταξυ ελλαδας και την χωρα προελευσης ??? και εκει τρως την ταπα και βριζεις.........αιντε σπαε και σε κανα πιτσιρικακι η προπαγανδα σου ....
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
Οσοι δεν βλεπουν την πολιτικη διασταση της δολοφονιας να σταματησουν να μας τρωνε οξυγονο.
προσπαθώ και εγώ να πω κα΄τι λες και μιλαω σε ντουβαρια ρε πουστη μου, τόσο δύσκολο ότι το έγκλημα αυτό έχει μόνο πολιτκό υπόβαθρο, κανένα μα κανένα άλλο λόγο...
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
προσπαθώ και εγώ να πω κα΄τι λες και μιλαω σε ντουβαρια ρε πουστη μου, τόσο δύσκολο ότι το έγκλημα αυτό έχει μόνο πολιτκό υπόβαθρο, κανένα μα κανένα άλλο λόγο...

Οκ την επομενη φορα που θα γινει εγκλημα στην ελλαδα να μας ενημερωσεις τι κομμα ψηφιζει ο εγκληματιας και αναλογος να πραξουμε....ή να κατεβουμε να τα σπασουμε ολα ,ή να ανατρεψουμε την κυβερνηση ή οτι εσυ μας προεινεις να κανουμε .....περιμενουμε!!!!!
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
Οκ την επομενη φορα που θα γινει εγκλημα στην ελλαδα να μας ενημερωσεις τι κομμα ψηφιζει ο εγκληματιας και αναλογος να πραξουμε....ή να κατεβουμε να τα σπασουμε ολα ,ή να ανατρεψουμε την κυβερνηση ή οτι εσυ μας προεινεις να κανουμε .....περιμενουμε!!!!!
ωραία πες εσύ τι σόι έγκλημα είναι αυτό, ποια τα κίνητρα;
 

ss21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2005
Μηνύματα
238
Like
58
Πόντοι
1
Μόνο πολιτικό χρώμα έχει ρε μπουμπούνα, ξεκίνησε το μουνί 45 χρονών μαλάκας να κάνει τσαμπυκά και τελικά να σκοτώσει κάποιον επειδή έχει διαφορετική ιδεολογία... Αν σκότωνε ένα κομουνιστής ένα χρυσαυγιτη έτσι τι θα έλεγες ρε βλάκα;
Καταρχήν όσο και αν σου φανεί περίεργο ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ. Οπότε στα αρχίδια μου αν σκότωνε ο κομμουνιστής το χρυσαυγίτη...Κατά δεύτερον πολιτικό θα ήταν το έγκλημα αν το φόνο τον έκανε ένας βουλευτής ή ένα μέλος της κεντρικής επιτροπής της ΧΑ, όχι ο κάθε βλάκας που φοράει μια μαύρη μπλούζα... Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω έχουν γίνει πολλά εγκλήματα απο ΣΤΕΛΕΧΗ κομμάτων, και αν και οι ένοχοι τιμωρήθηκαν, δεν ενεπλάκη το κόμμα σαν οντότητα, ούτε και ξεκίνησαν συζητήσεις για να βγουν τα κόμματα εκτός νόμου. Εδώ ο τύπος δεν είναι ούτε καν μέλος της ΧΑ.

Ααυτό που δεν καταλαβαίνουν πολλοί είναι το εξής: Η ΧΑ στις προηγούμενες εκλογές πήρε 500.000 ψήφους και από ότι φαίνεται στις επόμενες θα πάρει πάνω από 1.000.000. Αν αφήσεις τον οποιοδήποτε νομοθέτη (που ουσιαστικά είναι ένα πολιτικό κόμμα με προσωρινή πλειοψηφία στη βουλή) να ακυρώσει αυτό το 1.000.000 ψήφους και να βγάλει εκτός νόμου τον πολιτικό του αντίπαλο, ανοίγεις τους ασκούς του αιόλου. Αν μπορώ να ακυρώσω 1.000.000 ψήφους αφού δεν παίζουν ρόλο οι αριθμοί αλλά η ιδεολογία, αύριο μπορώ να ακυρώσω και άλλες 500.000 ψήφους και να βγάλω εκτός νόμου το ΚΚΕ γιατί παρακινεί το λαό σε εξεγέρση και κατάλυση της δημοκρατίας....επίσης μπορώ να βγάλω εκτός νόμου το ΣΥΡΙΖΑ γιατί παρακινεί τους καθηγητές και τους δασκάλους σε απεργία η οποία είναι αντισυγματική και καταλύει τους θεσμούς....Αν κάνουμε την αρχή, ποιος είναι αυτός που θα θέσει το κριτήριο για το ποιος θα βγει εκτός νόμου αφού πλέον δε θα παίζουν ρόλο οι ψήφοι???

Αν θέλει να κάνει κάτι η κυβέρνηση ας κοιτάξει να αλλάξει τις συνθήκες που οδήγησαν στην άνοδο της ΧΑ. Γιατί η ΧΑ η ίδια ήταν (μη σου πω χειρότερη) και πριν από 10 χρόνια που έπαιρνε 0,3%. Τα μέλη της ήταν τραμπούκοι που τριγυρνούσαν στις πορείες με ρόπαλα και κράνη. Τότε γιατί δεν την έβγαλαν εκτός νόμου??? Γιατί τότε δεν τους είχε πάρει ψήφους και δεν τους ένοιαζε.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
προσπαθώ και εγώ να πω κα΄τι λες και μιλαω σε ντουβαρια ρε πουστη μου, τόσο δύσκολο ότι το έγκλημα αυτό έχει μόνο πολιτκό υπόβαθρο, κανένα μα κανένα άλλο λόγο...
Οπως ειπα πιο πριν.
Οπως ειπε και ενα μελος πιο πριν ο ενας ηταν low bap και ο αλλος γνησιος ραπερ. Τι πολιτικα εγκληματα και μαλακιες, μουσικα ηταν τα κινητρα!
Μορφωμενε, Ελληναρα.
Δεν κανω πλακα αυτη η αποψη διατυπωθηκε σε αυτο το νημα. Περιεργο που δεν την ειπε χρυσαυγιτης.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Καταρχήν όσο και αν σου φανεί περίεργο ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ. Οπότε στα αρχίδια μου αν σκότωνε ο κομμουνιστής το χρυσαυγίτη...Κατά δεύτερον πολιτικό θα ήταν το έγκλημα αν το φόνο τον έκανε ένας βουλευτής ή ένα μέλος της κεντρικής επιτροπής της ΧΑ, όχι ο κάθε βλάκας που φοράει μια μαύρη μπλούζα...
Εχεις δικαιωμα ψηφου φιλε μου;
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.558
Κριτικές
4
Like
2.323
Πόντοι
506
κύριοι καληνύχτα χάρηκα για την ωραία κουβέντα που κάναμε, θα ήθελα να ήταν και ο χασοδ΄κης ο Αλεξ να μας έλεγε την γνώμη του πα΄νω σ' αυτό αλλά...
πάω νανι

ΥΓ.Εγώ δεν είπα να βγει εκτός νόμου η χα
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
ωραία πες εσύ τι σόι έγκλημα είναι αυτό, ποια τα κίνητρα;


τα κινητρα του καθενος δεν μπορουν να χαρακτηρισουν ενα κομμα ...οτι ολοι ετσι ειναι..... με την ιδια σκεπτικη και εγω ψηφιζω Συριζα και επειδη μου την βαραει επειδη ο αλλος ειναι ΝΔ και εγω εχω φτασει στο οριο της φτωχειας και πειναω .....αν τον καραμπινιασω επειδη πολιτικα ειμαστε αντιθετοι ....πρπει να θεωρησουν οτι ειναι πολιτικο εγκλημα επειδη εμενα μου την βαρεσε ???? αρχισανε τα παπαγαλια της τηλεοραση να πετανε λεξεις και ορισμους που ουτε οι ιδιοι δεν γνωριζουν ..και απο πισω οι επιτηδειοι να αναπαραγουν με σκοπιμοτητες ........τα μαγαζια του κοσμακι που εσπασαν καποιοι διαδηλωτες εκει στο κερατσινι...μηπως να ενταχθουν σε πολιτικο εγκλημα ????? τι ειναι πολιτικο εγκλημα καταρχην....????? ορισμο δωσε μας !!!!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Οκ την επομενη φορα που θα γινει εγκλημα στην ελλαδα να μας ενημερωσεις τι κομμα ψηφιζει ο εγκληματιας και αναλογος να πραξουμε....ή να κατεβουμε να τα σπασουμε ολα ,ή να ανατρεψουμε την κυβερνηση ή οτι εσυ μας προεινεις να κανουμε .....περιμενουμε!!!!!

:2funny: :thumbsup:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
για να μη λεμε και μαλακιες, δεν ειναι για γελια το θεμα. σκοτωθηκε ενας νεος δε με ενδιαφερει τι ψηφιζει και τι ομαδα ειναι. ειναι καποιου φιλος και καποιου γιος. και τον εφαγε ενας πιλαφας που βγαζει μαχαιρι σε καβγα με γροθιες και σφαζει. αυτα δεν ειναι αντρικια πραματα. αμα τον γαμησουν τον πιλαφα δε θα με χαλασει καθολου. ας παει στη ψειρου τωρα να δουμε τι μπαλιτσα θα παιξει με αλβανους ρουμανους και γυφτους. θα τρεξει το δακρυ πικρο.
 

Heinz W Guderian

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.563
Like
2
Πόντοι
16
Καταρχήν όσο και αν σου φανεί περίεργο ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ. Οπότε στα αρχίδια μου αν σκότωνε ο κομμουνιστής το χρυσαυγίτη...Κατά δεύτερον πολιτικό θα ήταν το έγκλημα αν το φόνο τον έκανε ένας βουλευτής ή ένα μέλος της κεντρικής επιτροπής της ΧΑ, όχι ο κάθε βλάκας που φοράει μια μαύρη μπλούζα... Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω έχουν γίνει πολλά εγκλήματα απο ΣΤΕΛΕΧΗ κομμάτων, και αν και οι ένοχοι τιμωρήθηκαν, δεν ενεπλάκη το κόμμα σαν οντότητα, ούτε και ξεκίνησαν συζητήσεις για να βγουν τα κόμματα εκτός νόμου. Εδώ ο τύπος δεν είναι ούτε καν μέλος της ΧΑ.

Ααυτό που δεν καταλαβαίνουν πολλοί είναι το εξής: Η ΧΑ στις προηγούμενες εκλογές πήρε 500.000 ψήφους και από ότι φαίνεται στις επόμενες θα πάρει πάνω από 1.000.000. Αν αφήσεις τον οποιοδήποτε νομοθέτη (που ουσιαστικά είναι ένα πολιτικό κόμμα με προσωρινή πλειοψηφία στη βουλή) να ακυρώσει αυτό το 1.000.000 ψήφους και να βγάλει εκτός νόμου τον πολιτικό του αντίπαλο, ανοίγεις τους ασκούς του αιόλου. Αν μπορώ να ακυρώσω 1.000.000 ψήφους αφού δεν παίζουν ρόλο οι αριθμοί αλλά η ιδεολογία, αύριο μπορώ να ακυρώσω και άλλες 500.000 ψήφους και να βγάλω εκτός νόμου το ΚΚΕ γιατί παρακινεί το λαό σε εξεγέρση και κατάλυση της δημοκρατίας....επίσης μπορώ να βγάλω εκτός νόμου το ΣΥΡΙΖΑ γιατί παρακινεί τους καθηγητές και τους δασκάλους σε απεργία η οποία είναι αντισυγματική και καταλύει τους θεσμούς....Αν κάνουμε την αρχή, ποιος είναι αυτός που θα θέσει το κριτήριο για το ποιος θα βγει εκτός νόμου αφού πλέον δε θα παίζουν ρόλο οι ψήφοι???

Αν θέλει να κάνει κάτι η κυβέρνηση ας κοιτάξει να αλλάξει τις συνθήκες που οδήγησαν στην άνοδο της ΧΑ. Γιατί η ΧΑ η ίδια ήταν (μη σου πω χειρότερη) και πριν από 10 χρόνια που έπαιρνε 0,3%. Τα μέλη της ήταν τραμπούκοι που τριγυρνούσαν στις πορείες με ρόπαλα και κράνη. Τότε γιατί δεν την έβγαλαν εκτός νόμου??? Γιατί τότε δεν τους είχε πάρει ψήφους και δεν τους ένοιαζε.
τι λε ρε?
να και μια αριστερή άποψη με...άποψη!
ρισπέκτ. :rockon:
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom