Νέα

Νέα μέτρα - φοροεπιδρομή...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gatto
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που σκέφτεστε να ξοδέψετε τον 14ο μισθό ??? (όσοι βεβαίως θα πάρετε...)

  • Στην Πιστωτική Κάρτα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε Δάνειο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Στα Τέλη Κυκλοφορίας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε άλλες "ανελαστικές" δαπάνες (πχ ασφάλιστρα κλπ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε CG/CT

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε δώρα...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε κάποιο ταξίδι λόγω εορτών

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πουθενά, αποταμιεύω!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εορτοδάνειο θα πάρω για να την βγάλω...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ποιός ήρθε ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μαθηματικά = η επιστήμη πάνω στην οποία στηρίζονται όλες οι υπόλοιπες.
Ο Πυθαγόρας έιπε για τα μαθηματικά : "Οι αριθμοί καθορίζουν την τάξη και την αρμονία στο σύμπαν».

τώρα εσύ γιατί παιδέυεις το μυαλουδάκι του τέρατος ?

σωστά.. άλλο γουστάρει να του παιδεύουν......
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
σας καρπάζωνα πακέτο.....

και μου ρίχνεις και καμμιά 20αριά χρόνια......

αλλα δεν κάνουμε κόντρα στο εισόδημα....

στη μαλακία που δέρνει τον έλληνα κάνουμε..

Υ.Γ.
δε χρειαζόταν να καρφωθείς. Ηταν φως φανάρι ότι το παράδειγμα που έφερες ήταν της οικογενείας σου.

και φυσικά ήταν της οικογένειας μου...ότι έφτιαξα στην ζωή το έφτιαξα μόνος μου.. δεν βρήκα και δεν σκοπεύω και να αφήσω...

 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Μαθηματικά = η επιστήμη πάνω στην οποία στηρίζονται όλες οι υπόλοιπες.
Ο Πυθαγόρας έιπε για τα μαθηματικά : "Οι αριθμοί καθορίζουν την τάξη και την αρμονία στο σύμπαν».

τώρα εσύ γιατί παιδέυεις το μυαλουδάκι του τέρατος ?

ρε μηδενικέ τελικά γνωρίζεις τι είναι αριθμός? αει πάενε παραπέρα .. ούτε καν φυσικός αριθμός είσαι...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.137
Κριτικές
491
Like
37.484
Πόντοι
41.447
ρε μηδενικέ τελικά γνωρίζεις τι είναι αριθμός? αει πάενε παραπέρα .. ούτε καν φυσικός αριθμός είσαι...

αριθμος δεν γνωρίζω αγαπητέ τέρας.

γνωρίζω όμως εσένα που είσαι ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ (πάνω κάτω το ίδιο με τον αριθμό πρέπει να είναι)

πήγαινε τώρα μια βόλτα να κωλοτριφτείς στην Ντάρια να σου φύγουν τα νευράκια.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
και φυσικά ήταν της οικογένειας μου...ότι έφτιαξα στην ζωή το έφτιαξα μόνος μου.. δεν βρήκα και δεν σκοπεύω και να αφήσω...

μαγκιά σου.
γιατί κλαψομουνιάζεσαι δεν καταλαβαίνω..........
και θα σου εξηγήσω το σκεπτικό μου...
έκανες σαν τρελλός τις προάλλες γιατί δε σου δίνει απόδειξη ο χι γιατρός ή υδραυλικός. ΟΚ συμφωνάμε.
Κάνεις σαν τρελλός για το νταβατζιλίκι που θα πλερώσεις τώρα... Πόσο είπαμε ότι είναι κάνα χιλιάρι; δύο;

ΟΚ.
πες μου όμως με το χέρι στην καρδιά...
σε όλες τις πουτάνες που έχεις πάει... Πόσες φορές έχεις πάρει απόδειξη παροχής υπηρεσιών ;

Κοινώς...
ο ιατρός ο μορφωμένος είναι απατεώνας που δεν πληρώνει το φόρο της υπηρεσίας που προσφέρει.
Η πουτάνα;

Εχεις μια ελαστικότητα στη ηθική και την τάξη. Οπως και οι του σιναφιού σου. Σας ξέρω καλά.

Βεβαίως αυτή η ελαστικότητα έχει καταστρέψει και το κράτος και την ελληνική κοινωνία.

Να το πω και ποδοσφαρικά που αρέσει στον ζίροου.
Το πέναλτυ είναι πέναλτυ. Είτε το έκανε Ολυμπιακός, είτε το έκανε ΠΑναθηναικός.

Πρώτα άλλαξε καθολικά τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τους κανόνες που ζητάς να εφαρμοστούν και μετά να κλαψομουνιάζεσαι για αυτούς που δε σε συμφέρουν.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
αριθμος δεν γνωρίζω αγαπητέ τέρας.

γνωρίζω όμως εσένα που είσαι ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ (πάνω κάτω το ίδιο με τον αριθμό πρέπει να είναι)

πήγαινε τώρα μια βόλτα να κωλοτριφτείς στην Ντάρια να σου φύγουν τα νευράκια.

νούμερο είσαι και φαίνεσαι από τα λεγόμενα σου και μόνο.. και μάλιστα μεγάλο...
 

Επισκέπτης
Πρώτα άλλαξε καθολικά τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τους κανόνες που ζητάς να εφαρμοστούν και μετά να κλαψομουνιάζεσαι για αυτούς που δε σε συμφέρουν.

Γενικά πρέπει όλοι να σταματήσουν να κλαψομουνιάζουν...

Κάποιος πρέπει να πληρώνει που κ που...άλλος πλήρωνε πριν...άλλος πληρώνει τώρα...άλλος θα πληρώσει μετά...

Το σίγουρο είναι κάποιοι δεν πληρώνουν ποτέ...

Ρε τους τυχερούς....

:2funny: :2funny: :2funny:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Γενικά πρέπει όλοι να σταματήσουν να κλαψομουνιάζουν...

Κάποιος πρέπει να πληρώνει που κ που...άλλος πλήρωνε πριν...άλλος πληρώνει τώρα...άλλος θα πληρώσει μετά...

Το σίγουρο είναι κάποιοι δεν πληρώνουν ποτέ...

Ρε τους τυχερούς....

:2funny: :2funny: :2funny:

το πρό΄βλημα είναι οτι αυτός που πλήρωνε πρώτα, συνεχίζει να πληρώνει και τώρα και θα συνεχίσει να πληρώνει και μετά....
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16

και αυτό διότι καμμιά πολιτική ηγεσία δεν έχει τα αρχίδια να πιάσει αυτούς που πραγματικά πρέπει να πληρώσουν.. και δεν είναι δύσκολο... συνοψίζεται σε δύο λέξεις της ελληνικής γλώσσας .. ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μπορούμε να κρατησουμε τη συζήτηση σε ένα επίπεδο φιλοσοφικό και όχι μαθηματικό;

:grin: :grin: :grin: :grin:

πολλά νούμερα ακούω......  :sunglasses:

προς μικρό ισχυρογνώμονα.

лучше синица в руках, чем журавль в небе
 

Επισκέπτης
και αυτό διότι καμμιά πολιτική ηγεσία δεν έχει τα αρχίδια να πιάσει αυτούς που πραγματικά πρέπει να πληρώσουν.. και δεν είναι δύσκολο... συνοψίζεται σε δύο λέξεις της ελληνικής γλώσσας .. ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ...

ωραίο...καλό κι αυτό...

εσύ δεν είσαι σε αυτούς που πρέπει να πληρώσουν ? (είδα κάτι διαμαρτυρίες σου...ή κάνω λάθος ?)
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
υπολογίζω ότι στα 23 χρόνια επαγγελματικής μου ενασχόλησης στην Ελλάδα (+ 4 στο εξωτερικό που δεν τα βάζω) πρέπει να έχω καταβάλει σε σημερινές τιμές περισσότερο από 600.000 ευρώ σε φόρους εισοδήματος (εξαιρώ φόρους μεταβίβασης ακινήτων, ΕΤΑΚ, ΤΑΠ, φόρους κληρονομίας, τέλη κυκλοφορίας αυτοκινήτων, δημοτικά τέλη, τέλη ΕΡΤ κλπ), φυσικά για τα ανάλογα εισοδήματα.... και δεν βαρυγγομώ γιαυτό... αλλά να θέλει να ξαναπληρώσω για κάτι που ήδη έχω πληρώσει .. πάει πολύ... γαμώ το κέρατο μου...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ωραίο...καλό κι αυτό...

εσύ δεν είσαι σε αυτούς που πρέπει να πληρώσουν ? (είδα κάτι διαμαρτυρίες σου...ή κάνω λάθος ?)

πρέπει να πληρώσω (ευτυχώς κάτι λίγα) για κάτι το οποίο έχω ήδη πληρώσει είτε σαν φόρο εισοδήματος είτε σαν φόρο αγοράς...
 

Επισκέπτης
πρέπει να πληρώσω (ευτυχώς κάτι λίγα) για κάτι το οποίο έχω ήδη πληρώσει είτε σαν φόρο εισοδήματος είτε σαν φόρο αγοράς...

ε,μερικοί είναι άτυχοι σ'αυτόν τον κόσμο...

επίσης,υπάρχει κ αδικία...

μην μου πεις οτι δεν τα ήξερες αυτά...
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ε,μερικοί είναι άτυχοι σ'αυτόν τον κόσμο...

επίσης,υπάρχει κ αδικία...

μην μου πεις οτι δεν τα ήξερες αυτά...

κοίταξε η αδικία υπάρχει και θα υπάρχει.. το θέμα είναι όμως ότι κάποιοι ευαγγελίζονται ότι θα εγκαθιδρύσουν κράτος δικαίου (και με την υπόσχεση αυτή εξελέγησαν)... θα μου πείς.. εδώ δεν κατάφερε κοτζάμ Θεός να το κάνει περιμένεις από τον Γιωργάκη?
 

Επισκέπτης
κοίταξε η αδικία υπάρχει και θα υπάρχει.. το θέμα είναι όμως ότι κάποιοι ευαγγελίζονται ότι θα εγκαθιδρύσουν κράτος δικαίου (και με την υπόσχεση αυτή εξελέγησαν)... θα μου πείς.. εδώ δεν κατάφερε κοτζάμ Θεός να το κάνει περιμένεις από τον Γιωργάκη?

δλδ με τον χοντρό όλα ήταν οκ κ με τον αμερικανόπουστα,στράβωσαν όλα ?

επίσης,πρώτη φορά άκουσες προεκλογικά παραμύθια...απο κάποιους που ήθελαν να εκλεγούν ?

δεν καταλαβαίνω γιατί σας χαλάει (εσάς τους οπαδούς του μητσοτάκη)...η ίδια πολιτική στάση κ προπαγάνδα που εφαρμόσατε όσο προλάβατε ? (και φυσικά θα εφαρμόσετε ξανά,με την ίδια ευκολία...όταν μπορέσετε ξανά...)

επαναλαμβάνω...

κάποιος θα πληρώνει πάντα...άμα μπορείτε κρυψτε τα...αν δεν μπορείτε...πληρώστε κ κάντε κανένα σταυρό...που δεν πληρώσατε περισσότερα...;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
δλδ με τον χοντρό όλα ήταν οκ κ με τον αμερικανόπουστα,στράβωσαν όλα ?

επίσης,πρώτη φορά άκουσες προεκλογικά παραμύθια...απο κάποιους που ήθελαν να εκλεγούν ?

δεν καταλαβαίνω γιατί σας χαλάει (εσάς τους οπαδούς του μητσοτάκη)...η ίδια πολιτική στάση κ προπαγάνδα που εφαρμόσατε όσο προλάβατε ? (και φυσικά θα εφαρμόσετε ξανά,με την ίδια ευκολία...όταν μπορέσετε ξανά...)

επαναλαμβάνω...

κάποιος θα πληρώνει πάντα...άμα μπορείτε κρυψτε τα...αν δεν μπορείτε...πληρώστε κ κάντε κανένα σταυρό...που δεν πληρώσατε περισσότερα...;)

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom