Νέα

Μπανανία μια χώρα που την λένε Ελλάδα.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 511
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποιοι κατα την γνωμη σας ειναι υπαιτιοι για την καταστροφη της οικον

  • πολιτικοι

    Ψήφοι: 12 27,9%
  • δημοσιοι υπαλληλοι

    Ψήφοι: 8 18,6%
  • τραπεζες

    Ψήφοι: 1 2,3%
  • δικαστικοι

    Ψήφοι: 2 4,7%
  • ολοι οι ελληνες

    Ψήφοι: 20 46,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    43

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αντε, μια ακομα μιζερια για σημερα και τελος,
Θυμηθηκα τις ραμπες για τα αναπηρικα καροτσακια που εβαλαν ολοι στα τουριστικα μερη ( πλακα μοναστηρακι κλπ ), τις εβαλαν για ενα μηνα στους ολυμπιακους και μετα τις εβγαλαν, ,
Και σορυ κιολας για τη μιζερια αλλα δεν μπορω να τα χωνεψω αυτα,

οι ράμπες αυτές ήταν η μεγαλύτερη μαλακία που μπορούσε να φανταστεί άνθρώπινος νούς γιατί περιορίζανε το πεζοδρόμιο (επειδή εκτεινότανε στο πεζοδρόμιο και όχι πίσω από την οικοδομική γραμμή) και πολύς κόσμος σκόνταφτε επάνω τους....

μεγαλη μαλακία τότε που δεν τους υποχρέωσε να φτιάξουν ράμπες οι οποίες να ξεκινούνε πό την οικοδομική γραμμή και να εκτείνονται προς τα μέσα (σε βάρος του χώρου του καταστήματος) και όχι προς το πεζοδρόμιο...
 

Επισκέπτης
τελικά πέρα απ την μουνοκλαψίαση, καλοί οι νέοι σταθμοί; εξυπηρετούν; άδειασε λίγο η Βουλιαγμένης;
 

S.F.E.

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.002
Like
0
Πόντοι
16
την περιοδο των ολυμπιακων

δεν ηταν η Αθηνα τοτε, ως πρωτευουσα της χωρας μας, αλλα ως πρωτευουσα του πλανητη...

το θυμαμαι σαν να ηταν μια εκλειψη Ηλιου/κατι εντυπωσιακο και ανεπαναληπτο -αποκομιδη σκουπιδιων, στην ωρα τους δημοσιες συγκοινωνιες, ουτε εγκληματικοτητα, ουτε λαθρομεταναστες, ουτε ζητιανοι, τα περιστερια μονο ισως δεν ηταν μιλημενα να μην κουτσουλανε στα αγαλματα...

ανθρωποι απο ολον τον πλανητη και ολα τα ρολαρουν.....

αλλα, με το που περασε, τα σκατα μας ξαναπηραν απο τα μουτρα, ετσι, για να, μην ξεχναμε πού ζουμε!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δεν ηταν η Αθηνα τοτε, ως πρωτευουσα της χωρας μας, αλλα ως πρωτευουσα του πλανητη...

το θυμαμαι σαν να ηταν μια εκλειψη Ηλιου/κατι εντυπωσιακο και ανεπαναληπτο -αποκομιδη σκουπιδιων, στην ωρα τους δημοσιες συγκοινωνιες, ουτε εγκληματικοτητα, ουτε λαθρομεταναστες, ουτε ζητιανοι, τα περιστερια μονο ισως δεν ηταν μιλημενα να μην κουτσουλανε στα αγαλματα...

ανθρωποι απο ολον τον πλανητη και ολα τα ρολαρουν.....

αλλα, με το που περασε, τα σκατα μας ξαναπηραν απο τα μουτρα, ετσι, για να, μην ξεχναμε πού ζουμε!

ναι αλλά θυμαμαι ότι εκείνο το εικοαήμερο κανένας Αθηναίος οδηγός δεν διανοήθηκε να πάει μέσα στην λεωφορειολωρίδα ή την αριστερή λωρίδα που ήταν κρατημένη για τα οχήματα των ολυμπιακών... και μάλιστα χωρίς τον μπαμπούλα του τροχονόμου...

ούτε κανένας σταματούσε με τα αλάρμ αναμένα (οποτε οι συγκοινωνίες ρολάρανε μια χαρά), ούτε πάρκαρε μπροστά στον κουβά των σκουπιδιών (οπότε τα σκουπίδια μαζευόταν στην ώρα τους)....
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
δεν ηταν η Αθηνα τοτε, ως πρωτευουσα της χωρας μας, αλλα ως πρωτευουσα του πλανητη...

το θυμαμαι σαν να ηταν μια εκλειψη Ηλιου/κατι εντυπωσιακο και ανεπαναληπτο -αποκομιδη σκουπιδιων, στην ωρα τους δημοσιες συγκοινωνιες, ουτε εγκληματικοτητα, ουτε λαθρομεταναστες, ουτε ζητιανοι, τα περιστερια μονο ισως δεν ηταν μιλημενα να μην κουτσουλανε στα αγαλματα...

ανθρωποι απο ολον τον πλανητη και ολα τα ρολαρουν.....

αλλα, με το που περασε, τα σκατα μας ξαναπηραν απο τα μουτρα, ετσι, για να, μην ξεχναμε πού ζουμε!

Επειδή την εποχή αυτή την έζησα και εγώ, έχω να πω ότι ήταν όντως σαν έκλειψη ηλίου... σαν τον κομήτη του Χάλεϊ καλύτερα! Που περνάει κάθε 80 χρόνια ξέρω γω! Όλα δούλευαν ΡΟΛΟΙ και πολύ απλά νόμιζα ότι ήμουν σε άλλη χώρα. Ούτε καν παραβιαζόταν η λωρίδα ταχείας κυκλοφορείας για τις μετακινήσεις των αθλητών στους δρόμους, ούτε τίποτα! Το παράδοξο είναι ότι όλοι οι Έλληνες συμμορφώθηκαν. Κάτι που όμως κάνουν και στο εξωτερικό. Όπου εκεί βέβαια τηρούνται οι νόμοι. Έτσι, στο εξωτερικό είναι κύριοι. Εδώ που το σύστημα είναι σάπιο, όλοι κάνουν του κεφαλιού τους.

Πολλοί ρωτάνε:
"Εντάξει, και τελικά άξιζε που χαλάσαμε 80 δις για ένα μήνα όμορφης και ανθρώπινης ζωής; Τώρα θα τα πληρώνουμε μια ζωή!!!".

Θα απαντήσω με το εξής:
"Εκτός από αυτά τα 80 δις, χρωστάμε κι άλλα 250 περίπου. Αυτά πόσους μήνες όμορφης και ανθρώπινης ζωής μας έδωσαν;"

Η απάντηση μάλλον θα δώσει λύση και στο ερώτημα που έχει τεθεί!

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.892
Κριτικές
16
Like
14.715
Πόντοι
6.515
Επειδή την εποχή αυτή την έζησα και εγώ, έχω να πω ότι ήταν όντως σαν έκλειψη ηλίου... σαν τον κομήτη του Χάλεϊ καλύτερα! Που περνάει κάθε 80 χρόνια ξέρω γω! Όλα δούλευαν ΡΟΛΟΙ και πολύ απλά νόμιζα ότι ήμουν σε άλλη χώρα. Ούτε καν παραβιαζόταν η λωρίδα ταχείας κυκλοφορείας για τις μετακινήσεις των αθλητών στους δρόμους, ούτε τίποτα! Το παράδοξο είναι ότι όλοι οι Έλληνες συμμορφώθηκαν. Κάτι που όμως κάνουν και στο εξωτερικό. Όπου εκεί βέβαια τηρούνται οι νόμοι. Έτσι, στο εξωτερικό είναι κύριοι. Εδώ που το σύστημα είναι σάπιο, όλοι κάνουν του κεφαλιού τους.

Πολλοί ρωτάνε:
"Εντάξει, και τελικά άξιζε που χαλάσαμε 80 δις για ένα μήνα όμορφης και ανθρώπινης ζωής; Τώρα θα τα πληρώνουμε μια ζωή!!!".

Θα απαντήσω με το εξής:
"Εκτός από αυτά τα 80 δις, χρωστάμε κι άλλα 250 περίπου. Αυτά πόσους μήνες όμορφης και ανθρώπινης ζωής μας έδωσαν;"

Η απάντηση μάλλον θα δώσει λύση και στο ερώτημα που έχει τεθεί!

οχι 80 δις τυπε. Για 8-10 δις μιλανε  :think:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.404
Πόντοι
2.786
οχι 80 δις τυπε. Για 8-10 δις μιλανε  :think:

Εγώ είχα ακούσει κάτι extreme για 80. Δεν θες 80; Ας είναι 50, ας είναι 10 όπως λες.
Τότε μιλάμε για καμιά 300αριά υπόλοιπα χρωστούμενα!
Με λίγα λόγια, εγώ λέω ας πάει στο διάολο, να πληρώσω για τα 10-50-80 για κάτι διαφορετικό που μου δώσανε, παρά για τα υπόλοιπα που είναι εντελώς κερατιάτικα!
 

Επισκέπτης
δεν ηταν η Αθηνα τοτε, ως πρωτευουσα της χωρας μας, αλλα ως πρωτευουσα του πλανητη...

το θυμαμαι σαν να ηταν μια εκλειψη Ηλιου/κατι εντυπωσιακο και ανεπαναληπτο -αποκομιδη σκουπιδιων, στην ωρα τους δημοσιες συγκοινωνιες, ουτε εγκληματικοτητα, ουτε λαθρομεταναστες, ουτε ζητιανοι, τα περιστερια μονο ισως δεν ηταν μιλημενα να μην κουτσουλανε στα αγαλματα...

ανθρωποι απο ολον τον πλανητη και ολα τα ρολαρουν.....


Η  ΜΠΟΜΠΟΛΙΑΔΑ ATHENS 2004
ήταν η αρχή του τέλους μας.

Αυτή μας οδήγησε εδώ .......
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
τυπε μολις τωρα το διαβασα
κοιτα τι εκανε ενας ομοιος σου :grin:


Έκλεισε το εθνικό πάρκο
Σκίουρος με πανούκλα «τρομοκρατεί» την Καλιφόρνια



Μπορεί για τους περισσότερους η εικόνα ενός σκίουρου να παραπέμπει στους χαριτωμένους ήρωες της Ντίσνει, Τσιπ και Ντέιλ, όμως ένας σκίουρος στην Καλιφόρνια απέχει παρασάγγας από τους τετραπέρατους πρωταγωνιστές των κινουμένων σχεδίων.

Ο εν λόγω σκίουρος διαγνώστηκε με πανούκλα και τρομοκρατεί τους πολίτες της Καλιφόρνια, παρότι οι ειδικοί ισχυρίζονται πως δεν υπάρχει περίπτωση μετάδοσης της ασθένειας σε ανθρώπους.

Αν και τα τελευταία είκοσι χρόνια έχουν σημειωθεί μόλις πέντε ανάλογα περιστατικά στη συγκεκριμένη περιοχή και μόλις τέσσερις άνθρωποι προσβλήθηκαν από πανούκλα και θεραπεύθηκαν, για προληπτικούς λόγους εκκενώθηκε και έκλεισε το εθνικό πάρκο της περιοχής. Την ίδια ώρα, οι ειδικοί προειδοποίησαν τους πολίτες αν εντοπίσουν νεκρά ζώα να ενημερώσουν τις τοπικές αρχές.

Η απόφαση της προσωρινής παύσης λειτουργίας του πάρκου σίγουρα δεν ήταν ευχάριστη για ένα ζευγάρι που σκόπευε να παντρευτεί κάτω από τα δέντρα και σε επαφή με τη φύση.

Όπως είπε η νύφη με διάθεση χιούμορ στο δίκτυο ABC «ο σύντροφός μου, μού είπε ότι θα μπορούσαμε να παντρευτούμε στο Λας Βέγκας, αλλά εγώ επέλεξα το εθνικό πάρκο και τώρα τρέχουμε να ξεφύγουμε από την πανούκλα».

A29C6BF15A929EA2F7672E71CEA9600B.jpg

 

Επισκέπτης
τυπε εσυ πανηγυριζες οταν πηραμε την ολυμπιαδα?

έβριζα και με λέγανε μίζερο και κλαψομούνη .....

Καμία χώρα των 10 εκατομυρίων
π.χ. Βέλγιο , Ολλανδία, Αυστρία , Σουηδία , Πορτογαλλία
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.

Και όλοι είναι σε καλύτερη κατάσταση από εμάς !!!!

Κι εμείς θέλαμε Ολυμπιάδα .........
 
Εγγρ.
17 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.433
Κριτικές
3
Like
16
Πόντοι
16
έβριζα και με λέγανε μίζερο και κλαψομούνη .....

Καμία χώρα των 10 εκατομυρίων
π.χ. Βέλγιο , Ολλανδία, Αυστρία , Σουηδία , Πορτογαλλία
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.

Και όλοι είναι σε καλύτερη κατάσταση από εμάς !!!!

Κι εμείς θέλαμε Ολυμπιάδα .........

αφού οι Ολυμπιακοί αγώνες ήρθαν στο σπίτι τους και πάλι...  :S
για αυτό τους κάναμε!  :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
έβριζα και με λέγανε μίζερο και κλαψομούνη .....

Καμία χώρα των 10 εκατομυρίων
π.χ. Βέλγιο , Ολλανδία, Αυστρία , Σουηδία , Πορτογαλλία
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.

Και όλοι είναι σε καλύτερη κατάσταση από εμάς !!!!

Κι εμείς θέλαμε Ολυμπιάδα .........
τυπε οταν ανακοινωθηκε το αποτελεσμα ημουν σε ενα ουφαδικο και ο ιδιοκτητης(φανατικος πασοκος) εκλαιγε απο χαρα
εγω εβριζα και ελεγα τωρα αυτο μας ελειπε και με ελεγε ανθελληνα :S
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.042
Κριτικές
7
Like
9.757
Πόντοι
1.686
τυπε οταν ανακοινωθηκε το αποτελεσμα ημουν σε ενα ουφαδικο και ο ιδιοκτητης(φανατικος πασοκος) εκλαιγε απο χαρα
εγω εβριζα και ελεγα τωρα αυτο μας ελειπε και με ελεγε ανθελληνα :S

Η Ξυδολούγκρα σε έλεγε ανθέλληνα ;  :2funny: :2funny: :2funny:

 

Επισκέπτης
τυπε μολις τωρα το διαβασα
κοιτα τι εκανε ενας ομοιος σου :grin:


Έκλεισε το εθνικό πάρκο
Σκίουρος με πανούκλα «τρομοκρατεί» την Καλιφόρνια

Μπορεί για τους περισσότερους η εικόνα ενός σκίουρου να παραπέμπει στους χαριτωμένους ήρωες της Ντίσνει, Τσιπ και Ντέιλ, όμως ένας σκίουρος στην Καλιφόρνια απέχει παρασάγγας από τους τετραπέρατους πρωταγωνιστές των κινουμένων σχεδίων.

Ο εν λόγω σκίουρος διαγνώστηκε με πανούκλα και τρομοκρατεί τους πολίτες της Καλιφόρνια, παρότι οι ειδικοί ισχυρίζονται πως δεν υπάρχει περίπτωση μετάδοσης της ασθένειας σε ανθρώπους.

Αν και τα τελευταία είκοσι χρόνια έχουν σημειωθεί μόλις πέντε ανάλογα περιστατικά στη συγκεκριμένη περιοχή και μόλις τέσσερις άνθρωποι προσβλήθηκαν από πανούκλα και θεραπεύθηκαν, για προληπτικούς λόγους εκκενώθηκε και έκλεισε το εθνικό πάρκο της περιοχής. Την ίδια ώρα, οι ειδικοί προειδοποίησαν τους πολίτες αν εντοπίσουν νεκρά ζώα να ενημερώσουν τις τοπικές αρχές.

Η απόφαση της προσωρινής παύσης λειτουργίας του πάρκου σίγουρα δεν ήταν ευχάριστη για ένα ζευγάρι που σκόπευε να παντρευτεί κάτω από τα δέντρα και σε επαφή με τη φύση.

Όπως είπε η νύφη με διάθεση χιούμορ στο δίκτυο ABC «ο σύντροφός μου, μού είπε ότι θα μπορούσαμε να παντρευτούμε στο Λας Βέγκας, αλλά εγώ επέλεξα το εθνικό πάρκο και τώρα τρέχουμε να ξεφύγουμε από την πανούκλα».

A29C6BF15A929EA2F7672E71CEA9600B.jpg


τύπε αυτό που διάβασες είναι σκηνικό από τις δοκιμές που γίνονται στα πειραματόζωα τους Αμερικάνους

άμα οι δοκιμές πετύχουν, θα εφαρμόσουμε τις μεθόδους μας εδώ, γιατί μόνο έτσι θα ξεβρωμίσει η χώρα από τα τρωκτικά :rockon:
 

Επισκέπτης
έβριζα και με λέγανε μίζερο και κλαψομούνη .....

Καμία χώρα των 10 εκατομυρίων
π.χ. Βέλγιο , Ολλανδία, Αυστρία , Σουηδία , Πορτογαλλία
ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.

Και όλοι είναι σε καλύτερη κατάσταση από εμάς !!!!

Κι εμείς θέλαμε Ολυμπιάδα .........

παλιά που ήταν ( ; ) πιο φθηνές διοργάνωναν:

Διοργανώτριες Πόλεις Ολυμπιακών Αγώνων

   Αθήνα (Ελλάδα) 1896
   Παρίσι (Γαλλία) 1900
   Σεντ Λούις (ΗΠΑ) 1904
   Λονδίνο (Ηνωμένο Βασίλειο) 1908
   Στοκχόλμη (Σουηδία) 1912
   Αμβέρσα (Βέλγιο) 1920
   Παρίσι (Γαλλία) 1924
   Άμστερνταμ (Ολλανδία) 1928
   Λος Άντζελες (ΗΠΑ) 1932
   Βερολίνο (Γερμανία) 1936
   Λονδίνο (Ηνωμένο Βασίλειο) 1948
   Ελσίνκι (Φινλανδία) 1952
   Μελβούρνη (Αυστραλία)1956
   Ρώμη (Ιταλία) 1960
   Τόκιο (Ιαπωνία) 1964
   Πόλη του Μεξικού (Μεξικό) 1968
   Μόναχο (Γερμανία) 1972
   Μοντρεάλ (Καναδάς) 1976
   Μόσχα (Ρωσία) 1980
   Λος Άντζελες (ΗΠΑ) 1984
   Σεούλ (Νότια Κορέα) 1988
   Βαρκελώνη (Ισπανία) 1992
   Ατλάντα (ΗΠΑ) 1996
   Σίδνεϊ (Αυστραλία) 2000
   Αθήνα (Ελλάδα) 2004
   Πεκίνο (Κίνα) 2008
   Λονδίνο (Ηνωμένο Βασίλειο) 2012
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom