Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 345K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ασχετε..εχω πιο λιγα κιλα απο το GS... :birdman: :birdman:

Aλλα για να μαθεις και 5 πραγματα...τι γερμανικα υπερεχουν στην γεωμετρια στο χωμα...


Χωρις ABS φυσικα... ;) ;)
φανταζομαι το "εχω πιο λιγα κιλα" το λες απο χτες το απογευμα και μετα :grin:.....γιατι μεχρι χτες......χλωμο σε κοβω να ησουν ελαφρυτερος.Και μιλαω για το νεο GS οχι για το 1150!
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.379
Κριτικές
5
Like
64.854
Πόντοι
12.056
φανταζομαι το "εχω πιο λιγα κιλα" το λες απο χτες το απογευμα και μετα :grin:.....γιατι μεχρι χτες......χλωμο σε κοβω να ησουν ελαφρυτερος.Και μιλαω για το νεο GS οχι για το 1150!


Πλαισιο αλουμινιου...τελος
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ασε ρε γατουλη...κοιτα να γυαλισεις τις τριοβαλ σου και ασε τα πολλα λογια! :birdman: :birdman: :birdman:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Λοιποοον...

Το καινούργιο 1200 ειναι το v-strom των λίγο πιο φιγουρατζήδων. Σε λίγο θα ειναι πιο πολλά απο τα παπιά.

Σκαρπινάκι, υφος και ζελεδιασμένο μαλλί. Τα περισσότερα απο τα μηχανάκια αυτά δεν έχουν δει ταξίδι ούτε στον ύπνο τους ενω οι ιδιοκτήτες τους έχουν κάνει τα συνεργεία πλούσιους.Και λόγω βλαβών και λόγω ασχετοσύνης.

Οποιος παίρνει 1200 για να παει χώμα, ας μην ανέβει σε ΚΤΜ. Το 1200 πάει και χώμα αλλα και το Transalp πάει. Τι σημαίνει αυτό;

Τα 1200 αποτελούν την αρχή της πτώσης μιας ιστορικής βιομηχανία που χάνει σιγα αλλα σταθερά την ταυτότητά της.
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Ξέχασες το ανοιγόμενο κράνος και το μοδάτο γυαλί απο μέσα  :cheesy:
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Να πεταχτώ κι εγώ για λίγο στην κουβέντα σας??

Ωραίο το gs1200, πολύ ωραίο...αλλά σπάζομαι με τους κουστουμάτους με το ζελεδιασμένο μαλλί, το rayban και το σκαρπίνι, που το οδηγούν χωρίς κράνος μόνο και μόνο για να κάνουν εντύπωση.
Ένα gs1200 μπορεί να κάνει παπάδες στα χέρια ενός γνώστη-'χερά'. Έχω δει σχετικό βίντεο στο site της BMW.

+1 στον Enforcer. Όντως το 1150 ήταν πιο κοντά στην παλιά φιλοσοφία της BMW και στον όρο on-off.

@altec21  ΒΓΑΛΕ τις τάπες να χαίρεται ο κόσμος να ακούει τον ήχο του δικύλινδρου ρεεεεεε!!!!!!!

Για την ιστορία είμαι ιδιοκτήτης ενός Aprilia Caponord με περίπου 30.000χλμ. και τα μόνα πράγματα που έχω αλλάξει(ζημιές) είναι ανορθωτής (130 γιούργια) και ταχυσύνδεσμους βενζίνης (40 γιούργια).Τα οποία είναι και τα γνωστά 'παιδικά' προβλήματα του Capo. Είμαι ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος και το μηχανάκι δεν έχει κάνει ούτε κιχ.
Επίσης του 'φοράω' εξατμίσεις Leovince ξετάπωτες εννοείται.....


Όσο για την γνωστή δικύλινδρη 'κόντρα' ιδιοκτητών vstrom-gs-caponord-varadero-tdm-ΚΤΜ έχω να καταθέσω τα παρακάτω:

Διαλέξαμε, όποιο μηχανάκι διαλέξαμε, βάσει του γούστου μας, της οικονομικής μας επιφάνειας και των οδηγικών εμπειριών μας. ΑΔΙΚΑ τσακώνεστε κύριοι. Δεν υπάρχει ΚΑΛΥΤΕΡΟ μηχανάκι. Υπάρχει τι μου αρέσει, τι γουστάρω να βλέπω μέσα στο γκαράζ μου, τι με βολεύει να οδηγώ.

Να στε καλά όλοι και να τα χαίρεστε. ΑΥΤΟ είναι το βασικό.
Κι αν κανονιστεί και καμιά βόλτα ρίχτε και σε μένα ένα ΠΜ.



 

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Λοιποοον...

Το καινούργιο 1200 ειναι το v-strom των λίγο πιο φιγουρατζήδων. Σε λίγο θα ειναι πιο πολλά απο τα παπιά.

Σκαρπινάκι, υφος και ζελεδιασμένο μαλλί. Τα περισσότερα απο τα μηχανάκια αυτά δεν έχουν δει ταξίδι ούτε στον ύπνο τους ενω οι ιδιοκτήτες τους έχουν κάνει τα συνεργεία πλούσιους.Και λόγω βλαβών και λόγω ασχετοσύνης.

Οποιος παίρνει 1200 για να παει χώμα, ας μην ανέβει σε ΚΤΜ. Το 1200 πάει και χώμα αλλα και το Transalp πάει. Τι σημαίνει αυτό;

Τα 1200 αποτελούν την αρχή της πτώσης μιας ιστορικής βιομηχανία που χάνει σιγα αλλα σταθερά την ταυτότητά της.

Φαντάζομαι είναι ακριβώς η ίδια κατηγορία που οδηγούν και τα τζιποειδή (τελευταία τα λένε suv). Δικαίωμα του καθενός να αγοράζει οτι γουστάρει φυσικά αλλά αν το κάνεις για να προσέξουν οι άλλοι καλύτερα βγές με τα σώβρακα στο Σύνταγμα...πιο μεγάλη επιτυχία θα έχεις και θα γλιτώσεις και λεφτά.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
dzf το Capo το ζαχάρωνα πριν το ABS και το ζαχαρώνω ακόμα σα μεταχειρισμένο - με ABS

Το έχω οδηγήσει και είναι πάρα πολύ καλό. Επίσης, φίλος που το έχει πετάχτηκε περισυ το καλοκαίρι νορβηγία και δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα. Το μηχανάκι ειναι φοβερό και υποτιμημένο. Αλλα όσοι ξέρουν, το εκτιμούν.

woodstockgr δε μπορεις να φανταστείς πόσο κοντά ειναι η κατηγορία 1200GS και SUV.

Πριν 4 μήνες περίπου σταμάτησα σε μαγαζί-αντιπροσωπεία της έλικας για να πάρω μια ντίζα. Εκει ήταν λοιπόν 45άρης που ειχε παρκάρει το φορτηγάκι/τζιπακι του ακριβώς στην είσοδο. Ο τυπάκος λοιπον έψαχνε να πάρει 1200gs. Το ζήτησε "κομπλέ". Ετσι ακριβώς. Χωρις να ρωτήσει τι έχει το "κομπλέ" μοντέλο. Το μόνο που ρώτησε είναι αν μπορει στην πίσω βαλίτσα να βάλει ψυγειακι.

Γαμώ το γιουαν το μακγκρέγκορ που έβαλε στη bmw άσχετους φλώρους
 

allure

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Kalhspera palikaria kai apo emena. Skeftomai mesa sto kalokairi, na agorasw mixani. Milaw mono gia "ksero" `h "enduro" apokleistika 2xrono. Oi skepseis moy phgainoun gia honda cr, exei kaneis tipota na proteinei ?

η χοντα εχει σταματησει την εξελιξη στα διχρονα!!! παρε ΚΤΜ, πρεπει να ναι το καλυτερο το SX k to EXC. νομιζω μονο οι ευρωπαικες εταιρειες βγαζουν ακομη καινουρια διχρονα...... :huh: :huh:
 

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Φίλε enforcer,
σου λέω υπεύθυνα ότι είναι καταπληκτικό μηχανάκι. Κι όσοι δεν το ξέρουν, απλά 'χάνουν'. Έχεις απόλυτο δίκιο σ αυτό.
Δυστυχώς κατά τ άλλα δεν έχουν άδικο. Η aprilia hellas μέχρι πρόσφατα ήταν ένα μεγάλο μπουρδέλο.

Εγώ πάντως είμαι μέλος στο apriliabikers.gr και έχουμε βρει την άκρη μας.
Αν κάποτε το αποφασίσεις (για αγορά), τότε έλα μια βόλτα από κει να πάρεις και γνώμες.

Όσο γι αυτό που είπες για το μαγαζί-αντιπροσωπεία λάβε υπόψη σου ότι όλοι αυτοί οι τύποι δεν πανε να αγοράσουν μηχανή. Πάνε να αγοράσουν φίρμα BMW. Αν κοιτάξεις τα λάστιχά τους η κορώνα είναι 'φαγωμένη' μόνο στη μέση και αλλάζουν πολύ συχνότερα πίσω τακάκια απ ότι μπροστά.  ;)
...Όταν βρέξει δε.... Ε, δεν το συζητάμε, παίρνουν το ημιφορτηγό για τις μετακινήσεις τους.


:grin: :grin: :grin:  Άκου εκεί ΚΟΜΠΛΕ!!!! Τι νόμισε ότι αγοράζει? ΠΙΤΑ ΓΥΡΟ????!!  :jerking: :jerking: :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.379
Κριτικές
5
Like
64.854
Πόντοι
12.056
Σωστος ο dfz .... να περνας απο το θρεντ μας να τα λεμε.. :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
[youtube=425,350]hTC9A2CEZe4[/youtube]


**Pm me...για μαθηματα.... :grin: :grin: :grin:

***Περα απ'την πλακα...αμα οι γονεις πολλων παιδιων (τρελαμενων)...σαν κι εμενα...δεν ηταν υπερπροστατευτικοι...τοτε θα ειχαμε αναδειξει κορυφαια ταλεντα σε αγωνες επιδειξης κ οχι μονον! :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

****Tελος,πωλειται MV Agusta,F4-1000 Tamburini (ναι,το συλλεκτικο)!!! Ειναι μοντελο του 2005,εχει ελαχιστα χιλιομετρα (9.000 περιπου),Ιταλικες πινακιδες..κ οτι αλλο σας ενδιαφερει σε πμ...ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ...Κ ΜΟΝΟ ΑΠ'ΟΣΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ...

Οι υπολοιποι απλα θαυμαστε το:

""
 

Επισκέπτης
Ποσο μου λειπει το μωρο μου....
striantaf σου αρεσει?
 

Συνημμένα

  • 22538_81053.JPG
    22538_81053.JPG
    114,8 KB · Εμφανίσεις: 37
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.379
Κριτικές
5
Like
64.854
Πόντοι
12.056
Βρε καλως τα παιδιααααααααα  :dancing: :dancing: :dancing:
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
τα ξενα χερια!!



Οταν την ξαναπαρω θα το θυμηθω αυτο ρε... :tooth: :tooth: :tooth:
[youtube=425,350]  <object width="425" height="344"><param name="movie" value="
"></param><embed src="
" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="344"></embed></object> [/youtube] :2funny: :2funny: :2funny:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Αυτη και αν ειναι ειδηση...


   "Σύμφωνα με μία είδηση που θα... αναφλέξει τη φαντασία των ρετρολάγνων, ίσως και μέχρι τα φετινά Χριστούγεννα, η σύγχρονη αναβίωση της Indian Chief θα ξανακυλήσει τους τροχούς της στους δρόμους του κόσμου. Η ιστορική εταιρεία, που γεννήθηκε το 1902, παρουσίασε πρόσφατα μία σειρά τεσσάρων εκδόσεων της θρυλικής Chief, τις Standard, Deluxe, Roadmaster και Vintage, την οποία βλέπετε στις φωτογραφίες. Η τιμή τους θα ξεκινά από τα 31.000 δολάρια στην Αμερική για την Chief Standard και θα...

κινούνται με τη βοήθεια ενός V2 κινητήρα 1.720 κυβικών εκατοστών. Οι αναρτήσεις της αποτελούνται από ένα πιρούνι 41 χιλιοστών με 108 χιλιοστά διαδρομή μπροστά, και από μονό αμορτισέρ με διαδρομή 73 χιλιοστά πίσω. Φρενάρει με τη βοήθεια ενός πλευστού δίσκου 192 χιλιοστών, με δαγκάνα δύο εμβόλων εμπρός και ενός επίσης 292 χιλιοστών, με δαγκάνα ενός εμβόλου πίσω. Λέτε να δούμε κάποια στην Ελλάδα;"


  Μακαρι να την δουμε στους δρομους

  Αισθηση,λαμβανεις ρε;


  Πηγη: σελ. 2

     
 

Συνημμένα

  • indian1_resized_big.jpg
    indian1_resized_big.jpg
    117,6 KB · Εμφανίσεις: 29
  • indian2_resized_big.jpg
    indian2_resized_big.jpg
    114,3 KB · Εμφανίσεις: 32
  • indian3_resized_big.jpg
    indian3_resized_big.jpg
    103,8 KB · Εμφανίσεις: 28
  • indian4_resized_big.jpg
    indian4_resized_big.jpg
    138,5 KB · Εμφανίσεις: 39

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom