Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tal2

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2008
Μηνύματα
131
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
11
επειδη ειμαι στο παρα 5 αγορας νεας bike ηθελα τις αποψεις σας σχετικα με τις διαφορες που εχουν οι fazer s2 με xj diversion...κ οι δυο στα 600cc....η λατρεια η μεγαλη παραμενει η fz s2 αλλα επειδη ειναι λιγο τσιμπινενη καινουργεια σκεφτομαι εναλλακτικες...
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.492
Like
30
Πόντοι
66
Υποχρεωτικό το ABS στις μοτοσικλέτες

Την υποχρεωτική εισαγωγή του συστήματος ABS στις μοτοσικλέτες άνω των 125 κυβικών, από όλες τις εταιρείες κατασκευής, ζήτησε η διεθνής ομοσπονδία αυτοκινήτου. Η ομοσπονδία ζήτησε να ψηφιστεί από την Ευρωβουλή η νέα νομοθεσία και να τεθεί σε ισχύ από το 2015.

Σύμφωνα με τα στοιχεία, η εισαγωγή ABS στις μοτοσικλέτες θα μειώσει δραστικά τα ατυχήματα, όπως ακριβώς συνέβη και στα αυτοκίνητα. Στην Ιταλία, ήδη το ABS χρησιμοποιείται σε μηχανές μεγάλου κυβισμού, με το 23% των μοτοσικλετών να είναι πλέον εφοδιασμένο με το σύστημα αντι-μπλοκαρίσματος φρένων.

 

isidoro

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2010
Μηνύματα
1.118
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
26
Υποχρεωτικό το ABS στις μοτοσικλέτες

Την υποχρεωτική εισαγωγή του συστήματος ABS στις μοτοσικλέτες άνω των 125 κυβικών, από όλες τις εταιρείες κατασκευής, ζήτησε η διεθνής ομοσπονδία αυτοκινήτου. Η ομοσπονδία ζήτησε να ψηφιστεί από την Ευρωβουλή η νέα νομοθεσία και να τεθεί σε ισχύ από το 2015.

Σύμφωνα με τα στοιχεία, η εισαγωγή ABS στις μοτοσικλέτες θα μειώσει δραστικά τα ατυχήματα, όπως ακριβώς συνέβη και στα αυτοκίνητα. Στην Ιταλία, ήδη το ABS χρησιμοποιείται σε μηχανές μεγάλου κυβισμού, με το 23% των μοτοσικλετών να είναι πλέον εφοδιασμένο με το σύστημα αντι-μπλοκαρίσματος φρένων.

θα βαλουμε σε 20αρα τρομπα.πλακα κανουμε
 

Επισκέπτης
Τύπε, πότε θα τα στήσουμε; :sunglasses:

yamaha%20crypton%202004%20preta.jpg
ειχα παει βολτα το προηγουμενο σουκου προς σουνιο.εκει που εμπαινα σε μια στροφη σβελτα αλλα οχι ζω πεθαινω βλεπω απο εξωτερικη να με παιρναει εν τζιλερα 200αρι.εγω με 110 περιπου αυτο 140 σιγουρα.οταν σταματησα για καφε καθε εκανα τον σταυρο μου για  το παλικαρι να το εχει ο θεος καλα και μην την πατησει πουθενα!
 

Επισκέπτης
ειχα παει βολτα το προηγουμενο σουκου προς σουνιο.εκει που εμπαινα σε μια στροφη σβελτα αλλα οχι ζω πεθαινω βλεπω απο εξωτερικη να με παιρναει εν τζιλερα 200αρι.εγω με 110 περιπου αυτο 140 σιγουρα.οταν σταματησα για καφε καθε εκανα τον σταυρο μου για  το παλικαρι να το εχει ο θεος καλα και μην την πατησει πουθενα!
Έχει πολλά κωλοπαίδια εκεί κάτω που τρέχουν σαν διάολοι μέχρι και με παπιά.
 

sexiaris

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2011
Μηνύματα
272
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
πωλειται cbr1000rr για οποιον ενδιαφερετε..
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.860
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
και παραπανω ναχει πρεπει ναχει πολυ νευρο  ;)
 

ghost rider

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2011
Μηνύματα
656
Like
0
Πόντοι
6
χαχα η φωτο τεραστια και οπως ανοιγει φαινεται πρωτα το αυτοκινητο λεω μας δουλευει αυτος  :grin:

Ετσι την πάτησα και γω :grin:,μετά όμως αρχισα τους βαριους αναστεναγμους,λεω θα μας αρρωστησει δαυτος,Χάρε τουμπανο το εργαλείο,μακαρι να μπορουσα !!!!
 

Επισκέπτης
Ετσι την πάτησα και γω :grin:,μετά όμως αρχισα τους βαριους αναστεναγμους,λεω θα μας αρρωστησει δαυτος,Χάρε τουμπανο το εργαλείο,μακαρι να μπορουσα !!!!
ghost ειναι για αλλα γουστα αυτο το μηχανακι απο αυτο (supersport)που ψαχνεις εσυ.
γενικα δεν ειμαι πολυ των πολλων χιλιομετρων γιατι απο ενα σημειο και μετα χανεις το μετρο,παιρνουν αερα τα μυαλα μου και την παταω.
τα ktmακια ειναι για κακγουριλικια και στριψιμο.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
ghost ειναι για αλλα γουστα αυτο το μηχανακι απο αυτο (supersport)που ψαχνεις εσυ.
γενικα δεν ειμαι πολυ των πολλων χιλιομετρων γιατι απο ενα σημειο και μετα χανεις το μετρο,παιρνουν αερα τα μυαλα μου και την παταω.
τα ktmακια ειναι για κακγουριλικια και στριψιμο.
ωπα ωπα ωπα που μιλατε και για κτμ
τα κτμ γαμανε, ο καθενας με τα γουστα του
 

ghost rider

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2011
Μηνύματα
656
Like
0
Πόντοι
6
ghost ειναι για αλλα γουστα αυτο το μηχανακι απο αυτο (supersport)που ψαχνεις εσυ.
γενικα δεν ειμαι πολυ των πολλων χιλιομετρων γιατι απο ενα σημειο και μετα χανεις το μετρο,παιρνουν αερα τα μυαλα μου και την παταω.
τα ktmακια ειναι για κακγουριλικια και στριψιμο.

Αχ φιλε Χαρε πιστεψε με ξερω ακριβως τα γουστα που θα μου εβγαζε ενα τετοιο μηχανακι,γι'αυτο και ο αναστεναγμός  :'(
Mε enduro & motocross εκανα την εισοδο μου στον χώρο,οποτε καταλαβαινεις  ;)
Παντως το βλεπω απο την θετικη του πλευρα,ετσι και αλλιως μεσα σε καμια βδομαδα θα με έκλειναν ισοβια,αμα καβαλαγα τετοιο μηχανακι σε αστικες συνθηκες  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom