Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
10 Απρ 2011
Μηνύματα
258
Like
1
Πόντοι
1
ενα τοις εκατο ειναι κακο ποσοστο τυπε. συμφωνω αστο  :P


ε δεν νομιζω να ειναι κ πολυ παραπανω με καμακι στα φαναρια.Αλλα κ εξω στο δρομο κλαμπακια κλπ τα ιδια σκατα ειναι...Οποτε ισως καλυτερα να κανεις καμακι καβαλα στο μοτορι σου κ μετα τον χυλο να φευγεις στη μια ροδα με στυλ κ αξιοπρεπεια  :rockon:
 

peiraxtiri

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2008
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
ε δεν νομιζω να ειναι κ πολυ παραπανω με καμακι στα φαναρια.Αλλα κ εξω στο δρομο κλαμπακια κλπ τα ιδια σκατα ειναι...Οποτε ισως καλυτερα να κανεις καμακι καβαλα στο μοτορι σου κ μετα τον χυλο να φευγεις στη μια ροδα με στυλ κ αξιοπρεπεια  :rockon:

Ή ξύνοντας τις γλίστρες με γονατάκι ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!! ;)  :rockon:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
ε δεν νομιζω να ειναι κ πολυ παραπανω με καμακι στα φαναρια.Αλλα κ εξω στο δρομο κλαμπακια κλπ τα ιδια σκατα ειναι...Οποτε ισως καλυτερα να κανεις καμακι καβαλα στο μοτορι σου κ μετα τον χυλο να φευγεις στη μια ροδα με στυλ κ αξιοπρεπεια  :rockon:

λιγο απιθανο μου φαινεται οι περισσοτερες αποφευγουν κ να κοιταξουν μην δωσουν θαρρος κλπ ειδικα πεζες σε αμαξι κλειδωμενες κλπ νιωθουν ασφαλεια ισως κ να κοζαρουν καποιον που τους αρεσει.Ειναι οπωςκ με το νετ ολοι το παιζουν ολοι φλερταρουν η βριζονται αλλα εξω στο δρομο ολοι κ ολες ειναι στον κοσμο τους.Η Ασφαλεια του πισι ...

μηπως φιλε κάνεις αυτο που εμμεσα κατηγορείς? μηπως γουσταρεις κι εσυ "ασφάλεια"?
 

RPM

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.143
Like
0
Πόντοι
16
Εμενα μου συμβαίνει συχνά να έρχεται το μωράκι και νά κάθεται από μονο του στη σέλα. Και να μην κατεβαίνει με τίποτε. Αναγκάζομαι να παίρνω taxi, μου έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά. Αυτά δεν τα βλέπει το κράτος? Που είναι το κράτος?
 

peiraxtiri

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2008
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Εμενα μου συμβαίνει συχνά να έρχεται το μωράκι και νά κάθεται από μονο του στη σέλα. Και να μην κατεβαίνει με τίποτε. Αναγκάζομαι να παίρνω taxi, μου έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά. Αυτά δεν τα βλέπει το κράτος? Που είναι το κράτος?


Που είναι ο Wagner? Που είν' ο Puccini? Που είν' η γυάλα; ΟΕΟ?
 
Εγγρ.
10 Απρ 2011
Μηνύματα
258
Like
1
Πόντοι
1
μηπως φιλε κάνεις αυτο που εμμεσα κατηγορείς? μηπως γουσταρεις κι εσυ "ασφάλεια"?
:huh: :huh: :huh:

απο που προκυπτει αυτο?επειδη θα φυγω με την μοτο μετα γρηγορα?κ με τα ποδια θα φυγω εκανα κ στιβο παλια κ ειμαι γρηγορος  :rockon:

 

peiraxtiri

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2008
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά εμένα δε μου έχει προκύψει ποτέ κάτι ανάλογο.... Τώρα θα μου πεις "Πως ρε φίλε να κάτσει η φάση από τη στιγμή που από το κράνος το μόνο που φαίνεται είναι ότι φαίνεται από το κράνος;".... Τεσπα....
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
σαν τη μηχανη δεν εχει...


:smitten:


 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Εμενα μου συμβαίνει συχνά να έρχεται το μωράκι και νά κάθεται από μονο του στη σέλα. Και να μην κατεβαίνει με τίποτε. Αναγκάζομαι να παίρνω taxi, μου έχουν φύγει ένα σωρό λεφτά. Αυτά δεν τα βλέπει το κράτος? Που είναι το κράτος?

Σωστός!
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.492
Like
30
Πόντοι
66
Τελικα εχω καταληξει στα Metzeler m3.τα εχω βρει απο 280-300 τοποθετημενα.παντως απο 1 του μηνα οι τιμες τις Metzeler θα ανεβουν κατα πολυ.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.641
Κριτικές
31
Like
13.222
Πόντοι
5.097
Τελικα εχω καταληξει στα Metzeler m3.τα εχω βρει απο 280-300 τοποθετημενα.παντως απο 1 του μηνα οι τιμες τις Metzeler θα ανεβουν κατα πολυ.
γιατι δε κοιτας και τα m5 δεν εχουν μεγαλη διαφορα στη τιμη
εγω γι'αυτα θα ψαχτω παντως :sunglasses:
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.492
Like
30
Πόντοι
66
γιατι δε κοιτας και τα m5 δεν εχουν μεγαλη διαφορα στη τιμη
εγω γι'αυτα θα ψαχτω παντως :sunglasses:
Φιλε εσυ τι οχημα εχεις?σε οσους εχω ρωτησει μου λενε το μ3,το μ5 ειναι λιγο υπερβολη για το Ζ 750,και για τη χρηση που το θελω.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.641
Κριτικές
31
Like
13.222
Πόντοι
5.097
Φιλε εσυ τι οχημα εχεις?σε οσους εχω ρωτησει μου λενε το μ3,το μ5 ειναι λιγο υπερβολη για το Ζ 750,και για τη χρηση που το θελω.
fazer
υπερβολη ως προς τι δλδ :think:
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.492
Like
30
Πόντοι
66
fazer
υπερβολη ως προς τι δλδ :think:

Ισως οτι το μ5 ειναι για πιο γρηγορες μοτο,και γενικα πιο extreme χρηση.σε 4-5 που ρωτησα δεν μου το προτεινε κανεις,αλλα τους ρωταγα εγω για τα μ5 και μου λεγανε οχι.αυτοι λεφτα θελουν να παρουν λογικα,αν ηταν θα μου το προτειναν γιατι εχει λιγο παραπανω.παντως υπαρχει και η πιο φτηνη λυση τα rennsport απο 210-250 ευρω.αλλα ειναι μονης γομας.τα μ3 ειναι τριγομα.
 

d3m

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2011
Μηνύματα
553
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
Βρηκα ενα honda cb 500 του 98 απο μαγαζι με μηχανες 55.000χλμ εχει.
Καποια γνωμη απο καποιον που να ξερει?
Αξιζει?Ενας γνωστος μου εχει ιδια μηχανη απλα εκεινο ειναι 400αρι και μου ειπε ειναι πολυ καλη μηχανη.
 

Babel

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2009
Μηνύματα
420
Κριτικές
22
Like
0
Πόντοι
231
γκαμπαντουυυυυυυυυ κ λοιποι

ξερετε που μπορω να βρω αλυσιδα πολυυυυυ χοντρη, γυρω στο 2,20?
για να μενει μονιμα σε μια κολωνα θελω για να δενω το ποδηλατο για λιγο.
πηρα μια απο καταστημα με μηχανες 1,80 με λαστιχο απεξω 58 ευρω αλλα δεεεεν κανει, ειναι μικρη κ μου ειπαν οτι γενικα δεν υπαρχουν μεγαλυτερες. πειιιτε :(

Velvy η μεγαλύτερη fix αλυσίδα μοτοσυκλετών που βρήκα σε μια σύντομη έρευνα, είναι της Oxford (2.00m) και είναι σ' αυτό το link... Σε Abus  που έψαξα δεν δίνει το μήκος της....
Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ(!) είναι να ΜΗΝ είναι η κλειδαριά με στρογγυλό κλειδί! Ανοίγουν ΠΟΛΥ εύκολα (δες video)...

Συμφωνώ για Abus. Θα κλέψουν την αλυσίδα και θα αφήσουν το ποδήλατο.  :grin:

 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
Ισως οτι το μ5 ειναι για πιο γρηγορες μοτο,και γενικα πιο extreme χρηση.σε 4-5 που ρωτησα δεν μου το προτεινε κανεις,αλλα τους ρωταγα εγω για τα μ5 και μου λεγανε οχι.αυτοι λεφτα θελουν να παρουν λογικα,αν ηταν θα μου το προτειναν γιατι εχει λιγο παραπανω.παντως υπαρχει και η πιο φτηνη λυση τα rennsport απο 210-250 ευρω.αλλα ειναι μονης γομας.τα μ3 ειναι τριγομα.
Μ3 'έβαλα πριν κανά τριμηνο. σε cbf 1000. πολύ καλό .χωρίς να τα ζορίζω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom