Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Βεβαιος και ειπα την γνωμη μου..2- 3 σελιδες πισω..πηγαινε και διαβασε την γνωμη μου..






Τυπε αμα ρωτας τους αλλους να σου πουν τι λαστιχα να βαλεις...εχεις μηχανη αλλα δεν κανεις για μηχανες...τι αλλο θα ακουσουμε...


Απλα μου την σπανε ερωτησεις τυπου τι να βαλω τι να κανω.... :headbang:


Λοιπον γιαυτο μου την σπανε οι ερωτησεις τετοιου τυπου....εσυ εισαι δυσαρεστημενος εγω ευχαριστημενος......και ο αλλος ειναι ευχαριστημενος δυσαρεστημενος με ντανλοπ...βγαζεις ακρη?


Και πως θα μάθει κάποιος?
Εσύ όταν ξεκίνησες τα ήξερες όλα?
Δε ρώτησες ποτέ σου?
Φόρεσες ΟΛΑ τα λάστιχα για να δεις τι κάνει το καθένα?


Ακριβως...μονος μου εβγαλα συμπερασμα πιο ταιριαζει σε εμενα και την μηχανη μου....


Πέραν των άλλων λοιπόν (ότι σου τη σπάει κάποιος να ρωτάει τι νά βάλει, κι ότι αν δεν ξέρει τι λάστιχα να βάλει τότε δεν κάνει για μηχανές), η γνώμη σου είναι ότι πρέπει να δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά μέχρι να καταλήξει.

Αν εμένα λοιπόν, που δεν ξέρω από λάστιχα αλλά ξέρω από κιθάρες, με ρωτήσει κάποιος τι κιθάρα να αγοράσει, η καλύτερή μου απάντηση θα είναι "μάζεψε κανά μύριο και τράβα αγόρασε καμιά οχτακοσαριά κιθάρες μέχρι να βρεις ποια σου κάνει".

Το είπα και πριν.

Δε βγάνουμ'άκρη. Ασ'το να πάει στο διάολο.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
 Και μπουφαν βεμβε,και καλτσα βεμβε,και μποτακι βεμβε και πουκαμισο
 και στρινγκ

Και αν ο πελάτης που τους την πέφτει στη Συγγρού δεν έχει BMW, δε μπαίνουν μέσα να του πάρουν την πίπα.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
 οχι ρε δεν σε δουλευει
 την ειπε την γνωμη του με το αλλο ως Μπαστουνοβλαχος
 πετζετακις

 ααααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχ

 

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μέχρι και η βέλβη το'πιασε και γέλασε.

Εγώ χρειάστηκε να γκουγκλάρω.  :2funny:
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Πέραν των άλλων λοιπόν (ότι σου τη σπάει κάποιος να ρωτάει τι νά βάλει, κι ότι αν δεν ξέρει τι λάστιχα να βάλει τότε δεν κάνει για μηχανές), η γνώμη σου είναι ότι πρέπει να δοκιμάσει ό,τι κυκλοφορεί στην αγορά μέχρι να καταλήξει.

Αν εμένα λοιπόν, που δεν ξέρω από λάστιχα αλλά ξέρω από κιθάρες, με ρωτήσει κάποιος τι κιθάρα να αγοράσει, η καλύτερή μου απάντηση θα είναι "μάζεψε κανά μύριο και τράβα αγόρασε καμιά οχτακοσαριά κιθάρες μέχρι να βρεις ποια σου κάνει".

Το είπα και πριν.

Δε βγάνουμ'άκρη. Ασ'το να πάει στο διάολο.
Εχεις δικιο τυπε μου αστο...γιατι και εσυ μπερδεψες τις κιθαρες με τις μηχανες...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
προσφορα στην απορια του συνφορουμιτη και στο θρεντ;
μηδεν

ξερολιαση και ειρωνια

μηδεν απο μηδεν= μΕδεν

δεν ασχολουμαι αλλο....
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.492
Like
30
Πόντοι
66
 Φιλαρακι,τα λαστιχα που σου ειπα ειναι αυτα

 
1688907.jpg


 η αποψη μου ειναι απο δικη μου εμπειρια (και οχι κατι μου ειπαν,τα φοραει καποιος φιλος,ειναι ωραια στο ματι κτλ κτλ)

 θελουν λιγο προσοχη στο βρεγμενο(μην φανταστεις τιποτα τραγικα πραματα)αλλα υποθετω οτι ουτως ή αλλως
 εισαι προσεκτικος στο βρεγμενο (εγω ειμαι και παρα πολυ μαλιστα..)

 τα προτεινουν για track day λαστιχα,γιαυτο και σου ειπα οτι ειναι "ρεισονια",που σημαινει ζεσταινονται γρηγορα (οντως)
 και κρατανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ειδικα σε γλυστερα κομματια,με τιμημα οτι δεν ειναι τα πλεον ειδικα για βροχη

 εαν εισαι και προσεκτικος σε χρηση πολης και δεν πιεζεις με σπιναρισματα και γλυστρηματα του πισω τροχου,βγαζουν ανετα
 καμμια 8.000-10.000 χλμ....αμα τα πλακωσεις στις γλυστρες..αλλαζει το θεμα

 επισης πολυ καλα λογια εχω ακουσει και για τα Metzeler M5 ιντερακτ

 κοιτα και λιγο στο φορουμ της Καβασακι τι λενε τα παιδια,ειναι αξιολογα παιδια και ψαχνονται πολυ
 με αυτο το καλοπουλημενο μοντελο που εχεις και εσυ..




Ευχαριστω φιλε,ναι μπηκα στο kawasaki-bik,και πολλοι λενε και το Bridgestone ΒΤ-016.οντως ειναι πολυ ψαγμενοι και οχι ξερολες και ειρωνικοι οπως μερικοι.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ευχαριστω φιλε,ναι μπηκα στο kawasaki-bik,και πολλοι λενε και το Bridgestone ΒΤ-016.οντως ειναι πολυ ψαγμενοι και οχι ξερολες και ειρωνικοι οπως μερικοι.

 να'σαι καλα
 αφου εχεις Ζ,γραψου και εκει στο φορουμ
 ειναι καλα παιδια,πανε αρκετες βολτες και το ξερουν το μηχανακι καλα
 (απο μηχανικους και το επιπεδο της δουλειας τους,μεχρι αξεσουαρ και οτι τραβαει η ψυχη σου)

 εχω κανα φιλους απο εκει
 θα μαθεις πολλα σχετικα με το μηχανακι σου

  εντιτ

  οσο για τα ΒΤ 016,ναι ειναι καλα λαστιχα και πανε στο μηχανακι σου (νομιζω)
  ΑΛΛΑ εμπειρια ο ιδιος δεν εχω απο ΔΙΚΑ μου μηχανακια,δεν τα εχω βαλει ποτε
  εχω οδηγησει μερικα μηχανακια,καποια σπορτ τουρινγκ που τα "φοραγαν",αλλα δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα στην
  καθημερινη συμβιωση και γιαυτο σου ειπα για οτι γνωριζω απο πρωτο χερι
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Ευχαριστω φιλε,ναι μπηκα στο kawasaki-bik,και πολλοι λενε και το Bridgestone ΒΤ-016.οντως ειναι πολυ ψαγμενοι και οχι ξερολες και ειρωνικοι οπως μερικοι.

εγώ πάλι που τα εχω δοκιμάσει τα ΒΤ-016  :uglystupid:

σου προτείνω το:

Dunlop qualifier --> που φορούσα  για  χρόνια δεν πήρα ούτε 1 γλίστρημα πηγαίνοντας τάπα.

Δοκιμασμένα και σε Ζ750 και σε άλλα μηχανάκια  :uglystupid:

Απόλυτη εμπιστοσύνη.


και στα προτείνω ανεπιφύλακτα.

άπλα μεταφέρω την ταπεινή μου γνώμη  :)

 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
γιατι τα καγκελα για τις μηχανες ειναι τοσο ακριβα?
150 και 200 ευρα?
 

peiraxtiri

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2008
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
1ο Βάθρο για Rossi (3oς) στο Γαλλικό Grand Prix.... Θα μπορούσε να 'ταν και 2ος, αλλά η ανωτερότητα της Honda στις εξόδους των στροφών δεν άφησε και πολλά περιθώρια.... Καταπληκτικός ο "συνήθης ύποπτος" αυτής της σαιζόν Stoner!.... :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom