Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Έλα γκάμπα (κι όσοι άλλοι γνωρίζουν).

Γνώμες για Triumph 675 daytona.

(το ότι η τιμή του πλησιάζει τιμή 1.000αριού το ξέρω οπότε ας μη σταθούμε εκεί).

Triumph-Daytona-675-SE-2010.jpg


  Κοιτα φιλαρακι...

  Απο την αρχη ξεκαθαριζω κατι,γιατι θα ακουστουν πολλα
  Απο αποψη αξιοπιστιας "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ-ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΚΟΙ ΜΑΣΤΟΡΕΣ"
  Αυτο ισχυει για την εποχη μας και τα συγχρονα μηχανακια....


  Για την κατηγορια του,το 675 ειναι το κορυφαιο.Ειχα Street Triple με τον ιδιο κινητηρα (με αλλες ρυθμισεις για πιο
  ηπια αποδοση..)και ξερω...

  Ολα τα μηχανακια της κατηγοριας του ειναι "ειδικα" μηχανακια.Που σημαινει οτι πρεπει να κανεις καποιους
  περιορισμους και συμβιβασμους....

  Ξεχνας χαλαρες βολτες και καθημερινες μετακινησεις,αδυνατον να πας στην δουλεια ησυχα με αυτον το διαολο
  Θα εισαι στην πριζα μονιμως με οτι αυτο συνεπαγεται.....

  Χαμηλα δεν παει μια,ψηλα γαμαει....Τα φρενα του το ιδιο.Ζεστα γαμανε,κρυα....αστο
  Αναρτησεις για λιθοτριψια πετρας νεφρων
  Ταξιδακια αυστηρα τερμα γκαζι και με αποσκευες μονο την πιστωτικη

  Αυτο κανει μονο για τον λογο για τον οποιο σχεδιαστηκε...
  Μονο για track days και πιστα
  Εκει ειναι ονειρικο-οπως και ολα της κατηγοριας του (εμεις οι θνητοι δεν μπορουμε να καταλαβουμε στο χρονομετρο
  τις διαφορες μεταξυ των R6-CBR 600RR-Daytona...)αλλα εχει κοστος και αυτη η φαση λαστιχα βενζινες σουπα μουπες....


  Η ομορφια ειναι υποκειμενικη,εμενα μου αρεσει παντως

  Εν κατακλειδι...πολυ ειδικο μηχανακι,και επειδη οτι και να σου πω εγω ή οποισδηποτε αλλος,αμα σου αρεσει....παρτο αδελφε.
  Η μοτοσυκλετα ειναι θεμα καρδιας
  Δεν γαμας ποτε γυναικα που δεν σ'αρεσει
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
  Κοιτα φιλαρακι...

  Απο την αρχη ξεκαθαριζω κατι,γιατι θα ακουστουν πολλα
  Απο αποψη αξιοπιστιας "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ-ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΚΟΙ ΜΑΣΤΟΡΕΣ"
  Αυτο ισχυει για την εποχη μας και τα συγχρονα μηχανακια....


  Για την κατηγορια του,το 675 ειναι το κορυφαιο.Ειχα Street Triple με τον ιδιο κινητηρα (με αλλες ρυθμισεις για πιο
  ηπια αποδοση..)και ξερω...

  Ολα τα μηχανακια της κατηγοριας του ειναι "ειδικα" μηχανακια.Που σημαινει οτι πρεπει να κανεις καποιους
  περιορισμους και συμβιβασμους....

  Ξεχνας χαλαρες βολτες και καθημερινες μετακινησεις,αδυνατον να πας στην δουλεια ησυχα με αυτον το διαολο
  Θα εισαι στην πριζα μονιμως με οτι αυτο συνεπαγεται.....

  Χαμηλα δεν παει μια,ψηλα γαμαει....Τα φρενα του το ιδιο.Ζεστα γαμανε,κρυα....αστο
  Αναρτησεις για λιθοτριψια πετρας νεφρων
  Ταξιδακια αυστηρα τερμα γκαζι και με αποσκευες μονο την πιστωτικη

  Αυτο κανει μονο για τον λογο για τον οποιο σχεδιαστηκε...
  Μονο για track days και πιστα
  Εκει ειναι ονειρικο-οπως και ολα της κατηγοριας του (εμεις οι θνητοι δεν μπορουμε να καταλαβουμε στο χρονομετρο
  τις διαφορες μεταξυ των R6-CBR 600RR-Daytona...)αλλα εχει κοστος και αυτη η φαση λαστιχα βενζινες σουπα μουπες....


  Η ομορφια ειναι υποκειμενικη,εμενα μου αρεσει παντως

  Εν κατακλειδι...πολυ ειδικο μηχανακι,και επειδη οτι και να σου πω εγω ή οποισδηποτε αλλος,αμα σου αρεσει....παρτο αδελφε.
  Η μοτοσυκλετα ειναι θεμα καρδιας
  Δεν γαμας ποτε γυναικα που δεν σ'αρεσει

Να'σαι καλά ρε γκάμπα.

Βασικά όσα έχω ακούσει έρχεσαι κι εσύ τώρα να μου επιβεβαιώσεις.

Πολύ πιο απόλυτο και "ειδικό" από τα αντίστοιχα της κατηγορίας του. Πολύ ψηλά η σέλα και σε περίεργα βαλμένη θέση τα γκριπ με αποτέλεσμα ναι μεν να βολεύει για πιστοστροφιλίκια αλλά για να πας στη δουλειά όπως είπες θα γίνεις σουγιάς.

Από θέμα ομορφιάς εμένα μ'αρέσει πολύ δε το συζητώ, κι ούτε σε θέμα αξιοπιστίας φοβάμαι την triumph.

Απλά επειδή η μηχανή αυτή είναι μεγάλο επίτευγμα για εταιρεία μεγέθους triumph το πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά γιατί πρέπει κι αυτοί να βγάλουν τη ζημία τους.

Αν αποφασίσω τελικά να μην πάρω γιαπανέζο θα είναι σίγουρα ένα από τα πρώτα που θα κοιτάξω.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
ρε παπαρακη, απο τα γραπτα σου εχω την αισθηση οτι καλοστεκεσαι μαρουλιακως. τι το ψαχνεις τοσο το θεμα? θα τη παντρευτεις τη μηχανη? παιρνε/δινε ειναι τα σιδερα, κανε τη καβλα σου τσιμπα το να παρεις γευση και δωστο οποτε γουσταρεις για αλλο. το πιο ωραιο γουστο στις μηχανες και τα αυτοκινητα ειναι οι αλλαξιες  ;)
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
ρε παπαρακη, απο τα γραπτα σου εχω την αισθηση οτι [glow=red,2,300]καλοστεκεσαι μαρουλιακως[/glow]. τι το ψαχνεις τοσο το θεμα? θα τη παντρευτεις τη μηχανη? παιρνε/δινε ειναι τα σιδερα, κανε τη καβλα σου τσιμπα το να παρεις γευση και δωστο οποτε γουσταρεις για αλλο. το πιο ωραιο γουστο στις μηχανες και τα αυτοκινητα ειναι οι αλλαξιες  ;)

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Μ'άρεσε η έκφραση.

Όχι μαν δεν είναι έτσι.

Δεν έχω τα φράγκα για τέτοια κόλπα που περιγράφεις που ωραία είναι και συμφωνώ στη φιλοσοφία παίρνε/δίνε (εκτός φυσικά κι αν κάτι το ερωτευτείς και θες να το κρατήσεις οπότε πάσο).

Πέραν αυτού με μοτορική εμπειρία 10 μηνών πάνω κάτω δε θα'παιρνα 675 ss γιατί με δέρνει μαλακία ακόμα και εμπειρία να αντισταθμίσει τη μαλακία δεν έχω.

Ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή!
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Και για να μην ξεχνιόμαστε φίλοι και συναγωνιστές, αυριο αρχίζει το πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας με τον πρώτο αγώνα στην Τρίπολη. Σάββατο ελεύθερα και χρονομετρημένα δοκιμαστικά και Κυριακή ο αγώνας. Πρέπει να είμαστε εκεί. Να στηρίζουμε τους αγώνες και όχι μόνο MotoGP από τηλεόραση. Αν δεν υπάρχουν θεατές να ανεβάζουν την διάθεση των αγωνιζομένων, σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχουν αγώνες. Και αυτό είναι κρίμα και άδικο, έστω και αν δεν είμαστε Ισπανία ή Ιταλία με τις 10άδες πίστες.
Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλοι ή οι περισσότεροι εκεί...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Πέραν αυτού με μοτορική εμπειρία 10 μηνών πάνω κάτω δε θα'παιρνα 675 ss γιατί με δέρνει μαλακία ακόμα και εμπειρία να αντισταθμίσει τη μαλακία δεν έχω.

α εδω αλλαζει το τραγουδο. παρτο ομως και κανε ενα σχολειό καλιφορνια και τετοια να γουσταρεις
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Και για να μην ξεχνιόμαστε φίλοι και συναγωνιστές, αυριο αρχίζει το πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας με τον πρώτο αγώνα στην Τρίπολη. Σάββατο ελεύθερα και χρονομετρημένα δοκιμαστικά και Κυριακή ο αγώνας. Πρέπει να είμαστε εκεί. Να στηρίζουμε τους αγώνες και όχι μόνο MotoGP από τηλεόραση. Αν δεν υπάρχουν θεατές να ανεβάζουν την διάθεση των αγωνιζομένων, σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχουν αγώνες. Και αυτό είναι κρίμα και άδικο, έστω και αν δεν είμαστε Ισπανία ή Ιταλία με τις 10άδες πίστες.
Ελπίζω και εύχομαι να είστε όλοι ή οι περισσότεροι εκεί...

  Μια ο Αλκης,χθες ο Μανος,παει και ο Μοσχους
  εγω θα ειμαι...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Αν αποφασίσω τελικά να μην πάρω γιαπανέζο ...

Αν θες και τη δική μου άποψη, ΜΗΝ κάνεις το λάθος.
3 έχω, και τα 3 είναι φτιαγμένα από αυτούς με τα σχιστά μάτια.

Εξαίρεση θα έκανα μόνο για Duc, αλλά πάει μακριά η βαλίτσα, και μάλλον είναι συναισθηματικοί  οι λόγοι που θα την έκανα.

Και είμαι παλιός, πιο παλιός κι' απ' τον Gaba (o Gaba ξέρει).
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
 Μια ο Αλκης,χθες ο Μανος,παει και ο Μοσχους
 εγω θα ειμαι...

Ποιούς εννοείς ρε Gaba?
Να σου πω ότι σήμερα έξω από τον Βάρσο στην Κηφισιά είδα ένα αγγελτήριο κολλημένο (απ' αυτά με το μαύρο - ξέρεις) με το όνομα "Μοσχούς" και το κοίταξα, αλλά δε νομίζω ότι ήταν "Γιώργος" ή "Μιχάλης" (αυτούς ήξερα).

Ποιό Μοσχού εννοείς?
Οι άλλοι ποιοί είναι?
 

giovannipilot

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2007
Μηνύματα
44
Κριτικές
19
Like
51
Πόντοι
10
Παιδες καλησπερα...ψηνομαι τρελλα τωρα που ανοιγει κι ο καιροσ να αγορασω το triump tiger 1050...εδω και 8 χρονια εχω το transalp 650... και παλιοτερα για κανα 3αρι χρονια ενα tdm 850...εμπειρια αρκετη...γνωμες θα ηθελα για το tiger ειδικα απο ατομα που εχουν ιδία αποψη...thanks anyway
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ποιούς εννοείς ρε Gaba?
Να σου πω ότι σήμερα έξω από τον Βάρσο στην Κηφισιά είδα ένα αγγελτήριο κολλημένο (απ' αυτά με το μαύρο - ξέρεις) με το όνομα "Μοσχούς" και το κοίταξα, αλλά δε νομίζω ότι ήταν "Γιώργος" ή "Μιχάλης" (αυτούς ήξερα).

Ποιό Μοσχού εννοείς?
Οι άλλοι ποιοί είναι?

 Αλκης Σινιωρης
 Μανωλης Στρατας

 και ναι δυστυχως....η Γιωργαρα δεν ειναι πια κοντα μας...

 
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
"Κάνει σαν τον σατανά. Σα να έχουν μπει μέσα του σίλιοι διαόλοι"

"Τσε μπαίνουμε στο ζμπάσιμο. Εδώ θα έχουν ζμπάσει πολλοί τα κόκαλά τωνε...."

"Τσε εδώ είναι ο ντρέτα τόπος...."


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φαίνεται ότι το ψιλοκάνει επίτηδες όπως λέει και στην περιγραφή αλλά και πάλι σπέρνει!!!!!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
"Κάνει σαν τον σατανά. Σα να έχουν μπει μέσα του σίλιοι διαόλοι"

"Τσε μπαίνουμε στο ζμπάσιμο. Εδώ θα έχουν ζμπάσει πολλοί τα κόκαλά τωνε...."

"Τσε εδώ είναι ο ντρέτα τόπος...."


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φαίνεται ότι το ψιλοκάνει επίτηδες όπως λέει και στην περιγραφή αλλά και πάλι σπέρνει!!!!!

  "εχει μια τρουπα,φυτας τρια μουρελα κια δα"

  Μεταφραση

  εχει μια τρυπα (το οδοστρωμα της πιστας) που (μπορει) να φυτεψεις 3 ελιες εκει μεσα

  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


   

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom