Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
το ξέρω αγόρι μου..το ξέρω..έτσι πάω από τα 15 μου..[glow=red,2,300]τώρα λες να αλλάξω;[/glow] θυμάμαι με το typhoon πειραγμένο malossi πήγαινα γαβρώνοντας...μιλάμε εποχή αλαζονείας..τώρα ξέρω ότι αν πηγαίνω με 70 σε ένα δρόμο και μου πεταχτεί ένα παιδάκι την έχω γαμήσει..τι κράνος και μλκιες..εδώ μιλάμε για ζωές..τεςπα..είμαι πιο συνειδητοποιημένος τώρα πλέον...αλλά και πάλι είναι γλυκό όπως είπες..αλλά προσέχω πότε και που το ανοίγω και δεν πηγαίνω πάντοτε με "κώλους"..δεν μπορώ να δίνω κάθε με΄ρα 12 ευρώ στο ντεπόζιτο

Εγώ προσωπικά λέω ναι. Τώρα να αλλάξεις γιατί μετά μπορεί να είναι αργά.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
αναγκαστικά αλλά και πάλι το φοβάμαι το θέμα του γκαζιού....

Τώρα πέφτεις στη κατηγορία του έκτορ.

Και να σου προτείνω εγώ ή ο οποιοσδήποτε ένα ήρεμο 600άρι, τη μαλακία σου θα την κάνεις και πάλι και το παραδέχεσαι.

Δεν ξέρω μαν.

Είτε ξεκίνα πίστα να ξεκαυλώνεις εκεί, είτε ξεκίνα χώμα να γνωρίσεις νέες χαρές, να φας τούμπες μπόλικες που είναι το μόνο σίγουρο, και μπορεί να ηρεμήσεις.
 

Idas79

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2009
Μηνύματα
130
Like
0
Πόντοι
1
Πρόσφατα σκοτώθηκε επαγγελματίας του χώρου από αδικαιολόγητη για την εμπειρία του ταρζανιά.
Φιλε bonbenito τον συγκεκριμενο επαγγελματια του χωρου τον γνωριζα μεσα απο τα CSS (California Superbike School),τα Riding School που διοργανωνε γνωστο περιοδικο μοτοσυκλετας και που συμμετειχε σαν εκπαιδευτης και τελος απο track days στις πιστες των Μεγαρων κυριως αλλα και των Σερρων.

Στο δυστυχημα που εχασε τη ζωη του ΔΕΝ εκανε ταρζανια!Ο οδηγος του φορτηγου παραβιασε κοκκινο σηματοδοτη! :'(
Το λεω γιατι τον ηξερα και σαν ανθρωπο αλλα και σαν οδηγο.
Πιλοτος,απιστευτος χερας αλλα και εμπειρος,συγκρατημενος.Απο τους οδηγους που λες οτι αν εμπλακει σε τροχαιο 100% δεν θα εχει ευθυνη.
 

john_sexy

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
72
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Στο θέμα της μετάβασης, ψάχνοντας να βρω το CB400 που πήρα έκανα πολλά τηλέφωνα και μίλησα με πολλούς και διάφορους. Να μη σου αναφέρω πόσοι εξ αυτών προσπαθούσαν να με πείσουν ότι οι διαφορές του ήταν αμελητέες σε σχέση με το boldor ή με το Z750 ή με το hornet 900 που ήθελαν να μου πουλήσουν κατα τύχη..... :2funny: :2funny: :2funny:

Φιλε καλο σου βγηκε το CB 400? Τι μοντελο ειναι? Ρωταω γιατι θελω να παρω κ εγω ενα τετοιο για πρωτη μου μηχανη.
Δυστυχως δεν ειναι ευκολο πλεον να βρεις 400αρα και αναγκαστηκα πας σε κατι παλιο αλλα φοβαμαι μην ειναι ολα γαμημενα στις ζημιες και τις τουμπες! Ειχε και ο δασκαλος οδηγησης ενα CB 400 και ηταν εντελως μπουρδελο εκαιγε λαδια τα συμπληρωναμε καθε μερα κλπ...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Μόλις πάς να πλαγιάσεις απότομα, βγαινει ένα τζίνι απ το ψαλλίδι και σε κλωτσάει λέγοντας "Πέσε ρε πούστη"

αχαχαχαχαχαχχαχχαχχααχααααααα θα σε έχω στα υπόψιν όταν θα θέλω εξηγήσεις  :rockon:
είσαι εύκαιρος για τα πολιτικά γιατί δε μου λύνουν πάντα τις απορίες μου?  :-*
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.439
Κριτικές
5
Like
67.126
Πόντοι
12.056
αχαχαχαχαχαχχαχχαχχααχααααααα θα σε έχω στα υπόψιν όταν θα θέλω εξηγήσεις  :rockon:
είσαι εύκαιρος για τα πολιτικά γιατί δε μου λύνουν πάντα τις απορίες μου?  :-*



Mην μαγαριζεις το θρεντ μας αβυζη ελλεηνιδα... :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:

Καλημερα  :birdman: :-*
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.439
Κριτικές
5
Like
67.126
Πόντοι
12.056
Ξέρω τύπους που ζήσανε 20 χρόνια καβάλα και όταν σταμάτησαν δεν είχαν κανένα σοβαρό ατύχημα.
Ήξερα άλλους που σκοτώθηκαν στους 3 μήνες. Πρόσφατα σκοτώθηκε επαγγελματίας του χώρου από αδικαιολόγητη για την εμπειρία του ταρζανιά.
Ξέρω για μένα ότι 30 χρόνια επαγγελματικά κι αγωνιστικά στο χώρο το μεγαλύτερο καμάρι μου είναι ότι είμαι "ένα κομμάτι", δεν έχω σπάσει τίποτα, κι ας έχω φάει εκατοντάδες (ίσως χιλιάδες) τούμπες επί κι εκτός δρόμου.
Μερικώς θα συμφωνήσω με τον Έκτορα, ο χαρακτήρας παίζει ρόλο.
Όπως παίζει όμως και η εμπειρία και η εκπαίδευση.
Ποτέ δε θα συστήσω σε κάποιον να πάρει 600 η 750 κατευθείαν, ειδικά αν η μόνη του επαφή με τους δύο τροχούς είναι με σκούτερ. Εξαίρεση τα μονοκύλινδρα 600-650 Dual Purpose η SM. Τα 250-400 για  street είναι ιδανικά για τέτοιας κατηγορίας αναβάτες.
Δυστυχώς, πολύ περιορισμένες οι επιλογές σ αυτή την κατηγορία.
Σκέφτομαι τώρα, πόσες άραγε φορές τα' χω γραψει αυτά ξανά και ξανά.Δε βαριέσαι, αφού είμαι ακόμα ξύπνιος...

:thumbsup:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Καλημερεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Ρε φίλε,αυτά τα γαμωτζίτζικα έχουν βάλει στόχο το δεξί μου μάτι φέτος..

Καλημέρα..

  Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχ

  Παλι ρε μαλακα;

  χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

  ελιωσα πρωι πρωι
 

Επισκέπτης
  Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχ

  Παλι ρε μαλακα;

  χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

  ελιωσα πρωι πρωι

Με γυαλιά ηλίου και ζελατίνα κάτω αυτή τη φορά,αλλά ο στόχος ακριβώς ο ίδιος..
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
καμιά λαμπάδα πρόχειρη παιδάκια?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
μμμμμμμ δεν το μαγαρίζω, είπα για τα κράνη με τα τιγρέ αφτάκια  :smitten:  :boobies:

  Οταν με βλεπει ο γειτονας να βαζω την Μπαρμπι Θαμπελινα στην ειδικη της θεση (sic) στην
  top case,καταλαβαινει οτι θα παω βολτα με την μικρη μου και γελαει ο μαλακας....
  Δεν ξερει τι τον περιμενει .....

  Αλτεκ μην γελας ρε μαλακα με την Θαμπελινα,τα πραματα ειναι σοβαρα
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Καλημέρες ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
ένα παληκάρι με παπακι γλύστρησε σε λάδια στον περιφερειακό την ώρα που ήμουν από πίσω του. Διέσχισε κάθετα και τις τρεις λωρίδες και από τέρμα δεξιά που ήταν έσκασε στις μπάρες αριστερά.

1ον ευτυχώς φορούσε κράνος

2ον ευτυχώς των αποφύγαμε επιτυχώς 3 αυτοκίνητα που είμασταν πίσω του

3ον ευτυχώς την γλίτωσε μόνο με ένα βγαλμένο ώμο


Εννοείται πως μόνο ένας μαλάκας σταμάτησε να βοηθήσει το παιδί
 

Επισκέπτης
  Αλτεκ μην γελας ρε μαλακα με την Θαμπελινα,τα πραματα ειναι σοβαρα

ααααααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχα

Μαλάκα,έχω όλη τη συλλογή,από φεριτόπια,θαμπελίνα έως το διαμαντένιο κάστρο..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom