Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
το ξέρω αγόρι μου..το ξέρω..έτσι πάω από τα 15 μου..τώρα λες να αλλάξω; θυμάμαι με το typhoon πειραγμένο malossi πήγαινα γαβρώνοντας...μιλάμε εποχή αλαζονείας..τώρα ξέρω ότι αν πηγαίνω με 70 σε ένα δρόμο και μου πεταχτεί ένα παιδάκι την έχω γαμήσει..τι κράνος και μλκιες..εδώ μιλάμε για ζωές..τεςπα..είμαι πιο συνειδητοποιημένος τώρα πλέον...αλλά και πάλι είναι γλυκό όπως είπες..αλλά προσέχω πότε και που το ανοίγω και δεν πηγαίνω πάντοτε με "κώλους"..δεν μπορώ να δίνω κάθε με΄ρα 12 ευρώ στο ντεπόζιτο
Για το παιδάκι κουβέντα ρε τομάρι λυκάκι? Μόνο εσύ την έχεις  γαμήσει? Το ότι εσύ οδηγάς αυτοκτονικά πρέπει να το πληρώσει άλλος?
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
ένα παληκάρι με παπακι γλύστρησε σε λάδια στον περιφερειακό την ώρα που ήμουν από πίσω του. Διέσχισε κάθετα και τις τρεις λωρίδες και από τέρμα δεξιά που ήταν έσκασε στις μπάρες αριστερά.

1ον ευτυχώς φορούσε κράνος

2ον ευτυχώς των αποφύγαμε επιτυχώς 3 αυτοκίνητα που είμασταν πίσω του

3ον ευτυχώς την γλίτωσε μόνο με ένα βγαλμένο ώμο


Εννοείται πως μόνο ένας μαλάκας σταμάτησε να βοηθήσει το παιδί

Αναρωτιέμαι ποιός, εύγε νέε μου
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
  Οταν με βλεπει ο γειτονας να βαζω την Μπαρμπι Θαμπελινα στην ειδικη της θεση (sic) στην
  top case,καταλαβαινει οτι θα παω βολτα με την μικρη μου και γελαει ο μαλακας....
  Δεν ξερει τι τον περιμενει .....

  Αλτεκ μην γελας ρε μαλακα με την Θαμπελινα,τα πραματα ειναι σοβαρα

αχαχχαχαχααχα
ααααχχαχαχαχαχαχαχαχαα
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑχαχχααααααααααααααααα
δεν μπορώωωωωωωωωωωωωωωωω
θαμπελίναααααααα
ααααχαχαχααχαχχααχαχαχαχαχχαααααααααααααα
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
αχαχχαχαχααχα
ααααχχαχαχαχαχαχαχαχαα
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑχαχχααααααααααααααααα
δεν μπορώωωωωωωωωωωωωωωωω
θαμπελίναααααααα
ααααχαχαχααχαχχααχαχαχαχαχχαααααααααααααα
μουνάς γελάκι?
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Για το παιδάκι κουβέντα ρε τομάρι λυκάκι? Μόνο εσύ την έχεις  γαμήσει? Το ότι εσύ οδηγάς αυτοκτονικά πρέπει να το πληρώσει άλλος?

να λαμβάνετε υπόψιν πως ο βολφ είναι-δεν είναι 22-23 χρονών
όχι ότι δεν του τα λέτε καλά
αλλά έχει ακόμα τη μαλακία της εφηβείας, πώς να το κάνομεν...
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Φιλε bonbenito τον συγκεκριμενο επαγγελματια του χωρου τον γνωριζα μεσα απο τα CSS (California Superbike School),τα Riding School που διοργανωνε γνωστο περιοδικο μοτοσυκλετας και που συμμετειχε σαν εκπαιδευτης και τελος απο track days στις πιστες των Μεγαρων κυριως αλλα και των Σερρων.

Στο δυστυχημα που εχασε τη ζωη του ΔΕΝ εκανε ταρζανια!Ο οδηγος του φορτηγου παραβιασε κοκκινο σηματοδοτη! :'(
Το λεω γιατι τον ηξερα και σαν ανθρωπο αλλα και σαν οδηγο.
Πιλοτος,απιστευτος χερας αλλα και εμπειρος,συγκρατημενος.Απο τους οδηγους που λες οτι αν εμπλακει σε τροχαιο 100% δεν θα εχει ευθυνη.
Άκου τώρα αδελφέ, κι ας με πονάει, που ήταν η ευθύνη του Άλκη:
1) Δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις. Δεν μπορεί στο σχολείο να διδάσκεις κόσμο να μην πλακώνεται στο δρόμο και να πας απο αυτό.
2) Πήγαινε υπερβολικά γρήγορα για τις οδικές συνθήκες, και το ξέρουμε κι οι δυό.
3) Φταίει-δε φταίει, πάντα ο μοτοσυκλεττιστής τραυματίζεται-σκοτώνεται. Αυτός πέφτει, αυτός είναι ακάλυπτος.
4) Ειδικά ο Άλκης, όφειλε νάχει ξεκαβλώσει και να μην τρέχει έτσι σε επικίνδυνους δρόμους.
5) Απ όσους αγωνιζόμενους έχουμε "χαιρετήσει"  όλα αυτά τα χρόνια που είμαι στο χώρο, ένας μόνο πήγε άδικα χωρίς να φταίει (τρέχει) την ώρα που συνέβη το ατύχημα. Ο Μανώλης ο Πάλλης.
Αυτά τα λίγα.
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Αναρωτιέμαι ποιός, εύγε νέε μου
τουλάχιστον ανταμοίφθηκα με το θέαμα της πεντάμορφης μπατσίνας που ήρθε

ζήτω τα σώματα ασφαλείας

αχαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααα
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166

  :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:





" Επιστρεφοντας απο Μαραθωνα χθες αργα περασα απο το σημειο που περναω εδω κι 14 χρονια.

  Επειδη λοιπον εκει ειχε γινει προσφατα ενα τροχαιο με θυμα δυο τσιγγανοπουλα ειχα συνηθισει τη συγκεντρωση πληθους και μαλιστα ειχα μιλησει και μαζι τους.
  Αυτη τη φορα ομως ειχαν συγκεντρωθει με σκοπο να εκδικηθουν για ενα τροχαιο με θυμα ενα κοριτσι που ειχε προκαλεσει ενας αστυνομικος.

  Τη στιγμη λοιπον που περνουσα ειχε φτασει η λανθασμενη πληροφορια στον οχλο οτι το κοριτσακι πεθανε. Ετσι λοιπον ξεκινησαν να σπανε και να καταστρεφουν ο,τι εκανε το λαθος να περασει απο εκει.

  Φτανοντας λοιπον και αφου εξηγησα οτι δεν ημουν αστυνομικος και οτι εμενα εκει κοντα μου επετρεψαν τη διελευση. Τη στιγμη δε που ξεκινουσα δεχτηκα απο πισω δυο φορες δυνατα χτυπηματα που με εριξαν κατω μαζι με το μηχανακι.
Εκμεταλευομενοι την ταραχη καποιοι με μαδερια καταφεραν αρκετα χτυπηματα στο μηχανακι αλλα και ακομη περισσοτερα πισωπλατα στο κεφαλι μου.
  Ειναι αξιοθαυμαστη η δουλεια που εκανε το SHOEI.

  Επισης καποιοι καταφεραν να αρπαξουν το σακιδιο μου απο την σπασμενη βαλιτσα και να κλεψουν απο μεσα χρησιμα μου πραγματα, αλλα και ενα τσαντακι ωμου που περιειχε ενα κινητο τηλεφωνο, ενα GPS, το PDA μου, φορτιστες, ενα πανακριβο Bluetooth και αλλα.

  Αφου καταφερα να απομακρυνω το μηχανακι απο τους κανιβαλους, επεστρεψα και διεσωσα τις αδειες του αυτοκινητου και της μηχανης.
  Σε κατι τετοιες περιπτωσεις δεν μπορεις να μην λειτουργησεις ψυχραιμα κοιτωντας τι θα περισωσεις.

Παρα τα αλεπαλληλα και δυνατα χτυπηματα (ολα στο κεφαλι) βγηκα χωρις την παραμικρη γρατζουνια.
Οσο για τις υλικες ζημιες, το κοστος ειναι απροσμενα υψηλο, αλλα και η ζωη συνεχιζεται."





  Απο περιπετεια Φιλου,συμφορουμιτη σε αλλο φορουμ.....

  Εαν δειτε τις φωτο απο SHOEI XR 1000 θα παθετε πλακα,μιλαμε κατατσαλακωθηκε σε αρκετα σημεια....
  Η δε μοτοσυκλετα.....ρημαγμενη και κατασπασμενη,ζελατινες-φαιρινγκ-πλαστικα-μανετες-καθρεπτες κτλ κτλ....
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
τουλάχιστον ανταμοίφθηκα με το θέαμα της πεντάμορφης μπατσίνας που ήρθε

ζήτω τα σώματα ασφαλείας

αχαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααα

  σκοτωσε τον μπατσο που εχεις μεσα σου,αλλα γαμα την μπατσινα που εχεις μπροστα σου

  χαχαχαχαχαχαχαχαχχ
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
  σκοτωσε τον μπατσο που εχεις μεσα σου,αλλα γαμα την μπατσινα που εχεις μπροστα σου

  χαχαχαχαχαχαχαχαχχ
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

ααααααααααχαχαχαχαχαχααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
   :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:





" Επιστρεφοντας απο Μαραθωνα χθες αργα περασα απο το σημειο που περναω εδω κι 14 χρονια.

   Επειδη λοιπον εκει ειχε γινει προσφατα ενα τροχαιο με θυμα δυο τσιγγανοπουλα ειχα συνηθισει τη συγκεντρωση πληθους και μαλιστα ειχα μιλησει και μαζι τους.
   Αυτη τη φορα ομως ειχαν συγκεντρωθει με σκοπο να εκδικηθουν για ενα τροχαιο με θυμα ενα κοριτσι που ειχε προκαλεσει ενας αστυνομικος.

   Τη στιγμη λοιπον που περνουσα ειχε φτασει η λανθασμενη πληροφορια στον οχλο οτι το κοριτσακι πεθανε. Ετσι λοιπον ξεκινησαν να σπανε και να καταστρεφουν ο,τι εκανε το λαθος να περασει απο εκει.

   Φτανοντας λοιπον και αφου εξηγησα οτι δεν ημουν αστυνομικος και οτι εμενα εκει κοντα μου επετρεψαν τη διελευση. Τη στιγμη δε που ξεκινουσα δεχτηκα απο πισω δυο φορες δυνατα χτυπηματα που με εριξαν κατω μαζι με το μηχανακι.
Εκμεταλευομενοι την ταραχη καποιοι με μαδερια καταφεραν αρκετα χτυπηματα στο μηχανακι αλλα και ακομη περισσοτερα πισωπλατα στο κεφαλι μου.
   Ειναι αξιοθαυμαστη η δουλεια που εκανε το SHOEI.

   Επισης καποιοι καταφεραν να αρπαξουν το σακιδιο μου απο την σπασμενη βαλιτσα και να κλεψουν απο μεσα χρησιμα μου πραγματα, αλλα και ενα τσαντακι ωμου που περιειχε ενα κινητο τηλεφωνο, ενα GPS, το PDA μου, φορτιστες, ενα πανακριβο Bluetooth και αλλα.

   Αφου καταφερα να απομακρυνω το μηχανακι απο τους κανιβαλους, επεστρεψα και διεσωσα τις αδειες του αυτοκινητου και της μηχανης.
   Σε κατι τετοιες περιπτωσεις δεν μπορεις να μην λειτουργησεις ψυχραιμα κοιτωντας τι θα περισωσεις.

Παρα τα αλεπαλληλα και δυνατα χτυπηματα (ολα στο κεφαλι) βγηκα χωρις την παραμικρη γρατζουνια.
Οσο για τις υλικες ζημιες, το κοστος ειναι απροσμενα υψηλο, αλλα και η ζωη συνεχιζεται."





  Απο περιπετεια Φιλου,συμφορουμιτη σε αλλο φορουμ.....

  Εαν δειτε τις φωτο απο SHOEI XR 1000 θα παθετε πλακα,μιλαμε κατατσαλακωθηκε σε αρκετα σημεια....
  Η δε μοτοσυκλετα.....ρημαγμενη και κατασπασμενη,ζελατινες-φαιρινγκ-πλαστικα-μανετες-καθρεπτες κτλ κτλ....

Ρε γκάμπα, κοπανήστε την απ την Αθήνα όσο μένει καιρός....
Τι είναι αυτά ρεεεε........

ΥΓ. Αναφορικά με το Monster...ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙΣ
Να σου πω κάτι ακόμα πάντως. Είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ γρήγορο, μου θυμίζει τα  RD 350 LC, αλλά, ευτυώς, αυτό ΦΡΕΝΑΡΕΙ και ΣΤΡΙΒΕΙ.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.888
Πόντοι
22.785
Αντικειμενικά μπορεί να είναι κακάσχημο, αλλά για κάποιο μυστηριώδη λόγο εγώ την βλέπω πανέμορφη!
www.imagerous.com/] [/URL]
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Αντικειμενικά μπορεί να είναι κακάσχημο, αλλά για κάποιο μυστηριώδη λόγο εγώ την βλέπω πανέμορφη!
www.imagerous.com/] [/URL]


  To μοναδικο μηχανακι στο κοσμο που στο σχεδιαστηριο ΠΡΩΤΑ σχεδιασαν τον αναβατη και μετα ενα
  μηχανακι απο κατω του....

  Ευρηματικο και ευφυες εδω και 50 χρονια!!!!!
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Σιγα μη το σχεδιασαν και για να καβλωνουν οι γκομενες. Εξαρτηματα τους περισευαν (οι ροδες απο αεροπλανα αν θυμαμαι καλα) και το σχεδιασαν.
Αυτο με το καβλωμα παντως ειναι γεγονος. Ανεβαστε σε βεσπα γυναικα, γκαζωστε οσο παει για κανα τεταρτο και μετα πιαστε μουνακι!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Σιγα μη το σχεδιασαν και για να καβλωνουν οι γκομενες. Εξαρτηματα τους περισευαν (οι ροδες απο αεροπλανα αν θυμαμαι καλα) και το σχεδιασαν.
Αυτο με το καβλωμα παντως ειναι γεγονος. Ανεβαστε σε βεσπα γυναικα, γκαζωστε οσο παει για κανα τεταρτο και μετα πιαστε μουνακι!

  Και ομως φιλε Γκομπρα..
  Αν θυμαμαι καλα,σε ενα τεστ που εκαναν οι αυστραλοι σε ενα απο τα περιοδικα τους δειχνοντας
  διαφορα σουπερ σπορ μηχανακια και καποια on-off (και μια βεσπα φυσικα) οι περισσοτερες διαλεξαν
  την βεσπαρα......


  Ανωμαλες εντελως

  Στο ελληνικο Drive,αναμεσα σε Σουμπαρου STI-EVO-Πορσικα και αλλα τετοια καβλωγκαζα οι γκομενες
  του τεστ διαλεξαν ενα πολυμορφικο Opel Zafira (ενταξει την καλη εκδοση  OPC)

  Ανωμαλεςςςςςςςςς

  χαχαχαχαχαχαχχαχαχα
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
το ίδιο είπε και ο γκομπρίτο για τη βέσπα ρε  :boobies:
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :huh: :huh: :rolleyes: :idiot: :boobies: :headbang: :dancing: :dancing: :tickedoff: :tickedoff: :think: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
αφού έχει σχέση με μοτοσυκλέτες ανήκει εδώ σε ένα παλαιό μοτοφόρουμ, ανοίχτηκε κάποτε ένα θέμα με τίτλο “πλακώνεστε στο δρόμο???” κι επειδή οι απαντήσεις σπάνια αφορούσαν πραγματικά περιστατικά αφού όλοι έγραφαν μάλλον φανταστικές ιστορίες που έβγαιναν μάγκες το θέμα το έκλεισε κάποιος γράφοντας –προσπαθώ να το κόψω γιατί μετά πονάω!!!
 

Συνημμένα

  • death_rides_____a_red_trike_by_mjra.jpg
    death_rides_____a_red_trike_by_mjra.jpg
    9,9 KB · Εμφανίσεις: 16

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.888
Πόντοι
22.785
  Ανωμαλες εντελως


  Ανωμαλεςςςςςςςςς

  χαχαχαχαχαχαχχαχαχα


Aγαπημένε gabadoo , μήπως  :think:λέω μήπως  :think: μέ ζηλελυουνε
τά άρσενικά πού θά πάρω διχρονούρα καί θά άερίζετε τό μουνάκι μου???????????
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Σιγα μη το σχεδιασαν και για να καβλωνουν οι γκομενες. Εξαρτηματα τους περισευαν (οι ροδες απο αεροπλανα αν θυμαμαι καλα) και το σχεδιασαν.
Αυτο με το καβλωμα παντως ειναι γεγονος. Ανεβαστε σε βεσπα γυναικα, γκαζωστε οσο παει για κανα τεταρτο και μετα πιαστε μουνακι!

XR200 ασυναγώνιστο! Χωρίς μαρσπιέ συνεπιβάτη (να κέμονται τα πόδια λέμεεεεε), κραδασμοί υψίσυχνοι στις πολλές στροφές  στα 10 λεπτά βόλτα σε παρακαλούσε να βρείτε έρημο παρκάκι !

ααααχαχαχαχαχαχαχαχ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom