Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Είμαι αραχτός σπίτι Παρασκευή βράδυ με πυτζάμες στο καναπέ και χαζεύω τηλεόραση ...
Και ξαφνικά χτυπάει ο συναγερμός της μηχανής ...
Βγαίνω μπαλκόνι και τη βλέπω πεταμένη κάτω ... πήρα ανάποδες ...

ή κάποιο αρχίδι ξεπάρκαρε και τη κοπάνησε, ή κάποιο κωλόπαιδο την πέταξε κάτω επίτηδες ...

Αποτέλεσμα, από την αριστερή πλευρά σπασμένο φλας, σπασμένος καθρέπτης, σπασμένη χούφτα, γδαρσίματα στα αυτοκόλητα του τεπόζιτου
Μέσα στις ακτίνες της πίσω ρόδας ένα σίδετο από "σημαδούρα" που βάζει ο καταστηματάρχης για να μην παρκάρουν μπροστά στο μαγαζί του ...

Χτες λόγω βροχής δεν την πήρα, πήρα το αμάξι, αλλά σήμερα το πρωί έκανα έναν οπτικό έλεγχο μήπως και έχει σπάσει καμμιά ακτίνα ή μήπως έγινε τίποτα πιο σοβαρό...

Ευτυχώς δεν βρήκα κάτι και στο δρόμο δεν λατάλαβα τίποτα ...

και αναρωτιέμαι... εγώ (και οι λοιπόι φίλοι) που δεν έχουμε γκαράζ που στο διάλο να βάζουμε την αγάπη μας ???

Στο πεζοδρόμιο γκρινιάζουν οι πεζοί οτι δεν μπορούν να περάσουν ...
Στο δρόμο μας τις κοπανάνε οι άσχετοι που δεν μπορούν να ξεπαρκάρουν ...

και καταλήγω ότι είμαι τυχερός που δεν είδα ποιός μου την πέταξε κάτω ... και απλά θα πληρώσω μόνο για τις ψιλοεπισκευές ...

  Ρε φιλαρακι,τι μαλακια φαση ειναι και αυτη που τραβας και εσυ
  Πωπωπω
  Στο ελεος του καθε μαλακα...
  Αν δεν απατωμαι εχεις το ΧΤΧ ετσι;
  Οντως προβλημα...απο καμμια αρπαχτη,την εχεις ασφαλισει με τιποτα
  αλυσιδες κτλκτλ;
 
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
  Ρε φιλαρακι,τι μαλακια φαση ειναι και αυτη που τραβας και εσυ
  Πωπωπω
  Στο ελεος του καθε μαλακα...
  Αν δεν απατωμαι εχεις το ΧΤΧ ετσι;
  Οντως προβλημα...απο καμμια αρπαχτη,την εχεις ασφαλισει με τιποτα
  αλυσιδες κτλκτλ;
 

Την έχω δεμένη σε κολώνα με αλυσίδα, cryptonite στο μπροστινό δισκόφρενο, κλειδωμένο τιμόνι, συναγερμό που μου χτυπάει και στο remote και ασφάλεια κλοπής ...
Ψάχνω και για συρματόσχοινο με θηλειά και ένα λουκέτο που μου είπαν ότι δεν σπάει (λέμε τώρα...), δυστηχώς κοντά στο σπίτι δεν παίζει γκαράζ ...

Το επόμενο στάδιο είναι να στείλω την γυναίκα μου στο καναπέ και να κοιμάμαι αγκαλιά με το ΧΤΧ ...

και όλα αυτά για τον περαστικό κλεφτρόνι γιάτι άμα σε βάλει στο μάτι επαγγελμετίας ... την έχασες ...
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.963
Πόντοι
12.056
  Με αυτες τις μαλακιες που βαζεις στα αυτια σου,καταλαβαινω οτι σου λειπουν εκεινα για τα οποια επρεπε να εχεις (τα αυτια σου) ανοικτα....


  Y.Γ.


Kατσε τωρα γιατι με μπερδεψες.....εγινε κατι και δεν το ακουσα??
Ποιος σου ειπε οτι δεν ακους τους εξωτερικους ηχους???
Λες και με τις Yosi ξεταπωτες να ακους τι γινετε...χχεχεχεχεχεχεχχεχεχεε

  Ετοιμαζονται λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε


 

 
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Η έκθεση μοτοσυκλέτας που θα άρχιζε την άλλη εβδομάδα,ματαιώθηκε...Θα γίνει-ελπίζω-μια άλλη τον Μάιο.Μάλλον η εταιρεία που θα έκανε την έκθεση δεν κατάφερε να πουλήσει περίπτερα...Καλά πάμε...
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Η έκθεση μοτοσυκλέτας που θα άρχιζε την άλλη εβδομάδα,ματαιώθηκε...Θα γίνει-ελπίζω-μια άλλη τον Μάιο.Μάλλον η εταιρεία που θα έκανε την έκθεση δεν κατάφερε να πουλήσει περίπτερα...Καλά πάμε...



Εδώ με τα 1000 ζόρια ελπίζουμε να γίνει το πρωτάθλημα ταχύτητας (που θα μας γυρίσει στα πέτρινα χρόνια των αεροδρομίων) και θα στεναχωρηθούμε που δεν θα γίνει η έκθεση;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.517
Κριτικές
61
Like
42.871
Πόντοι
22.785
εγω εχο αυτο....... κανη;;;;;;;;
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
:rockon:
 

Συνημμένα

  • MOTH.jpg
    MOTH.jpg
    96,4 KB · Εμφανίσεις: 23

tsinouko

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Οκτ 2006
Μηνύματα
515
Κριτικές
20
Like
121
Πόντοι
6.045
Καλο Πάσχα σε όλους τους συναγωνιστες της μοτοσυκλετάδας και του μπουρδελισμού.Αειντε να αναστησουμε "καθε γειτονιά και πίστα καθε γωνία και μπουρδέλο"
 

noir

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
298
Like
137
Πόντοι
1
για να κανω μια ερωτηση που με καιει μιας και ειμαι προ των πυλων αγορας μοτο (επιτελους)
εχουμε και λεμε
καταρχας θα αγοραζατε μεταχειρισμενη μηχανη ??
εαν η αγορα γινοταν μεσω δανειου συμφερει μεταχειρισμενοι απο ιδιωτη ή απο καταστημα (θεμα επιτοκιου )?
εχω βρει rsv tuono μεταχειρισμενες ( απο 6500-8500€)
αλλα το καινουργιο κανει 12000 πες 12500 με ολα τα διαδικαστικα και εχει και την εγγυηση και με acrapovic δωρο
και ρωτω
και στις 2 περιπτωσεις θα παρω δανειο τι συμφερει περισσοτερο να παρω το δανειο για καινουργια μοτο ή να παρω για μεταχειρισμενη ?
γενικα με μεταχειρισμενες μοτο δεν εχω επαφες και φοβαμαι μην την πατησω οπως την πατησαν φιλοι μου με τα αμαξια που ειχαν αγορασει μεταχειρισμενα
εσεις πως το βλεπετε το θεμα ?

Φίλε μου το παν είναι να έχεις κάποιον έμπιστο άνθρωπο για να ελέγξει τη μηχανή. Από κει και πέρα όταν πας για μεταχειρισμένο δε θέλει βιασύνη. Αργά ή γρήγορα θα βρεις κάποια καλή περίπτωση με λίγα χλμ που όσο ναναι μικραίνει την πιθανότητα να την πατήσεις. Προσωπικά έχω αγοράσει δύο μηχανές (bmw f650 και 1150 gs) μεταχειρσμένες και τις δύο αλλά με υπομονή στο ψάξιμο και με λίγα χλμ (10000 την πρώτη και 5000 τη δεύτερη). Την μικρή την κράτησα 4 χρόνια και γύρισα τη μισή ευρώπη και τη μεγάλη την έχω ακόμη, γύρισα την άλλη μισή έφτασα τα 120000 χλμ και δεν έχω παράπονο. Προσωπικά και την επόμενη πάλι μεταχειρισμένη θα την πάρω. Αλλά προσοχήκαι όχι ανυπομονησία και επιπολαιότητα. Καλή τύχη
 

noir

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
298
Like
137
Πόντοι
1
Kαι μια και λέμε για μηχανές. Ρε παιδιά το καλοκαίρι προσανατολίζομαι για Κροατία-δαλματικές ακτές. Έχει κάνει κανείς σας το ταξίδι. Περιμένω εντυπώσεις
 

jasonbecker

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2008
Μηνύματα
697
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
Γεια σας παιδες!

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτο το εργαλειο:

KTM 990 R Adventure 2009.

115 αλογα στις 8750 rpm
100 Nm ροπη στις 6750 rpm
207 κιλα, ξερο βαρος.

Με αυτα τα βασικα specs και μονο,ολα τα αλλα on off πρεπει να ειναι playmobile μπροστα του, τι λετε?

Καλο Πασχα και υγεια σε ολους!


 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Καύλα είναι το μηχανάκι

Να το πάρεις - θέλω βόλτα

Αλλα ποσο off θα είσαι?
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
ναι αυτό θέλω να πω

Γενικά τα KTM είναι τα πιο off από τα on off.

Σκέψου το
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.963
Πόντοι
12.056
Γεια σας παιδες!

Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτο το εργαλειο:

KTM 990 R Adventure 2009.

115 αλογα στις 8750 rpm
100 Nm ροπη στις 6750 rpm
207 κιλα, ξερο βαρος.

Με αυτα τα βασικα specs και μονο,ολα τα αλλα on off πρεπει να ειναι playmobile μπροστα του, τι λετε?

Καλο Πασχα και υγεια σε ολους!


Μια χαρα ειναι....
Παρτο φιλε και εμεις εδω θα ειμαστε να τα λεμε... :rockon: :rockon:
 

jasonbecker

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2008
Μηνύματα
697
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
ναι αυτό θέλω να πω

Γενικά τα KTM είναι τα πιο off από τα on off.

Σκέψου το

E ναι, ειδικα οσο αφορα το χωμα,οχι δεν υπαρχει κατι ανωτερο, αλλα δεν υπαρχει κατι που να το πλησιαζει εστω και λιγο.
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.963
Πόντοι
12.056
E ναι, ειδικα οσο αφορα το χωμα,οχι δεν υπαρχει κατι ανωτερο, αλλα δεν υπαρχει κατι που να το πλησιαζει εστω και λιγο.

Kαλα...μην τρελενεσαι κιολας...ειμαι μηχανη που θελει χερια για να παει καλα σε χωμα..
Δεν τα παει καλα απο μονη τις η επειδη εχει Brebo φρενα και WP αναρτησεις..

Στο εντουρο που εγινε την περασμενη Κυριακη στα Καλαβρυτα κατι DRZ 400 κερναγανε τσαγια τα KTM 990....
 

jasonbecker

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2008
Μηνύματα
697
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
Kαλα...μην τρελενεσαι κιολας...ειμαι μηχανη που θελει χερια για να παει καλα σε χωμα..
Δεν τα παει καλα απο μονη τις η επειδη εχει Brebo φρενα και WP αναρτησεις..

Στο εντουρο που εγινε την περασμενη Κυριακη στα Καλαβρυτα κατι DRZ 400 κερναγανε τσαγια τα KTM 990....

Nαι, προφανως λογω έλλειψης "χεριων" οπως ειπες και εσυ.
Και οχι λογω επιδοσεων, αφου εκει, το 990R, γαμει τους παντες.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
jason άκουσε λίγο

το 990 δε γαμάει στο χώμα. Στο χώμα γαμάνε τα δυνατά μονοκύλινδρα που ζυγίζουν 50 κιλά λιγότερο.

Το 990 γαμάει στο χώμα τα δικύλινδρα.

Aλλο το ένα άλλο το άλλο

τι μηχανή έχεις τώρα?
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.963
Πόντοι
12.056
Νομιζω πως το 990 πρεπει να ειναι το γρηγοτερο V ON-OFF αυτη την στιγμη.. :rockon:

Ααααα...και για να μην ξεχνιομαστε....
Κ Καθε
Τ Τριτη
Μ Μαστορα

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom