Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
Επιλεγμένη πτήση:
Aerosvit Airlines 02/05 08:25 - 15:10 Αθήνα - Κίεβο - Chisinau
Aerosvit Airlines 08/05 10:15 - 01:30 Chisinau - Κίεβο - Αθήνα

απ οτι καταλαβα...  δευτερες πας..  κυριακες γυριζεις.....
γιατι δεν ερχεσαι απευθειας???
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
δεν μου λες ρε μόλντο, ξέρεις με τρένο πώς έρχεσαι από Βουκουρέστι ρε συ;
και αν βολεύει για γρήγορη μετάβαση για 1-2 μέρες;
πού μπορώ να κοιτάξω δρομολόγια;
εχει ρουμανικο σαιτ για τα δρομολογια απο βουκουρεστι για δω...ειναι 40 ευρα το εισητηριο ψαξε λιγο στο γκοογκλ
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
8 ώρες;;
χμ....καταρχάς δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα ασφαλές
δεύτερον, αν κάνει αυτό 8 ώρες...πόσο κάνει δηλαδή το τρένο;;
15 με 16 ωρες ...μπορεις ομως να πας στο σταθμο λεωφορειων που λεγεται φιλαρετι εκει καθε μερα στις 8 το βραδυ εχει μεγαλα αυτομπους που ερχονται σε 8 με 9 ωρες και το εισητηριο κανει 20 ευρα ...
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
τι να ξερει ο μολντο ρε μοικανε?μια φορα περασε βουκουρεστι κ τρακαρε
θα πας γκαρε ντε νορντ κ θα μαθεις
γινετε εχει ερθει ο γιατρος ετσι ,στειλτου πμ τα ξερει απεξω κι ανακατωτα
ρε βρουτε(τσιμο) οταν εγω περναγα απο βουκουρεστι εσυ δεν ηξερες να το βρεις στο χαρτη :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
αλλαν δεν ξερο τι γινετε με εσενα αλλα οπιον ρωτησα για σενα μου δωσαν ακυρο!!! :think: :think: :think: :think:δεν ξερο γιατι ???? ο μπλασκος ο μολντο  :think: :think: :think: :think: δεν ξερο τι πεζει με την παρτη σου δεν πιστευω να εισε ο λακης ο ψωμοφαγος ???????? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: εγω παντος εδω και προθιμο και σοστο σε βρισκο και πληροφοριεσ δινεις  :think: :think: :think: :think: με σενα δεν ξερο τι γινετε :think: :think: :think:
ρε μη λες παπαριες εγω σου ειπα τα καλυτερα λογια και ο μπαλασκος πιστευω το ιδιο...ο ευσωμος δεν ειναι ολακης..εκεινος ειναι πιο μεγαλος και τρωει πολυ ψωμι...ενω ο ευσωμος ειναι αντρακλας και χεζει πολυ
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε. Μην πάρεις τραίνο.
Δεν είναι η απόσταση αλλά η ταλαιπωρία που το κάνει ασύμφορο.
Στα σύνορα περιμένεις 5-6 ώρες , όπου σηκώνουν ΟΛΟ το τραίνο στον αέρα για να αλλάξουν τις ρόδες (οι γραμμές της Μολδαβίας είναι σοβιετικού τύπου δηλ. φαρδύτερες από τις γαλλικές της Ρουμανίας).
Οπότε κάθεσαι 6 ώρες κλεισμένος στο ακίνητο τραίνο !!
Αν παρ΄όλα αυτά σε ενδιαφέρει έχει δυο τραίνα καθημερινά στις 08.00 και 20.00 αντίστοιχα.
Πάντως κοντά στο σαθμό του Βουκουρεστίου θα βρείς και λεωφορεία . αλλά και μικρά τουριστικά βανάκια που θα σε πάνε χαλαρά σε 6 ώρες στο Κισινιόωφ.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
20
Πόντοι
16
ρωτα τον μολντο και τον μπλασκο καλητερα χτεσινε :2funny: :2funny: :2funny: τελικα αποφασησες σοφια η κισηινεου η τιρασπολ  θα αραξεισ?????????

ΤΙΡΑΣΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ.
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
ρε μη λες παπαριες εγω σου ειπα τα καλυτερα λογια και ο μπαλασκος πιστευω το ιδιο...ο ευσωμος δεν ειναι ολακης..εκεινος ειναι πιο μεγαλος και τρωει πολυ ψωμι...ενω ο ευσωμος ειναι αντρακλας και χεζει πολυ
καλα πεσ πωσ καταλαβα λαθος :2funny: :2funny: :2funny: ακριβο το κολοχαρτο εε!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:  υ.γ για τα τρενα!!! υπαερχουν δυο ειδον το ραπιντ RAPID ΤΟ γρηγορο διλαδη απου κανει βουκουρεστι κισηινεου 12 ορες και εχει αναλογα το ρουμανικο λεει γυρο στα 50 ευρα προτη θεση που ειναι καπος ανθρωπινη !!!!!!! και υπαρχει και το κανονικο :2funny: :2funny: :2funny: οπου στην δευτερη θεση κανει 22 ευρα  :2funny: :2funny: :2funny: μαζι με κατι κοτες πας και κατι γιαγιαδες προπολεμικες και αυτο κανει 16 ορες αναλογα το τρενο και την θεση απο 22 εωσ 50 ευρα το εισητιριο για τους μολδαβους ακριβοοο !!! το γελιο επισησ το μεγαλο ειναι στον γυρισμο οπου οι ρουμανοι αστηνομικοι μπενουν στα σηνορα με μπλακεν ντεκερ και κατσαβιδια και λινουν ολο σχεδον το τρενο!!!!!!! για λαθραια τσιγαρα κτλ γελια πολλα λεμεεεε
 

grandmastergz

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2009
Μηνύματα
160
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
γιατι δεν ερχεσαι απευθειας???

απευθειας με την airmoldova ειναι 285 ( αλλα φοβαμαι πως ειναι χωρις τα ελλ. αερ. τελη )

λογο του οτι ειμαι ανεργος και δεν θα ξερω τι φραγκα θα εχω απρ.-μαη αφηνω ανοιχτο ακομα και το λεωφορειο....
 

grandmastergz

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2009
Μηνύματα
160
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
το γελιο επισησ το μεγαλο ειναι στον γυρισμο οπου οι ρουμανοι αστηνομικοι μπενουν στα σηνορα με μπλακεν ντεκερ και κατσαβιδια και λινουν ολο σχεδον το τρενο!!!!!!! για λαθραια τσιγαρα κτλ γελια πολλα λεμεεεε


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
ΤΡΑΙΝΑ.
Από Ελλάδα ο ΟΣΕ έχεο δρομολόγια για όλες τις μεγάλες πολεις της Αν. Ευρώπης (Σόφια, Βουκουρέστι, Βουδαπέστη και από πέρσυ Κίεβο και Μόσχα). Περιττό να πώ ότι πρέπει νάχεις αφθονο χρόνο στη διάθεσή σου ή νάσαι τρελλός (όπως εγώ) με τα τραίνα για να τα προτιμήσεις από τα άλλα μέσα.
Υπόψη στα πρώην σοβιετικά τραίνα δεν επιτρεπεται το κάπνισμα παρά μόνο σε κάτι μικρά μέρη σαν αποθήκες χωρίς κλιματισμό και τα περισσότερα ΔΕΝ έχουν καν κυλικείο, ή αν έχουν μπορεί να μην έχει τίποτα.
Οι κουκέτες είναι υποφερτές ως καλές στην Α θέση αλλά απο διευκολύνσεις σε επιβάτες όχι.
Σημ. Στη φωτό οι ρόδες του Ρουμάνικου τραίνου αποσύρονται. Α ναι και υπολόγισε 13 με 16 ώρες Βουκουρέσρι Κισινιώφ.
 

Συνημμένα

  • DSC01194.JPG
    DSC01194.JPG
    343,4 KB · Εμφανίσεις: 43

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε. Μην πάρεις τραίνο.
Δεν είναι η απόσταση αλλά η ταλαιπωρία που το κάνει ασύμφορο.
Στα σύνορα περιμένεις 5-6 ώρες , όπου σηκώνουν ΟΛΟ το τραίνο στον αέρα για να αλλάξουν τις ρόδες (οι γραμμές της Μολδαβίας είναι σοβιετικού τύπου δηλ. φαρδύτερες από τις γαλλικές της Ρουμανίας).
Οπότε κάθεσαι 6 ώρες κλεισμένος στο ακίνητο τραίνο !!
Αν παρ΄όλα αυτά σε ενδιαφέρει έχει δυο τραίνα καθημερινά στις 08.00 και 20.00 αντίστοιχα.
Πάντως κοντά στο σαθμό του Βουκουρεστίου θα βρείς και λεωφορεία . αλλά και μικρά τουριστικά βανάκια που θα σε πάνε χαλαρά σε 6 ώρες στο Κισινιόωφ.
αρχοντα του τιρασπολ τρενο απο κισηινεου τιρασπολ υπαρχει???? αυτο που πιγενε οντεσσα το ξαναβαλαν??
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
απευθειας με την airmoldova ειναι 285 ( αλλα φοβαμαι πως ειναι χωρις τα ελλ. αερ. τελη )

λογο του οτι ειμαι ανεργος και δεν θα ξερω τι φραγκα θα εχω απρ.-μαη αφηνω ανοιχτο ακομα και το λεωφορειο....
to anergow katanohto αλλα ρε μεγαλε και ανεργος και αεροπλανο και γκομενες και σπιτι και φαι και και και.....που πας ρε καραμητροοοοο!!!!!!!!
 

grandmastergz

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2009
Μηνύματα
160
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
χαχαχα......  σκεφτομαι θετικα βρε.....
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ναι πλέον υπάρχει σύνδεση Τιράσπολ με Κισινιώφ, Οντέσσα, Κίεβο , Μινσκ και Μόσχα. Για Οντέσσα 5 δρομολόγια τη βδομάδα, για Μόσχα 2 και για Κισινιώφ εξαρτάται από την πολιτική κατάσταση  :2funny:
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
αρχοντα του τιρασπολ τρενο απο κισηινεου τιρασπολ υπαρχει???? αυτο που πιγενε οντεσσα το ξαναβαλαν??
το ξαναβαλαν δοκτορ και ειναι τσαμπα....που πατε ρε με πορδες να βαψετε αυγα????? αντε να μην αρχισω τωρα ...φευγετε ολοι απο ελλαδα και αφηνετε αγαμητες τις ελεεινιδες ....και μετα σας φταινε οι αλβανοι .πακιστανοι ,αραβες κλπ που τις μαμανε
 

moldolagnos

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.402
Like
0
Πόντοι
16
χαχαχα......  σκεφτομαι θετικα βρε.....
ακου το να σκεφτεσαι θετικα ειναι καλο ...αλλα να παιρνεις τοσες πληροφοριες απο το καημενο το πρωκτολογο και να πανε τσαμπα ...παντως αν βρεις λεφτα και ερθεις τοτε παρε με να σε βοηθεισω εδω
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
το γελιο επισησ το μεγαλο ειναι στον γυρισμο οπου οι ρουμανοι αστηνομικοι μπενουν στα σηνορα με μπλακεν ντεκερ και κατσαβιδια και λινουν ολο σχεδον το τρενο!!!!!!! για λαθραια τσιγαρα κτλ γελια πολλα λεμεεεε
Αυτό έχει τύχει και σε μένα. Αλλα το αστείο ήταν ότι σε μια τσάντα είχα πέντε κούτες Nistru (μην γελάτε αυτά μ' αρέσουν) και δεν τις είδαν τα ζώα. :2funny:
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Ναι πλέον υπάρχει σύνδεση Τιράσπολ με Κισινιώφ, Οντέσσα, Κίεβι , Μινσκ και Μόσχα. Για Οντέσσα 5 δρομολόγια τη βδομάδα, για Μόσχα 2 και για Κισινιώφ εξαρτάται από την πολιτική κατάσταση  :2funny:
σαν ευρωπεος περνας την τρανσιστρια με το τρενο για οδδυσο τρανζιτ???? ι σου ζαλιζουν τα παπαρια οι τρανζιστιοτες μπατσοι ??????  Υ.Γ οπιος δεν εχει καπνησει ρουμανικα carpatsi δεν ξερη τι πα να πει κουμουνιστικο τσιγαρο :2funny: :2funny: :2funny:
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Με τους συνοριακούς της ΠΜΡ δεν έχω πρόβλημα. Καλοί και ευγενικοί. Σε ρωτάν μόνο αν έχεις ναρκωτικά ή όπλα και περνάς. Οι Ουκρανοί είναι μουνόπανα και σου ζαλίζουν τα αρχίδια.
Όσο για τράνζιτ περνουν τα βαγόνια που πάνε Μόσχα, όχι αυτά που πάνε Οντέσσα ή Κίεβ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom