Νέα

Μηνυση για ψευτικο λογο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dark unlimited
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 300
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Δεν την στηνουν εξω απο την ευελπιδων. Εξω απο την αιθουσα του αυτοφωρου την στηνουν. Εξω απο την ευελπιδων ποιος θα τους αναγνωρισει και ποιον θα τσακωσουν?
Οταν λεω εξω απο την ευελπιδων εννοω εξω στον προαυλιο χωρο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Οταν λεω εξω απο την ευελπιδων εννοω εξω στον προαυλιο χωρο.
α οκ. παντως δεν λεγεται "εξω απο την ευελπιδων" αυτο. Απλως ειναι ο υπαιθριος χωρος των δικαστηριων.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Και για ποιο αδικημα σού τσιμπησε ενα 200αρακι?
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Και για ποιο αδικημα σού τσιμπησε ενα 200αρακι?
Δεν ηταν ενα.Ηταν διαφορα,μεταξυ και αντισταση κατα της αρχης,η εξυβριση κατα της αρχης...δεν θυμαμαι πως ακριβως το διατυπωσανε.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.743
Like
1.427
Πόντοι
366
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!
νομιζω οτι για ευνοητους λογους θα πρεπε να αναφερεις το ονοματακι, αν θελουμε να εκλειψουν τετοιου ειδους φαινομενα...(αν βεβαια ειναι αληθες το περιστατικο)

απ αυτα που γραφτηκαν, πιστευω να καλυφθηκες και να αντεληφθεις οτι θα σου κλασει του ορχεις....
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
μην γινεστε αγενης, επειδη ο αλλος εχει διαφορετικη αποψη, δεν ταιριαζει σε μια "κιουρια"

Αν πας σε γιατρό και ενω εισαι κρυωμενος σου λέει να κάνεις εγχείριση καρδιάς και συ θα γίνεις αγενής.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
:S

νομιζω οτι υπερβαλετε λιγακι :)

ρε τυπε χρωστας στο κολ γκιρλ 100 ευρω και και πας στα δικαστηρια που πρεπει να δωσεις για να τα παρεις 200 ευρω δικαστικα εξοδα και αμοιβη στην καλυτερη, και μαλιστα για παρανομη πραξη... που προφανως δεν μπορεις να επικαλεστεις, εσυ το βλεπεις λογικο ολο αυτο που ειπε ουσιαστικα; ποσο μαλακας πρεπει να ειναι ενας δικηγορος για να σε συμβουλεψει κατι τετοιο; ποσο; και μετα μου το παιζει εμπειρος
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.743
Like
1.427
Πόντοι
366
ρε τυπε χρωστας στο κολ γκιρλ 100 ευρω και και πας στα δικαστηρια που πρεπει να δωσεις για να τα παρεις 200 ευρω δικαστικα εξοδα και αμοιβη στην καλυτερη, και μαλιστα για παρανομη πραξη... που προφανως δεν μπορεις να επικαλεστεις, εσυ το βλεπεις λογικο ολο αυτο που ειπε ουσιαστικα; ποσο μαλακας πρεπει να ειναι ενας δικηγορος για να σε συμβουλεψει κατι τετοιο; ποσο; και μετα μου το παιζει εμπειρος
αλλος ενας χασοδικης τυπισα!
εχει τελικα πολλους αυτο το σαιτ  :grin:

περα απ τη πλακα........  ο δικαστης δεν θα το δει ως χρωστουμενα, αλλα ως κλοπη...σ αυτο θα στηριχτει... το πουτανι φυσικα δεν θα επικαλεστει-παραδεχτει την παρανομη ιδιοτητα της  :pipa1:... η κατηγορια της κλοπης πιθανα ενεχει και να επιφερει μια ποινη (ΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΦΥΣΙΚΑ) στον τυπο (υποθετικα παντα μιλαμε, τυπε μην αγχωνεσαι  :grin:)...βασει αυτου, του φοβου για τη τιμωρια-ποινη της κλοπης, το πουτανι απειλει το τυπο για να φοβηθει και να την πληρωσει...φυσικα και δεν προκειται να παει σε δικαστηριο για 100ευρω (εκτος κι αν επικαλεστει αλλο ποσο μεγαλυτερο)
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
αλλος ενας χασοδικης τυπισα!
εχει τελικα πολλους αυτο το σαιτ  :grin:

περα απ τη πλακα........  ο δικαστης δεν θα το δει ως χρωστουμενα, αλλα ως κλοπη...σ αυτο θα στηριχτει... το πουτανι φυσικα δεν θα επικαλεστει-παραδεχτει την παρανομη ιδιοτητα της  :pipa1:... η κατηγορια της κλοπης πιθανα ενεχει και να επιφερει μια ποινη (ΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΦΥΣΙΚΑ) στον τυπο (υποθετικα παντα μιλαμε, τυπε μην αγχωνεσαι  :grin:)...βασει αυτου, του φοβου για τη τιμωρια-ποινη της κλοπης, το πουτανι απειλει το τυπο για να φοβηθει και να την πληρωσει...φυσικα και δεν προκειται να παει σε δικαστηριο για 100ευρω (εκτος κι αν επικαλεστει αλλο ποσο μεγαλυτερο)

οτι ναναι. Ξέρετε και πως θα το δει ο δικαστης και συ που πας εναγόμενος εισαι βοδι και δεν θα πεις οτι η αλλη ηταν πουτανα. Πραγματικά ούτε στο καφενείο δεν λέγονται αυτές οι κοτσανες χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχχαχαχαχ
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.743
Like
1.427
Πόντοι
366
οτι ναναι. Ξέρετε και πως θα το δει ο δικαστης και συ που πας εναγόμενος εισαι βοδι και δεν θα πεις οτι η αλλη ηταν πουτανα. Πραγματικά ούτε στο καφενείο δεν λέγονται αυτές οι κοτσανες χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχχαχαχαχ
μαρη χασοδικισα, σε καμια αιθουσα δικαστηριου νομιζεις οτι εισαι?  :tickedoff: χαλαρωσε συζητηση κανουμε, δεν ειπα οτι ειμαι και σχετικος (νομικα)  :-

αναφερομαι κυριως για το σκεπτικο της τανας, και  στο οτι αρχικα ο δικαστης θα βασιστει στη μηνυση για κλοπη, που θα χει υποβαλει η τανα...φυσικα και ο εναγομενος θα εχει τη δικια του υποστηριχτικη γραμμη...και θα το υποστηριξει αυτο, μενει και βεβαια να το αποδειξει...

αμα πια κουβεντα δεν μπορουμε να κανουμε με σενα, αμεσως να κραξεις......αρχιζεις και τραμουντανιζεις το ξερεις?
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
μαρη χασοδικισα, σε καμια αιθουσα δικαστηριου νομιζεις οτι εισαι?  :tickedoff: χαλαρωσε συζητηση κανουμε, δεν ειπα οτι ειμαι και σχετικος (νομικα)  :-

αναφερομαι κυριως για το σκεπτικο της τανας, και  στο οτι αρχικα ο δικαστης θα βασιστει στη μηνυση για κλοπη, που θα χει υποβαλει η τανα...φυσικα και ο εναγομενος θα εχει τη δικια του υποστηριχτικη γραμμη...και θα το υποστηριξει αυτο, μενει και βεβαια να το αποδειξει...

αμα πια κουβεντα δεν μπορουμε να κανουμε με σενα, αμεσως να κραξεις......αρχιζεις και τραμουντανιζεις το ξερεις?
κραζω γιατι ο αλλος βγηκε ειπε μια μπυρδα και καλα σας ειδικος και συ εσπευσες να δικαιολογησεις συνεχιζοντας την κοτσανα. Σορρυ τυπε αλλα δεν ανεχομαι ο καθενας να λεει την γνωμη του σε θέματα που δεν ξερει. σε θέματα που δεν ξερω και ειναι πολλα κάνω μοκο. Τελεία και παυλα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
κραζω γιατι ο αλλος βγηκε ειπε μια μπυρδα και καλα σας ειδικος και συ εσπευσες να δικαιολογησεις συνεχιζοντας την κοτσανα. Σορρυ τυπε αλλα δεν ανεχομαι ο καθενας να λεει την γνωμη του σε θέματα που δεν ξερει. σε θέματα που δεν ξερω και ειναι πολλα κάνω μοκο. Τελεία και παυλα.
Οταν μιλαω εγω ετσι, με λενε ψωνιο και αλαζονα. Για να δουμε τωρα πώς θα σου απαντησουν εσενα  :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Δεν ηταν ενα.Ηταν διαφορα,μεταξυ και αντισταση κατα της αρχης,η εξυβριση κατα της αρχης...δεν θυμαμαι πως ακριβως το διατυπωσανε.
Τι εκανες ρε μαλακα? Η αντισταση ειναι σοβαρο αδικημα. Εχει ελαχιστο ενα χρονο φυλακη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom