Νέα

Μηνυση για ψευτικο λογο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dark unlimited
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 300
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.172
Κριτικές
7
Like
169
Πόντοι
16
Επίσης προς μελέτη 2734/ 1999 πέρι εκδιδομένων

Άρθρο 5 - Ποινικές κυρώσεις


2. Πρόσωπο που εκδίδεται με αμοιβή και έρχεται σε σαρκική συνάφεια εν γνώσει ότι
πάσχει από σεξουαλικώς μεταδιδόμενη ή άλλη μολυσματική νόσο, τιμωρείται με
φυλάκιση μέχρι ένα (1) έτος εκτός αν η πράξη τιμωρείται βαρύτερα από άλλη
διάταξη.


Βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη


Βαριά σωματική ή διανοητική πάθηση υπάρχει ιδίως αν η πράξη  προξένησε στον παθόντα κίνδυνο ζωής ή βαριά και μακροχρόνια αρρώστια ή σοβαρό ακρωτηριασμό ή αν τον εμπόδισε σημαντικά και για πολύ χρόνο να χρησιμοποιεί το σώμα ή τη διάνοιά του.
  Αν ο υπαίτιος επιδίωκε το αποτέλεσμα που προξένησε τιμωρείται με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών.
 

kotsoskotsos

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2010
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
μην λετε κοτσανες. Εγκληση θα του εκανε που είναι ποινικό δικαστήριο για κλοπη, οχι γιατι δεν της εδωσε τα συμφωνηθεντα για να πηδηχτουν. Δεν μπορείς να ζητήσεις για παρανομες πράξεις χρήματα. Δηλαδή με λίγα λόγια αν δεν τα βρούμε στι εμπόριο ναρκωτικών δεν γινεται να παω δικαστικά να στα ζητήσω.. χαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Μου αρέσει που μιλάς για «κοτσάνες», αλλά δεν έχεις την πείρα σαν νομικός να κατανοήσεις τα γεγονότα που διαδραματίζονται. Η «κυρία» ισχυρίζεται ότι υπήρξε κλοπή και όχι συνουσία επί πληρωμή, και άρα μπορεί να ζητήσει αποζημίωση για την παράνομη πράξη που υπέστη, εάν πειστεί το δικαστήριο. Γι’αυτό του λέω ότι προηγείται το ποινικό σκέλος, όπου βεβαίως θα αποδειχθεί ότι δεν υπήρξε κλοπή εκ μέρους του φίλου μας. Άντε πάνε τώρα διάβασε ακόμη λίγο γιατί κάτι άφησες αδιάβαστο …  :rolleyes:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
Μιας κ τα ξέρεις καλά για πες μας τι αποζημίωση είναι αυτή κ σε τι πόσο θα κυμανθεί . Υ.Γ αν βγάλεις πόσο αποζημίωσης λόγω ηθικής βλάβης για κλοπή εκατό ευρώ θα γίνω Βραζιλιάνα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη


Βαριά σωματική ή διανοητική πάθηση υπάρχει ιδίως αν η πράξη  προξένησε στον παθόντα κίνδυνο ζωής ή βαριά και μακροχρόνια αρρώστια ή σοβαρό ακρωτηριασμό ή αν τον εμπόδισε σημαντικά και για πολύ χρόνο να χρησιμοποιεί το σώμα ή τη διάνοιά του.
  Αν ο υπαίτιος επιδίωκε το αποτέλεσμα που προξένησε τιμωρείται με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών.
και με το θεμα τι σχεση εχει;
ΝΑ πει οτι τον κολλησε κάτι;
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Τι να πω ελπιζω να μην υπαρχει θεμα και περισσοτερο απο τιποτα νταβατζηδες...ευχαριστω για την βοηθεια παντως!

ρε τυπε συγκεντρωσου. μια εκδιδομενη δε θελει να περναει ουτε απ'εξω απο δικαστηρια και αστυνομιες. οχι να παει αυτοβουλως να καταγγειλει κατι τετοιο για πελατη της ο οποιος θα ισχυριστει την ιδιοτητα της θαχει και κανα σμσ. δυο κατηγοριες δεν θελουν να φιγουραρουν τα πραγματικα στοιχεια τους, οι πουτανες και οι παμπλουτοι. ακομα και να της εκλεβες την εισπραξη σε βεβαιωνω οτι δε θα πηγαινε.
 

kotsoskotsos

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2010
Μηνύματα
113
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Μιας κ τα ξέρεις καλά για πες μας τι αποζημίωση είναι αυτή κ σε τι πόσο θα κυμανθεί . Υ.Γ αν βγάλεις πόσο αποζημίωσης λόγω ηθικής βλάβης για κλοπή εκατό ευρώ θα γίνω Βραζιλιάνα

Θα στο θέσω αλλιώς για να το βρεις μόνος σου. Όταν ο (α) κλέψει από τον (β) ένα ποσό (γ) τι ποσό θα ζητήσει κατ’αρχήν ως αποζημίωση ? Τώρα άμα θες εσύ να αιτηθείς και ηθική βλάβη εγώ σε υποστηρίζω  :grin:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να σας πω λιγο το προβλημα μου. Πηγα με μια κοπελα call girl(δεν θελω να πω ποια για ευνοητους λογους) και μου ζητησε παραπανω χρηματα στο τελος τα οποια και φυσικα δεν εδωσα...βλακας δεν ειμαι..Αυτη αρχισε να φωναζει οτι δεν την πληρωσα κλπ και με περνει τηλεφωνο οτι θα μου κανει μηνυση για κλοπη(!) βρισκοντας το ονομα μου απο το τηλεφωνο μου....
Και ερωτω. Τι προβλημα μπορει να εχω εγω απο κατι τετοιο? Εννοειται κλοπη δεν υπηρξε απλα ψαχνει κατι να πει!!! Μπορεις ετσι να κανεις ψευτικες μηνυσεις και να περιμενεις αποτελεσματα? Αν καποιος γνωριζει επι του θεματος ας βοηθησει...Ευχαριστω εκ των προτερων!

Δεν μπορεί να σου κάνει κάτι, για να στοιχειοθετηθεί κάποιο αδίκημα θα πρέπει να έχει αποδείξεις και όχι ενδείξεις. Επίσης η ίδια βρίσκεται σε δυσκολότερη θέση γιατί κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να ασκεί το επάγγελμά της παράνομα. Χωρίς νόμιμα έγγραφα. Επομένως μη δίνεις σημασία. Εκτός αν είναι καμιά τρελή, τι να πω.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
2
Like
5.745
Πόντοι
2.356
ε μα τι τωρα...παντα ειχα καβατζες για γαμησια παντρεμενες κτλ...αν δν ειχα πηγαινα μπουρδελακι οχι κολ γκερλ με 100-200ευρω  :S

ΑΣΧΕΤΟ: Ε μα έτσι είναι! Πάντως αδερφάκο κομματάκι δύσκολο να βρεις καβάτζες.... τη σήμερον. Εκτός αν είσαι ο ΚΟΥΚΛΟΣ Ή Ο ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ (ή απλώς έχει ανοίξει ο πισινός και κατεβάζεις παπάδες, κοινώς κωλόφαρδος...
 

condo

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.326
Κριτικές
15
Like
114
Πόντοι
2.945
φαίνεται οτι η τύπισα ψάχνεται για εύκολο χρήμα. 
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
ΑΣΧΕΤΟ: Ε μα έτσι είναι! Πάντως αδερφάκο κομματάκι δύσκολο να βρεις καβάτζες.... τη σήμερον. Εκτός αν είσαι ο ΚΟΥΚΛΟΣ Ή Ο ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ (ή απλώς έχει ανοίξει ο πισινός και κατεβάζεις παπάδες, κοινώς κωλόφαρδος...

ναι σημερα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα  :-...τωρα εμενα και παλια μ φενονταν πολλα τα 200ευρω για μια ωρα για μια πουτανα...ισως επειδη ειχα μετρο συγκρισης τη βουλγαρια...ισως επειδη πηγαινα βαρδαρη με 20-25-30 ευρω...ισως  :rolleyes: :rolleyes:
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
ΑΣΧΕΤΟ: Ε μα έτσι είναι! Πάντως αδερφάκο κομματάκι δύσκολο να βρεις καβάτζες.... τη σήμερον. Εκτός αν είσαι ο ΚΟΥΚΛΟΣ Ή Ο ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ (ή απλώς έχει ανοίξει ο πισινός και κατεβάζεις παπάδες, κοινώς κωλόφαρδος...

Σωστός! Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο πόσοι έχουν τόσες καβάτζες πια και το διαφημίζουν!
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
ναι σημερα ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα  :-...τωρα εμενα και παλια μ φενονταν πολλα τα 200ευρω για μια ωρα για μια πουτανα...ισως επειδη ειχα μετρο συγκρισης τη βουλγαρια...ισως επειδη πηγαινα βαρδαρη με 20-25-30 ευρω...ισως  :rolleyes: :rolleyes:

Φιλαράκι κι εγώ Βαρδάρη και Βίλκα όσο ήμουν Σαλονίκη. Δίνεις ένα 30'αρι και ξεδίνεις. Τώρα 200+ μου φάινονται κοροϊδίστικα λίγο.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Φιλαράκι κι εγώ Βαρδάρη και Βίλκα όσο ήμουν Σαλονίκη. Δίνεις ένα 30'αρι και ξεδίνεις. Τώρα 200+ μου φάινονται κοροϊδίστικα λίγο.

ποια 200+ εδω αλλος ειπε οτι σε 2 χρονια εδωσε 45χιλιαδες για στριπτιζου  :S :S
εγω με τοσα λεφτα παντρευομαι με 5 γυναικες στη Βουλγαρια
 

Iceman_82

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.693
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
ποια 200+ εδω αλλος ειπε οτι σε 2 χρονια εδωσε 45χιλιαδες για στριπτιζου  :S :S
εγω με τοσα λεφτα παντρευομαι με 5 γυναικες στη Βουλγαρια

Εγώ πάλι τα βάζω στην τράπεζα και παντρεύομαι Ελλεηνίδα  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom