Νέα

Μεταρρύθμιση στα Πανεπιστήμιια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 40DDD
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Ο εθνικοσοσιαλισμός είναι εθνικισμός.

Άρα τα εθνικιστικά κινήματα των αφρικανικών χωρών που εναντιώθηκαν στους αποικιοκράτες εμφορούνταν υπό εθνικοσοσιαλιστικών ιδεών και είχαν κοινή μορφή και πρότειναν οργάνωση κοινωνίας, α; Κορπορατισμός κτλ κτλ.


Γουάου, ενδιαφέρον...
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Για πες δηλαδή συνοπτικά...

Εσύ που δεν είσαι τύπικαλ αλλά ορίτζιναλ

Πολύ απλά, αυτό που έχει πραγματική σημασία δεν είναι η εδαφική έκταση και το πού οριοθετούνται τα σύνορα, αλλά η παρουσία ακμαίων ελληνικών κοινοτήτων, σε οποιοδήποτε σημείο της πάλαι ποτέ οθωμανικής αυτοκρατορίας.
 

Επισκέπτης
Άρα τα εθνικιστικά κινήματα των αφρικανικών χωρών που εναντιώθηκαν στους αποικιοκράτες εμφορούνταν υπό εθνικοσοσιαλιστικών ιδεών και είχαν κοινή μορφή και πρότειναν οργάνωση κοινωνίας, α; Κορπορατισμός κτλ κτλ.


Γουάου, ενδιαφέρον...
Δεν εναντιώθηκαν με εθνικιστικά μισαλλόδοξα στοιχεία,απλά επειδή ήταν δυνάστες.
 

Επισκέπτης
ΑΣ'ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ!!!!
Δεν εναντιώθηκαν με εθνικιστικά μισαλλόδοξα στοιχεία,απλά επειδή ήταν δυνάστες.
Ρε θα με τρελάνετε...δεν είναι δομικό στοιχείο του εθνικοσοσιαλισμού ο εθνικισμός;;; :headbang:

Στην κατάληψη έχω βάρδια σε λίγο.... :sunglasses:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Πόσα θες να μας τρελάνεις??

Πες μας πως φασίστας μπορεί να είναι μόνο Ιταλός..

Απήντησα ήδη.

Και πάλι στο Φασισμό είχες μόνο σε 3-4 χώρες με δύναμη. Αυστρία, Ισπανία, Ρουμανία.

Όχι Φασίστας θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε. Ο Εθνικοσοσιαλισμός επεφύλαττε καλό μέλλον ΜΟΝΟ στους Γερμανούς (ή τέλος πάντων Αρείους).

Και οι ίδιοι οι Φασίστες είχαν προβλήματα και επιφυλάξεις με τον Εθνικοσοσιαλισμό διότι ήξεραν ότι στο τέλος τους περίμενε εάν όχι υποδούλωση (που περίμενε τους Σλαύους) μια υποτέλεια, αφού δεν ήταν Άρειοι.
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Ρε θα με τρελάνετε...δεν είναι δομικό στοιχείο του εθνικοσοσιαλισμού ο εθνικισμός;;; :headbang:

Στην κατάληψη έχω βάρδια σε λίγο.... :sunglasses:

Ρε τρόμπα... και το ψωμί έχει αλεύρι. Άρα το ψωμί είναι αλεύρι?
 

Επισκέπτης
Απήντησα ήδη.

Και πάλι στο Φασισμό είχες μόνο σε 3-4 χώρες με δύναμη. Αυστρία, Ισπανία, Ρουμανία.

Όχι Φασίστας θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε. Ο Εθνικοσοσιαλισμός επεφύλαττε καλό μέλλον ΜΟΝΟ στους Γερμανούς (ή τέλος πάντων Αρείους).

Και οι ίδιοι οι Φασίστες είχαν προβλήματα και επιφυλάξεις με τον Εθνικοσοσιαλισμό διότι ήξεραν ότι στο τέλος τους περίμενε εάν όχι υποδούλωση (που περίμενε τους Σλαύους) μια υποτέλεια, αφού δεν ήταν Άρειοι.
Αν πιστέψει κ ένας φασίστας ότι είναι αρεία φυλή γίνεται εθνικοσοσιαλιστής ναι ή όχι;;;;
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Πολύ απλά, αυτό που έχει πραγματική σημασία δεν είναι η εδαφική έκταση και το πού οριοθετούνται τα σύνορα, αλλά η παρουσία ακμαίων ελληνικών κοινοτήτων, σε οποιοδήποτε σημείο της πάλαι ποτέ οθωμανικής αυτοκρατορίας.

Τους οποίους θα κατακρεουργούσαν οι Νεότουρκοι.

Ή λες να τους άφηναν;

Πολύ ωραίο θα ήταν να είναι δεύτερη γλώσσα της Τουρκίας τα ελληνικά. ΔΕΝ γίνεται όμως διότι ΔΕΝ μπορούμε να ζήσουμε μαζί.

100 χρόνια πόλεμοι και σφαγές και ξεριζωμοι και ειρήνη μόνο όταν χωρίσαμε.

Τέλος, εμείς από την από εδώ του Έβρου, αυτοί από την από εκεί, μακριά και αγαπημένοι.

Αυτό που λες είναι πηγή συνεχών εντάσεων.
 

Επισκέπτης
Ρε θα με τρελάνετε...δεν είναι δομικό στοιχείο του εθνικοσοσιαλισμού ο εθνικισμός;;; :headbang:
ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ..
Ρε παπαρίδη άντε να πιάσεις βάρδια αντί να μου ανεβάζεις πίεση.
Έχω μπει και στα χρόνια και δεν είμαι για πολλά..
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ..
Ρε παπαρίδη άντε να πιάσεις βάρδια αντί να μου ανεβάζεις πίεση.
Έχω μπει και στα χρόνια και δεν είμαι για πολλά..

Τί έγινε; Πάλι σημειώθηκε σύμπτωση απόψεων με εμένα τον εθνικοσοσιαλιστή;  :2funny:
 

Επισκέπτης
ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ..
Ρε παπαρίδη άντε να πιάσεις βάρδια αντί να μου ανεβάζεις πίεση.
Έχω μπει και στα χρόνια και δεν είμαι για πολλά..
Και τί φταίω εγώ αν εσύ γέρασες;;; :cheesy:

Απορίες έχω τις εκφράζω,άντε σε λιγάκι φεύγω,πάω στο πόστο!!!! :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom