Νέα

Μεταρρύθμιση στα Πανεπιστήμιια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 40DDD
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Δεν τον χαλαγε τον ΓΑΠ να το παιξει τζαμπα μαγκας αλληλεγγυος σε μεταναστες απεργους πεινας οταν ηταν η νουδουλα στο κουμαντο...
Και να τωρα που η πρασινη χλεπα,στην οποια αξιζει αγριο ξυλο,αλλαζει πλευρα στο δισκο γιατι η ΠΑΣΟΚαρα αλλαξε γραμμη...Ετσι ειναι τα πασης φυσεως κομματοσκυλα...
 

Επισκέπτης
τον πειραξε το τυρι
Λες,ε?

Να με πειραξε το τυρι της φακας,ε?

Μεγαλη ιδεα εχετε για τον εαυτο σας,προσεχτε ομως τι κανετε και που πατατε,οι μερες μπορει να ειναι πονηρες και μερικοι ΔΕΝ θα το παιξουν μαλακες ανθρωπιστες,γκαραντι...
 

Επισκέπτης
Και εγω θα ηθελα να μαθω.

Θα μπορουσε να μας διαφωτισει η πρασινη χλεπα και εμας που δεν παταμε στην Επιδαυρο γενικως,ποσο μαλλον συνοδευοντας"παραγοντες"του Μπατσοκ?
 

scorpiomba

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2008
Μηνύματα
82
Like
10
Πόντοι
0
παντως στο ΕΜΠ ολα τα κομματοσκυλα φοιτητοπατερες συμφοιτητες μου με κατι διδακτορικα της πλακας ειναι καθηγητες και προεδροι σχολων.ΗΜΑΡΤΟΝ
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
παντως στο ΕΜΠ ολα τα κομματοσκυλα φοιτητοπατερες συμφοιτητες μου με κατι διδακτορικα της πλακας ειναι καθηγητες και προεδροι σχολων.ΗΜΑΡΤΟΝ

Eίναι ο εκδημοκρατισμός των Πανεπιστημίων μετά το '81
 

scorpiomba

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2008
Μηνύματα
82
Like
10
Πόντοι
0
Και τωρα αυτος ο τρσαθλιος ξαδερφος της Δημητρας που το 1993 οταν ο Μανος προσπαθησε να βαλει φρενο στον κατηφορο, ειχε ανεβει στα κεραμυδια μαζι με τους Εβερτ Δημα Καννελοπουλο, και περιμεναν το θεαρεστο εργο του Αντωνακη (με σπονσορα τον Κοκαλιαρη), βγηκε το αποβρασμα το πρωι στο ΜΕΓΑ και ζηταγε συγνωμη. Ο υποκριτης. ΗΜΑΡΤΟΝ
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
Oχι του ΕΜΠ  ( Πολυτεχνείο)--
Του ΕΚΠΑ ειναι  :)
 

Επισκέπτης
Όλοι το ψήφισαν εκτός από την Παλαβή Αριστερά. :jerking:
Αφού το ψήφισε κ η ΝΔ ντάξει ε;

Αν ήταν αντιπολίτευση το Πασόκ παρέα με την ''παλαβή'' αριστερά θα ήταν τώρα,για το άρθρο 16 σκούζαν οι σοσιαλΗστές,τώρα δεν τρέχει κάστανο αφού είναι εξουσία....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Και κάτι ευχάριστο - ψήφισε το νομοσχέδιο επί της αρχής η ΝΔ. :rolleyes:


Στα θετικά, καταργείται το έκτρωμα του 1982...Πράγμα που έστω και εμμέσως παραδέχονται αρκετοί πασόκοι και μπράβο τους
Τώρα οι νόμοι κρίνονται στην πράξη και θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τη σύγκρουση με ένα από τα συντηρητικότερα κομμάτια της ελληνικής κενωνίας, τους πανεπιστημιακούς αλλά και άλλα εκλεκτά μέλη της πανεπιστημιακής πανίδας και χλωρίδας με αναπτύχθηκε από το 1982 και μετά...(φοιτητικές παρατάξεις, εξωπανεπιστημιακούς κτλ)...
Ας ελπίσουμε τα πτυχία να αποκτήσουν αξία και τις έδρες να τις έχουν σοβαροί άνθρωποι με πραγματικό επιστημονικό έργο.
Βέβαια, έχω τις αμφιβολίες μου αν θα συμβεί όμως κάτι έπρεπενα γίνει.
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Και κάτι ευχάριστο - ψήφισε το νομοσχέδιο επί της αρχής η ΝΔ. :rolleyes:


Μαλακία μέγιστη του Σαμαρά

έπρεπε να λέει σε όλα ΟΧΙ,άσχετα αν συμφωνεί ή διαφωνεί

έτσι δεν κάνει το ΠΑΣΟΚ ως ανιτπολίτευση εδώ και 40 χρόνια????

τέτοια στάση θέλουν τα σκουπίδια που ψηφίζουν....
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
συναίνεση στον απατεώνα-ανδρείκελο????

 

Συνημμένα

  • PAPANDREOY.jpg
    PAPANDREOY.jpg
    35,7 KB · Εμφανίσεις: 14

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μαλακία μέγιστη του Σαμαρά

έπρεπε να λέει σε όλα ΟΧΙ,άσχετα αν συμφωνεί ή διαφωνεί

έτσι δεν κάνει το ΠΑΣΟΚ ως ανιτπολίτευση εδώ και 40 χρόνια????

τέτοια στάση θέλουν τα σκουπίδια που ψηφίζουν....

Υποτίθεται ότι η νδ δεν είναι πασοκ για να κάνει τα καραγκιοζιλία του γκαπ και του ραγκούσι με τις πορείες της αδεδυ και του ουθ, το ασφαλιστικό αλλά και τις απόπειρες της μαριέττας να αλλάξει κάτι που συστηματικά σαμπόταρε το μπασογκ...
Και στην τελική. άσε τα πασόκια να εκτίθενται και να αντιμετωπίζουν τα ορκ που τα ίδια δημιούργησαν και γιγαντωσαν...
 
OP
OP
40DDD

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Στα θετικά, καταργείται το έκτρωμα του 1982...Πράγμα που έστω και εμμέσως παραδέχονται αρκετοί πασόκοι και μπράβο τους
Τώρα οι νόμοι κρίνονται στην πράξη και θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τη σύγκρουση με ένα από τα συντηρητικότερα κομμάτια της ελληνικής κενωνίας, τους πανεπιστημιακούς αλλά και άλλα εκλεκτά μέλη της πανεπιστημιακής πανίδας και χλωρίδας με αναπτύχθηκε από το 1982 και μετά...(φοιτητικές παρατάξεις, εξωπανεπιστημιακούς κτλ)...
Ας ελπίσουμε τα πτυχία να αποκτήσουν αξία και τις έδρες να τις έχουν σοβαροί άνθρωποι με πραγματικό επιστημονικό έργο.
Βέβαια, έχω τις αμφιβολίες μου αν θα συμβεί όμως κάτι έπρεπενα γίνει.
Αντιδραστικό θα έλεγα καλύτερα και βέβαια άτομα σαν τον Αρσένη φταίνε που έδωσαν ακόμα μεγαλύτερη δύναμη στο συνδικαλισμό στα Πανεπιστήμια.

Μακάρι για το 2ο και ήθελα να 'ξερα πότε θα αξιολογηθεί πραγματικά το επιστημονικό έργο ή με άλλα λόγια, πως το χρήμα που πέφτει εκεί μέσα μια ζωή θα αποκτήσει προστιθέμενη ανταποδοτική αξία για την Ελληνική κοινωνία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom