Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Για αυτο το λογο ειμαστε Βαλκανιοι........ γενικοτερα να την ΣΕΒΕΣΤΕ για να σας σεβεται και αυτη. Εμεις ζηταμε γρηγορο πλουτο οχι το κρατος....

  Μα αυτο ακριβως λεω ποτε με σεβαστηκε εμενα η Πολιτεια;

  Ισα ισα θελει να με πληρωνει σαν μαυρη πισω απο το Δημαρχειο (5€ η πίπα) αλλα να παρεχω υπηρεσιες city tour!!
  να ζω βαλκανικα αλλα να συμπεριφέρομαι ευρωπαικα  :helpplea:

  @Valentino_Rossi παλι καλα που ο ΟΑΣΘ δεν εκανε "γιορτη" 12 με τρεις το πρωί
 

akatanomastos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2008
Μηνύματα
253
Like
4
Πόντοι
1
Το ερώτημα είναι :

Σοσιαληστρικό γαμίση ή Νεοφτυλελευθερη πίπα ακάποτη μέχρι τελικής φτώσης ?????
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
  Μα αυτο ακριβως λεω ποτε με σεβαστηκε εμενα η Πολιτεια;

  Ισα ισα θελει να με πληρωνει σαν μαυρη πισω απο το Δημαρχειο (5€ η πίπα) αλλα να παρεχω υπηρεσιες city tour!!
  να ζω βαλκανικα αλλα να συμπεριφέρομαι ευρωπαικα   :helpplea:

  @Valentino_Rossi παλι καλα που ο ΟΑΣΘ δεν εκανε "γιορτη" 12 με τρεις το πρωί

Μα, η Πολιτεια ειναι οι πολιτες. Ποιος απο εδω δεν εχει φοροαποφυγει η' δεν εχει βγαλει μαυρα? μη μου πειτε οτι ο Δημοσιος υπαλληλος παρεχει CT υπηρεσιες...το 60% του εργατικου δυναμικου δουλευει στον Δημοσιο τομεα (με 5ωρα παρακαλω, που στην Ευρωπη πληρωνται ναι μεν πιο πολλα αλλα για 36 ωρες την εβδομαδα και οχι 25), απο το οποιο δεν απαιτειται να παραγει κερδη. Αρα μενει το 40% (ιδιωτικος τομεας) να δουλευει σα σκυλι (η' σα μαυρη οπως λεει και ο πεπε) για να καλυψει το κενο. Ποιος εχει βγει να διαδηλωσει υπερ της αρσης της μονιμοτητας στο δημοσιο? Κανεις...ολοι βολεψακηδες αλλα κατα τα αλλα η Πολιτεια μας γαμαει....οι ιδιοι οι Ελληνες δεν θελουν να αλλαξουν τα πραγματα...
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ποιος εχει βγει να διαδηλωσει υπερ της αρσης της μονιμοτητας στο δημοσιο?

Γιατί, αν αρθεί η μονιμότητα, τι θα αλλάξει; Πρόκειται ποτέ να απολυθεί κάποιος που θα έπρεπε να απολυθεί; Ή μηπως θα απολυθούν αυτοί που δεν πρέπει; Την ξέρεις την προέλευση της ονομασίας της Πλατείας Κλαυθμώνος (όχι Κλαυθμούνος);
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Γιατί, αν αρθεί η μονιμότητα, τι θα αλλάξει; Πρόκειται ποτέ να απολυθεί κάποιος που θα έπρεπε να απολυθεί; Ή μηπως θα απολυθούν αυτοί που δεν πρέπει; Την ξέρεις την προέλευση της ονομασίας της Πλατείας Κλαυθμώνος (όχι Κλαυθμούνος);

Η μονιμότητα στο δημόσιο είναι περίπου urban legend...
Μονιμότητα σημαίνει ότι δεν απολύεσαι χωρίς συγκεκριμένο λόγο ή επειδή "καταργήθηκε" η θέση σου- σε αυτήν την περίπτωση σε βάζουν σε άλλη υπηρεσία...

Βάσει του υπαλληλικού κώδικα, μια χαρά απολύσεσαι αν δεν κάνεις σωστά τη δουλειά σου...
Αν πχ έχεις κανα μήνα να πατήσεις στη δουλειά ή χέσεις στο γραφείο του προϊσταμένου, πας σπίτι σου...
Το αν δεν υπάρχει πολιτική βούληση να εφαρμοστούν οι διατάξεις του κώδικα αφενός διότι πολλοί είναι βύσματα αφετέρου μην θίξουν κανέναν αγωνιστή του συνδικαλιστικού κινήματος είναι μια άλλη ιστορία...

Στην τελική ξέρετε πόσοι αμετακίνητοι και βύσματα υπάρχουν και στον ιδιωτικό τομέα;
Και πιστέψτε με και αυτούς τους πληρώνετε...Πού νομίζετε ότι πάνε τα έσοδα από τα υπερτιμολογημένα προϊόντα και υπηρεσίες;
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Λάθος κόμμα ψηφίζεις, άκου και μένα... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.289
Κριτικές
4
Like
2.050
Πόντοι
506
Η σωστή ερώτηση είναι: Με ποια κυβέρνηση ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ περισσότερα ο λαός??
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Η σωστή ερώτηση είναι: Με ποια κυβέρνηση ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ περισσότερα ο λαός??
τωρα με τη ΝΔ η ακαλυπτη και τα δανεια με ρυθμους χιονοστιβαδας,χρεωνομαστε σεμνα και ταπεινα και στο βαθος γκρεμος...
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ο κυριος Ντουρασελ το ελυσε το προβλημα,η μονη μαλακια ειναι οτι αργει να γραψεις

βάλε το greek spell xhecker addon στον firefox να μην παιδεύεσαι πέρα δώθε με copy+paste κλπ κλπ κλπ

...και μην μου πεις ότι χρησιμοποιείς IE...γιατί θα χάσω πάσα ιδέα και θα σταματήσω να χέζω (=> αναδουλειές για σένα)
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
βάλε το greek spell xhecker addon στον firefox να μην παιδεύεσαι πέρα δώθε με copy+paste κλπ κλπ κλπ

...και μην μου πεις ότι χρησιμοποιείς IE...γιατί θα χάσω πάσα ιδέα και θα σταματήσω να χέζω (=> αναδουλειές για σένα)
υπαρχει για φεντορα(αυτο με ενα μπλε καπελακι και κατι φουσκες)???γιατι αργει πολυ να ξαναφωναξω να μου το βαλει ο ξαδερφος
αλεπου εχω για ιντερνετ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
οπως αλλοι γαμανε με βιαγκρα εγω ντοπαριστικα ορθογραφικα...κοψε την επεξεργασια κολλητε,σε πηρανε χαμπαρι
ΜΟΝΟ Η 7
ρε δεν έχω σχέση εγώ......... Αλλοι προσπαθούν να εισαγάγουν καινά δαιμόνια ανάμεσά μας.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
άμα συναντηθούμε θα σου δώσω....
αμα συναντηθουμε θα χρειαστεις μεταφραστρια,φερε το ξανθο καβλακι που ναι στο γραφειο τυπου του Ολυμπιακου,ξερει πορτογαλικα,και φορα και μια φιαλη νιτροξ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom