Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ρε Φέθρυ, δεν καταλαβαίνείς ότι αυτό που κάνεις είναι λίγο... γυναικουλίστικο;
Μου ζητάς να "καταδικάσω" ένα μέλος, το οποίο είναι απόν και σε τελική ανάλύση κρίνεται για αυτά που γράφει και μου λες "ορίστε και ο βολταίρος λέει ότι είναι κακό παιδί"...
Σε λίγο θα μου πεις να αποκηρύξω τον Υρετισμό ως έσχατο στάδιο του Ανεπιθυμητισμού!

Μα είναι διάλογος ενηλίκων ανδρών αυτών;

Διαπράττεις δεοντολογικό φάουλ, και το ξέρεις.
Δεν σου ζήτησα να καταδικάσεις κανέναν.
Σου ζήτησα απλώς -ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΩΣΥΝΗ- να τοποθετηθείς για κάποιους κολλημένους που μας κάνουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τα νεύρα τσατάλια.
Επειδή είμαι σίγουρος οτι το κατάλαβες αλλά κάνεις την πάπια (ΕΠ' ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ, τελικά άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι τη χάρη), και αυτό μόνο και μόνο επειδή το ...τιμώμενο πρόσωπο είναι δεξιό (σκατά στα μούτρα του είναι δηλαδή, αλλά τέλος πάντων), εγκαταλείπω αυτή τη χαριτωμένη συζήτηση.
Και βγάζω και τα ανάλογα συμπεράσματα.
Είσαι φυσικά ελεύθερος να με γράψεις στα @@ σου.
Που θα με πεις και γυναικούλα!        :jerking:
Καληνύχτα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
φτιάξε τα 5 κόμματα και θα δούμε μετά που θα πάνε τα κουκιά....
μήπως να μου θυμίσεις μετά από πόσο καιρό ο ΣΥΡΙΖΑ έχει συσπειρώσει τόσα κόμματα μαζί;

Ο ΣΥΡΙΖΑ υπάρχει ως -εκλογική και όχι μόνον- συμπαράταξη κομμάτων, οργανώσεων και προσώπων της Αριστεράς απο το 2003-4.
Από τότε (και για τους λόγους που καταλαβαίνεις), εγώ τον στηρίζω.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ο ΣΥΡΙΖΑ υπάρχει ως -εκλογική και όχι μόνον- συμπαράταξη κομμάτων, οργανώσεων και προσώπων της Αριστεράς απο το 2003-4.
Από τότε (και για τους λόγους που καταλαβαίνεις), εγώ τον στηρίζω.
οφείλω να παραδεχθώ ότι η αριστερά έχει πολιτικά πρόσωπα που σέβομαι ως προσωπικότητες απεριόριστα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
οφείλω να παραδεχθώ ότι η αριστερά έχει πολιτικά πρόσωπα που σέβομαι ως προσωπικότητες απεριόριστα.

Όχι μόνο η Αριστερά.

Υ.Γ. Αλλά αν ξαναβγεί κανένα μουνόπανο να πει ξανά τίποτα αστειάκια για τον Περικλή τον Κοροβέση π.χ. (τον σακατεμένο απο τα βασανιστήρια της χούντας και αυτόν που είχε τα @@ να καταγγείλει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τη χούντα στο Συμβούλιο της Ευρώπης, όπου και καταδικάστηκε), δεν εγγυώμαι για το τι θα ακούσει.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Όχι μόνο η Αριστερά.

Υ.Γ. Αλλά αν ξαναβγεί κανένα μουνόπανο να πει ξανά τίποτα αστειάκια για τον Περικλή τον Κοροβέση π.χ. (τον σακατεμένο απο τα βασανιστήρια της χούντας και αυτόν που είχε τα @@ να καταγγείλει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τη χούντα στο Συμβούλιο της Ευρώπης, όπου και καταδικάστηκε), δεν εγγυώμαι για το τι θα ακούσει.

Τον είχαν κοντύνει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ στο ξύλο!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Όχι μόνο η Αριστερά.

Υ.Γ. Αλλά αν ξαναβγεί κανένα μουνόπανο να πει ξανά τίποτα αστειάκια για τον Περικλή τον Κοροβέση π.χ. (τον σακατεμένο απο τα βασανιστήρια της χούντας και αυτόν που είχε τα @@ να καταγγείλει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τη χούντα στο Συμβούλιο της Ευρώπης, όπου και καταδικάστηκε), δεν εγγυώμαι για το τι θα ακούσει.

ποιός καριολόπουστας το έκανε αυτό;
Το νικ σε πμ παρακαλώ.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
οφείλω να παραδεχθώ ότι η αριστερά έχει πολιτικά πρόσωπα που σέβομαι ως προσωπικότητες απεριόριστα.

Όπως;

Όχι μόνο η Αριστερά.

Υ.Γ. Αλλά αν ξαναβγεί κανένα μουνόπανο να πει ξανά τίποτα αστειάκια για τον Περικλή τον Κοροβέση π.χ. (τον σακατεμένο απο τα βασανιστήρια της χούντας και αυτόν που είχε τα @@ να καταγγείλει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τη χούντα στο Συμβούλιο της Ευρώπης, όπου και καταδικάστηκε), δεν εγγυώμαι για το τι θα ακούσει.

Καλοί οι λεονταρισμοί...Μπορώ να υποβάλω και εγώ λίστα ατόμων για την οποία δεν θέλω να ακούω αστειάκια ή πρέπει να έχουν αντιστασιακή δράση απαραιτήτως;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Καλοί οι λεονταρισμοί...Μπορώ να υποβάλω και εγώ λίστα ατόμων για την οποία δεν θέλω να ακούω αστειάκια ή πρέπει να έχουν αντιστασιακή δράση απαραιτήτως;

Δεν πας να ....αγαπηθείς ρε καραγκιόζη βραδιάτικα;
Άιντε με τον κάθε βαρεμένο μπούλη της δεξιάς που θα μας κάνει και πλακίτσες βραδιάτικα.
Πες μας καλύτερα για τους πολιτευτές της ΕΡΕ και την "αντίστασή" τους.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Οι υπόλοιποι είστε ελεύθεροι να συζητάτε πολιτισμένα με τον "κύριο".
Εγώ πάντως, με ανθρώπους που έχουν το θράσος να αποκαλούν "λεονταρισμούς" τα σακατεμένα πόδια του Κοροβέση, δεν θέλω να έχω πάρε- δώσε.
ΤΕΛΟΣ με το υφάκι και τη μπόχα του.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
εγώ
το 89 ψήφισα νδ
το 90 το ίδιο
το 93 το ίδιο
το 96 το ίδιο
το 00 το ίδιο
το 04 δεν θυμάμαι
το 07 πασόκ.

ειμαι αγράμματος και ηλίθιος.
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Καλά ρε περσόνα, όλα τα άλλα να τα καταλάβω, αλλά το 96 πως ψήφισες Έβερτ?? :2funny: :2funny: :2funny:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Κάτι τέτοιοι είναι που "δεν πήραν χαμπάρι" ούτε καν οτι έγινε χούντα το '67.
Και που ζουν απολαμβάνοντας τα δικαιώματα που κατακτήθηκαν χάρη στους αγώνες ΑΛΛΩΝ.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν πας να ....αγαπηθείς ρε καραγκιόζη βραδιάτικα;
Άιντε με τον κάθε βαρεμένο μπούλη της δεξιάς που θα μας κάνει και πλακίτσες βραδιάτικα.
Πες μας καλύτερα για τους πολιτευτές της ΕΡΕ και την "αντίστασή" τους.

Για πολιτευτές τις ΕΡΕ δεν ξέρω...
Ωστόσο ξύλο και αρκετό μάλιστα είχαν φάει στα κρατητήρια της Μπουμπουλίνας οι κινηματίες του ναυτικού, μεταξύ των οποίων και μετέπειτα βουλευτές της ΝΔ καθώς και ο αβέρωφ...
Δεν σκέφτηκαν ποτέ όμως να διατυμπανίζουν την αντιστασιακή τους δράση και αυτό τους τιμά διπλά.

Για τον Κοροβέση δεν έχω άποψη- δέν ξέρω τη βιογραφία του και δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο του...Στη δημοκρατία όμως δεν υπάρχουν τοτέμ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Οι υπόλοιποι είστε ελεύθεροι να συζητάτε πολιτισμένα με τον "κύριο".
Εγώ πάντως, με ανθρώπους που έχουν το θράσος να αποκαλούν "λεονταρισμούς" τα σακατεμένα πόδια του Κοροβέση, δεν θέλω να έχω πάρε- δώσε.
ΤΕΛΟΣ με το υφάκι και τη μπόχα του.
φέθρυ , δεν διαφωνώ επί της ουσίας.....
Αλλά εάν βάλω στο τραπέζι τους δύο παππούδες μου που τους σκότωσαν κομμουνιστές στον Εμφύλιο μάλλον σε κάθε κομμουνιστή που θα σηκωνε τον τόνο θα έπρεπε να ρίχνω χριστοπαναγίες.....
Πρέπει να συμφιλιωθείς με την ιδέα ότι οι πούστηδες και καριόληδες άνθρωποι δεν έχουν ιδεολογία. Ο κολλητός του παππού μου ήταν κομμουνιστής......
Χωρίς να τον γνωρίσω από τη μελέτη της ζωής του έμαθα πολλά.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Κάτι τέτοιοι είναι που "δεν πήραν χαμπάρι" ούτε καν οτι έγινε χούντα το '67.
Και που ζουν απολαμβάνοντας τα δικαιώματα που κατακτήθηκαν χάρη στους αγώνες ΑΛΛΩΝ.
εγώ έζησα και με δύο γονείς που ήταν ορφανοί ο ένας από τα 8 και ο άλλος από 1.
Εσύ "το έχεις πάρει χαμπάρι" ότι έχουν γίνει και χειρότερα από τα της Χούντας; Και όχι μόνο από τη Δεξιά;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
φέθρυ , δεν διαφωνώ επί της ουσίας.....
Αλλά εάν βάλω στο τραπέζι τους δύο παππούδες μου που τους σκότωσαν κομμουνιστές στον Εμφύλιο μάλλον σε κάθε κομμουνιστή που θα σηκωνε τον τόνο θα έπρεπε να ρίχνω χριστοπαναγίες.....
Πρέπει να συμφιλιωθείς με την ιδέα ότι οι πούστηδες και καριόληδες άνθρωποι δεν έχουν ιδεολογία. Ο κολλητός του παππού μου ήταν κομμουνιστής......
Χωρίς να τον γνωρίσω από τη μελέτη της ζωής του έμαθα πολλά.

Περσόνα, δεν μιλάμε για τον εμφύλιο τώρα.
Μιλάμε για τα σακατεμένα πόδια του Κοροβέση (κάτι που το ξέρει όλη η Ελλάδα, πλην αυτού) και έρχεται ο άκαπνος μπούλης μετά να μας πει οτι "διατυμπανίζει" την αντιστασιακή του δράση.
Την διατυμπάνιζε και ο Μουστακλής ή ο Παναγούλης μήπως;
Ή απλώς στην πίσω πλευρά του μυαλού του κυριαρχεί η σκέψη "καλά να πάθουνε οι μαλάκες, στη χούντα κοιτάς τα μαθήματά σου και λουφάζεις";
Κράτα τον για συνομιλητή σου, εγώ αδυνατώ.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
εγώ έζησα και με δύο γονείς που ήταν ορφανοί ο ένας από τα 8 και ο άλλος από 1.
Εσύ "το έχεις πάρει χαμπάρι" ότι έχουν γίνει και χειρότερα από τα της Χούντας; Και όχι μόνο από τη Δεξιά;


Περιμένω να τα ακούσω, αν έγιναν.
Αλλά δεν χλεύασα όσους αγωνίστηκαν για κάτι που πίστευαν σωστό.

Υ.Γ. Λίγο πριν, με ρώτησες να σου πω σε pm ποιος ήταν αυτός που ειρωνεύτηκε τον Κοροβέση. Είδες και μόνος σου άλλον έναν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom