Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και στις τελευταίες εκλογές βγήκε (στην Καβάλα νομίζω) ο γιος ενός παλιού νεοδημοκράτη βουλευτή που δεν θυμάμαι το όνομά του.

Λάθος κάνεις εδώ.
Περί συνωνυμίας πρόκειται.
Την έχω πατήσει και εγώ (κάπου υπάρχει το post μου).
 

SMOKER

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
...........οπως λεει και ο λαος καθε φετος και χειροτερα ....
 

kostasathgr

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2007
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Απάντηση ΠΑΣΟΚου = "με το ΠΑΣΟΚ φυσικά"
Απάντηση Νεοδημοκράτη = "έλα μωρέ, όλοι το ίδιο είναι....", γιατί τι άλλο να πει ο άνθρωπος;...., αλλά τελικά πάει και ψηφίζει το κόμμα του ακόμα και αν καταστραφεί το σύμπαν! 
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Λάθος κάνεις εδώ.
Περί συνωνυμίας πρόκειται.
Την έχω πατήσει και εγώ (κάπου υπάρχει το post μου).

Σωστός ο Βολταίρος!
Τον Τζιτζικώστα (Θεσ/κη) εννοούσα... Δεν υπήρχε και πατέρας Τζιτζικώστας;

Ας συνεχίσουμε όμως το μακρύ κατάλογο της τριτοκοσμικής οικογενειοκρατίας. Στους
- Μητσοτάκης (χ 3)
- Βαρβιτσιώτης
- Καραμανλής (χ 3)
- Κεφαλογιάννης
- Καλατζάκου
- Κανελλοπούλου (η Κρινιώ)
- Κεδίκογλου

προσθέσθε:
- Γιώργος Θ. Αναγνωστόπουλος, Βουλευτής Καρδίτσας ΝΔ. Θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση να μην είναι ο γιός του παλιού Αναγνωστόπουλου
- Σταύρος Καλογιάννης, γιος του Καλ(π)ογιάννη?
- Παπαληγούρας

Στο ΠΑΣΟΚ, είναι η οικογένεια Παπανδρέου και ο ανιψιός Αλευράς. Α, και η Εύα Καϊλή που είναι συγγενής εξ υιοθεσίας όλων μας [που βρήκατε emoticons με καρδούλες ρε κουφάλες;]...
Πάντως ο γιός Κουτσόγιωργα δεν κατάφερε να εκλεγεί, παρά τη συναισθηματική φόρτιση για ό,τι συνέβη στον πατέρα του.

Το μέγεθος της οικογενειοκρατίας δείχνει και το μέγεθος της υπανάπτυξής μας. Τα σταυρουδάκια μεταφέρονται εντός της οικογένειας από γενιά σε γενιά. Και ο Λαός τους ψηφίζει!
Αυτά μόνο σε κάτι Ινδίες και Πακιστάν συμβαίνουν... Αν και μπορεί ούτε εκεί να συμβαίνουν, να μην τους αδικώ.

Μετά μου λέτε γιατί λέω πως είμαστε τριτοκοσμικοί;;
Να άλλος ένας λόγος του γιατί λέω πως η ΝΔ είναι πιο τριτοκοσμικό κόμμα από το ΠΑΣΟΚ (τα άλλα 3 κόμματα είναι εξ ορισμού τριτοκοσμικά).

Όλα σχετικά είναι, όπως είπε και ο Αλβέρτος...
 

Επισκέπτης

Την παραίτησή του υπέβαλε το μεσημέρι ο πρόεδρος του Ταμείου Ναυτικών, κ. Παπαγιανόπουλος, επιβεβαιώνοντας με δραματικό τρόπο τη νευρική κρίση που επικρατεί στην Κυβέρνηση. Προηγουμένως, είχε αποκαλυφθεί πως ο μέχρι σήμερα πρόεδρος του ΝΑΤ είχε τοποθετηθεί αιφνιδίως τον Ιούνιο του 2008 από τον υπουργό Ναυτιλίας, Γιώργο Βουλγαράκη, την ώρα που ήταν διαχειριστής των εταιρειών του.

Στο κείμενο της παραίτησής του ο κ. Παπαγιανόπουλος, αναφέρει:

"Κύριε Υπουργέ,

τις τελευταίες ημέρες γίνεστε στόχος ανυπόστατων και συκοφαντικών επιθέσεων με αποκορύφωμα την απόφασή σας να με ορίσετε ως πρόεδρο του ΝΑΤ. Παρά το γεγονός ότι ο διορισμός μου είναι νόμιμος και δεν ενέχει κανένα ασυμβίβαστο και παρ΄ότι στη δίμηνη θητεία μου ενήργησα πάντα με σεβασμό προς το νόμο, αλλά και το συμφέρον του ΝΑΤ, είμαι υποχρεωμένος να σας υποβάλω την παραίτησή μου, την οποία σας παρακαλώ να κάνετε αποδεκτή.

Κατέληξα σε αυτή την απόφαση για λόγους ευθιξίας, αλλά και ευαισθησίας, τόσο σε σχέση με εσάς, όσο και με την παράταξή μας, που υπηρέτησα και υπηρετώ από φοιτητής εδώ και είκοσι πέντε χρόνια.''

Εν το μεταξύ και ενώ ο Πρωθυπουργός βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη και άρα οι όποιες εξελίξεις αναμένονται μετά την επιστροφή του, ο υπουργός Πολιτισμού, Μιχάλης Λιάπης, διέψευσε τη φημολογία περί πρόωρων εκλογών, ωστόσο, εμμέσως πλην σαφώς προανήγγειλε ανασχηματισμό.

Ο κ. Λιάπης είπε χαρακτηριστικά: «Η ανανέωση σε ανθρώπους και ιδέες είναι ιδιαίτερα θετικό στοιχείο για τη ζωή πόσo δε μάλλον για την πολιτική». 



Νέα αποκάλυψη για Βουλγαράκη

Το κλίμα επιβαρύνθηκε σήμερα το πρωί μετά και τη νέα αποκάλυψη για την τοποθέτηση ως προέδρου του ΝΑΤ από τον Γιώργο Βουλγαράκη, του διαχειριστή των εταιρειών που συνέστησε από το έτος 2000 μετά της συζύγου του, Αικατερίνης Πελέκη, για παντός είδους εκμετάλλευση ακινήτων. Η τοποθέτηση του κ. Παναγιώτη Μ. Παπαγιανόπουλου έγινε την 12 Ιουνίου 2008. Λίγες ημέρες αργότερα και συγκεκριμένα τον Ιούλιο του 2008 ανατέθηκε στον κ. Παπαγιανόπουλο από τον κ. Βουλγαράκη η διαχείριση της ενισχυμένης πλέον (με αύξηση κεφαλαίου) εταιρείας «Αστική Επέκταση για Εκμετάλλευση Ακινήτων ΕΠΕ» .

Σημειωτέον, πως η τοποθέτηση του κ. Παπαγιανόπουλου υλοποιήθηκε, αφού επανήλθε το θέμα διαχείρισης της ακίνητης περιουσίας του Ταμείου Ναυτικών (ΝΑΤ) κάτι που εγείρει ερωτηματικά, όπως επισημαίνουν στελέχη του Ταμείου. Η νέα αποκάλυψη λειτουργεί προσθετικά και φέρνει σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση τον υπουργό Ναυτιλίας, ο οποίος σε εθνικό τηλεοπτικό δίκτυο, χθες βράδυ, επιχείρησε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις και να ανατρέψει το εις βάρος του κλίμα, περνώντας στην αντεπίθεση.



:jerking:σεμνα και ταπεινα!!! να πως ελυσε το προβλημα της ανεργειας η κυβερνηση μεχρι και δευτερη δουλεια του βρηκε ο υπουργος ακου εχουμε ανεργεια!!! :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
το σκανδαλο της μονης βατοπεδιου ειναι ισως το μεγαλυτερο σκανδαλο στην ελλαδα. αν και αυτο το καλυψουν οπως και τα αλλα και αποφανθει η δικαιοσυνη για αλλη μια φορα οτι δεν υπαρχει και εδω πολιτικη ευθυνη οταν το ιδιο το υπουργειο οικονομικων αποσυρθηκε απο τη δικαστικη διεκδικηση και με αποφαση που συμφωνα με ολα τα στοιχεια θα ηταν υπερ του δημοσιου τοτε που θα υπαρξει πολιτικη ευθυνη;  τελικα ηταν τυχαια η καβατζες που εκανε η εκκλησια με τη ΝΔ;
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
το σκανδαλο της μονης βατοπεδιου ειναι ισως το μεγαλυτερο σκανδαλο στην ελλαδα. αν και αυτο το καλυψουν οπως και τα αλλα και αποφανθει η δικαιοσυνη για αλλη μια φορα οτι δεν υπαρχει και εδω πολιτικη ευθυνη οταν το ιδιο το υπουργειο οικονομικων αποσυρθηκε απο τη δικαστικη διεκδικηση και με αποφαση που συμφωνα με ολα τα στοιχεια θα ηταν υπερ του δημοσιου τοτε που θα υπαρξει πολιτικη ευθυνη;  τελικα ηταν τυχαια η καβατζες που εκανε η εκκλησια με τη ΝΔ;
Η ''Δεξιά του Κυρίου'' που είχε πει ο μακαριστός Χριστόδουλος δεν ήταν κάτι τυχαίο. Και από τις πρώτες πράξεις της παρούσης κυβερνήσεως ήταν να δοθούν φοροαπαλλαγές στην Εκκλησία. Αλλά και αυτό θάφτηκε όπως όλα τα άλλα.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Η ''Δεξιά του Κυρίου'' που είχε πει ο μακαριστός Χριστόδουλος δεν ήταν κάτι τυχαίο. Και από τις πρώτες πράξεις της παρούσης κυβερνήσεως ήταν να δοθούν φοροαπαλλαγές στην Εκκλησία. Αλλά και αυτό θάφτηκε όπως όλα τα άλλα.
Το παπαδαριο σε ιψιλο επιπεδο ηταν η καταστροφι για τι βιζαντινη αυτοκρατορια,η οπια με τη βοιθια του παπαδαριου νοριτερα ιχε προσπαθισι να  αφανιασι οτι αρχεοελινικο ιπιρχε,ας ινε καλα οι Αραβες που κρατισαν τις επιστιμες ψιλα,και οσι μορφομενοι την κοπανισαν για Ιταλια και Ισπανια.Οπος και το Φαναρι τα χε τακιμισει με το Σουλτανο το 21.
Η εκλισια η τορινι αφου εχι τοσα φραγκα γιατι δεν παρεχι τσαμπα περιθαλψη σε ολα τα πεδια,να μου πις ο φιτεμενος Χριστοδουλος διαβαζε επι επαναστασης...,ο Σεραφιμ ιοταν κολιτος του Πατακου και σια...
ρε αντε και πιδιχτιτε,ουρτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
Η ''Δεξιά του Κυρίου'' που είχε πει ο μακαριστός Χριστόδουλος δεν ήταν κάτι τυχαίο. Και από τις πρώτες πράξεις της παρούσης κυβερνήσεως ήταν να δοθούν φοροαπαλλαγές στην Εκκλησία. Αλλά και αυτό θάφτηκε όπως όλα τα άλλα.
αυτο ειναι οπως ειπα το μεγαλυτερο σκανδαλο στην ελλαδα με εμλεκομενους υπουργους και μεγαλοστελεχη.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ήθελα να ήξερα γιατί φονάζετε έτσι.Δεν είστε ευχαριστημένη με την κατάσταση?ΕΕΕ? Εάν όχι γιατί?Τα έχουμε πει σε πολλα forum ότι ο έλληνας δεν αλλάζει.Φωνάζετε για το πασοκ και ΝΔ όταν όμως σας κάνουν ένα ρουσφέτι τα ξεχνάτε όλα και πάτε και ψηφίζεται τα ίδια και τα ίδια.Έχω κάνει τόσα σχόλεια και 1 δεν βρέθηκε να απαντήση η να κάνει το δικό του σχόλειο η ακόμα να προσθέση.Μόνο κάτι άσχετα απλα το προσπερνάτε(Μιλάω γενικά)
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Ήθελα να ήξερα γιατί φονάζετε έτσι.Δεν είστε ευχαριστημένη με την κατάσταση?ΕΕΕ? Εάν όχι γιατί?Τα έχουμε πει σε πολλα forum ότι ο έλληνας δεν αλλάζει.Φωνάζετε για το πασοκ και ΝΔ όταν όμως σας κάνουν ένα ρουσφέτι τα ξεχνάτε όλα και πάτε και ψηφίζεται τα ίδια και τα ίδια.Έχω κάνει τόσα σχόλεια και 1 δεν βρέθηκε να απαντήση η να κάνει το δικό του σχόλειο η ακόμα να προσθέση.Μόνο κάτι άσχετα απλα το προσπερνάτε(Μιλάω γενικά)
κολιτε δικο μου σχολειο δεν εχο,και σχολειο μεχρι δευτερα γιμνασιου εχο παη!!!!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
Ήθελα να ήξερα γιατί φονάζετε έτσι.Δεν είστε ευχαριστημένη με την κατάσταση?ΕΕΕ? Εάν όχι γιατί?Τα έχουμε πει σε πολλα forum ότι ο έλληνας δεν αλλάζει.Φωνάζετε για το πασοκ και ΝΔ όταν όμως σας κάνουν ένα ρουσφέτι τα ξεχνάτε όλα και πάτε και ψηφίζεται τα ίδια και τα ίδια.Έχω κάνει τόσα σχόλεια και 1 δεν βρέθηκε να απαντήση η να κάνει το δικό του σχόλειο η ακόμα να προσθέση.Μόνο κάτι άσχετα απλα το προσπερνάτε(Μιλάω γενικά)
Φίλε μου, τώρα κυβερνάει η ΝΔ. Ούτε ο περιβόητος δικομματισμός κυβερνά ούτε συγκυβέρνηση ΠΑΣΟΚ-ΝΔ έχουμε, όπως οι πάντες προσπαθούν να μας πείσουν. Επομένως, τώρα, ασκούμε κριτική στη ΝΔ, διότι αφού αυτή κυβερνά, αυτή έχει και την ευθύνη των όσων συμβαίνουν στα πλαίσια άσκησης της κυβερνητικής πολιτικής.Το ΠΑΣΟΚ έκανε λάθη, γι' αυτό και καταψηφίστηκε δύο φορές από τον ελληνικό λαό. Ασχέτως των λαθών του, η σημερινή κατάσταση εκφεύγει κάθε μέτρου σύγκρισης κατά την ταπεινή μου άποψη.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Φίλε μου, τώρα κυβερνάει η ΝΔ. Ούτε ο περιβόητος δικομματισμός κυβερνά ούτε συγκυβέρνηση ΠΑΣΟΚ-ΝΔ έχουμε, όπως οι πάντες προσπαθούν να μας πείσουν. Επομένως, τώρα, ασκούμε κριτική στη ΝΔ, διότι αφού αυτή κυβερνά, αυτή έχει και την ευθύνη των όσων συμβαίνουν στα πλαίσια άσκησης της κυβερνητικής πολιτικής.Το ΠΑΣΟΚ έκανε λάθη, γι' αυτό και καταψηφίστηκε δύο φορές από τον ελληνικό λαό. Ασχέτως των λαθών του, η σημερινή κατάσταση εκφεύγει κάθε μέτρου σύγκρισης κατά την ταπεινή μου άποψη.
Το θέμα δεν είνα να ασκείς μόνο κριτικη αλλά όταν έρθει η ώρα η γαμημένη εκει να δούμε τι θα γίνει.Τα ίδια έλεγαν και λένε απο παλαιά.Το θέμα είναι ότι μόλις μας τάξουν κάτι τα ξεχνάμε όλα.Αναμονή μέχρι απρίλιο εάν όχι σε 1-2 μήνες.Eίχα πει εδώ όσοι έχουν facebook να μπου στην σελίδα του κοστάκη και να διαβάσουν να δουν τι φανατισμός υπάρχει και εάν θέλουν ας αφήσουν εκεί ένα σχόλιο που είναι κατι σαν ποιο επίσημο.Στα @@ τους και δικαιωμά σας.
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Το θέμα δεν είνα να ασκείς μόνο κριτικη αλλά όταν έρθει η ώρα η γαμημένη εκει να δούμε τι θα γίνει.Τα ίδια έλεγαν και λένε απο παλαιά.Το θέμα είναι ότι μόλις μας τάξουν κάτι τα ξεχνάμε όλα.Αναμονή μέχρι απρίλιο εάν όχι σε 1-2 μήνες
κολιτε εγο εχο βολεφτι με τη βισματοκαταστασι που επικρατι,γενικος κε παντου και επιδι ιμε φελος αν ιταν αλιος τα πραματα θα ιμουν ΓΤΠ,γι αυτο κε σι μαθε να γλιφις,να σε ιποτακτικος και να πιγενις οπου σερνι ο ανεμος,θα καταφερις και σι το νεολινικο ονιρο,τζιπ και καμπριο,αυθερετο εξοκικο με πισινα ανατολικη γκομενα κτλ
ξιπνα οπος πολοι αλοι
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
κολιτε εγο εχο βολεφτι με τη βισματοκαταστασι που επικρατι,γενικος κε παντου και επιδι ιμε φελος αν ιταν αλιος τα πραματα θα ιμουν ΓΤΠ,γι αυτο κε σι μαθε να γλιφις,να σε ιποτακτικος και να πιγενις οπου σερνι ο ανεμος,θα καταφερις και σι το νεολινικο ονιρο,τζιπ και καμπριο,αυθερετο εξοκικο με πισινα ανατολικη γκομενα κτλ
ξιπνα οπος πολοι αλοι
Δεν πειράζει αδερφέ καλά κάνεις.Βολέψου τώρα όμως που αρχίζουν να κόβει τα κολαράκια σας η εφορία άντε να δούμε τι θα κάνεις.Εγω φιλαράκο σε 5 μήνες antios amigos οπότε στα @@ μου.Απλα με ενοχλή ο λόγος για να φυγώ δεν το κάνω θελημένα.Πίστεψε με είμαι πιο ξυπνιος απο όσο νομίζεις αλλά αυτό δεν σημένει ότι δεν με ενοχλεί το άδικο και η πουστια και το χειρότερο να με κοροιδεύουν κατάμουτρα σαν τον μακακα τον βουλγαράκη και τον @@ τον αγοραστο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom