Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
την αριστερα που συνεργαστηκε με τη δεξια;αυτους που στειλανε στο δικαστηριο τον Αντρεα και μετα βαλαν την ουρα στα σκελια και λεγαν καναμε λαθος. αυτη την αριστερα να εμπιστευτω; το γεγονος ειναι οτι με το ΠΑΣΟΚ ο κοσμος εφαγε ψωμι παρολα τα λαθη που εκανε. τωρα δεν μπορει ουτε παξιμαδι να φαει ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι.

Ναι εφαγε ψωμι αλλα παρα πολυ και τωρα τελειωσε το αλευρι να φτιαξουμε αλλο. >:(
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
το γεγονος ειναι οτι με το ΠΑΣΟΚ ο κοσμος εφαγε ψωμι παρολα τα λαθη που εκανε. τωρα δεν μπορει ουτε παξιμαδι να φαει ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι.
Με δανεικα που θα τα πληρωσει η επομενη γενια . Η μια γενια εφαγε το ψωμι της αλλης
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.550
Κριτικές
11
Like
3.473
Πόντοι
4.615
Ο φίλος fethry απαντά επιλεκτικά στα post μου, δικαίωμά του. Η Αριστερά, στην παρούσα φάση, παίζει ακριβώς το παιχνίδι της Δεξιάς, και το λέω με απόλυτη επίγνωση των λεγομένων μου. Στηρίζει πλαγίως και εμμέσως πλην σαφώς την παρούσα κυβέρνηση με τον τρόπο της, κυρίως με την εξομοίωση των δύο μεγάλων κομμάτων στα μάτια του κόσμου. Όταν βλέπεις ανακοίνωση του ΚΚΕ ή του ΣΥΡΙΖΑ, νομίζεις ότι έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΠΑΣΟΚ-ΝΔ, (με πρώτο το ΠΑΣΟΚ), και όχι ότι κυβερνά μόνη της η ΝΔ και μάλιστα διάγει τον πέμπτο χρόνο του βίου της. Εύχομαι να βγει πρώτο κόμμα το ΠΑΣΟΚ, χωρίς όμως αυτοδυναμία, για έναν και μόνο λόγο:ο Παπανδρέου, θα προτείνει στο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση συνεργασίας, ο ΣΥΡΙΖΑ να δω τι θα κάνει!!!Τότε θα πέσουν οι μάσκες ολονών!!!
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.550
Κριτικές
11
Like
3.473
Πόντοι
4.615
Αυτό είναι ένα ΑΛΛΟ ζήτημα, και πολύ σημαντικό φυσικά.
Κάτι όμως που δεν αναιρεί το οτι ΚΑΛΩΣ δικάστηκε ο Κουτσόγιωργας π.χ., έστω και αν ποτέ δεν μάθαμε την πλήρη αλήθεια.
Το οτι πέθανε στο Ειδικό Δικαστήριο, θλιβερό μεν, αλλά δεν προσθέτει κάτι θετικό στο ποιόν του.
Αλήθεια, η εποχή Κουτσόγιωργα και τα Πάμπερς είναι αυτά που νοσταλγείς;
Φόλε fethry, δεν με αντιλαμβάνεσαι νομίζω και λυπάμαι πάρα πολύ γιατί εννοείς ό,τι θες να εννοήσεις. Υπερασπίστηκα τον Κουτσόγιωργα; δεν είπα καλώς δικάστηκαν όσοι δικάστηκαν; γιατί δεν σχολιάζεις ότι κανένας της ΝΔ δεν δικάστηκε ποτέ; ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ο φίλος fethry απαντά επιλεκτικά στα post μου, δικαίωμά του. Η Αριστερά, στην παρούσα φάση, παίζει ακριβώς το παιχνίδι της Δεξιάς, και το λέω με απόλυτη επίγνωση των λεγομένων μου. Στηρίζει πλαγίως και εμμέσως πλην σαφώς την παρούσα κυβέρνηση με τον τρόπο της, κυρίως με την εξομοίωση των δύο μεγάλων κομμάτων στα μάτια του κόσμου. Όταν βλέπεις ανακοίνωση του ΚΚΕ ή του ΣΥΡΙΖΑ, νομίζεις ότι έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΠΑΣΟΚ-ΝΔ, (με πρώτο το ΠΑΣΟΚ), και όχι ότι κυβερνά μόνη της η ΝΔ και μάλιστα διάγει τον πέμπτο χρόνο του βίου της. Εύχομαι να βγει πρώτο κόμμα το ΠΑΣΟΚ, χωρίς όμως αυτοδυναμία, για έναν και μόνο λόγο:ο Παπανδρέου, θα προτείνει στο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνηση συνεργασίας, ο ΣΥΡΙΖΑ να δω τι θα κάνει!!!Τότε θα πέσουν οι μάσκες ολονών!!!

Αν δεν κάνω λάθος, το ΠΑΣΟΚ έλαμψε δια της απουσίας του ως αντιπολίτευση τα τελευταία πέντε χρόνια.
Και τώρα έρχεστε αγαπητέ Λέοντα να μας πείτε οτι η Αριστερά παίζει το παιχνίδι της Δεξιάς;
Αιδώς Αργείοι: (Είστε δεν είστε απο το Άργος)        :)
 

Επισκέπτης
Και ο Στάλιν "λάθη" έκανε, με την ίδια λογική.
Όχι, δεν είναι λάθος να χτυπάς τα γεροντάκια που διαδηλώνουν.
Είναι κτηνώδης νεοφιλελεύθερη αναλγησία.
Ή μήπως απογαλακτίστηκε ποτέ απο τον νεοφιλελευθερισμό το ΠΑΣΟΚ;
εχεις πολλη επιλεκτικη μνημη οι αστυνομια επι ΝΔ δεν ηταν αυτοι που σακατεψαν το φοιτητη επειδη φοραγε κιτρινο μπλουζα;οι ιδιοι δεν ηταν που κοπαναγανε τους πακιστανουςστα υπογεια; αυτα μου θυμιζουν εποχες μακρονησου και φαινεται αν και αριστερος οπως λες δεν τα θυμασαι. εκτος αν εισαι αριστερος με δεξιες πεποιθησεις γιατι τοση ωρα δεν σε εχω δει να σχολιαζεις τη δεξια κυβερνηση!!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φόλε fethry, δεν με αντιλαμβάνεσαι νομίζω και λυπάμαι πάρα πολύ γιατί εννοείς ό,τι θες να εννοήσεις. Υπερασπίστηκα τον Κουτσόγιωργα; δεν είπα καλώς δικάστηκαν όσοι δικάστηκαν; γιατί δεν σχολιάζεις ότι κανένας της ΝΔ δεν δικάστηκε ποτέ; ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ;

Μα δεν είπα να μη δικαστούν.
Προσκομίστε στοιχεία και προσυπογράφω ότι τέτοιο χαρτί θέλετε.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
εχεις πολλη επιλεκτικη μνημη οι αστυνομια επι ΝΔ δεν ηταν αυτοι που σακατεψαν το φοιτητη επειδη φοραγε κιτρινο μπλουζα;οι ιδιοι δεν ηταν που κοπαναγανε τους πακιστανουςστα υπογεια; αυτα μου θυμιζουν εποχες μακρονησου και φαινεται αν και αριστερος οπως λες δεν τα θυμασαι. εκτος αν εισαι αριστερος με δεξιες πεποιθησεις γιατι τοση ωρα δεν σε εχω δει να σχολιαζεις τη δεξια κυβερνηση!!

Πρέπει να επιλέξω δηλαδή ποιος θέλω να με βαράει όταν διαδηλώνω και ζητάω το δίκιο μου;
Είσαι απίστευτος τελικά!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Θα μου πει κάποιος απο τους πράσινους φίλους μας ΠΟΤΕ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΤΗΚΕ (ΑΝ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΤΗΚΕ) το ΠΑΣΟΚ απο την ιδεολογία και την πρακτική του νεοφιλελευθερισμού;    :)
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.550
Κριτικές
11
Like
3.473
Πόντοι
4.615
Αν δεν κάνω λάθος, το ΠΑΣΟΚ έλαμψε δια της απουσίας του ως αντιπολίτευση τα τελευταία πέντε χρόνια.
Και τώρα έρχεστε αγαπητέ Λέοντα να μας πείτε οτι η Αριστερά παίζει το παιχνίδι της Δεξιάς;
Αιδώς Αργείοι: (Είστε δεν είστε απο το Άργος)        :)
Σαφώς, το παιχνίδι της Δεξιάς παίζει η αριστερά. Τι σημαίνει αντιπολίτευση για εσένα φίλε μου; να βγαίνω με ντουντούκες στους δρόμους και να φωνάζω για ό,τι νομίζω ότι είναι στραβό; ΄να βγαίνω στα παράθυρα και να το παίζω τηλεεισαγγελέας; τι σημαίνει υπεύθυνη αντιπολίτευση; θα σου φέρω ένα παράδειγμα:όταν το ΠΑΣΟΚ έκανε τον Καποδίστρια, η ΝΔ φώναζε και ούρλιαζε ότι θα καταργήσει το νόμο όταν εκλεγεί κυβέρνηση, γιατί ο νόμος είναι κακός και άλλα παρόμοια. Τώρα, φέρνει τον Καποδίστρια Νούμερο 2, αλλά το ΠΑΣΟΚ ακολουθώντας υπεύθυνη αντιπολίτευση, δεν έβγαλε τις κραυγές χωρίς ουσία της ΝΔ. Όταν ο Καραμανλής ήταν να πάει στο Βουκουρέστι για τα Σκόπια, ο Παπανδρέου δεν λαΐκισε, δεν έκανε ανέξοδη προπαγάνδα, στάθηκε δίπλα στην κυβέρνηση. Τι θα ήταν αντιπολίτευση; να βγει στα παράθυρα και να μιλά, προτού πάει εκεί, για επερχόμενη εθνική προδοσία, όπως θα έκανε ο Καραμανλής;
 

Επισκέπτης
Πρέπει να επιλέξω δηλαδή ποιος θέλω να με βαράει όταν διαδηλώνω και ζητάω το δίκιο μου;
Είσαι απίστευτος τελικά!
αυτο καταλαβες η αυτο θες να καταλαβεις μαλλον. απαντας επιλεκτικα στο ειπε και λιον οποτε εσυ εισαι ο απιστευτος μαλλν. θυμασαι τα παντα επι πασοκ αλλα της νδ κανεις τον αδιαφορο ουδεν σχολιο που λεει και ο αντωναρος. αλλα τι να περιμενει απο καποιους που στο παρελθον τους κυνηγαγανε να τους σκοτωσουν και μετα τους στηριξανε το 89. αυτοι ειστε τελικα και αυτοι η κυβερνηση σας αξιζει. εκει που φτυνεις μετα γλυφεις!!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Σαφώς, το παιχνίδι της Δεξιάς παίζει η αριστερά. Τι σημαίνει αντιπολίτευση για εσένα φίλε μου; να βγαίνω με ντουντούκες στους δρόμους και να φωνάζω για ό,τι νομίζω ότι είναι στραβό; ΄να βγαίνω στα παράθυρα και να το παίζω τηλεεισαγγελέας; τι σημαίνει υπεύθυνη αντιπολίτευση; θα σου φέρω ένα παράδειγμα:όταν το ΠΑΣΟΚ έκανε τον Καποδίστρια, η ΝΔ φώναζε και ούρλιαζε ότι θα καταργήσει το νόμο όταν εκλεγεί κυβέρνηση, γιατί ο νόμος είναι κακός και άλλα παρόμοια. Τώρα, φέρνει τον Καποδίστρια Νούμερο 2, αλλά το ΠΑΣΟΚ ακολουθώντας υπεύθυνη αντιπολίτευση, δεν έβγαλε τις κραυγές χωρίς ουσία της ΝΔ. Όταν ο Καραμανλής ήταν να πάει στο Βουκουρέστι για τα Σκόπια, ο Παπανδρέου δεν λαΐκισε, δεν έκανε ανέξοδη προπαγάνδα, στάθηκε δίπλα στην κυβέρνηση. Τι θα ήταν αντιπολίτευση; να βγει στα παράθυρα και να μιλά, προτού πάει εκεί, για επερχόμενη εθνική προδοσία, όπως θα έκανε ο Καραμανλής;

Φίλε μου, αν δεν κάνω λάθος είσαι δικηγόρος.
Γίνεται όμως να απαντάς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σε ότι σε ρωτάω και όχι να σκαρώνεις πρόχειρες εκθέσεις ιδεών;
Δικαίωμά σου να πιστεύεις ΟΤΙ θέλεις.
Μην υποτιμάς τη νοημοσύνη (και τη μνήμη) μας, όμως.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
αυτο καταλαβες η αυτο θες να καταλαβεις μαλλον. απαντας επιλεκτικα στο ειπε και λιον οποτε εσυ εισαι ο απιστευτος μαλλν. θυμασαι τα παντα επι πασοκ αλλα της νδ κανεις τον αδιαφορο ουδεν σχολιο που λεει και ο αντωναρος. αλλα τι να περιμενει απο καποιους που στο παρελθον τους κυνηγαγανε να τους σκοτωσουν και μετα τους στηριξανε το 89. αυτοι ειστε τελικα και αυτοι η κυβερνηση σας αξιζει. εκει που φτυνεις μετα γλυφεις!!

Τα θυμάμαι ΟΛΑ όσα έγιναν επί ΝΔ.
Όπως και ΟΛΑ όσα έγιναν επί ΠΑΣΟΚ.
Και δεν θα ξεχάσω ούτε τα μεν, ούτε τα δε.
Ικανοποιημένος τώρα;

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αλήθεια, το νόμο Γιαννίτση ΠΟΙΑ κυβέρνηση επιχείρησε να τον περάσει στην κοινωνία και ξεσηκώθηκαν μέχρι και οι πέτρες;
 

Επισκέπτης
Φίλε μου, αν δεν κάνω λάθος είσαι δικηγόρος.
Γίνεται όμως να απαντάς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σε ότι σε ρωτάω και όχι να σκαρώνεις πρόχειρες εκθέσεις ιδεών;
Δικαίωμά σου να πιστεύεις ΟΤΙ θέλεις.
Μην υποτιμάς τη νοημοσύνη (και τη μνήμη) μας, όμως.
ποιος μιλαει ο ανθρωπος που αλλα τον ρωτας και οτι θελει απανταει. εισαι φοβερος τελικα. σου απανταει με επιχειρηματα και γεγονοτα και δες τη λες θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ποιος μιλαει ο ανθρωπος που αλλα τον ρωτας και οτι θελει απανταει. εισαι φοβερος τελικα. σου απανταει με επιχειρηματα και γεγονοτα και δες τη λες θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!

Τη μόνη άποψη που δέχεσαι τελικά είναι "ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΕΝΩΜΕΝΟ ΔΥΝΑΤΟ", έτσι;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.550
Κριτικές
11
Like
3.473
Πόντοι
4.615
Φίλε μου, αν δεν κάνω λάθος είσαι δικηγόρος.
Γίνεται όμως να απαντάς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σε ότι σε ρωτάω και όχι να σκαρώνεις πρόχειρες εκθέσεις ιδεών;
Δικαίωμά σου να πιστεύεις ΟΤΙ θέλεις.
Μην υποτιμάς τη νοημοσύνη (και τη μνήμη) μας, όμως.
Φίλε μου, δεν είμαι δικηγόρος. Δεν σκαρώνω εκθέσεις ιδεών, σου απαντώ συγκεκριμένα, σε αντίθεση με εσένα που αποφεύγεις να απαντήσεις και κάνεις επιλεκτική αναφορά σε ό,τι σε συμφέρει και φυσικά ό,τι θίγει το ΠΑΣΟΚ. Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος με τους παρόντες, και είσαι διότι το ΠΑΣΟΚ σου φταίει και όχι όσοι κυβερνούν εδώ και 5 χρόνια.
 

Επισκέπτης
Αλήθεια, το νόμο Γιαννίτση ΠΟΙΑ κυβέρνηση επιχείρησε να τον περάσει στην κοινωνία και ξεσηκώθηκαν μέχρι και οι πέτρες;
το νομο μαγγινα που εγινε πετραλια μετα που στην ουσια λεει τα ιδια και τωρα γινεται δεν το θυμασαι. παλι το παρελθον ρε φεθρυ παλι το πασοκ φταιει και γιαυτα που ανακοινωσε η κυβερνηση;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φίλε μου, δεν είμαι δικηγόρος. Δεν σκαρώνω εκθέσεις ιδεών, σου απαντώ συγκεκριμένα, σε αντίθεση με εσένα που αποφεύγεις να απαντήσεις και κάνεις επιλεκτική αναφορά σε ό,τι σε συμφέρει και φυσικά ό,τι θίγει το ΠΑΣΟΚ. Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος με τους παρόντες, και είσαι διότι το ΠΑΣΟΚ σου φταίει και όχι όσοι κυβερνούν εδώ και 5 χρόνια.

Αρχίσαμε τη σπέκουλα, βλέπω.
Αν είσαι τυφλός και δεν διαβάζεις όσα γράφω (και όχι μόνο τώρα, αλλά εδώ και 4500 ποστ), δεν φταίω εγώ.
Σε αφήνω στην πράσινη νιρβάνα σου.
Καλό απόγευμα να έχεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom