Νέα

Μάτι στις Ελληνικές Παραλίες

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Σημεία που κεντρίζουν στο οφθαλμόλουτρο

  • Κωλαράκι

    Ψήφοι: 1.579 57,5%
  • Βυζάκια

    Ψήφοι: 564 20,5%
  • Σεξ απίλ (κοινώς ξεκωλέ στυλ)

    Ψήφοι: 470 17,1%
  • Πρόσωπο

    Ψήφοι: 50 1,8%
  • Ομορφιά

    Ψήφοι: 83 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.746

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Τα παιδια δεν εχουν ξαναδει βυζι σε παραλια?  :think:

Φίλε μου και βυζιά έχουν δει και κόλους έχουν δει από τη κάθε καριόλα που έρχεται στο μισό μέτρο σε οργανωμένη παραλία γεμάτη οικογένειες με μικρά παιδιά και σου μοστράρουν τον κόλο τους και τα βυζιά τους στη μούρη σου. Τα βυζιά και οι κόλοι είναι ωραίοι όταν πρόκειται να τους πηδήξεις, στην παραλία όμως με τα παιδιά δίπλα είναι για σφαλιάρες. Και από την άλλη σκέψου να έρθει να καθήσει δίπλα στην οικογένειά σου μαντραχαλάς με κίτρινο φωσφοριζέ στριγκάκι με το μισό παπάρι να φαίνεται. Τι θα πεις τότε τα παιδιά δεν έχουν δει παπάρι να κρέμεται?? Υπάρχουν άλλες παραλίες γι αυτή τη δουλειά.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Φίλε μου και βυζιά έχουν δει και κόλους έχουν δει από τη κάθε καριόλα που έρχεται στο μισό μέτρο σε οργανωμένη παραλία γεμάτη οικογένειες με μικρά παιδιά και σου μοστράρουν τον κόλο τους και τα βυζιά τους στη μούρη σου. Τα βυζιά και οι κόλοι είναι ωραίοι όταν πρόκειται να τους πηδήξεις, στην παραλία όμως με τα παιδιά δίπλα είναι για σφαλιάρες. Και από την άλλη σκέψου να έρθει να καθήσει δίπλα στην οικογένειά σου μαντραχαλάς με κίτρινο φωσφοριζέ στριγκάκι με το μισό παπάρι να φαίνεται. Τι θα πεις τότε τα παιδιά δεν έχουν δει παπάρι να κρέμεται?? Υπάρχουν άλλες παραλίες γι αυτή τη δουλειά.

σιγά ρε μην καταργήσουμε τα μπαιν-μιξτ ...

ή καλύτερα οι γυναίκες να κάνουν μπάνιο με μπούρκα και οι άντρες με ράσο..

 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
σιγά ρε μην καταργήσουμε τα μπαιν-μιξτ ...

ή καλύτερα οι γυναίκες να κάνουν μπάνιο με μπούρκα και οι άντρες με ράσο..

Μήπως γουστάρεις να βλέπεις παπάρια στις παραλίες?
Εκτός αν γουστάρεις να βλέπει παπάρια η 10χρονη κόρη σου.
Ούτε η πρώτη μαλακία που γράφεις χρειάζεται ούτε η δεύτερη.
Κοινή λογική χρειάζεται.

 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Μήπως γουστάρεις να βλέπεις παπάρια στις παραλίες?
Εκτός αν γουστάρεις να βλέπει παπάρια η 10χρονη κόρη σου.
Ούτε η πρώτη μαλακία που γράφεις χρειάζεται ούτε η δεύτερη.
Κοινή λογική χρειάζεται.

Η κοινή λογική ποια είναι τύπε; Να ντρέπονται για το φυσιολογικότερο πράγμα στον κόσμο, το σώμα τους;  :think:
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Η κοινή λογική ποια είναι τύπε; Να ντρέπονται για το φυσιολογικότερο πράγμα στον κόσμο, το σώμα τους;  :think:

Η κοινή λογική λέει ότι η επίδειξη του γυμνού σώματος σε παιδιά κυρίως από αγνώστους δεν πρέπει να υφίσταται.
Το γιατί αναζήτησέ το σε παιδοψυχολόγους.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Η κοινή λογική λέει ότι η επίδειξη του γυμνού σώματος σε παιδιά κυρίως από αγνώστους δεν πρέπει να υφίσταται.
Το γιατί αναζήτησέ το σε παιδοψυχολόγους.

Έχω συζητήσει με παιδοψυχολόγο για το συγκεκριμένο θέμα, γι' αυτό σε ρωτάω την γνώμη σου. Γιατί η γνώμη της ήταν να μάθουμε τα παιδιά να μην ντρέπονται για το σώμα τους, να μην ντρέπονται να δουν ένα γυμνό σώμα. Μην μπλέκεις την θέα ενός σώματος όταν είναι παρόντες οι γονείς με τις άμυνες που πρέπει να έχει ένα παιδί απέναντι σε αρρωστημένους.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Έχω συζητήσει με παιδοψυχολόγο για το συγκεκριμένο θέμα, γι' αυτό σε ρωτάω την γνώμη σου. Γιατί η γνώμη της ήταν να μάθουμε τα παιδιά να μην ντρέπονται για το σώμα τους, να μην ντρέπονται να δουν ένα γυμνό σώμα. Μην μπλέκεις την θέα ενός σώματος όταν είναι παρόντες οι γονείς με τις άμυνες που πρέπει να έχει ένα παιδί απέναντι σε αρρωστημένους.

Έχω κάνει εκτεταμένες συζητήσεις με διάφορους παιδοψυχολόγους που επισκέπτονται τακτικά από τον παιδικό σταθμό μέχρι και την έκτη δημοτικού  που πηγαίνουν οι κόρες μου. Από τις πρώτες συναντήσεις που κάναμε ήταν κατηγορηματικοί όσον αφορά τη θέα του γυμνού σώματος ακόμη και απο γονείς προς τα παιδιά πόσο μάλλον των ξένων.
Και μη ξεχνάς ότι ένα παιδί δεν είναι σε θέση να διαχωρήσει έναν αρρωστημένο από κάποιον που απλα του αρέσει να κάνει μπάνιο γυμνός δίπλα του.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
Για τον KING_JAMES λέω.....είχε βρει φωτό από Facebook και την πλάσαρε για δική του............. :2funny: :2funny: :2funny:


969091_10200502185299035_255213171_n.jpg
:crazy: :shit:
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Έχω κάνει εκτεταμένες συζητήσεις με διάφορους παιδοψυχολόγους που επισκέπτονται τακτικά από τον παιδικό σταθμό μέχρι και την έκτη δημοτικού  που πηγαίνουν οι κόρες μου. Από τις πρώτες συναντήσεις που κάναμε ήταν κατηγορηματικοί όσον αφορά τη θέα του γυμνού σώματος ακόμη και απο γονείς προς τα παιδιά πόσο μάλλον των ξένων.
Και μη ξεχνάς ότι ένα παιδί δεν είναι σε θέση να διαχωρήσει έναν αρρωστημένο από κάποιον που απλα του αρέσει να κάνει μπάνιο γυμνός δίπλα του.

Εμάς είχε πει ότι δεν είναι κακό να μπει το παιδί στο μπάνιο την ώρα που εγώ ή η μητέρα της κάνει μπάνιο, θα δει ένα γυμνό σώμα σαν αυτό που θα αποκτήσει και θα συναντάει σε όλη την ζωή. Το γυμνό σώμα δεν έχει κάτι κακό, οι κακές προθέσεις έχουν. Και μας έδωσε και οδηγίες για τις κακές προθέσεις, απλές και συγκεκριμένες.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Εμάς είχε πει ότι δεν είναι κακό να μπει το παιδί στο μπάνιο την ώρα που εγώ ή η μητέρα της κάνει μπάνιο, θα δει ένα γυμνό σώμα σαν αυτό που θα αποκτήσει και θα συναντάει σε όλη την ζωή. Το γυμνό σώμα δεν έχει κάτι κακό, οι κακές προθέσεις έχουν. Και μας έδωσε και οδηγίες για τις κακές προθέσεις, απλές και συγκεκριμένες.

Προφανώς σας είχε πεί για τυχαίο και μη επαναλαμβανόμενο συμβάν.
Σε μένα είχαν πει πράγματα αντίστοιχα με αυτά που γράφει ο Ασκητής που δεν είναι καν παιδοψυχολόγος και που δεν θεωρείται και συντηρητικός.

Το γυμνό σώμα των ενηλίκων είναι κάτι ξένο για το παιδί, κάτι που δεν γνωρίζει και συνεπώς του προκαλεί ενδιαφέρον και περιέργεια. Επομένως, μπαίνει σε διαδικασία να το παρατηρεί, ακόμη και να το συγκρίνει με το δικό του, κάτι που μπορεί το προβληματίσει ή και να το αγχώσει, απειλώντας έτσι την ψυχοσεξουαλική του ανάπτυξη και δίνοντας του το μήνυμα ότι δεν υπάρχουν όρια.

 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Προφανώς σας είχε πεί για τυχαίο και μη επαναλαμβανόμενο συμβάν.
Σε μένα είχαν πει πράγματα αντίστοιχα με αυτά που γράφει ο Ασκητής που δεν είναι καν παιδοψυχολόγος και που δεν θεωρείται και συντηρητικός.

Το γυμνό σώμα των ενηλίκων είναι κάτι ξένο για το παιδί, κάτι που δεν γνωρίζει και συνεπώς του προκαλεί ενδιαφέρον και περιέργεια. Επομένως, μπαίνει σε διαδικασία να το παρατηρεί, ακόμη και να το συγκρίνει με το δικό του, κάτι που μπορεί το προβληματίσει ή και να το αγχώσει, απειλώντας έτσι την ψυχοσεξουαλική του ανάπτυξη και δίνοντας του το μήνυμα ότι δεν υπάρχουν όρια.


Ως προς τα των ψυχολόγων διαφωνούμε χωρίς να επιμένω ότι έχει δίκιο η δική μου και άδικο ο δικός σας.

Ως προς τα της παραλίας, επίσης διαφωνούμε και πιστεύω ότι έχεις άδικο.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Ως προς τα των ψυχολόγων διαφωνούμε χωρίς να επιμένω ότι έχει δίκιο η δική μου και άδικο ο δικός σας.

Ως προς τα της παραλίας, επίσης διαφωνούμε και πιστεύω ότι έχεις άδικο.

Φίλε μου όσον αφορά τους ψυχολόγους στη διεθνή βιβλιογραφία υπάρχει συγκεκριμένη θέση πάνω στο θέμα.
Εγώ δεν είμαι ψυχολόγος απλά μεταφέρω τις οδηγίες τους.
Όσον αφορά την παραλία επίτρεψε μου να έχω τη συγκεκριμένη άποψη όταν είμαι σε παραλίες που συχνάζουν οικογένειες.
Όταν είμαι μόνος μου (σπάνια πλέον) σε απόμερη παραλία γουστάρω να βλέπω και κόλους και βυζιά και όπου με παίρνει προσπαθώ και για κάτι παραπάνω από το μάτι... 
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
Φίλε μου όσον αφορά τους ψυχολόγους στη διεθνή βιβλιογραφία υπάρχει συγκεκριμένη θέση πάνω στο θέμα.
Εγώ δεν είμαι ψυχολόγος απλά μεταφέρω τις οδηγίες τους.
Όσον αφορά την παραλία επίτρεψε μου να έχω τη συγκεκριμένη άποψη όταν είμαι σε παραλίες που συχνάζουν οικογένειες.
Όταν είμαι μόνος μου (σπάνια πλέον) σε απόμερη παραλία γουστάρω να βλέπω και κόλους και βυζιά και όπου με παίρνει προσπαθώ και για κάτι παραπάνω από το μάτι... 

Γιατί δεν πηγαίνεις σε άλλες, πιο οικογενειακές παραλίες τότε; Δε νομίζω ότι είναι δραματικές οι αποστάσεις.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Γιατί δεν πηγαίνεις σε άλλες, πιο οικογενειακές παραλίες τότε; Δε νομίζω ότι είναι δραματικές οι αποστάσεις.

Προσωπικά είμαι καλυμμένος σε αυτό το σημείο.
Έχω επιλέξει παραλία που δεν έχει ομπρέλες και ξαπλώστρες και ώρες από τις 5 το απόγευμα και μετά και που δεν έχει άμμο για να παίζουν ρακέτες οι "αθληταράδες" της παραλίας και να σου σπάνε και τα παπάρια και τα νεύρα. Επίσης δεν έχει καντίνα για να μου ζητάνε τα πιτσιρίκια γρανίτες και άλλες τέτοιες μαλακίες. Και οικονομικά και υγιεινά και κυρίως ήρεμα.
 
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Που είναι ο apouranos?
 

nstssp

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2009
Μηνύματα
449
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
1.992
Προφανώς σας είχε πεί για τυχαίο και μη επαναλαμβανόμενο συμβάν.
Σε μένα είχαν πει πράγματα αντίστοιχα με αυτά που γράφει ο Ασκητής που δεν είναι καν παιδοψυχολόγος και που δεν θεωρείται και συντηρητικός.

Το γυμνό σώμα των ενηλίκων είναι κάτι ξένο για το παιδί, κάτι που δεν γνωρίζει και συνεπώς του προκαλεί ενδιαφέρον και περιέργεια. Επομένως, μπαίνει σε διαδικασία να το παρατηρεί, ακόμη και να το συγκρίνει με το δικό του, κάτι που μπορεί το προβληματίσει ή και να το αγχώσει, απειλώντας έτσι την ψυχοσεξουαλική του ανάπτυξη και δίνοντας του το μήνυμα ότι δεν υπάρχουν όρια.


παντως εγώ έχω 3 φίλους (2 γυναίκες και 1 άντρα) που μεγάλωσαν σε οικογένειες γυμνιστών δηλ άμεση και συνεχή θέα γυμνού από 0 ετών και τώρα σαν μεσίληκες είναι ίσως τα πιο ακομπλεξάριστα άτομα που ξέρω σε σχέση με το σώμα τους (ειδικά οι κοπέλες)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom