Νέα

Mασονική στοά-Μασόνοι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ασωτος40
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

θα γινοσασταν μασονοι


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    90

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.289
Κριτικές
62
Like
44.933
Πόντοι
9.297
OP
OP
Α

ασωτος40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
666
Κριτικές
12
Like
1.246
Πόντοι
376
το κυριότερο χαρακτηριστικο είναι ότι είναι κλειστή θρησκεία ,επιλέγονται μέλη που να είναι κορυφαίοι στον τομέα τους. Το άλλο χαρακτηριστικό είναι η αλληλοϋποστήριξη.

Και χωρίς να θέλω να γίνω σεξιστής: Έχει ακούσει ποτέ κανείς για γυναίκα μασόνισα; Τι μας κρύβουν;

Αν μπω στη στοά θα κανονιστεί καμία σοβαρή παρτούζα; Θα έχουμε τίποτα εσκορτάκια σε αποκλειστικότητα; Μη μπω και τζάμπα.
Απαγορεύονται γυναίκες στην στοά .
Παρτουζες σίγουρα κάνουν
 

dimitris(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
109
Like
113
Πόντοι
1
Συνήθως κατέχουν υψιλόβαθμες θέσεις ένας γνωστός του πατέρα μου ήταν μασόνος και του είχε πει να γίνει λέγοντάς του ότι θα ξεχρεώσει δάνειο και θα ανέβει επαγγελματικά και δεν δέχτηκε.Για μένα μείνε μακριά
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.028
Πόντοι
3.936
το κυριότερο χαρακτηριστικο είναι ότι είναι κλειστή θρησκεία ,επιλέγονται μέλη που να είναι κορυφαίοι στον τομέα τους. Το άλλο χαρακτηριστικό είναι η αλληλοϋποστήριξη.

Και χωρίς να θέλω να γίνω σεξιστής: Έχει ακούσει ποτέ κανείς για γυναίκα μασόνισα; Τι μας κρύβουν;

Αν μπω στη στοά θα κανονιστεί καμία σοβαρή παρτούζα; Θα έχουμε τίποτα εσκορτάκια σε αποκλειστικότητα; Μη μπω και τζάμπα.

Τσάμπα θα μπεις.

Για γυναίκες πήγαινε Rotary κ Lions.

Έχει κάτι θειάδες μούρλια.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Συνήθως κατέχουν υψιλόβαθμες θέσεις ένας γνωστός του πατέρα μου ήταν μασόνος και του είχε πει να γίνει λέγοντάς του ότι θα ξεχρεώσει δάνειο και θα ανέβει επαγγελματικά και δεν δέχτηκε.Για μένα μείνε μακριά
Ωραίες επιλογές τύπε ... έτσι και ο @enduro τους έριξε άκυρο και τώρα ανεξάρτητος χωρίς να τον κρατάνε ζει ελεύθερος κάτω από τη γέφυρα Ροσινιόλ :confused:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.289
Κριτικές
62
Like
44.933
Πόντοι
9.297
Όχι μπράβο πάντως ... για ΠΑΟΚ μιλάς άπταιστα Ελληνικά :hi:
To βουλγαρικό διαβατήριο το έχω για ειδικές περιπτώσεις...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ωραίες επιλογές τύπε ... έτσι και ο @enduro τους έριξε άκυρο και τώρα ανεξάρτητος χωρίς να τον κρατάνε ζει ελεύθερος κάτω από τη γέφυρα Ροσινιόλ :confused:
Under the bribge-Red Hot Chilli Peppers
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.061
Κριτικές
9
Like
13.026
Πόντοι
3.836
τελικά υπάρχουν γυναίκες μασόνοι ή όχι;
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Νταξ καλά πάμε ... σε τέτοια μονοπάτια οι άλλοι ρωτάνε που έχει γυναίκες :confused:

Παλιά πηγαίνανε σε σχολές χορού να βρουν γκόμενα, τώρα θα την πέφτουν στο Ρόταρι :tooth:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Τύπε, όσα γνωρίζω ΔΕΝ τα ξέρω από το ίντερνετ. Από κει μαθαίνουν μόνο τα ζαβα που λένε εδώ μέσα μαλακιες για τον Ελευθεροτεκτωνισμό, για σατανά δες και τέτοιες πιπες.
Όσον αφορά στην Φεραρι, είχα την τύχη να οδηγήσω κάποτε μια (νοικιασμένη).
Τύπε αφού τα ξέρεις πρώτο χέρι, απάντα στον τύπο νηματοθέτη να τον διαπαιδαγωγήσεις.

Αν σε ρωτήσει βέβαια τις πηγές σου μην αρχίσεις τα ο γνωστός του γνωστού από το χωριό .. το χουμε ξαναδει το έργο
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Για να σου απαντήσω
Δεν απαγορεύεται σε έναν ελευθεροτεκτωνα να παραδεχθεί την ιδιότητα του. Πολλοί άλλωστε φέρουν κάποια διακριτικά δαχτυλίδια ή κ μενταγιόν.
Αυτό που απαγορεύεται είναι να αποκαλύψει όσα γίνονται κατά την διάρκεια των εργασιών μέσα στην στοά, γι αυτό άλλωστε παίρνει κ τον ανάλογο ορκο.
ΥΓ. Πηγές δεν έχω. Τα γνωρίζω εξ ίδιας αντιλήψεις...
Ευτυχώς που τα αντιλήφθηκες και δεν έφτασες να κινδυνεύεις από τον 4ο βαθμό :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom