Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

koutiki

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
97
Like
0
Πόντοι
0
όσο για τα εξοπλιστικά καιτ ο ποια είναι η γνώμη μου για αυτα φίλε persona, επειδή είναι μεγάλο το θέμα και δεν επιλύεται με αφορισμούς και Λιακοπουλικές προτάσεις, επιφυλάσομαι να καταθάσω την ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΜΟΥ άποψη όταν δημιουργηθεί το ανάλογο thread.

Ευχομαι σε όλους Πούτσα όρθια και για παρέα μουνιά πρόθυμα.



 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
1personanongrata φιλε δυστυχως ελαχιστοι γιατι ο ελληνας ακομα σκεφτεται οπως πριν 63 χρονια..
Δηλαδη εχει στο μυαλο του ακομα τα καταλοιπα απο τον διχασμο,τον εμφυλιο κλπ κ σου λεει:ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ(δεξιος δηλαδη) ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ Κ ΑΣ ΜΕ ΓΑΜΑΕΙ(αν ειναι απο δεξια οικογενεια)..Δεν καθεται να σκεφτει παραπανω..

str81977 εχεις ενα δικιο σε αυτο,αλλα τον καθε κροκους τον εκανε μαγκα ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ κ μετα ο λαουτζικος-ο οπαδος που τρεχει κ γινεται στρατος του..
Τον βαρδινογιαννη Η ΧΟΥΝΤΑ τον εκανε αυτο που ειναι κ με ΠΟΥΣΤΙΑ(σπαζωντας το εμπαργκο του ΟΗΕ)πηγαινε λαθραια κ πουλουσε οπλα στην τοτε ροδεσια..

και να πω κ κατι αλλο:ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ που μιλανε για Μακεδονια κλπ,ειμαστε σιγουροι οτι τα ονοματα τους δεν ειναι στην προδοσια του 67-74 κ συνεργατες της χουντας?αυτοι που πουλησαν ΤΟΤΕ την κυπρο,ερχονται τωρα ΜΕ ΤΙ ΜΟΥΤΡΑ κ  πουλανε υπερπατριωτισμο?
 

koutiki

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
97
Like
0
Πόντοι
0
και λίγο πριν την κάνω μια παράθεση ακόμα για τον laplace (με τον προσήκοντα σεβασμό πάντα)
Έχεις απόλυτο δίκιο για αυτούς που κατονομάζεις και αυτούς που κατηγορείς και φυσικά η ενέργεια κάθε σκεπτόμενου είναι να τους γυρίσει την πλάτη. Όμως σε αυτούς όχι στην Πατρίδα, αδερφέ,....όχι δλδ και σε όλους εμας τους υπόλοιπους.
Και τονίζω ότι δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα (δεν σε ξέρω και δεν πιστεύω ότι θα το έκανες ποτέ), αλλά το αναφέρω μιας και μου έδωσες την ευκαιρία με τα τελευταία post σου.

Κατα τα άλλα ισχύουν οι παραπάνω ευχές μου.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1personanongrata φιλε δυστυχως ελαχιστοι γιατι ο ελληνας ακομα σκεφτεται οπως πριν 63 χρονια..
Δηλαδη εχει στο μυαλο του ακομα τα καταλοιπα απο τον διχασμο,τον εμφυλιο κλπ κ σου λεει:ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ(δεξιος δηλαδη) ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ Κ ΑΣ ΜΕ ΓΑΜΑΕΙ(αν ειναι απο δεξια οικογενεια)..Δεν καθεται να σκεφτει παραπανω..
γάματα με μεγάλα γράμματα φίλε........
έχω κάνει ομηρικούς καβγάδες με τον πατέρα μου γι αυτό...
Αλλά άντε να πείσεις τον 70άρη που του έχουν πάρει μπροστά στα μάτια του οι κομμουνιστές τον πατέρα όταν ήταν 9 χρονών ότι δεν είναι πλέον έτσι............... :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
γάματα με μεγάλα γράμματα φίλε........
έχω κάνει ομηρικούς καβγάδες με τον πατέρα μου γι αυτό...
Αλλά άντε να πείσεις τον 70άρη που του έχουν πάρει μπροστά στα μάτια του οι κομμουνιστές τον πατέρα όταν ήταν 9 χρονών ότι δεν είναι πλέον έτσι............... :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:

κ η μαλακια ειναι οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ελληνας ακολουθει ευλαβικα κ πιστα τις αποψεις της οικογενειας στα πολιτικα θεματα..Δεν εχει δικη του αποψη..Αν ο μπαμπας ειναι δεξιος/φιλοβασιλικος κ το παιδι ψηφιζει ΝΔ..η μαλακια σε ολο της το μεγαλειο φιλε..
 

Επισκέπτης
κ η μαλακια ειναι οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ελληνας ακολουθει ευλαβικα κ πιστα τις αποψεις της οικογενειας στα πολιτικα θεματα..Δεν εχει δικη του αποψη..Αν ο μπαμπας ειναι δεξιος/φιλοβασιλικος κ το παιδι ψηφιζει ΝΔ..η μαλακια σε ολο της το μεγαλειο φιλε..

Ακριβως φιλε.Εχω εναν παπαρα γνωστο που παρολο ειναι λεει αριστερος ψηφιζει ΝΔ για να βοηθησει τους γονεις του που ειναι ΝΔ και θα ειχαν προβλημα στην δουλεια τους αμα εβγαινε ΠΑΣΟΚ :jerking:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κ η μαλακια ειναι οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ελληνας ακολουθει ευλαβικα κ πιστα τις αποψεις της οικογενειας στα πολιτικα θεματα..Δεν εχει δικη του αποψη..Αν ο μπαμπας ειναι δεξιος/φιλοβασιλικος κ το παιδι ψηφιζει ΝΔ..η μαλακια σε ολο της το μεγαλειο φιλε..

έχω κάνει πόλεμο σε όλο μου το καμμένο σόι φίλε.... Σε όλο........Το οποίο είναι και από την μεριά τηε μάνας μου αλλά και του πατέρα μου........
Το πιο αστείο είναι ότι ο παππούς μου που τον εκτέλεσαν κομμουνιστές ήταν Βενιζελικός......
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:, όπως και η πλειοψηφία των Σμυρνιών που εκδιώχθησαν το 22.........

Αλλά δεν είναι θέμα μόνο ιδεολογικής απόχρωσης.
είναι και θέμα κριτικής ικανότητας, ποιότητας πνευματικής και δυνατότητας ανάλυσης...
Και δυστυχώς ο μέσος έλληνας δεν ξεπερνάει την Καλομοίρα σε επίπεδο.......
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ακριβως φιλε.Εχω εναν παπαρα γνωστο που παρολο ειναι λεει αριστερος ψηφιζει ΝΔ για να βοηθησει τους γονεις του που ειναι ΝΔ και θα ειχαν προβλημα στην δουλεια τους αμα εβγαινε ΠΑΣΟΚ :jerking:

ξέρεις πόσοι τέτοιοι υπάρχουν και έχουν καταστρέψει αυτή τη χώρα φίλε;
 

Επισκέπτης
ξέρεις πόσοι τέτοιοι υπάρχουν και έχουν καταστρέψει αυτή τη χώρα φίλε;

Οι περισοτεροι ετσι ειναι.Μα οταν τον ακου σου λεω μου ερχεται να του σπασω το κεφαλι ρε...
Ακου εκει ειμαι αριστερος αλλα για να βοηθησω τον μπαμπα ψηφιζω ΝΔ  :tickedoff:
Χου ρε που λες και εσυ :dancing:
 

tassos1980

Νέο Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
paidia mia fora na mhn psifisoume kanenan na deite poso tha allaksoun oi makakes......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Οι περισοτεροι ετσι ειναι.Μα οταν τον ακου σου λεω μου ερχεται να του σπασω το κεφαλι ρε...
Ακου εκει ειμαι αριστερος αλλα για να βοηθησω τον μπαμπα ψηφιζω ΝΔ  :tickedoff:
Χου ρε που λες και εσυ :dancing:

Και γω δεξιός είμαι και όλα αυτά λένε οι δικοί μου τα κάνω από αντίδραση.....
Από αντίδραση ρίχνω χριστοπαναγίες σε όλα τα μουνιά από το πρωί μέχρι το βράδυ....
Από την πόλη έρχομαι και το παγωτό εκμέκ.....
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Φαντάσου φίλε κάψιμο.........
Τους βρίζεις στη μούρη και αυτοί εξακολουθούν να λένε ότι ψηφίζεις αυτό που βρίζεις... Μιλάμε για τέτοιο μαζοχισμό αυτή η γενιά.........
 

koutiki

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
97
Like
0
Πόντοι
0
Τους βρίζεις στη μούρη και αυτοί εξακολουθούν να λένε ότι ψηφίζεις αυτό που βρίζεις... Μιλάμε για τέτοιο μαζοχισμό αυτή η γενιά.........

Sorry ρε σύντροφοι, αλλά να θυμίσω ότι το thread αφορα τη Μακεδονία και όχι το τι ψηφίζει ο καθάνας και αν κάνει το σωστό?
(για να μην παρεξηγηθώ δεν το θέτω ώς διαφωνία σε αυτά που λέτε)
ίσως αν ξεφεύγαμε όλοι απο τα κομματικοιδεολογικά τριπάκια που μας έχουν βάλει για γενιές τώρα, θα μπορούσαμε να συζητήσουμε το μέλλον μας χωρίς εκατέρωθεν καχυποψίες και μνησικακίες....ίσως να ήταν καλύτερα  :)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Παρεπιπτόντως, σε μια βόλτα στα εξάρχεια, είδα αφίσα κάποιας αντιεξουσιαστικής κίνησης για εκδήλωση για το μακεδονικό με συμμετοχή μεταξύ άλλων, δημοσιογράφου του Ιου της ελευθεροτυπίας και - άκουσον, άκουσον- εκπροσώπων της "μειονότητας" και του "ουράνιου τόξου".

Ούτε ο τσολάκογλου και τα τάγματα ασφαλείας μαζί...

Παρεπιπτόντως είδα και ένα σωρό αφίσες για παρελάσεις στρακίων (τα λένε ημέρα υπερηφάνιας...) και φεστιβάλ γκέη κινηματογράφου, υπό την αιγίδα της ελευθεροτυπίας, της γαλέρας και άλλων εντύπων του "χώρου"...

Τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο.
 

tripitiris

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2007
Μηνύματα
134
Like
0
Πόντοι
1
Παρεπιπτόντως, σε μια βόλτα στα εξάρχεια, είδα αφίσα κάποιας αντιεξουσιαστικής κίνησης για εκδήλωση για το μακεδονικό με συμμετοχή μεταξύ άλλων, δημοσιογράφου του Ιου της ελευθεροτυπίας και - άκουσον, άκουσον- εκπροσώπων της "μειονότητας" και του "ουράνιου τόξου".

Ούτε ο τσολάκογλου και τα τάγματα ασφαλείας μαζί...

Παρεπιπτόντως είδα και ένα σωρό αφίσες για παρελάσεις στρακίων (τα λένε ημέρα υπερηφάνιας...) και φεστιβάλ γκέη κινηματογράφου, υπό την αιγίδα της ελευθεροτυπίας, της γαλέρας και άλλων εντύπων του "χώρου"...

Τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο.
ασφαλώς δέν είναι τυχαίο είναι θέμα καταστάσεων...τραβεστί....
 

tripitiris

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2007
Μηνύματα
134
Like
0
Πόντοι
1
ξέρεις πόσοι τέτοιοι υπάρχουν και έχουν καταστρέψει αυτή τη χώρα φίλε;
παιδιά μή παρασύρεστε σέ κοματική συζήτηση. τό θέα είναι τά γενιτσαράκια  :headbang2:οι σκοπιανοί καί οι αμερικάνοι τσατσάδες τους
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Παρεπιπτόντως, σε μια βόλτα στα εξάρχεια, είδα αφίσα κάποιας αντιεξουσιαστικής κίνησης για εκδήλωση για το μακεδονικό με συμμετοχή μεταξύ άλλων, δημοσιογράφου του Ιου της ελευθεροτυπίας και - άκουσον, άκουσον- εκπροσώπων της "μειονότητας" και του "ουράνιου τόξου".

Ούτε ο τσολάκογλου και τα τάγματα ασφαλείας μαζί...

Δεν το κάνεις λίγο πιο λιανό να καταλάβουμε κι εμείς οι βραδύνοες τι θες να πεις εσύ ο ποιητής;

Χαιρετίζω πάντως την -εκ των υστέρων βέβαια, εν σχέσει με παλιές κόντρες εδώ στο σάϊτ- καταδίκη εκ μέρους σου του Τσολάκογλου και των Ταγμάτων Ασφαλείας.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
[youtube=425,350]B61pKW8F4yY[/youtube]

Ολόκληρο το πρόσφατο βιντεάκι

URL]]
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16



ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ,μαλακες μπουγατσομαχοι και 'επιχειρηματιες' της Μακεδονιας που τους ζουσατε τοσα χρονια ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΣ ΖΕΙΤΕ Κ ΟΤΑΝ Ο Ανδρεας εκανε εμπαργκο εσεις πηγαινατε παρανομα τα φορτηγα σας...

ΕΠΙΣΗΣ παρτε τα αρχιδια μου:ΟΤΕ,ΕΛΠΕ κλπ επιχειρησεις που καλυπτετε το μεγαλυτερο ποσοστο της τηλεφωνιας κμ ειστε το μοναδικο διυληστηριο εκει..


ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ:ΟΣΟ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΧΕ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ..

ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΝΔ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑΝΟ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ,Ο ΚΑΘΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΑ,ΑΦΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ??
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
191
Πόντοι
6.055
Πάμε δυνατάααααααααααααααααααααααααααααααα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ελλαδάρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom