Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
με υποθέσεις δεν μπορείς να κρίνεις ένα κόμμα.
Επειδή δε βγάζει άκρη κανείς έτσι, μακάρι το 13% των Ελλήνων ψηφοφόρων και οι εκπρόσωποί τους να διαφέρουν από τους υπόλοιπους. Αν και επειδή δε ζω σε γυάλα και έχω συναναστραφεί μα πάσης πολιτικής ιδεολογίας άτομα, σου λέω ξανά πως δεν υποθέτω αλλά στο υπογράφω κιόλας. Μία από τα ίδια. Είναι γλυκό το μέλι και όταν το σέρβιραν κάποτε και στους Ρώσσους ακόμα, έπεσαν με τα μούτρα. Ιδεολογίες υπάρχουν για να πιστεύει ο κόσμος και να έχει ένα σημείο αναφοράς. Από εκεί και πέρα το χρώμα της πολιτικής πίσω από όλα είναι το χρώμα του χρήματος.
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ολοι.....στην Αμερικη κατι γυφτοι εχουν ονομασει μια πολη..ΑΘΗΝΑ (Athens Georgia)....εμπαργκο τωρα....συλλαλητηριο αυριο...πολεμο μεθαυριο....κουφαλες αμερικανοι η ΑΘΗΝΑ ειναι ελληνικη!!!(κανει και ωραια ριμα)

Πόσες ώρες σκεφτόσουν για να γράψεις αυτό που έγραψες;
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Κάποιοι εδω μέσα πιστεύουμε σε μια πιο σκληρή σταση και επιβολή εμπάργκο και βέτο βέβαια για κάθε διεθνή οργανισμό . Μπορεί να κναουμε λάθος .
Οι υπόλοιποι που δεν θέλουν τέτοια στάση και λένε οτι το παιχνίδι έχει χαθει τι προτείνετε??
Δηλαδή αν αύριο αναγνωριστούν ως ''μακεδονία'' θα πείτε  '' οκ τι να κανουμε? ''
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Τουλαχιστον σκεφτομαι....δεν :jerking: :jerking:.........ΥΓ.για το θεμα αυτο ο Ψωμιαδης δεν εχει πει λεξη.....ουτε ο Ανθιμος....και απο οτι θυμαμαι ουτε ο.....μακαριστος!!!!
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Ο κουραμπιές αριον έκλασε μέντες και δεν σχολίασε τα περι ξεφτύλα του κομματος του όταν του τα έξεθεσα.
Πάμε πάλι από την αρχή...Έχουμε να κάνουμε με αρχικουμουνόσκυλο από τα λίγα εδώ οπότε υπομονή...


Κατάρχην το όλο κακό το προκάλεσε το ΚΚΕ που έκανε μετα τον Β Παγκόσμιο του κεφάλιου του.


Κατά τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο, αλλά και κατά τη διάρκεια του ελληνικού εμφυλίου πολέμου εγέρθηκε θέμα "συνένωσης" των δύο Μακεδονιών, της Σλαβικής και της Ελληνικής: Στο συμφωνητικό που υπέγραψαν στο Πετρίτσι στις 12 Ιουλίου 1943, το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας και το Κομμουνιστικό Κόμμα Βουλγαρίας δήλωσαν ότι προτίθενται να εργασθούν από κοινού για ..."την εγκαθίδρυση στη Βαλκανική Ένωσης Σοβιετικών Δημοκρατιών που θα περιλαμβάνει τήν Ελλάδα, την Μακεδονία και τήν Σερβία" και περιγράφει την Μακεδονία σαν χώρα "Ελληνική, Σερβική και Βουλγαρική". Ή συμφωνία αυτή θα μπορούσε να θεωρηθεί σαν το εφαλτήριο για το φορτισμένο -πλέον- πολιτικά κλίμα που επακολούθησε και που οδήγησε στα σημερινά αδιέξοδα.....


Να μας πουλήσει πηγε το βρωμοΚΚΕ και την θεσσαλονίκη θα πούλαγαν και τα νησία άμα μπορέσουν οι κουμουνες θα τα δωσουν στους Τουρκαλάδες....


Είστε ένα κόμα επαγγελματικών στελεχών και στο τυπογραφείο σας τυπώνεται ο "ελεύθερος τύπος" και τολμάτε ρε κατακάθια της κοινωνίας να μιλάτε για τους Έλληνες επιχειρηματίες εσειςςς???
Όλο υποκρισια είστε ρε....
Στην ουσία το ΚΚΕ είναι ένα είδος "λαικής" δικτατοριας όπως μας το έχει αποδείξει και η ιστορία.
Χωρίς ίχνος μάλιστα πατριωτισμου...

 

Επισκέπτης
ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ολοι.....στην Αμερικη κατι γυφτοι εχουν ονομασει μια πολη..ΑΘΗΝΑ (Athens Georgia)....εμπαργκο τωρα....συλλαλητηριο αυριο...πολεμο μεθαυριο....κουφαλες αμερικανοι η ΑΘΗΝΑ ειναι ελληνικη!!!(κανει και ωραια ριμα)
έχουν και Νέα Φιλαδέλφεια να κάνει ο Ντέμης το γήπεδο της ΑΕΚ εκεί.
 

Επισκέπτης
Ο κουραμπιές αριον έκλασε μέντες και δεν σχολίασε τα περι ξεφτύλα του κομματος του όταν του τα έξεθεσα.
Πάμε πάλι από την αρχή...Έχουμε να κάνουμε με αρχικουμουνόσκυλο από τα λίγα εδώ οπότε υπομονή...


Κατάρχην το όλο κακό το προκάλεσε το ΚΚΕ που έκανε μετα τον Β Παγκόσμιο του κεφάλιου του.


Κατά τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο, αλλά και κατά τη διάρκεια του ελληνικού εμφυλίου πολέμου εγέρθηκε θέμα "συνένωσης" των δύο Μακεδονιών, της Σλαβικής και της Ελληνικής: Στο συμφωνητικό που υπέγραψαν στο Πετρίτσι στις 12 Ιουλίου 1943, το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας και το Κομμουνιστικό Κόμμα Βουλγαρίας δήλωσαν ότι προτίθενται να εργασθούν από κοινού για ..."την εγκαθίδρυση στη Βαλκανική Ένωσης Σοβιετικών Δημοκρατιών που θα περιλαμβάνει τήν Ελλάδα, την Μακεδονία και τήν Σερβία" και περιγράφει την Μακεδονία σαν χώρα "Ελληνική, Σερβική και Βουλγαρική". Ή συμφωνία αυτή θα μπορούσε να θεωρηθεί σαν το εφαλτήριο για το φορτισμένο -πλέον- πολιτικά κλίμα που επακολούθησε και που οδήγησε στα σημερινά αδιέξοδα.....


Να μας πουλήσει πηγε το βρωμοΚΚΕ και την θεσσαλονίκη θα πούλαγαν και τα νησία άμα μπορέσουν οι κουμουνες θα τα δωσουν στους Τουρκαλάδες....


Είστε ένα κόμα επαγγελματικών στελεχών και στο τυπογραφείο σας τυπώνεται ο "ελεύθερος τύπος" και τολμάτε ρε κατακάθια της κοινωνίας να μιλάτε για τους Έλληνες επιχειρηματίες εσειςςς???
Όλο υποκρισια είστε ρε....
Στην ουσία το ΚΚΕ είναι ένα είδος "λαικής" δικτατοριας όπως μας το έχει αποδείξει και η ιστορία.
Χωρίς ίχνος μάλιστα πατριωτισμου...
πολύ όμορφο λέγειν έχεις, μήπως πριν μιλήσεις τραβάς με καλαμάκι τίποτε σκατά από βόθρο φραπέ?

μιας και ξέρω ποιος κλώνος είσαι? έχεις φάει από την πάρτι μου 2 βαρβάτα μπάν θέλεις να σε πάω και για τρίτο?
 

Επισκέπτης
Ο κουραμπιές αριον έκλασε μέντες και δεν σχολίασε τα περι ξεφτύλα του κομματος του όταν του τα έξεθεσα.
Πάμε πάλι από την αρχή...Έχουμε να κάνουμε με αρχικουμουνόσκυλο από τα λίγα εδώ οπότε υπομονή...


Κατάρχην το όλο κακό το προκάλεσε το ΚΚΕ που έκανε μετα τον Β Παγκόσμιο του κεφάλιου του.


Κατά τον Β' Παγκόσμιο πόλεμο, αλλά και κατά τη διάρκεια του ελληνικού εμφυλίου πολέμου εγέρθηκε θέμα "συνένωσης" των δύο Μακεδονιών, της Σλαβικής και της Ελληνικής: Στο συμφωνητικό που υπέγραψαν στο Πετρίτσι στις 12 Ιουλίου 1943, το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας και το Κομμουνιστικό Κόμμα Βουλγαρίας δήλωσαν ότι προτίθενται να εργασθούν από κοινού για ..."την εγκαθίδρυση στη Βαλκανική Ένωσης Σοβιετικών Δημοκρατιών που θα περιλαμβάνει τήν Ελλάδα, την Μακεδονία και τήν Σερβία" και περιγράφει την Μακεδονία σαν χώρα "Ελληνική, Σερβική και Βουλγαρική". Ή συμφωνία αυτή θα μπορούσε να θεωρηθεί σαν το εφαλτήριο για το φορτισμένο -πλέον- πολιτικά κλίμα που επακολούθησε και που οδήγησε στα σημερινά αδιέξοδα.....


Να μας πουλήσει πηγε το βρωμοΚΚΕ και την θεσσαλονίκη θα πούλαγαν και τα νησία άμα μπορέσουν οι κουμουνες θα τα δωσουν στους Τουρκαλάδες....


Είστε ένα κόμα επαγγελματικών στελεχών και στο τυπογραφείο σας τυπώνεται ο "ελεύθερος τύπος" και τολμάτε ρε κατακάθια της κοινωνίας να μιλάτε για τους Έλληνες επιχειρηματίες εσειςςς???
Όλο υποκρισια είστε ρε....
Στην ουσία το ΚΚΕ είναι ένα είδος "λαικής" δικτατοριας όπως μας το έχει αποδείξει και η ιστορία.
Χωρίς ίχνος μάλιστα πατριωτισμου...
μιας και είσαι και βλάκας και προκαλείς για να σε βρίσω για να με μπανάρουν δεν θα σου κάνω την χάρη το σκόρ είναι 2  -  0
σου αφιερώνω αυτό το βίντεο να μάθεις την αλήθεια.

[youtube=425,350]M-X7pu8AG1c[/youtube]
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
μιας και είσαι και βλάκας και προκαλείς για να σε βρίσω για να με μπανάρουν δεν θα σου κάνω την χάρη το σκόρ είναι 2  -  0
σου αφιερώνω αυτό το βίντεο να μάθεις την αλήθεια.

[youtube=425,350]M-X7pu8AG1c[/youtube]

Δεν είμαι κανείς κλώνος.Αν οι μισοί στο φορουμ δεν σε συμπαθούν λογω της κουμμουνιστικής προπαγάνδας σου δεν σημαίνει οτι δέχεσαι επίθεση κλώνων.
Στο βιντεο που μου έδωσες πιο πολύ για προπαγάνδα του ΚΚΕ μου φαίνεται.Αυτα που σου παρέθεσα παραπάνω είναι απο το wikipedia και τεσταρισμένα.Τα αρνείσαι δηλαδη?
Δεν μου απάντησες όμως τι έχεις να πεις για τον "ελευθερο τυπο" στα γραφειας σας?
Και η ιδια παπαρήγα το είχε πει νομίζω οτι δεν την ενδιαφέρει να βγει το κόμα της.Πολιτικοί επιχειρηματίες είναι τα στέλεχη του.


 

Επισκέπτης
O αντιπρόεδρος του ΛΑΟΣ αναφέρει τα ΣΚΟΠΙΑ ως ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ!

[youtube=425,350]V8DgL6zsCmg&feature[/youtube]
 

Επισκέπτης
Δεν είμαι κανείς κλώνος.Αν οι μισοί στο φορουμ δεν σε συμπαθούν λογω της κουμμουνιστικής προπαγάνδας σου δεν σημαίνει οτι δέχεσαι επίθεση κλώνων.
Στο βιντεο που μου έδωσες πιο πολύ για προπαγάνδα του ΚΚΕ μου φαίνεται.Αυτα που σου παρέθεσα παραπάνω είναι απο το wikipedia και τεσταρισμένα.Τα αρνείσαι δηλαδη?
Δεν μου απάντησες όμως τι έχεις να πεις για τον "ελευθερο τυπο" στα γραφειας σας?
Και η ιδια παπαρήγα το είχε πει νομίζω οτι δεν την ενδιαφέρει να βγει το κόμα της.Πολιτικοί επιχειρηματίες είναι τα στέλεχη του.
και ποια είναι τα κριτήρια στο αν η εν λόγο εγκυκλοπαίδεια είναι αντικειμενική?

όσο για αυτούς που με αντιπαθούν εδώ μέσα είναι τόσοι πολλοί που αντί για ΤΑΞΗ  παίρνουν βέσπα.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
και ποια είναι τα κριτήρια στο αν η εν λόγο εγκυκλοπαίδεια είναι αντικειμενική?

όσο για αυτούς που με αντιπαθούν εδώ μέσα είναι τόσοι πολλοί που αντί για ΤΑΞΗ  παίρνουν βέσπα.

Ιστορικοί συμφώνησαν με αυτό το κείμενο που έγραψα καθώς και άτομα που ασχολουνται με πολιτική και ναι δεν είναι στον χώρο του ΛΑΟΣ αν κάποιος εκτος απο εσένα διαφώνει με αυτό ας το γράψει.Με τη σείρα μου σε ρωτάω λοιπόν πως ξέρω οτι το βιντεακι που μου έδωσες δεν είναι προπαγάνδα του ΚΚΕ...



 

Επισκέπτης
Ιστορικοί συμφώνησαν με αυτό το κείμενο που έγραψα καθώς και άτομα που ασχολουνται με πολιτική και ναι δεν είναι στον χώρο του ΛΑΟΣ αν κάποιος εκτος απο εσένα διαφώνει με αυτό ας το γράψει.Με τη σείρα μου σε ρωτάω λοιπόν πως ξέρω οτι το βιντεακι που μου έδωσες δεν είναι προπαγάνδα του ΚΚΕ...
δεν είναι του ΚΚΕ και στηρίζεται επάνω σε ντοκουμέντα και τα οποία ήδη τα ομολόγησαν πολλοί αυτές της ημέρες με την πρόταση του ΚΚΕ και του ΔΣΕ το 1949 για την ονομασία και ίδρυση του συγκεκριμένου κράτους.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Αν καταλαβα καλα....ολη η ιστορια δημιουργηθηκε απο μια μαλακια που ειπε ο Ζαχαριαδης το 1945.....μετα 47 χρονια ξανα θεμα επειδη δακρυσε ο....εθναρχης.....μετα παλι απο 16 χρονια επειδη στραβοκοιμηθηκε η Ντορα.....
 

Επισκέπτης
Αν καταλαβα καλα....ολη η ιστορια δημιουργηθηκε απο μια μαλακια που ειπε ο Ζαχαριαδης το 1945.....μετα 47 χρονια ξανα θεμα επειδη δακρυσε ο....εθναρχης.....μετα παλι απο 16 χρονια επειδη στραβοκοιμηθηκε η Ντορα.....
ρε φίλε τι Ζαχαριάδης και μαλακίες μελέτησε το ζήτημα και βγάλε την τσίμπλα από τα μάτια να δεις την πραγματικότητα.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
δεν είναι του ΚΚΕ και στηρίζεται επάνω σε ντοκουμέντα και τα οποία ήδη τα ομολόγησαν πολλοί αυτές της ημέρες με την πρόταση του ΚΚΕ και του ΔΣΕ το 1949 για την ονομασία και ίδρυση του συγκεκριμένου κράτους.

Το ΚΚΕ οπως είχες πει και ο ίδιος πρώτο δεν πρότεινε ονομασία "Σλαβομακεδονία"?Και την απορρίψανε όλοι και καλά έκαναν...Γιατί δεν καταδίκασε από την αρχή την απαίτηση των σιχαμένων να βάλουν στην κολοχώρα τους το όνομα Μακεδονία.
Το βιντεο μπορεί να μην είναι επισήμως του ΚΚΕ αλλά σίγουρα αυτοί που το μοντάρισαν το αγαπάνε.
 

Επισκέπτης
Το ΚΚΕ οπως είχες πει και ο ίδιος πρώτο δεν πρότεινε ονομασία "Σλαβομακεδονία"?Και την απορρίψανε όλοι και καλά έκαναν...Γιατί δεν καταδίκασε από την αρχή την απαίτηση των σιχαμένων να βάλουν στην κολοχώρα τους το όνομα Μακεδονία.
Το βιντεο μπορεί να μην είναι επισήμως του ΚΚΕ αλλά σίγουρα αυτοί που το μοντάρισαν το αγαπάνε.
καλά ζήσε στον κόσμο σου και σε βλέπω να κάνεις τον Χότζα στα Σκόπια.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
Αν καταλαβα καλα....ολη η ιστορια δημιουργηθηκε απο μια μαλακια που ειπε ο Ζαχαριαδης το 1945.....μετα 47 χρονια ξανα θεμα επειδη δακρυσε ο....εθναρχης.....μετα παλι απο 16 χρονια επειδη στραβοκοιμηθηκε η Ντορα.....
Πολύ μεγάλη ιδέα έχουμε. Ούτε ο Ζαχαριάδης ούτε κανείς άλλος. Η πίτα μοιράστηκε μετά το Β παγκόσμιο από Αμερική, Αγγλία και Ρωσία. Εμείς αντί να ζητήσουμε τα συμφωνημένα από τους συμμάχους, ψίναμε εμφύλιο πόλεμο. Το ερώτημα και το ζήτημα είναι ποιος τράβηξε πρώτος τη σκανδάλη (δεξιός ή αριστερός)και άρχισε ο εμφύλιος ή το ότι τόσο μας έκοβε και σήμερα μαζί με άλλα εθνικά ζητήματα παρακαλάμε και τα Σκόπια; Για εμένα όπως και σήμερα όλες οι πολιτικές δυνάμεις είχαν ευθύνη και κανένα βίντεο δε τους δίνει συγχωροχάρτι. Ούτε τους μεν ούτε τους δε.
Το ΚΚΕ οπως είχες πει και ο ίδιος πρώτο δεν πρότεινε ονομασία "Σλαβομακεδονία"?Και την απορρίψανε όλοι και καλά έκαναν...Γιατί δεν καταδίκασε από την αρχή την απαίτηση των σιχαμένων να βάλουν στην κολοχώρα τους το όνομα Μακεδονία.
Το βιντεο μπορεί να μην είναι επισήμως του ΚΚΕ αλλά σίγουρα αυτοί που το μοντάρισαν το αγαπάνε.
Επίσης μιας και Αρίωνα μας έδωσες το βίντεο μόνο και μόνο όπως λέει ο Xcp41η λέξη Σλαβομακεδονία είναι προδοτική. Αυτό ακυρώνει οποιαδήποτε αλήθεια και να έχει το βίντεο. Μακεδονία δε μπορεί να λέγεται ούτε ως γεωγραφικός προσδιορισμός καμία άλλη τοποθεσία πλην της Ελληνικής Μακεδονίας που βρίσκεται εντός της Ελληνικής επικράτειας.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
καλά ζήσε στον κόσμο σου και σε βλέπω να κάνεις τον Χότζα στα Σκόπια.

Το αλλό περι τύπωσης του "ελευθερου τύπου" στα γραφεία σας και πολιτικών επιχειρηματιών τα έκανες γαργάρα?
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
αχ βρε arion.....κριμα γιατι απο χιουμορ αστα να πανε....απο τη μια εχουμε ολους τους μακεδονομαχους του κ...υ και απο την αλλη μερια τους απολογητες του ζαχαριαδη......ΥΓ. οι προγονοι των <<μακεδονομαχων>> την περιοδο 1941-44 ηταν οι περισσοτεροι συνεργατες των γερμανων και ο ζαχαριαδης ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ κρατουμενος γραμματεας κομμουνιστικου κοματος κατεχομενης χωρας στο νταχαου που δεν εκτελεστηκε απο τους γερμανους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom