Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
φίλε δεν υπάρχει σε αυτή την περίπτωση κομματικό συμφέρον απλά το οικονομικό συμφέρον είναι στην μέση.
οι Ελληναράδες επιχειρηματίες μας με τα λεφτά της ΕΕ και του Ελληνικού λαού έχουν πάρει από εδώ της επιχειρήσεις τους στερώντας θέσεις εργασίας και της έχουν πάει στα Σκόπια και αυτοί είναι που δεν θέλουν να χάσουν την μάσα.

Είστε ένα κόμα επαγγελματικών στελεχών και στο τυπογραφείο σας τυπώνεται ο "ελεύθερος τύπος" και τολμάτε ρε κατακάθια της κοινωνίας να μιλάτε για τους Έλληνες επιχειρηματίες εσειςςς???
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
ρε κόφτε τα πολιτικά γαμώτο.... σε τέτοιες καταστάσεις δεν υπάρχει πολιτική... στα όπλα όλοι για να προασπιστούμε αυτό που μας ανήκει... τέτοια παλικάρια όπως στο άβαταρ μου χρειάζονται κάτι τέτοιες ώρες./././... να τους κόψουμε τον κώλο πρέπει.. να μην ξανασηκώσουν κεφάλι.  στα όπλα λοιπόν  :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
πίσω από κάθε βουλευτή των κομμάτων του δικομματισμού υπάρχει και ένας μεγάλος αριθμός επιχειρηματιών που τους χρηματοδοτεί.
το δικό μου κόμμα δεν έχει σχέση και δεν τα παίρνει από κανέναν επιχειρηματία. η οικονομική δύναμη μας είναι μόνο από το υστέρημα της εργατικής τάξης.
Το πιστεύουμε αλλά ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό; Απλά κανένας μεγάλος επιχειρηματίας δεν έχει να κερδίσει κάτι από ένα κόμμα μη εξουσίας. Αν κάποτε πάρετε την καρέκλα τότε να δούμε.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
ρε κόφτε τα πολιτικά γαμώτο.... σε τέτοιες καταστάσεις δεν υπάρχει πολιτική... στα όπλα όλοι για να προασπιστούμε αυτό που μας ανήκει... τέτοια παλικάρια όπως στο άβαταρ μου χρειάζονται κάτι τέτοιες ώρες./././... να τους κόψουμε τον κώλο πρέπει.. να μην ξανασηκώσουν κεφάλι.  στα όπλα λοιπόν  :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
Τέτοια παλικάρια σωστά,  ενώ την ίδια στιγμή κάτι άλλα "παλικάρια" θα ανήξουν ξανά τις φυλακές στο Ναύπλιο....
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Επί Αντρέα δεν υπήρχαν τέτοιες σφαλιάρες. ΚΑι σίγουρα δε θα του κουνιόντουσαω κρατίδια σαν αυτό των Σκοπίων .
Όταν είπα για δεξιούς και αριστερούς δεν εννοούσα τα κόμματα. Εννοούσα κάποιους που σκοτώνοντε λέγοντας ο ενας τον άλλον φασίστα και ο άλλος τον λέει παλιο-κομ΄μούνι .
arion1955 λες ότι με το βέτο δεν κερδίζεις τιποτα. Εγώ λέω οτι κερδίζεις κατι. Με το ΕΜΠΆΡΓΚΟ όμως που δεν το σχολίασες κερδίζεις πολλά . Θυμάστε για πότε το εβγαλαν απο την σημαία τους τον ήλιο της Βεργίνας ?
Οι τωρινοί πολιτικοι δε μπορούν να κάνουν εμπάργκο γιατι είναι δούλοι των αμερικανων και των οικονομικών συμφερόντων τον ελλήνων στα Σκόπια .
Επειδή όμως αυτοί είναι κοτούλες δε σημαίνει ότι το εμπάργκο σαν μέτρο δεν έχει αξία .
Και μην ξεχνάμε τις δικές μαςευθυνες . Εδώ γίνεται χαμός στη γειτονιά μας κι εμείς είμαστε με το φραπέ στο χέρι και τον αετό στο άλλο . 
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
6
Like
2.646
Πόντοι
456
Ρε παλληκαραδες λυστε μου μια απορια που εχω.Αν σας ελεγαν οτι το Σκοπιανο θα λυνοταν μονο με πολεμο χωρις να μπει στη μεση καποια τριτη χωρα.Ποσοι απο εσας θα αφηνατε το βολεμα σας για να πολεμησετε?
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
522
Κριτικές
3
Like
50
Πόντοι
6
Φιλοι μου πριν τον ΒΠ πολεμο η περιοχη των Σκοπιων λεγοτανε ΒΑΡΝΤΑΡΣΚΑ υπαρχουνε χαρτες και γραμματοσημα με αυτην την ονομασια,επι Τιτο πηρε την ονομασια ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, αλλα οι δικοι μας οι πολιτικοι κοιμωντουσαν ,οπως κοιμουνται μια ζωη
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
Ρε παλληκαραδες λυστε μου μια απορια που εχω.Αν σας ελεγαν οτι το Σκοπιανο θα λυνοταν μονο με πολεμο χωρις να μπει στη μεση καποια τριτη χωρα.Ποσοι απο εσας θα αφηνατε το βολεμα σας για να πολεμησετε?
αερα
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Ρε παλληκαραδες λυστε μου μια απορια που εχω.Αν σας ελεγαν οτι το Σκοπιανο θα λυνοταν μονο με πολεμο χωρις να μπει στη μεση καποια τριτη χωρα.Ποσοι απο εσας θα αφηνατε το βολεμα σας για να πολεμησετε?

Δε χρειάζεται ούτε πόλεμος να γίνει ούτε τίποτα.Απλώς να τους κόψουμε την τροφοδοσία από τη Θεσσαλονίκη,και τελειώσανε...Σε μια τέτοια περίπτωση όμως η KFOR θα έχει μεγάλο πρόβλημα εφοδιασμού,και θα μας κράξουν όλοι,και αυτό φοβάται η Ελλάδα...

Το όνομα Μακεδονία έχει χαθεί από το τέλος του Β'παγκοσμίου πολέμου ,όταν ο Τίτο έφτιαχνε το κρατίδιο έκτρωμα.Αλλά ποιος να αντιδρούσε εδώ;Κοίταζαν να αλληλοσκοτωνονται και να στέλνουν οι δεξιοί τους αριστερούς στα ξερονήσια εξορία,να ψηφίζουν τα δένδρα,και να κάνουμε τεμενάδες στους βασιλιάδες...Ύστερα,ποιος θα ασχοληθεί με την ιστορική αλήθεια;Τα αγράμματα παιδιά που βγάζουν τα σχολεία μας;Ή ο κυρΜήτσος που δεν έχει λεφτά να πάρει τα αναγκαία για να ζήσει;Την ίδια στιγμή που έχουμε δώσει εκατοντάδες εκατομμύρια στην Αλβανία να ορθοποδήσει μετά την "επανάσταση" τους...Για να τους έχουμε να θέτουν συνεχώς θέμα τσάμηδων...Όταν το μόνο που μας νοιάζει είναι ο Ζαχόπουλος και αν γάμησε την άλλη,και αν ο Κούγιας χώρησε από το πουτανάκι που είχε παντρευτεί,θα ασχοληθεί κανείς για "Μακεδονικό";Έχουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι'αυτά που συμβαίνουν και αυτά που θα συμβούν στο μέλλον.Όταν σε 50-100 χρόνια θα γίνεται αυτόνομη η Δυτική Θράκη,όταν ο "Απελεθερωτικός στρατός της Ηπείρου" θα κάνει νέο κράτος σαν το Κόσσοβο,θα μιλάμε για αλησμόνητες πατρίδες και πάλι...Όμως οι ευθύνες μας θα βαραίνουν τις επόμενες γενεές.
 

pako

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
101
Like
1
Πόντοι
1
Φιλοι μου πριν τον ΒΠ πολεμο η περιοχη των Σκοπιων λεγοτανε ΒΑΡΝΤΑΡΣΚΑ υπαρχουνε χαρτες και γραμματοσημα με αυτην την ονομασια,επι Τιτο πηρε την ονομασια ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, αλλα οι δικοι μας οι πολιτικοι κοιμωντουσαν ,οπως κοιμουνται μια ζωη
Κανεις λαθος οτι κοιμοντουσαν ουτε στη Θρακη κοιμοντουσαν απλα εχουν νταβατζηδες εχει δει κανεις καμια πουτανα να πουλαει τσαμπουκα στο Νταβατζη της?
Ο Τιτο ηταν κοντρα στο Σταλιν για πολλα χρονια αρα χρησιμος στις ΗΠΑ αρα τουμπεκι ελλαδισταν για την Ομοσπονδη Δημοκρατια της Μακεδονιας τωρα το να πεισεις εναν ανθρωπο 45 χρονων οτι δεν ειναι μακεδονας αλλα βαρδαρης ειναι σαν να πας σε ενα Πυργιοτη να του πεις εισαι Σκοτσεζος το ιδιο και στη Θρακη η κακη Σταλινικη Βουλγαρια ηταν ο εχθρος ας κανουμε λοιπον τους Πομακους Τουρκους για να χτυπησουμε την Βουλγαρια μεσω της μεγαλης τουρκικης Μειονοτητας ετσι παντα το Μπουρδελο το Ελλαδισταν αναζητουσε εσωτερικους εχθρους τωρα παρτα @@ μου.
Ελεγε το ΚΚΕ να μην κανουμε καραγκιοζιλικια με τα Συλλαλητηρια μας ελεγε ο Κυρκος απατριδες τωρα ολοι λενε τι καλα που τα ελεγε το ΚΚΕ 16 χρονια πριν.
Ξερετε συνελληνες πως λυνεται το Μακεδονικο αν εισαι σοβαρο κρατος.Εισαι ο πρωτος που το αναγνωριζεις πετας και 2-3 πολιτιστικα ιδρυματα δινεις παλι ιθαγενεια στους ανθρωπους που εδιωξες το '49 οι οποιοι ακουνε Ελλαδα και κλαινε εισαι εγγυητης της χωρας σε σχεση με τα τσιρακια των ΗΠΑ τους Αλβανους και εχεις φτιαξει μια Κυπρο στο βορρα τοσο πιστη συμμαχο θα ειχες τωρα ομως που ειμαστε τα πουτανακια των ιμπεριαλιστων παρτα @@ μου.
Για να καταλαβετε ποσο αστεια ειναι η κατασταση ο Νομαρχης φλωρινας ο οποιος δηλωνει Ελληνας 10000% και ο Επικεφαλης του ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ που δηλωνει μειωνοτικος και θεωρει οτι καταπιεζεται ειναι αδελφια ειναι πραγματι κωμικοτραγικο....
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Εμπαργο για 50 χρονια και λυθηκε το προβλημα. Επρεπε να εχει γινει απο καιρο.
Τους δινουμε απειρα λεφτα αντι να τους αποκλεισουμε!!!!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δεν ειναι ακριβώς έτσι τα πράγματα παιδιά. Δεν ειναι τόσο απλά.

Το εμπάργκο ενδεχομένως να μην έχει την αποτελεσματικότητα που ειχε πριν. Υπάρχουν πλεον αρκετοί καλοθελητές. Μεταξύ των οποίων και έλληνες.

Τη μεγαλύτερη βλακεία την άκουσα το πρωί στο ραδιόφωνο απο ένα κακομοίρη "δημοσιογράφο"

"Να φύγουν οι Ελληνικές επιχειρήσεις απο τα Σκόπια, να πεινάσουνε οι ντόπιοι, να μάθουνε"

Ουγγροι, Γερμανοί, Ιταλοί και ένα σωρό άλλοι που ξεκίνησαν λίγο πιο αργά στη συγκεκριμένη αγορά περιμένουν πως και πως να φύγουν οι ελληνικές επιχειρήσεις για να πάρουν τη θέση τους. Ετσι απλά. Σιγα μη μήνει η ΟΚΤΑ ορφανή αν φύγουν τα ΕΛΠΕ, σιγά μη μείνει η Στοπάνσκα χωρίς στήριξη αν φύγει η Εθνική, σιγά μη μείνει κενή η άδεια κινητής της κοσμοτέ.

Την πατήσαμε λόγω βλακειας.
 

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Αν επιμένουν τα Σκόπια σε όνομα "Μακεδονία" πρέπει η Ελλάδα να δηλώσει ρητά και κατηγορηματικά ότι δεν πρόκειται να αναγνωρίσει ποτέ κράτος με αυτό το όνομα.Σε μια τέτοια περίπτωση,το πρόβλημα για τους γυφτοσκοπιανούς θα είναι τεράστιο,αφού ότι εμπορεύματα πάνε σε αυτούς μέσω Θεσσαλονίκης,με τις φορτωτικές να λένε "Μακεδονία" θα δεσμεύονται,αφού το κράτος δε θα υπάρχει!Το ίδιο θα συμβαίνει και με κεφάλαια που θα διακινούνται προς επιχειρήσεις από την Ελλάδα,και προς την Ελλάδα.Το θέμα είναι τα Ελληνικά κόμματα εξουσίας να μπορούν και να θέλουν να κοντραριστούν με τους Έλληνες επιχειρηματίες.Πολύ αμφιβάλλω...
 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
Είναι αργά για δάκρυα τώρα πια. Όλα έπρεπε να γίνουν μόλις αποσχίστηκαν και έκαναν το σύνταγμά τους. Τώρα...Αλλά για θυμηθείτε ποιον είχαμε πρωθυπουργό τότε και ποιον υπουργό εξωτερικών τώρα.
 

Επισκέπτης
Το πιστεύουμε αλλά ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό; Απλά κανένας μεγάλος επιχειρηματίας δεν έχει να κερδίσει κάτι από ένα κόμμα μη εξουσίας. Αν κάποτε πάρετε την καρέκλα τότε να δούμε.
φίλε μου όπως λέει και η διαφήμιση ότι κάθε τι θέλει τον Γερμανό του έτσι και οι επιχειρηματίες θέλουν τον βουλευτή τους.
πως περνάνε μερικοί νόμοι και διατάξεις που ωφελούν μερικούς και άλλους τους πετάνε έξω? 
 

Επισκέπτης
Δεν ειναι ακριβώς έτσι τα πράγματα παιδιά. Δεν ειναι τόσο απλά.

Το εμπάργκο ενδεχομένως να μην έχει την αποτελεσματικότητα που ειχε πριν. Υπάρχουν πλεον αρκετοί καλοθελητές. Μεταξύ των οποίων και έλληνες.

Τη μεγαλύτερη βλακεία την άκουσα το πρωί στο ραδιόφωνο απο ένα κακομοίρη "δημοσιογράφο"

"Να φύγουν οι Ελληνικές επιχειρήσεις απο τα Σκόπια, να πεινάσουνε οι ντόπιοι, να μάθουνε"

Ουγγροι, Γερμανοί, Ιταλοί και ένα σωρό άλλοι που ξεκίνησαν λίγο πιο αργά στη συγκεκριμένη αγορά περιμένουν πως και πως να φύγουν οι ελληνικές επιχειρήσεις για να πάρουν τη θέση τους. Ετσι απλά. Σιγα μη μήνει η ΟΚΤΑ ορφανή αν φύγουν τα ΕΛΠΕ, σιγά μη μείνει η Στοπάνσκα χωρίς στήριξη αν φύγει η Εθνική, σιγά μη μείνει κενή η άδεια κινητής της κοσμοτέ.

Την πατήσαμε λόγω βλακειας.
εμπάργκο και μαλακίες ξεχάσαμε με την Κύπρο τι είχε γίνει? είχαν σταματήσει οι Αμερικάνοι να τα σπρώχνουν στους Τούρκους για τα μάτια του κόσμου και τους τα έσπρωχναν οι Γερμανοί.
 

pilot2005

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
5.775
φίλε μου όπως λέει και η διαφήμιση ότι κάθε τι θέλει τον Γερμανό του έτσι και οι επιχειρηματίες θέλουν τον βουλευτή τους.
πως περνάνε μερικοί νόμοι και διατάξεις που ωφελούν μερικούς και άλλους τους πετάνε έξω? 
Μα δε διαφώνησα με το ότι ισχύει αυτό που είπες. Απλά σου λέω μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ούτε για το κόμμα σου μιας και ποτέ δεν έχει βρεθεί σε κυβερνητική ισχύ έτσι ώστε να κεντρίσει το ενδιαφέρον των επιχειρηματιών. Εάν συμβεί αυτό σου υπογράφω από τώρα πως όπως και οι άλλοι θα βάλουν το χέρι στο μέλι πολύ πολύ βαθιά....
 

Επισκέπτης
Μα δε διαφώνησα με το ότι ισχύει αυτό που είπες. Απλά σου λέω μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ούτε για το κόμμα σου μιας και ποτέ δεν έχει βρεθεί σε κυβερνητική ισχύ έτσι ώστε να κεντρίσει το ενδιαφέρον των επιχειρηματιών. Εάν συμβεί αυτό σου υπογράφω από τώρα πως όπως και οι άλλοι θα βάλουν το χέρι στο μέλι πολύ πολύ βαθιά....
με υποθέσεις δεν μπορείς να κρίνεις ένα κόμμα.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ολοι.....στην Αμερικη κατι γυφτοι εχουν ονομασει μια πολη..ΑΘΗΝΑ (Athens Georgia)....εμπαργκο τωρα....συλλαλητηριο αυριο...πολεμο μεθαυριο....κουφαλες αμερικανοι η ΑΘΗΝΑ ειναι ελληνικη!!!(κανει και ωραια ριμα)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom