Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

Επισκέπτης
Αυτές καρποφορούν τον Αύγουστο, Αρίωνα!    :)
ναι αλλά τα παλικάρια προτιμούν τον βαρύ ίσκιο τους και κοιμούνται τον ύπνο τον αιώνιο.
δεν έχουν ακόμη καταλάβει τον τυχοδιωκτισμό αυτών που τους καθοδηγούν ιδεολογικά.
βαρύς ο ύπνος κάτω από την συκιά. 
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κι o καρνέισον

Μουσικό διάλλειμμα ολίγων λεπτών

Ακούμε Κώστα Χαριτοδιπλωμένο - Lost in the Night. Το αφιερώνω στη Λίτσα απο το Κουκάκι που κάνει ακρόαση
 

Επισκέπτης
Αν πάντως το τραβάει ο οργανισμός σου ντε και καλά να δώσεις αίμα "υπέρ πατρίδος" γιατί δεν δηλώνεις εθελοντής στην ελληνική δύναμη του Αφγανιστάν;

Υπερ πατριδος ειπαμε να παει ο ανθρωπος οχι υπερ αμερικανικων συμφεροντων!!!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και καρνέισον

Μουσικό διάλλειμμα ολίγων λεπτών

Ακούμε Κώστα Χαριτοδιπλωμένο - Lost in the Night. Το αφιερώνω στη Λίτσα απο το Κουκάκι που κάνει ακρόαση

Τη δική σου την αποψούλα όμως δεν την ακούσαμε, φιλαράκι.
Όλο "νέες ιδέες" και "νέες ιδέες" μας λες, αλλά δεν μας διευκρινίζεις ποιες.    :)
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Υπερ πατριδος ειπαμε να παει ο ανθρωπος οχι υπερ αμερικανικων συμφεροντων!!!
Μερικοί άμα δουν γαλανόλευκη πάνε και στη στρατόσφαιρα, άμα λάχει!
Η μήπως δεν πήγανε κάποιοι στην ...Κορέα τη δεκαετία του 50, επειδή έτσι διέταξαν οι Αμερικάνοι, που τώρα βρίζουν;
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Τη δική σου την αποψούλα όμως δεν την ακούσαμε, φιλαράκι.
Όλο "νέες ιδέες" και "νέες ιδέες" μας λες, αλλά δεν μας διευκρινίζεις ποιες.     :)

Εχω χάσει λίγο τη μπάλα και δεν έχω ιδέα ποια είναι η ερώτηση/ θέμα

Νομίζω οτι ό,τι είχα να πω το είπα. Εκεί που είχε ενδιαφέρον για μένα

Αφιερώνω το electricity των Ο.Μ.D στη Σοφία απο το Αρσάκειο Ψυχικού
 

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
Σε ένα mail μου στείλανε αυτά. Δεν ξέρω αν όντως ειπώθηκαν.

"We are not related to the northern Greeks who produced leaders like Philip and Alexander the Great. We are a Slav people and our language is closely related to Bulgarian."
[FYROM's Ambassador to Canada, Gyordan Veselinov in an interview with the Ottawa Citizen, 24 February 1999]

"We are Slavs who came to this area in the sixth century... we are not descendants of the ancient Macedonians."
[FYROM'S President Mr. Kiro Gligorov, Foreign Information Service Daily Report, Eastern Europe, February 26, 1992, p. 35.]

"We do not claim to be descendants of Alexander the Great. We are Slavs and we speak a Slav language."
[FYROM'S Ambassador in Washington, Mrs. Ljubica Acevshka, 22 January 1999]


Αφιερώνω το Angel Witch στην Σίσσυ από Βούλα
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Βάλτε και κανένα τσάμικο να τη βρούμε!    :)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μερικοί άμα δουν γαλανόλευκη πάνε και στη στρατόσφαιρα, άμα λάχει!
Η μήπως δεν πήγανε κάποιοι στην ...Κορέα τη δεκαετία του 50, επειδή έτσι διέταξαν οι Αμερικάνοι, που τώρα βρίζουν;

Ενδιαφέρουσα άποψη αλλά το ίδιο δεν ισχύει και για τις διεθνείς ταξιαρχίες στον ισπανικό εμφύλιο;

Πάντως, αν συγκρίνεις τη ζωή στη Νότια Κορέα με αυτή στη Βόρεια Κορέα, η θυσία του εκστρατευτικού σώματος δεν πήγε χαμένη...

Αν μη τί άλλο, όλο και κάποιο χιουντάι, lg, samsung και άλλα πολλά έχουν πέσει στα χέρια μας...
Αλήθεια, η Β. Κορέα τί παράγει;
 

Επισκέπτης
Ενδιαφέρουσα άποψη αλλά το ίδιο δεν ισχύει και για τις διεθνείς ταξιαρχίες στον ισπανικό εμφύλιο;

Πάντως, αν συγκρίνεις τη ζωή στη Νότια Κορέα με αυτή στη Βόρεια Κορέα, η θυσία του εκστρατευτικού σώματος δεν πήγε χαμένη...

Αν μη τί άλλο, όλο και κάποιο χιουντάι, lg, samsung και άλλα πολλά έχουν πέσει στα χέρια μας...
Αλήθεια, η Β. Κορέα τί παράγει;
καλά έχεται μεγάλο κώλυμα πότε με την ΕΣΣΔ πότε με την Κίνα πότε με την Κορέα, της διεθνούς του φασισμού είσαστε κορίτσια?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Πότε επικρότησα τις αλλαγές συνόρων στα Βαλκάνια ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ την ανεξαρτοποίηση του Κοσσόβου;
Θα ήθελα να πιστεύω οτι γνωρίζεις ανάγνωση και γραφή, γι αυτό και θα σε καλέσω να το αποδείξεις, να μου δείξεις δηλαδή συγκεκριμένο δικό μου ποστ, αν φυσικά δεν είσαι ένας κοινός συκοφάντης.
Γενικώς αρέσκεσαι σε κάτι τέτοια, και χθες άλλωστε παραποίησες κάτι που είπα και με έβγαλες να υποστηρίζω την συρρίκνωση των ελληνικών συνόρων. Ο γκαιμπελισμός σ' αυτό το δόγμα στηριζόταν: "συκοφαντείτε, συκοφαντείτε, κάτι θα μείνει". Αλλά τι σου λέω, φυσικά και θα το ξέρεις, εκ πείρας.
Αν πάντως το τραβάει ο οργανισμός σου ντε και καλά να δώσεις αίμα "υπέρ πατρίδος" γιατί δεν δηλώνεις εθελοντής στην ελληνική δύναμη του Αφγανιστάν;
Τους λοιπούς λεονταρισμούς περί το τέλος του ποστ, απλώς τους θεωρώ ως μη ειπωμένους. Αλίμονο αν παίρνω στα σοβαρά τι μου λέει στο θυμό του ο κάθε ελληνάρας πιτσιρικάς.
Φιλικά, εξυπακούεται.

 Φεθρυ δεν θα μπω στο τριπακι σου να ψαχνω τι ποσταρες  και τι οχι...Την ωρα που το εκανες το διαβασαν και αλλοι πολλοι....

Ολοι εδω εχουν αποψη και για σενα και για μενα....

Τα περι Γκαιμπελς,Ελληναραδων πιτσιρικων,που λεονταριζουν,τα αντιπαρερχομαι.

 Αλλιμονο εαν παιρνω στα σοβαρα "στομαχοφρονες" πολιτες της Τζουτζιας...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
καλά έχεται μεγάλο κώλυμα πότε με την ΕΣΣΔ πότε με την Κίνα πότε με την Κορέα, της διεθνούς του φασισμού είσαστε κορίτσια?

Άσχετο, αλλά η λέξη κώλυμα αν δεν με απατούν τα ελληνικά μου σημαίνει κυρίως εμπόδιο...
Δεν ξέρω βέβαια αν στα "μακεδονίτικα" έχει άλλη έννοια, όποτε πάω πάσο..
Μήπως εννοείς κόλλημα με την έννοια της εμμονής;

Α, και κάτι ακόμη...Κορίτσια να αποκαλείς άρρενες συγγενείς σου 1ου και 2ου βαθμού όταν πάτε για ψώνια, κομμωτήριο, μανικιούρ, και πεντικιούρ, όχι εμένα...
 

Επισκέπτης
Άσχετο, αλλά η λέξη κώλυμα αν δεν με απατούν τα ελληνικά μου σημαίνει κυρίως εμπόδιο...
Δεν ξέρω βέβαια αν στα "μακεδονίτικα" έχει άλλη έννοια, όποτε πάω πάσο..
Μήπως εννοείς κόλλημα με την έννοια της εμμονής;

Α, και κάτι ακόμη...Κορίτσια να αποκαλείς άρρενες συγγενείς σου 1ου και 2ου βαθμού όταν πάτε για ψώνια, κομμωτήριο, μανικιούρ, και πεντικιούρ, όχι εμένα...
εμπόδιο στο μυαλό εννοώ με αυτές της χώρες απλά εδώ είναι Ελλάδα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
  Φεθρυ δεν θα μπω στο τριπακι σου να ψαχνω τι ποσταρες  και τι οχι...Την ωρα που το εκανες το διαβασαν και αλλοι πολλοι....

Ολοι εδω εχουν αποψη και για σενα και για μενα....

Τα περι Γκαιμπελς,Ελληναραδων πιτσιρικων,που λεονταριζουν,τα αντιπαρερχομαι.

  Αλλιμονο εαν παιρνω στα σοβαρα "στομαχοφρονες" πολιτες της Τζουτζιας...

Αν δεν θες να γίνεσαι ρόμπα και να σε λένε συκοφάντη (που είσαι), τότε μην κάνεις γαργάρα αυτά που σε ρωτάνε.
Όλα τα υπόλοιπα που έγραψα, ισχύουν φυσικά στο ακέραιο.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ενδιαφέρουσα άποψη αλλά το ίδιο δεν ισχύει και για τις διεθνείς ταξιαρχίες στον ισπανικό εμφύλιο;

Πάντως, αν συγκρίνεις τη ζωή στη Νότια Κορέα με αυτή στη Βόρεια Κορέα, η θυσία του εκστρατευτικού σώματος δεν πήγε χαμένη...

Αν μη τί άλλο, όλο και κάποιο χιουντάι, lg, samsung και άλλα πολλά έχουν πέσει στα χέρια μας...
Αλήθεια, η Β. Κορέα τί παράγει;
Οι διεθνείς ταξιαρχίες στην Ισπανία στελεχώθηκαν απο κληρωτούς αμερικανόδουλης χώρας;
Ενδιαφέρουσα άποψη!
Γιατί εγώ νόμιζα οτι επρόκειτο περί εθελοντών.                  :dancing:

Εσύ να υποθέσω οτι θα πήγαινες να πολεμήσεις για το Φράνκο;   
     
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Επειδή ο κακός χαμός σε αυτό το thread έχει καταντήσει βαρετός, επιτρέψτε μου.

Κατ'αρχήν ο ίδιος ο τίτλος του thread είναι προκλητικός. Η λέξη 'προδότης', αγαπητοί συνάδελφοι, δεν είναι τσίχλα για να τη μασάμε εύκολα. Είναι βαριά λέξη. Και η ευκολία στο χαρακτηρισμό κάποιου ως 'προδότη' έχει κάνει μεγάλο κακό σε αυτό το λαό. Και επειδή η αλήθεια πρέπει να λέγεται, τον εύκολο διαχωρισμό σε δήθεν 'πατριώτες' και δήθεν 'προδότες' ΔΕΝ τον συνηθίζουν οι αριστεροί σε αυτό τον τόπο - από την άλλη πλευρά ξεκινάνε αυτές οι αηδίες.

Είναι υπερβολή να λέγεται ότι μόνο οι κομμουνιστές αγάπησαν αυτό τον τόπο. Αντίστοιχα, κανείς δε μπορεί να ισχυριστεί ότι οι δοσίλογοι της Κατοχής προσχώρησαν μαζικά στο ΔΣΕ ή ψήφιζαν ΕΔΑ το '50 :2funny: - Παπάγο, Καραμανλή και Γ. Παπανδρέου ψήφιζαν, και έμπαιναν στη χωροφυλακή όταν η μόνη δουλειά ακόμα και για μορφωμένους αριστερούς μετά τον εμφύλιο ήταν μεροκάματο στην οικοδομή.

Καταλαβαίνω απόλυτα την τσαντίλα όσων θα ήθελαν να είχαν εξοντωθεί όλοι οι αριστεροί μετά τον εμφύλιο - δυστυχώς γι αυτούς, δεν έγινε κάτι τέτοιο. Καταλαβαίνω επίσης την τσαντίλα των state-of-the-art αριστερών του site ότι οι ακροδεξιοί τελευταία έχουν σηκώσει ξανά κεφάλι, λες και δεν έχουμε περάσει αρκετά τον τελευταίο αιώνα από τους αυτόκλητους σωτήρες του δήθεν 'ελληνοχριστιανικού πολιτισμού'. Σε κάθε περίπτωση, δεν καταλαβαίνω με τίποτα τι ωφελεί να σπαταλούνται χιλιάδες πληκτρολογήσεις μπροστά σε ένα PC για να γραφτούν τα προφανή: οι 'ελληνάρες' δε μας γουστάρουν, ούτε εμείς εκείνους.

Μπαίνω αραιά και πού σε αυτό το thread για να βρω κάτι νέο, μια πληροφορία, μια άποψη, μια εκτίμηση. Βασικά, βλέπω μια παρεούλα να αλληλοσφάζεται. Απλά υπάρχει όρεξη για καυγά. Σαν το Λαύριο ένα πράγμα: και badmington γυναικών να παιζόταν, αν ήταν ΠΑΟ-ΟΣΦΠ θα κλεινόταν ραντεβού για ξεχαρμάνιασμα. Δε μπήκα εδώ ούτε για να προτείνω κάτι, ούτε για να μάθω κάτι. Μια καλησπέρα μπήκα να πω, και μια κουβέντα: σας βαρέθηκε η ψυχή μου ρε καλόπαιδα! Νισάφι πια με τις εμμονές σας!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Το όνομα του τρελλού είναι παντού.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Αν δεν θες να γίνεσαι ρόμπα και να σε λένε συκοφάντη (που είσαι), τότε μην κάνεις γαργάρα αυτά που σε ρωτάνε.
Όλα τα υπόλοιπα που έγραψα, ισχύουν φυσικά στο ακέραιο.
 

 Εαν δεις σε ολα τα ποστ,σε ολα τα θρεντ που ανταλλαξαμε αποψεις και διαφωνησαμε-συμφωνησαμε(εγινε και αυτο...) να σου εχω απευθυνει τον παραμικρο ταπεινωτικο χαρακτηρισμο,να μου το πεις.....

 Το να βριζω τον οποιονδηποτε συνομιλητη μου δεν ειναι στην παιδεια μου...Και ποτε δεν εβρισα κανεναν...

 Εσυ μου απευθυνες ταπεινωτικους χαρακτηρισμους τετοιους που αν ειμασταν προσωπο με προσωπο,θα σκεφτοσουν πολυ να εκφρασεις ασυλλογιστα..

 Εχω ξαναπει οτι δεν με αγγιζουν "ιντερνετικες" βρισιες....Προτιμω να τις ακουω με τα αυτια μου,ωστε να απαντω ....καταλληλως,εαν ο αλλος ειναι αρκετα αντρας να τις πει μπροστα μου....

 Λοιπον,δηλωνω οτι δεν επιθυμω να ξανασυνομιλησω μαζι σου για οτιδηποτε,οσο εχει το ματι μου νερο...

 Πες οτι θες,μου εισαι παγερα αδιαφορος....

 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom