Νέα

Μάγκες Γάμος Τέλος!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KINDEREKPLIXI_@1976
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 762
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.623
Πόντοι
2.660
Εγώ είμαι full φεμινιστής (ισότητα παντού) και κατά της μονογαμίας το 2020. Κανένας δεν ανήκει σε κανέναν κλπ κλπ. Να γαμιούνται με όποιον θέλουν όπως και εγώ.


Δεν τα βρίσκουμε όμως με τις γυναίκες στην ισότητα στα οικονομικά. Χμμμμμ.
Κι εγώ φίλε μου είμαι υπέρ της ισότητας. Της ισότητας ισότητας όμως και όχι ala cart όπως την θέλουν οι γυναίκες (όποτε, όπου και όταν τις βολεύει).
Επομένως, όταν θα πάνε και οι γυναίκες για υποχρεωτική θητεία στο στρατό, τότε θα αρχίσουμε ίσως να μιλάμε για ισότητα. Μέχρι τότε ... δεν.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.154
Κριτικές
14
Like
4.390
Πόντοι
3.715
Εγώ είμαι full φεμινιστής (ισότητα παντού) και κατά της μονογαμίας το 2020. Κανένας δεν ανήκει σε κανέναν κλπ κλπ. Να γαμιούνται με όποιον θέλουν όπως και εγώ.


Δεν τα βρίσκουμε όμως με τις γυναίκες στην ισότητα στα οικονομικά. Χμμμμμ.

εξαρτάται τι βάζει κανείς στο ζύγι όταν επιλέγει. Άλλα επιλέγει ένας άνθρωπος ηλικίας 20 άλλα στα 30, άλλα στα 40 και πάει λεγοντας. Εννοώ ότι, τα κριτήρια ζευγαρώματος ανά ηλικία. Όσο μεγαλώνει κανείς και μαθαίνει-γίνεται όλο και περισσότερο 'Χρήμα' τόσο θα αντιλαμβάνεται τον κόσμο οφελιμιστικά και χρηματοκεντρικά.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.221
Κριτικές
81
Like
7.943
Πόντοι
7.865
Εγώ είμαι full φεμινιστής (ισότητα παντού) και κατά της μονογαμίας το 2020. Κανένας δεν ανήκει σε κανέναν κλπ κλπ. Να γαμιούνται με όποιον θέλουν όπως και εγώ.


Δεν τα βρίσκουμε όμως με τις γυναίκες στην ισότητα στα οικονομικά. Χμμμμμ.
Όχι μάγκα μου,δεν είναι έτσι...Δεν είναι μονο τα λεφτά στην μέση,που όντως εκεί δεν βρίσκουμε άκρη με τις γυναίκες....Στο γαμήσι μια γυναίκα μπορεί να σου φέρει ένα μπάσταρδο αν γαμιέται πέρα δώθε.Το μπάσταρδο εσυ θα το φορτωθείς,αλλά και να μην το φορτωθείς,θα πουν κοιτα έναν ξεφτίλα που η γυναίκα του γκαστρώθηκε απο άλλον.Εκεί να έρθεις να μου πείς για φεμινισμούς και όχι εκ του ασφαλούς να λέμε ότι θέλουμε.Η γυναίκα αν μείνει ανεξέλεγκτη είναι ο ρόλος της να είναι πουτάνα.Εσένα ο ρόλος σου είναι να είσαι κερατάς και να φορτώνεσαι μπάσταρδα ως άνδρας; Δεν νομίζω.Υπάρχουν κάποιοι που την βρίσκουν έτσι και το σέβομαι,αλλά όχι ότι όλοι είμαστε στην ίδια μοίρα και σώνει και καλά πρέπει να την βρουμε έτσι,επειδή το προστάζουν κάποιοι νεοεποχίτες χίππηδες.
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Like
766
Πόντοι
86
Όχι μάγκα μου,δεν είναι έτσι...Δεν είναι μονο τα λεφτά στην μέση,που όντως εκεί δεν βρίσκουμε άκρη με τις γυναίκες....Στο γαμήσι μια γυναίκα μπορεί να σου φέρει ένα μπάσταρδο αν γαμιέται πέρα δώθε.Το μπάσταρδο εσυ θα το φορτωθείς,αλλά και να μην το φορτωθείς,θα πουν κοιτα έναν ξεφτίλα που η γυναίκα του γκαστρώθηκε απο άλλον.Εκεί να έρθεις να μου πείς για φεμινισμούς και όχι εκ του ασφαλούς να λέμε ότι θέλουμε.Η γυναίκα αν μείνει ανεξέλεγκτη είναι ο ρόλος της να είναι πουτάνα.Εσένα ο ρόλος σου είναι να είσαι κερατάς και να φορτώνεσαι μπάσταρδα ως άνδρας; Δεν νομίζω.Υπάρχουν κάποιοι που την βρίσκουν έτσι και το σέβομαι,αλλά όχι ότι όλοι είμαστε στην ίδια μοίρα και σώνει και καλά πρέπει να την βρουμε έτσι,επειδή το προστάζουν κάποιοι νεοεποχίτες χίππηδες.


Το post μου ήταν σαρκαστικό. Συμφωνώ με όλα όσα λες. Και τα λες πολύ σωστά εδώ και χρόνια.


Μια σοκαριστική στιγμή (από τις πολλές μου) ήταν όταν μετά από ένα χύσιμο στο στήθος μιας single mother μπήκε στο δωμάτιο η κόρη της και την αγκάλιασε. Πρέπει να ήταν 6-7.

Ήμασταν γυμνοί κάτω από τα σκεπάσματα.

Εγώ αυτό φοβάμαι. Μετά το γάμο και τον αναπόφευκτο χωρισμό, την οικονομική υποδούλωση, τον ψυχολογικό εξευτελισμό κλπ θα έχω και να φοβάμαι για το περιβάλλον που θα μεγαλώσουν τα παιδιά μου.
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Like
766
Πόντοι
86
εξαρτάται τι βάζει κανείς στο ζύγι όταν επιλέγει. Άλλα επιλέγει ένας άνθρωπος ηλικίας 20 άλλα στα 30, άλλα στα 40 και πάει λεγοντας. Εννοώ ότι, τα κριτήρια ζευγαρώματος ανά ηλικία. Όσο μεγαλώνει κανείς και μαθαίνει-γίνεται όλο και περισσότερο 'Χρήμα' τόσο θα αντιλαμβάνεται τον κόσμο οφελιμιστικά και χρηματοκεντρικά.


Ναι όλα είναι ένα ισοζύγιο στη ζωή, θέμα επιλογών. Τώρα αν εννοείς να μην δίνουμε τόση βάση στα λεφτά ο καθένας θα κάνει ό,τι θέλει αλλά για μένα ο χρόνος είναι χρήμα οπότε για να ζυγίσουμε και λίγο και το χρόνο μας.

Εξάλλου οι γυναίκες είναι ανεξάρτητες, δυναμικές κλπ κλπ στη σημερινή εποχή οπότε τώρα μπορούν να συνεισφέρουν 50%- 50%.
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Like
766
Πόντοι
86
Κι εγώ φίλε μου είμαι υπέρ της ισότητας. Της ισότητας ισότητας όμως και όχι ala cart όπως την θέλουν οι γυναίκες (όποτε, όπου και όταν τις βολεύει).
Επομένως, όταν θα πάνε και οι γυναίκες για υποχρεωτική θητεία στο στρατό, τότε θα αρχίσουμε ίσως να μιλάμε για ισότητα. Μέχρι τότε ... δεν.


Η εισαγωγή Ελληνίδων στο στρατό θα έχει αναρίθμητα προβλήματα τύπου metoo και ασταμάτητης λούφας. Που μάντεψε ποιος θα τρέχει για αυτά.
 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.623
Πόντοι
2.660
Η εισαγωγή Ελληνίδων στο στρατό θα έχει αναρίθμητα προβλήματα τύπου metoo και ασταμάτητης λούφας. Που μάντεψε ποιος θα τρέχει για αυτά.
Το ζητούμενο εδώ δεν είναι τα προβλήματα από τη θητεία (λες και τώρα δεν υπάρχουν προβλήματα !!!) το ζητούμενο εδώ είναι η ισότητα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
εσεις που ειστε φουλ της ισοτητας ελα γεια πειτε...ειστε φουλ αγαπουληδες ε?
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Like
766
Πόντοι
86
Το ζητούμενο εδώ δεν είναι τα προβλήματα από τη θητεία (λες και τώρα δεν υπάρχουν προβλήματα !!!) το ζητούμενο εδώ είναι η ισότητα.



Σωστά αλλά υπάρχουν αμέτρητοι άλλοι τομείς που πρέπει να έρθει η ισότητα μεταξύ αντρών και γυναικών πρώτα. Ο στρατός για μένα είναι το τελευταίο.

Οι μουνόδουλοι/υποτακτικοί δεν πρόκειται να το αφήσουν να γίνει ποτέ.





Για παράδειγμα.


Νέο Πιλοτικό Πρόγραμμα Νεανικής Επιχειρηματικότητας Ανέργων Νέων Ηλικίας 18 έως 29 Ετών, από τον ΟΑΕΔ, με Έμφαση στις Γυναίκες



Οι Αιτήσεις θα αξιολογηθούν με Συγκριτική Αξιολόγηση, με βάση συγκεκριμένα κριτήρια μοριοδότησης και θα επιλεγούν οι πλέον ολοκληρωμένες και βιώσιμες προτάσεις.


Έμφαση θα δοθεί στις γυναίκες οι οποίες θα καλύψουν τουλάχιστον το 60% των θέσεων του προγράμματος.


Το ποσό της ενίσχυσης και η διάρκεια του προγράμματος θα είναι 10.000 ευρώ και 12 μήνες ή 17.000 ευρώ και 18 μήνες.


Το πρόγραμμα είναι συνολικού προϋπολογισμού 43.400.000€.






Ξυπνήσατε μερικοί ή ακόμα ?
 
Τελευταία τροποποίηση:

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.623
Πόντοι
2.660
Σωστά αλλά υπάρχουν αμέτρητοι άλλοι τομείς που πρέπει να έρθει η ισότητα μεταξύ αντρών και γυναικών πρώτα. Ο στρατός για μένα είναι το τελευταίο.

Οι μουνόδουλοι/υποτακτικοί δεν πρόκειται να το αφήσουν να γίνει ποτέ.





Για παράδειγμα.


Νέο Πιλοτικό Πρόγραμμα Νεανικής Επιχειρηματικότητας Ανέργων Νέων Ηλικίας 18 έως 29 Ετών, από τον ΟΑΕΔ, με Έμφαση στις Γυναίκες



Οι Αιτήσεις θα αξιολογηθούν με Συγκριτική Αξιολόγηση, με βάση συγκεκριμένα κριτήρια μοριοδότησης και θα επιλεγούν οι πλέον ολοκληρωμένες και βιώσιμες προτάσεις.


Έμφαση θα δοθεί στις γυναίκες οι οποίες θα καλύψουν τουλάχιστον το 60% των θέσεων του προγράμματος.


Το ποσό της ενίσχυσης και η διάρκεια του προγράμματος θα είναι 10.000 ευρώ και 12 μήνες ή 17.000 ευρώ και 18 μήνες.


Το πρόγραμμα είναι συνολικού προϋπολογισμού 43.400.000€.






Ξυπνήσατε μερικοί ή ακόμα ?
Εσύ πας πολύ μακριά !!!!

Βγες με νέα γκόμενα για φαγητό και (στο πλαίσιο της ισότητας) πες να πληρώσετε το λογαριασμό μισό μισό. Το ύφος της θα σου πει τα πάντα για την ισότητα !!!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Εσύ πας πολύ μακριά !!!!

Βγες με νέα γκόμενα για φαγητό και (στο πλαίσιο της ισότητας) πες να πληρώσετε το λογαριασμό μισό μισό. Το ύφος της θα σου πει τα πάντα για την ισότητα !!!

Εδω ο άλλος σου λέει οτι η μανταμ ψαχνόταν και αναγκαστηκε να φυγει από το σπίτι του και να πληρωνει ενα σκασμο λεφτα για να βλέπει τα παιδια του οταν καυλώσει η μανταμ και εσεις μιλάτε για ισότητα .

Ασε που οποιος χωρίζει τον κατηγορουν οτι το κανει για να απόφυγει τις ευθυνες και για να ξενόγαμησει

Λέω ότι έχω γαμήσει 20 χρονη όμορφη και δεν με κάνει μάγκα αυτό γιατί ήταν νυμφομανης και πήγαινε με τους μίσους άντρες αντί με 1 στους 10.

Ενω όταν κατάφερα να γαμησω μια 75 κιλά 35 χρόνων που ήταν παρθένα ήμουν πιο μάγκας γιατί κατάφερα μια πιο δυσκολη

Εγω πάντως προτιμω να κανει μια γκομενα ψυχικό με εμενα παρά να κάνω εγω το ψυχικό στην γκόμενα .

Εχω και ενα φιλό που με εχει φάει να αρχισω να πηδαω χοντρες . Ουτε οι αντρες καταλαβαινουν οτι ο αντρας δεν χωριζει για να πήδηξει αλλα γιατι το άλλο δεν πήγε και ψαχνει μια γυναικα να κυκλοφορησει μαζί της να νιωσει λιγο ανθρωπος .

Και εγω εχω στην δουλεια μια προισταμενη 65 χρονων που ψαχνει να πηδηχθεί . Ας μου δωσουν 3000€ μισθό να την πηδηξω να πάρω μια φωτογραφια της να την δειχνω στα παιδια μου να τους λέω για τις θυσιες που εκανα για αυτα .
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Ποτε δε πρεπει μια γυναικα να την κανεις να νιωσει ιση,η ιδια με σενα.Ο αντρας ειναι ο αρχηγος που περνει τις αποφασεις και η γυναικα ειναι στη φυση της να θελει κατι τετοιο..(ασχετα με το τι λενε)Την γνωμη της μπορει να την συμμεριζεσαι αλλα τις τελικες αποφασεις τις περνει ο αντρας.Αν η γυναικα θελει να ειναι σε ολα "απο πανω"και να εχει τον πρωτο λογο, τοτε δεν ειναι γυναικα αλλα αντρας.(συνηθως τις αποφευγω αυτες)Οταν μια γυναικα βρει εναν αντρα προσπαθει να τον κατεβασει και να τον φερει στα νερα της.αν το πετυχει αυτο,ξενερωσε.Δεν ειναι τυχαιο που κολλανε με ολους τους "καθικακους".
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Το να προσπαθεις να φερεις μια γυναικα στο "αντρικο" προτυπο η δικαιωμα η ισοτητα ειναι μεγα λαθος και θα το βρει ο αντρας μπροστα του.Επισης το να προσπαθει μια γυναικα να κατεβασει (απο την πλευρα της) τον αντρα στα δικα της προτυπα (τα θυληπρεπη)παλι και αυτο ειναι λαθος.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ενω όταν κατάφερα να γαμησω μια 75 κιλά 35 χρόνων που ήταν παρθένα ήμουν πιο μάγκας γιατί κατάφερα μια πιο δυσκολη
Αν αυτό είναι μαγκιά,φαντάσου τι σημαίνει τότε ψυχικό
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
τι παρεξηγησις?
ο ιδιος μας τα εχει πει.....εχει πηδηξει βυτια, φαφουτες, καραφλες, αμεα κτλ...γενικα ο,τιδηποτε εχει φιγουρα θηλαστικου και προσομοιαζει σε ανθρωπο, βρισκεται στο στοχαστρο του νικολιου...
Το χειρότερο είναι που πιστεύει ότι οι άνθρωποι είναι ζώα.
Ξεχνάει ότι οι άνθρωποι έχουν μυαλό,το οποίο προφανώς λείπει στον Νικ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αυτο δεν ειναι ουτε μαγκια ουτε ψυχικο...αυτο ειναι αυτοκτονια!
Καλά,μιλάς για τον Νικ που μέχρι και κατσίκα πηδάει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
Φίλοι μου θα μου επιτρέψετε να κάνω μια τελευταία τοποθέτηση

Πριν χρόνια κατάλαβα ότι η γυναίκα μου (έχουμε χωρίσει) είχε παράλληλη σχέση με άτομο που έβαζα στο σπίτι μου !!!!
Βέβαια είχα μεγάλο μέρος ευθύνης γιατί την ίδια περίοδο είχα και εγώ !!!;
Δεν θα σας αναλύσω το γιατί ..δεν έχει νόημα !!
Ποτέ μα ποτέ δεν το συζητήσαμε , αλλά όταν ήρθε το τέλος το κάναμε !!
Έχω ένα ίσως κακό ... Όταν είμαι σε μια σχέση δεν αγγίζω άλλη γυναίκα . Δεν μπορώ !!!
Λειτουργώ με το συναίσθημα !!!
Δεν αφήνω και δεν την άφηνα ούτε να με αγγίξει , σε αντίθεση με εκείνη ! !
Τι θέλω να πω ...
Πάντα υπάρχει κάτι που δεν παραδεχόμαστε . Σε έναν γάμο πάντα μα πάντα δεν φταίει ποτέ μα ποτέ μόνο ο ένας !
Και οι δύο φέρουμε ευθύνη για το τι συμβαίνει
Δεν το παίζω ότι τα ξέρω όλα . Απλά μετά από 30 χρόνια (25 γάμου) νομίζω ότι έχω άποψη παραπάνω ίσως λίγο από όλα αυτά που διάβασα .
Η πρώην μου λοιπόν γνωρίζοντας ότι για να μην την αφήνω να με αγγίξει, ήξερε ότι κάτι παίζει !!!
Το άσχημο είναι ότι δεν έψαξε το γιατί , αλλά και εγώ δεν της είπα ποτέ το γιατί !!!
Ειμασταν φάουλ και οι δύο !
Το θέμα είναι ότι στο τέλος όλα βγαίνουν στον αφρό και χαμένοι είμαστε εμείς οι ίδιοι , γιατί ποτέ δεν κοιτάμε την αιτία αλλά μόνο το ποιος φταίει , και είναι μεγάλο λάθος αυτό !!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
Προσωπικά και πάλι λέω ότι δεν είναι μόνο η γυναίκα πουτάνα, αλλά είμαστε και εμείς απαίσιοι !!!
Κρυβόμαστε όλοι πίσω από τα ΕΓΩ μας και δεν κοιτάμε και της δικές της ανάγκες !!!
Δεν υπάρχει το είμαστε άντρες και γαμαμε ότι βρούμε , μάγκες είμαστε φάουλ γιατί μπορεί και αυτές που γαμαμε να έχουν σύζυγό !!!!
Για ελάτε λίγο στη θέση του, και ίσως , αναθεωρήσετε πολλά !!!
Και μην μου πείτε ότι δεν το έχετε σκεφτεί ??? Γιατί λέτε ψέματα στο ΕΓΩ σας και όχι στους υπόλοιπους !!!
Δεν υποστηρίζω καμία πλευρά, και μακάρι όλοι να είναι καλά , σας παραθέτω προσωπικά μου βιώματα και μέχρι εδώ !!!
Το μόνο που θέλω να είναι καλά , γιατί γέννησε τα παιδιά μου και δεν θα πάψω να την αγαπώ γιατί είναι μητέρα πάνω από όλα !!!
Όπως είναι η μητέρα μου και όπως όλων εδώ μέσα !!!!!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
Και το τελευταίο κερασάκι στην τούρτα
Έχετε δει πως γεννιέται ένα μωρό !!!!
Εγώ ήμουν δίπλα ..ναι δίπλα στον γιατρό και τις δύο φορές !!!
Την εμπειρία αυτή δεν την αλλάζω με τίποτα στο κόσμο !!!
Δεν με αγγίζει ούτε στο να είχα πηδήξει την ωραιότερη γυναίκα του κόσμου !!!
Που κολλάει τώρα αυτό ???

Σας αφήνω στην σκέψη σας και μπορώ να σας απαντήσω όποτε θέλετε !!!

ΜΗΝ ΑΦΉΝΕΤΕ ΚΑΝΈΝΑΝ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΉΣΕΙ ΤΟΝ ΆΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΖΩΗ !!!
ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΘΕΟ , ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΤΕ !!!

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΘΈΤΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ, ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ !!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom