Νέα

Μάγκες Γάμος Τέλος!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KINDEREKPLIXI_@1976
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 762
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Παπάρια βρίσκεις πλέον και το ένα και το άλλο
Κανεις δεν βρισκει ευκολα,ολοι δεινοπαθουν σαντ μην ακους.
Και το χειρότερο ειναι οτι οταν βρουν κολλανε με ψαροκολλα γιατι ξερουν πως αν τους φυγει θα μεινουν παλι μπακουρια.
Εδω στη χωρα που ζουμε δεν ειναι ευκολο να ρηξεις γυναικα,δεν θα επιλεξεις θα σε επιλεξει.
Οι ελληνιδες ειναι πολυ σνομπ και κρατανε αμυνα.
Οι περισσοτερες κοιτουν να καπαρωθουν μεσα απο κοινωνικο κυκλο ασε που πολλες εχουν υψηλοτερα στανταρ απο αυτα που προσφερουν.
Η λυση ειναι αλβανια βουλγαρια γειτονικές χωρες πετάγεσαι σκ αλλα και ανα μηνα ειναι κοντα αν μενεις απο στερεα και πανω.
Πας εκει και χωνεσαι θα καπαρωθεις ευκολα.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
τι να σου πω ρε Σαντ τοσοι βρισκουν ευκολα η δυσκολα τουλαχιστον για γαμησι
Εξαρτάται και που μένει,οι αθηναιες ειναι πιο ευκολες απο Θεσσαλονίκες και πατρινες.
Μην συγκρινεις τη θεσσαλονικη με την αθηνα
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Εξαρτάται και που μένει,οι αθηναιες ειναι πιο ευκολες απο Θεσσαλονίκες και πατρινες.
Μην συγκρινεις τη θεσσαλονικη με την αθηνα
για Σαλονικα εχουν πιο πολυ τουπε
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
συμφωνω απολυτα . θα ομολογησω οτι ειχα θυμο γιατι με προσεβαλλε σαν αντρα μειωνοντας με χωρις λογο στους επιδοξους γαμιαδες της ενω θ αμπορουσε καλλιστα να το παιξει ανετη και να κανει οτι κανει χωρις να μειωσει εμενα (μικρη πολη , μικρη κοινωνια , ισως καποιοι απο αυτους να με ξερουν κιολας) . Για το δικο μου καλο και των παιδιων μου ομω ςτην συγχωρεσα οχι γιατι ειμαιο αγιος αλλα γιατι ξερω οτι εδω πληρωνονται ολα ,
Την αδικια ο θεος δεν την ευλογει. την επιστρεφει πισω ομως στον αποστολεα...

Πιστεύω πως σε αυτό το σημείο κρίθηκαν όλα. Αν δε γινόταν αυτό, μπορεί να μην προχωρούσε η φάση σε διαζύγιο.
Όλα τα άλλα μπορεί και να συγχωρούνταν, καθώς έχουν να κάνουν με ορμές, πρόσκαιρα συναισθήματα, ένστικτα, ρουτίνα, κλπ
Το παραπάνω όμως έχει να κάνει με τα την εκτίμηση και το σεβασμό προς το σύντροφο, που είναι θεμελιώδη για ένα γάμο.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
ευχαριστω αλλα σκεφτομαι ποσο λαθος επεσα εξω στην κριση μου για εναν ανθρωπο που ενω μου χαρισε 2 ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΑ παιδια και ειναι μια Αψογη μανα στην συμβιωση της αποδειχτικε τοσο πουτανα .....
Φίλε μου μην σκέφτεσαι αν έκανες λάθος η όχι !!
Λόγο των παιδιών κρατα τον πήχη ψηλά !!!
Μην ψάχνεις τίποτα ....
Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση . Η μόνη διαφορά ότι εγώ ήμουν 30 χρόνια μαζί της και τα παιδιά μου είναι μεγάλα και τα δύο
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Κανεις δεν βρισκει ευκολα,ολοι δεινοπαθουν σαντ μην ακους.
Και το χειρότερο ειναι οτι οταν βρουν κολλανε με ψαροκολλα γιατι ξερουν πως αν τους φυγει θα μεινουν παλι μπακουρια.
Εδω στη χωρα που ζουμε δεν ειναι ευκολο να ρηξεις γυναικα,δεν θα επιλεξεις θα σε επιλεξει.
Οι ελληνιδες ειναι πολυ σνομπ και κρατανε αμυνα.
Οι περισσοτερες κοιτουν να καπαρωθουν μεσα απο κοινωνικο κυκλο ασε που πολλες εχουν υψηλοτερα στανταρ απο αυτα που προσφερουν.
Η λυση ειναι αλβανια βουλγαρια γειτονικές χωρες πετάγεσαι σκ αλλα και ανα μηνα ειναι κοντα αν μενεις απο στερεα και πανω.
Πας εκει και χωνεσαι θα καπαρωθεις ευκολα.

Και γίνεται ακόμα πιο δύσκολο αν είσαι ελεύθερος.Γι'αυτό οι παντρεμένοι και σχεσάκηδες έχουν πάντα επιλογές.Ανεβάζουν απλά φώτος στα σοσιαλ με τη γκόμενα,κυκλοφορούν μαζί της και τέλος,δε χρειάζεται τίποτα άλλο.Ενώ μπακούρι δε σε θέλει καμία ή θα σου το παίζει τέρμα δύσκολη.Το'χουμε πει,οι γκόμενες τρελαίνονται μ'αυτούς που τους θέλουν κι άλλες.
 
OP
OP
KINDEREKPLIXI_@1976

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
919
Πόντοι
86
Πιστεύω πως σε αυτό το σημείο κρίθηκαν όλα. Αν δε γινόταν αυτό, μπορεί να μην προχωρούσε η φάση σε διαζύγιο.
Όλα τα άλλα μπορεί και να συγχωρούνταν, καθώς έχουν να κάνουν με ορμές, πρόσκαιρα συναισθήματα, ένστικτα, ρουτίνα, κλπ
Το παραπάνω όμως έχει να κάνει με τα την εκτίμηση και το σεβασμό προς το σύντροφο, που είναι θεμελιώδη για ένα γάμο.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν κριθηκαν εκει ολα... ηταν η δευτερη φορα ομω ςσε 1 χρονο... και πλεον η ευκαιρια που εδωσα τοτε μετα απο συγγνωμες , παρακαλια , και ορκους τελιακ δεν αξιζε... καλυτερα να πηδιοταν με εναν και να μου ελεγε φορα παρτιδα οτι δεν γουσταρει αλλο μαζι μου και θελει να προχωρησει παρα αυτο...
 
OP
OP
KINDEREKPLIXI_@1976

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
919
Πόντοι
86
Φίλε μου μην σκέφτεσαι αν έκανες λάθος η όχι !!
Λόγο των παιδιών κρατα τον πήχη ψηλά !!!
Μην ψάχνεις τίποτα ....
Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση . Η μόνη διαφορά ότι εγώ ήμουν 30 χρόνια μαζί της και τα παιδιά μου είναι μεγάλα και τα δύο
δεν σκεφτομαι αν εκανα λαθος..
ξερω οτι εκανα λαθος οταν δεν το τλεειωσα την 1η φορα πριν 1 χρονο που ειχε ξαναγινει το ιδιο....
Για τα παιδια μου και μονο ωφειλω να ειμαι γερος και δυνατος... Και θα το κανω...
Δεν ψαχνω τιποτα... ουτε ευθυνες ζηταω πια... δεν ειμαι εγω αυτος που θα ζητησω τα ρεστα... θα το βρει μπροστα της συντομα ομως οσο εγωιστρια καινα ειναι και να θεωρει οτι μποριε τα παντα....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
δεν σκεφτομαι αν εκανα λαθος..
ξερω οτι εκανα λαθος οταν δεν το τλεειωσα την 1η φορα πριν 1 χρονο που ειχε ξαναγινει το ιδιο....
Για τα παιδια μου και μονο ωφειλω να ειμαι γερος και δυνατος... Και θα το κανω...
Δεν ψαχνω τιποτα... ουτε ευθυνες ζηταω πια... δεν ειμαι εγω αυτος που θα ζητησω τα ρεστα... θα το βρει μπροστα της συντομα ομως οσο εγωιστρια καινα ειναι και να θεωρει οτι μποριε τα παντα....
Σου μιλάω σαν μεγαλύτερος (53)

Μην εύχεσαι τίποτα κακό για εκείνη ... Είναι η μάνα των παιδιών σου !!!
Σκέψου μόνο αυτό !!!!
Δεν θα σου γράψω τίποτα άλλο !!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 29566

Επισκέπτης
Σου μιλάω σαν μεγαλύτερος (53)

Μην εύχεσαι τίποτα κακό για εκείνη ... Είναι η μάνα των παιδιών σου !!!
Σκέψου μόνο αυτό !!!!
Δεν θα σου γράψω τίποτα άλλο !!!
Ξέρω ότι έχεις θυμό μέσα σου !!!
Και εγώ είχα και πολύ μάλιστα !!!
Επικράτησε η λογική !!!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.481
Πόντοι
1.706
δυστυχως πρεπει να εισαι πολυ εμπειρος για να μην την πατησεις..(και αν)..η απλα να σκεφτεις μεν με το κατω κεφαλι αλλα να εισαι κωλοφαρδος
Απλα θωρακιζεσαι συναισθηματικα ,γινεσαι ατσαλινος ,γινεσαι MGTOW και καθαρισες
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.481
Πόντοι
1.706
Εξαρτάται και που μένει,οι αθηναιες ειναι πιο ευκολες απο Θεσσαλονίκες και πατρινες.
Μην συγκρινεις τη θεσσαλονικη με την αθηνα
Βγηκα σημερα για καφε σε πολη της β. Ελλαδος.
Ποσοστα
90% ψωλές (μπακουρια, να κοιταν γυρω γυρω σαν περισκόπιο υποβρυχιου)
10% διαθεσιμα μουνιά (οχι γιαγιαδες, ουτε συνοδευομενες)

Λατινικη αμερικη πριν μια δεκαετια σε club:
60% γυναικες single
40% αντρες single
Με καλεσε γυναικοπαρεα στο τραπεζι της.
Εφαγα τις 2 απο τις 4 μιλφαρες φραγκατες

*δεν ειμαι/ημουν εμφανισιμος
*δεν μιλουσα γρι την γλωσσα.

Απο τοτε δεν ασχολουμαι σε ελλαδα/γερμανια αν υπαρχει βαθμος δυσκολιας πανω απο τον τυπικο
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
αντικειμενικα για γαμησι βρισκεις πανευκολα χωρις πολλα πολλα..για να κανεις κατι σοβαρο ειναι το πολυ δυσκολο ρε..τα τεσσαρια και τα πενταρια δεν τα κοιταγα ποτε
Καλησπέρα τύπε Αθηναίε

Αυτό που λες ισχύει κυρίως για τις γυναίκες που έχουν άνετη πρόσβαση στο σεξ ότι ώρα θέλουν,αλλά όχι στη δημιουργία σχέσης.

Πόσες φορές μου χει τύχει να βλέπω σαν ξερολούκουμο κάποια να τη ζαχαρώνω,να της μιλάω γεμάτος ενδιαφέρον,να της στέλνω καλημέρες με καρδιές κτλ

Και όταν τη γαμήσω να την κλάνω ή τουλάχιστον αυτό μου το ενδιαφέρον να μειώνεται κάθετα.

Αυτό οι γυναίκες το ξέρουν καλά και γνωρίζουν πως γαμήσι έχουν πανεύκολα,αλλά ως εκεί.

Τώρα για τους άνδρες οκ καταθέτεις την προσωπική σου πείρα,πάω πάσο.

Όπως κάποιος εδώ μέσα εύστοχα είχε πει,δεν έχουμε όλοι ταλέντο σε κάτι.

Το να βρίσκεις γκόμενα πανεύκολα να γαμάς,είναι ένα χάρισμα που δε το έχουν πολλοί ωστόσο το έχει μια μερίδα των ανδρών.

Προσωπικά,γαμάω γκόμενες με συχνότητα 4 με 5 το χρόνο(από μέτριες ως ωραίες),μετά από συχνό καμάκι,πολλές απογοητεύσεις,τις οποίες αντιμετωπίζω με χιούμορ και σπάω και πλάκα.

Προσωπικό συμπέρασμα είναι πως για να το κάνει αυτό κάποιος πρέπει να έχει ή γερό στομάχι ή ταλέντο.

Να σημειώσω πως θεωρώ πως υπολείπομαι κοινωνικά,δεν έχω παρέες με γυναίκες και σπάνια κάνω κονέ.

Επίσης είμαι καλό παιδί,ευγενής από τη φύση μου και το γεγονός ότι δεν έχω αυτό το ''αλήτικο'' στυλ(με την καλή έννοια)μου αφαιρεί πόντους μια και οι γυναίκες γοητεύονται από τύπους που μοιάζουν δυναμικοί και έχουν μια δόση αλητείας αν με εννοείς...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom