Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Έγραψα εγώ κάτι τέτοιο; Που; Για τα αγαθά μιλάω.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις, πρόσεξα ότι σε ελεγξε το ΚΕΦΟΜΕΠ.
Που κάνει μόνον στοχευμένους ελέγχους και ζήτημα αν ελέγχει χίλιες περιπτώσεις το χρόνο. Και μόνον περιπτώσεις μεγάλης φοροδιαφυγής. Δεν ασχολείται με ψιλά είτε είσαι νομικό πρόσωπο είτε φυσικό.
Που και για τις αποφάσεις του έχεις δικαίωμα προσφυγής στη ΔΕΔ με αυτόματη αναστολή της καταβολής του 50% του ποσού και με αίτηση αναστολής καταβολής του υπόλοιπου 50% του προστίμου.
Πλέον νομίζω ότι είναι υποχρεωτική η προσφυγή στη ΔΕΔ πριν πας στα διοικητικά δικαστήρια. Που κάνει μερικούς μήνες να βγάλει απόφαση επί του προστίμου που σου έριξαν.
Κι εσένα επί 10 μήνες σου έκανε έλεγχο το ΚΕΦΟΜΕΠ.
Νομίζω ότι δε μας τα λες όλα.
Γιατί δεν ξέρω κανέναν γύρω μου τόσα χρόνια που να του έκανε έλεγχο το ΚΕΦΟΜΕΠ για ψιλά.
Οπότε το κλείνω εδώ γιατί δεν έχω και κάτι άλλο να σχολιάσω.
Είπα εγώ ότι με έλεγξε για ψιλά?

500-700κ τζίρο κάνω.

Με καθαρά κέρδη από 30κ + η δήλωση μου.

Μπορεί να με θεώρησαν σαν τον Βαφια.

Χάνουμε την ουσία όμως η οποία είναι ΟΎΤΕ 1 ΕΥΡΏ αδηλωτο και η αιτιολογία του προστίμου ήταν ότι η δουλειά που κάνω και αυτά που πουλάω πρέπει να έχεις κέρδος τόσο.

Η απειλή του θα πάω ακόμα 2 χρόνια πίσω έαν δεν δεχτώ το αποτέλεσμα υφίσταται. Εάν ήμουν φοροφυγας η βρήκαν λαβράκι δεν τους εμποδίζει να πάνε τόσο πίσω προφανώς. Άρα ήταν καθαρά εισπρακτικό το θέμα τους. Να τονίσω μου είπε ο λογιστής είσαι τυχερός που δεν πιάνουν και την διαφορά ΦΠΑ. Άλλο πανηγύρι θα είχα εκεί. Το πήρα 1 το πούλησα 1,5 όχι έπρεπε 3 φέρε και την διαφορά στο ΦΠΑ. Δεν μπορούν? Μπλόκαραν? Όπως κ να έχει έπεσε στο τραπέζι. Το ότι δεν σου έχει τύχει δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει. Δεν έχω λόγο να κρύψω κάτι και να στο κρατήσω μυστικό. Η όλη διαδικασία ξεκίνησε με ένα PDF από όλους τους λογαριασμούς μου να δικαιολογήσω τα ποσά με αποδείξεις και καταθετηρια .Μετά ζήτησαν καρτέλα πελάτη από τον κύριο προμηθευτή μου εκτός από το πάντρεμα τιμολογίων αγορά πώληση.

Μέχρι και την επιστροφή που πήρα από μια ασφάλεια που ακύρωσα περίπου 34 ευρώ ζήτησαν το ασφαλιστηρίο.

Μπορεί να ήταν καρφωτη από ανταγωνιστή μου. Τι να σου πω. Όλα είναι πιθανά
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Τι stand-up comedy ΠΘ από ΔΕΘ είναι αυτό ρε πούστη μου :confused::confused:

Λες και θα έχουμε εκλογές νωρίτερα από τις Προεδρικές :confused::confused::confused:
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.136
Κριτικές
26
Like
11.035
Πόντοι
4.746
Είπα εγώ ότι με έλεγξε για ψιλά?

500-700κ τζίρο κάνω.

Με καθαρά κέρδη από 30κ + η δήλωση μου.

Μπορεί να με θεώρησαν σαν τον Βαφια.

Χάνουμε την ουσία όμως η οποία είναι ΟΎΤΕ 1 ΕΥΡΏ αδηλωτο και η αιτιολογία του προστίμου ήταν ότι η δουλειά που κάνω και αυτά που πουλάω πρέπει να έχεις κέρδος τόσο.

Η απειλή του θα πάω ακόμα 2 χρόνια πίσω έαν δεν δεχτώ το αποτέλεσμα υφίσταται. Εάν ήμουν φοροφυγας η βρήκαν λαβράκι δεν τους εμποδίζει να πάνε τόσο πίσω προφανώς. Άρα ήταν καθαρά εισπρακτικό το θέμα τους. Να τονίσω μου είπε ο λογιστής είσαι τυχερός που δεν πιάνουν και την διαφορά ΦΠΑ. Άλλο πανηγύρι θα είχα εκεί. Το πήρα 1 το πούλησα 1,5 όχι έπρεπε 3 φέρε και την διαφορά στο ΦΠΑ. Δεν μπορούν? Μπλόκαραν? Όπως κ να έχει έπεσε στο τραπέζι. Το ότι δεν σου έχει τύχει δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει. Δεν έχω λόγο να κρύψω κάτι και να στο κρατήσω μυστικό. Η όλη διαδικασία ξεκίνησε με ένα PDF από όλους τους λογαριασμούς μου να δικαιολογήσω τα ποσά με αποδείξεις και καταθετηρια .Μετά ζήτησαν καρτέλα πελάτη από τον κύριο προμηθευτή μου εκτός από το πάντρεμα τιμολογίων αγορά πώληση.

Μέχρι και την επιστροφή που πήρα από μια ασφάλεια που ακύρωσα περίπου 34 ευρώ ζήτησαν το ασφαλιστηρίο.

Μπορεί να ήταν καρφωτη από ανταγωνιστή μου. Τι να σου πω. Όλα είναι πιθανά
Η τους εχουν βαλει ολους στο ματι για εν δυναμη φοροφυγαδες ,η θελουν να βαλουν λουκετα στους μικρους να τελειωνουμε .
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Η τους εχουν βαλει ολους στο ματι για εν δυναμη φοροφυγαδες η θελουν να βαλουν λουκετα στους μικρους να τελειωνουμε .
Το λουκέτο θα το βάλει η αγορά με της ευλογίες του Χατζηδάκη. Το όλο θέμα το μόνο προβλήμα που μου προκάλεσε είναι 10μηνη αναμονή και ψυχολογια. Οικονομικό όχι τόσο ευτυχώς
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.136
Κριτικές
26
Like
11.035
Πόντοι
4.746
Το λουκέτο θα το βάλει η αγορά με της ευλογίες του Χατζηδάκη. Το όλο θέμα το μόνο προβλήμα που μου προκάλεσε είναι 10μηνη αναμονή και ψυχολογια. Οικονομικό όχι τόσο ευτυχώς
Εσυ δεν εχεις οικονομικο ο αλλος που θα εχει και τρια στοματα να θρεψει .Ναι κοιτανε το δημογραφικο με τους τρικτενους και πολυτεκνους να τους καταστρεφουν .Εδω να μου πεις οι εθνικοι μειοδοτες ανοιξαν τις αποθηκες και εδωσαν στο αλλο καρτουν ολα τα πυρομαχικα .Το δικο μας καρτουν ελεγε οτι ηταν ληγμενα γι αυτο τα εδωσα .Τι να λεμε .
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Εσυ δεν εχεις οικονομικο ο αλλος που θα εχει και τρια στοματα να θρεψει .Ναι κοιτανε του τρικτενους και πολυτεκνους με το να τους καταστρεφουν .Εδω να μου πεις οι εθνικοι μειοδοτες ανοιξαν τις αποθηκες και εδωσαν στο αλλο καρτουν ολα τα πυρομαχικα .Το δικο μας καρτουν ελεγε οτι ηταν ληγμενα γι αυτο τα εδωσα .Τι να λεμε .
Τι σου είπα? Το λουκέτο θα το βάλει η αγορά με τις ευλογίες της κυβέρνησης. Σήμερα δεν έχω θέμα αυτό δεν σημαίνει ότι αύριο ΔΝΕ θα έχω όμως..
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.136
Κριτικές
26
Like
11.035
Πόντοι
4.746
Τι σου είπα? Το λουκέτο θα το βάλει η αγορά με τις ευλογίες της κυβέρνησης. Σήμερα δεν έχω θέμα αυτό δεν σημαίνει ότι αύριο ΔΝΕ θα έχω όμως..
Σωστος ναι ετσι ακριβως γι ολους χτυπαει η πουτανα η καμπανα .
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.363
Like
20.163
Πόντοι
6.056
Δικασε ο πρωθυπουργος αποψε,μεχρι το 2027 θα υλοποιησει ολα οσα ειχε υποσχεθει(ευελπιστουμε).Εριξε και την βομβα οτι 30 Νοεμβριου θα λειτουργησει το μετρο στην Σαλονικη(ειπε να πει και καμια μαλακια να το ελαφρυνει λιγο):coffee::confused::confused::confused:
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Αυτο που ολοι βρισκετε νεοδημοκρατες που «γαμωσταυριζουν και θα ψηφισουν βελοπουλο» εχει γινει πλεον γραφικο.
δεν θελω να σε στεναχωρισω αλλα και εγω ενας απο αυτους ειμαι....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Δικασε ο πρωθυπουργος αποψε,μεχρι το 2027 θα υλοποιησει ολα οσα ειχε υποσχεθει(ευελπιστουμε).Εριξε και την βομβα οτι 30 Νοεμβριου θα λειτουργησει το μετρο στην Σαλονικη(ειπε να πει και καμια μαλακια να το ελαφρυνει λιγο):coffee::confused::confused::confused:
Χειμώνας έρχεται....καμία νέα πανδημία θα σκεφτούν νερό θα περάσει μέχρι το 27 όπου ΔΝΕ θα προλάβει να κάνει τπτ
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Σωστος ναι ετσι ακριβως γι ολους χτυπαει η πουτανα η καμπανα .
Αυξάνονται συντάξεις και κατώτατος μισθός από το 2025
Μειώνονται οι ασφαλιστικές εισφορές - Τα 45 μέτρα που ανακοίνωσε ο Πρωθυπουργός στην ομιλία του από το βήμα της 88ης ΔΕΘ

Αυξήση κατώτατο μισθό δλδ αύξηση ΕΦΚΑ και αύξηση στην φορολογία για τους Ελ επαγγελματίες....

Ο Κυριάκος Μητσοτάκης αναφέρθηκε στο τι έχει κάνει η κυβέρνηση του για το δημογραφικό πρόβλημα, λέγοντας ότι θα υπάρξει μια νέα δέσμη μέτρων η οποία θα ανακοινωθεί την επόμενη εβδομάδα για τη στήριξη των οικογενειών.

Ενδεικτικά ανέφερε ότι τα δικαιώματα των τρίτεκνων οικογενειών θα συγκλίνουν με αυτά των πολύτεκνων οικογενειών, ενώ έκανε λόγο, ακόμα, για δωρεάν έλεγχο γονιμότητας σε γυναίκες 30-35 ετών, αλλά και για απλοποίηση διαδικασιών ΕΟΠΥΥ στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.

Για τα εισοδηματικά κριτήρια όμως δεν είπε τπτ...

Είδες που στα λέω....
 
Τελευταία τροποποίηση:

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.363
Like
20.163
Πόντοι
6.056
Αυξάνονται συντάξεις και κατώτατος μισθός από το 2025
Μειώνονται οι ασφαλιστικές εισφορές - Τα 45 μέτρα που ανακοίνωσε ο Πρωθυπουργός στην ομιλία του από το βήμα της 88ης ΔΕΘ

Αυξήση ασφαλιστικών εισφορών δλδ και αύξηση στην φορολογία για τους Ελ επαγγελματίες....

Ο Κυριάκος Μητσοτάκης αναφέρθηκε στο τι έχει κάνει η κυβέρνηση του για το δημογραφικό πρόβλημα, λέγοντας ότι θα υπάρξει μια νέα δέσμη μέτρων η οποία θα ανακοινωθεί την επόμενη εβδομάδα για τη στήριξη των οικογενειών.

Ενδεικτικά ανέφερε ότι τα δικαιώματα των τρίτεκνων οικογενειών θα συγκλίνουν με αυτά των πολύτεκνων οικογενειών, ενώ έκανε λόγο, ακόμα, για δωρεάν έλεγχο γονιμότητας σε γυναίκες 30-35 ετών, αλλά και για απλοποίηση διαδικασιών ΕΟΠΥΥ στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή.

Για τα εισοδηματικά κριτήρια όμως δεν είπε τπτ...

Είδες που στα λέω....
Παραξενα τα εξηγεις,νομιζω δεν εγινε κατανοητος ο αρχηγος:undecided::sad2::confused::confused::confused::coffee:
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.907
Like
10.004
Πόντοι
1.406
Δικασε ο πρωθυπουργος αποψε,μεχρι το 2027 θα υλοποιησει ολα οσα ειχε υποσχεθει(ευελπιστουμε).Εριξε και την βομβα οτι 30 Νοεμβριου θα λειτουργησει το μετρο στην Σαλονικη(ειπε να πει και καμια μαλακια να το ελαφρυνει λιγο):coffee::confused::confused::confused:
Τι βαθμό βάζεις;:coffee::coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom