Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 28 άτομα (1 μέλη και 27 επισκέπτες)

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Εγώ εβαλα ήδη 1Κ τυπε :rockon:
Θελουμε αποδειξεις :cool2:
Σε μένα Σαούλ όταν σου έγραψα το ίδιο πράγμα να βάλεις στοίχημα
Μου έλεγες κάτι για αυτοδυναμίες και κάτι Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ θα κάνει κυβέρνηση με άλλο κόμμα
Τι έγινε τώρα έβαλες ένα χιλιάρικο Σε τι πράγμα στοίχημα;
Ότι θα έρθει πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Με τον βαρκαρη του κάτω κόσμου θα είσαι
Μη μου τα αλλάζεις λέγαμε για Μακρόνησο Νέα Δημοκρατία εγώ Νέα Δημοκρατία εσύ εκεί θα μας στείλουνε
Το θέμα είναι αν θα πάμε με την ίδια βάρκα
Και αν θα κάτσουμε σε κοντινά κελιά που δεν το πιστεύω γιατί εσύ θα είσαι στο στα κελιά του τμήματος συκοφαντών
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
ΙΟΒΕ (Ίδρυμα Οικονομικών & Βιομηχανικών Ερευνών):

"[...] Από την άλλη πλευρά, η Ελλάδα εμφανίζει τη δυσμενέστερη επίδοση στην Ευρώπη σε ό,τι αφορά την ισχυρή μείωση στο εισόδημα των νοικοκυριών λόγω της πανδημίας. Σχεδόν ο μισός πληθυσμός δηλώνει μείωση ή ισχυρή μείωση, επίδοση υψηλότερη από όλες τις ευρωπαϊκές χώρες. Επομένως, ακόμα και αν εφαρμόστηκαν ισχυρά μέτρα στήριξης, αυτά δεν αποκατέστησαν πλήρως τα προηγούμενα πραγματικά εισοδήματα.[...]"

Από το δελτίο τύπου της έρευνας με τίτλο "Ετήσια Έκθεση Επιχειρηματικότητας 2021-2022: Υποχώρηση της νέας επιχειρηματικότητας μέσα στη πανδημική κρίση"

Το δελτίο, την έκθεση και την παρουσίαση μπορεί να κατεβάσει όποιος θέλει από εδώ:
Συνήθως φίλε δεν βάζουμε ότι μας βολεύει από τις εκθέσεις που επικαλείσαι
Δηλαδή τις εκθέσεις που αναφερόντουσαν στην πανδημία

Αλλά την τελευταία

Πού είναι τον πρώτο του 23 για το τελευταίο τρίμηνο του 22

Για να δούμε τι λέει αυτή


Screenshot_2023-05-11-16-46-06-678_cn.wps.moffice_eng.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Σωστά.
Κατι σημαντικο, στις 21 του Μάη, πολλοί θα ειναι απλήρωτοι, κι αυτό ενδεχομένως να παίξει σημαντικό ρόλο στη ψυχολογία τους.
Μιας κι ο περισσότερος κόσμος προς τα τέλη του μήνα είναι σφιγμένος, αυτό βλέπω εγώ τουλάχιστον, κι όχι μόνο σήμερα, αλλά πάρα πολλά χρόνια τώρα.
Κι αυτό συνδυάζεται και με την ακρίβεια, η οποία τους κατακερματίζει το εισόδημα στα μεσα του μήνα.
Νωρίτερα από τα παλαιότερα χρόνια.
Αυτή η παράμετρος θα έχει σημαντικό αντίκτυπο στην ψυχολογία των αναποφάσιστων.
Άρα στις δεύτερες εκλογές στις 2 Ιουλίου που μόλις θα έχουν πληρωθεί Θα πάρει αυτοδυναμία η Νέα Δημοκρατία
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Βρε μέχρι και τα αρχίδια του Αλεκάρα ίδρωσαν, χώρια που κυρ Δημήτρης και Νικολάκης δυσκολευόταν να κρατήσουν τα γέλια τους!

Αφού δεν ξέρεις τι μιλάς, εσύ έβλεπες το Μίλαν-Ίντερ, εμείς βλέπαμε και παρασκηνιακά!!
Πάντα θα υπάρχουν κι αυτοί που νομίζουν ότι ένα στημένο θέαμα, με προκάτ ερωτήσεις και προδιαμορφωμενους μονολόγους, θα φέρνει σε δύσκολη θέση τους ερωτώμενους. Γι αυτούς δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.566
Like
6.195
Πόντοι
2.356
Ρε βρομύλε γιατί παρεθέτεις τον Alex και τι σχέση έχει αυτό που σχολίασε με την ορθογραφία ρε καθυστερημένε γύφτουλα;

Ναι το "η" έπρεπε να είναι "οι" και κάπου έγραψα "αναταραχές την κοινωνία" ενώ έπρεπε να γράψω "στην".



So what?



Γράφω ένα κείμενο 500 λέξεων σε 6-7 λεπτά όπως μου ερχόταν οι σκέψεις. Είχα ξεκινήσει να γράφω αυτή είναι η αριστερά, και την τελευταία στιγμή το έκανα "οι αριστεροί", διόρθωσα και την αντωνυμία αλλά ξέχασα το άρθρο.

Δεν ξαναδιάβασα το κείμενο να διορθώσω λάθη, ποτέ δεν το κάνω, δεν δίνουμε εξετάσεις εδώ και ο δικός μου χρόνος είναι περιορισμένος και πολύτιμος.

Μετά από το post αποσυνδέθηκα, ορισμένοι ξυπνάμε νωρίς, για να πληρώνουμε εσάς τα κηφηναριά.

Εσύ βέβαια που είσαι τρόμπας του πληκτρολογίου κάνε τον φιλόλογο στο bou.



Υ.Γ. 1 : Οι εφημερίδες πληρώνουν άνθρωπο για να διορθώνει τα ορθογραφικά λάθη στα κείμενα που στέλνουν οι κειμενογράφοι, γιατί αυτός που διαβάζει έχει πλεονέκτημα σε σχέση με αυτόν που γράφει.



Υ.Γ. 2 : Τα βράδια για να χαλαρώσω βάζω καμμιά ταινία ή σειρά είτε στο Netflix, είτε στην Nova, είτε στην CosmoteTv.

Σχεδόν καθημερινά πέφτω πάνω σε λάθος. Το βράδυ θα σου βάλω να δεις. Και μιλάμε για ανθρώπους που πληρώνονται για αυτήν την δουλειά.
Πάψε βλάκα. Μη γράφεις σεντόνια παραληρηματικής βλακείας. Μας φτάνει ο συνταξιούχος. Δε χρειαζόμαστε κι άλλον.
Στον Αlex71 απευθυνόμουν και κατάλαβε τι του σχολίασα. Ευφυής είναι......
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Άρα στις δεύτερες εκλογές στις 2 Ιουλίου που μόλις θα έχουν πληρωθεί Θα πάρει αυτοδυναμία η Νέα Δημοκρατία
Ναι όπως πήρε κι ο ΣΥΡΙΖΑ στις 7 Ιουλίου του '19.
Μετά τις πρώτες κάλπες θα αλλάξουν οι συσχετισμοί, θα υπάρξει πόλωση.
Κι ανάλογα με το αποτέλεσμα των πρώτων, θα καταρριφθούν μερικοί μύθοι των δημοσκοπήσεων.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Ναι όπως πήρε κι ο ΣΥΡΙΖΑ στις 7 Ιουλίου του '19.
Μετά τις πρώτες κάλπες θα αλλάξουν οι συσχετισμοί, θα υπάρξει πόλωση.
Κι ανάλογα με το αποτέλεσμα της πρώτης, θα καταρριφθούν μερικοί μύθοι των δημοσκοπήσεων.
Μα τότε κυβέρνηση ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ
Πληρώθηκαν λοιπόν από το ΣΥΡΙΖΑ αρχές Ιουλίου
Και έτσι ανέβηκε
Τώρα που κυβέρνηση είναι η Νέα Δημοκρατία
Θα πληρωθούν από τη Νέα Δημοκρατία και θα ανέβει η Νέα Δημοκρατία

Όσον αφορά τους μυθουςς των δημοσκοπήσεων

Τι προτιμάς να σου ξαναβάλω;
Τι έλεγε ο ΣΥΡΙΖΑ και εφημερίδα των συντακτών τις παραμονές των ευρωεκλογών του 19;
Η τι λέγανε συριζαίοι εδώ;
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.068
Κριτικές
123
Like
50.903
Πόντοι
27.261
Μα τότε κυβέρνηση ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ
Πληρώθηκαν λοιπόν από το ΣΥΡΙΖΑ αρχές Ιουλίου
Και έτσι ανέβηκε
Τώρα που κυβέρνηση είναι η Νέα Δημοκρατία
Θα πληρωθούν από τη Νέα Δημοκρατία και θα ανέβει η Νέα Δημοκρατία

Όσον αφορά τους μυθουςς των δημοσκοπήσεων

Τι προτιμάς να σου ξαναβάλω;
Τι έλεγε ο ΣΥΡΙΖΑ και εφημερίδα των συντακτών τις παραμονές των ευρωεκλογών του 19;
Η τη λέγανε συριζαίοι εδώ;
Δαλάι μαν, άσε τον αρτοποιητη και πιάσε νιπλοφσκι, γιατί το μπιφ είναι πιο ενδιαφέρον ανάμεσα σε γαλάζια μέλη.
:happy:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.406
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Σε μένα Σαούλ όταν σου έγραψα το ίδιο πράγμα να βάλεις στοίχημα
Μου έλεγες κάτι για αυτοδυναμίες και κάτι Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ θα κάνει κυβέρνηση με άλλο κόμμα
Τι έγινε τώρα έβαλες ένα χιλιάρικο Σε τι πράγμα στοίχημα;
Ότι θα έρθει πρώτος ο ΣΥΡΙΖΑ;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Έχω παίξει 1Κ ότι η ΝΔ δεν θα βγάλει αυτοδυναμία, 3Κ ότι η ΝΔ θα βγει πρωτο κομμα, 1Κ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα βγει πρωτο κομμα και 100Κ ότι οποία κυβέρνηση και να βγει ο Μητσοτάκης θα γαμιεται :rockon::rockon::rockon:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Μα τότε κυβέρνηση ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ
Πληρώθηκαν λοιπόν από το ΣΥΡΙΖΑ αρχές Ιουλίου
Και έτσι ανέβηκε
Τώρα που κυβέρνηση είναι η Νέα Δημοκρατία
Θα πληρωθούν από τη Νέα Δημοκρατία και θα ανέβει η Νέα Δημοκρατία

Όσον αφορά τους μυθουςς των δημοσκοπήσεων

Τι προτιμάς να σου ξαναβάλω;
Τι έλεγε ο ΣΥΡΙΖΑ και εφημερίδα των συντακτών τις παραμονές των ευρωεκλογών του 19;
Η τη λέγανε συριζαίοι εδώ;
Θες να σου βάλω κι εγώ δημοσκοπήσεις του 2015, λοιπόν; Που έδειχναν διαφορά 1%, ή του 2012 που έδειχναν την ΔΗΜΑΡ δεύτερη θεση; Την κολοκυθιά θα παίζουμε τώρα;

Σου λέω, θα αλλάξουν τα δεδομένα, η συσπείρωση θα παίξει το ρόλο της.
Να σου φέρω ένα παράδειγμα, να σε μορφώσω λιγο, στις ευρωεκλογές του 2019 ψήφισαν περισσότεροι από τις βουλευτικές του Ιουλίου, κι όμως ο ΣΥΡΙΖΑ είχε μεγαλύτερο κερδος από τη ΝΔ, καπου 70.000 ψηφοφόρους περισσότερους. Και όλα αυτά με σίγουρη ήττα του ΣΥΡΙΖΑ, οπότε δεν υπήρχε και μεγάλη πρόθεση να στηρίξει ο κόσμος, είχε συμφιλιωθεί με την ιδέα ότι έρχεται ο Κουλης.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Λέγαμε για το αν έχουν πληρωθεί ή όχι και πότε έχουν πληρωθεί
Αυτό ήταν το αρχικό σου επιχείρημα
Σιγά-σιγά και εσύ και εγώ τα αλλάζουμε
Άρα λοιπόν επαναλαμβάνω στις 22 Μαΐου δεν θα έχουν πληρωθεί άρα κατά τη γνώμη σου αυτό θα βοηθήσει το ΣΥΡΙΖΑ
Ενώ στις 2 Ιουλίου που θα έχουν πληρωθεί κατά τη γνώμη μου σύμφωνα με τα δικά σου επιχειρήματα αυτό θα βοηθήσει τη Νέα Δημοκρατία

Αυτά είναι με τη δικιά σου λογική

Με τη δικιά μου λογική δεν παίζει κανένα ρόλο
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Έχω παίξει 1Κ ότι η ΝΔ δεν θα βγάλει αυτοδυναμία, 3Κ ότι η ΝΔ θα βγει πρωτο κομμα, 1Κ ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα βγει πρωτο κομμα και 100Κ ότι οποία κυβέρνηση και να βγει ο Μητσοτάκης θα γαμιεται :rockon::rockon::rockon:
Ως συνήθως δεν έχεις αποδείξεις για τίποτα από αυτά που λες
Βρίσκονται στο κεφάλι σου
Και θεωρείς ότι είναι αλήθεια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δαλάι μαν, άσε τον αρτοποιητη και πιάσε νιπλοφσκι, γιατί το μπιφ είναι πιο ενδιαφέρον ανάμεσα σε γαλάζια μέλη.
:happy:
Δεν έχω ιδέα γιατί μιλάς ούτε ποιος είναι ο νιπλοφσκι
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.068
Κριτικές
123
Like
50.903
Πόντοι
27.261

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
:2funny::2funny::2funny::2funny:
πρώτον δεν είναι "Ο" αλλά "Η"...η νιπλοφσκι.
έλα, εύκολο είναι δαλαϊμαν, μη ξενερώνεις το κοινό σου.
Ούτε στα ελληνικά ούτε στα αγγλικά στην αναζήτηση βρήκα τίποτα
Κάτι που γράφεις εσύ σε ένα θρεντ εδώ που δεν καταλαβαίνω τι είναι
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
923
Like
839
Πόντοι
86
Συνήθως φίλε δεν βάζουμε ότι μας βολεύει από τις εκθέσεις που επικαλείσαι
Δηλαδή τις εκθέσεις που αναφερόντουσαν στην πανδημία

Αλλά την τελευταία

Πού είναι τον πρώτο του 23 για το τελευταίο τρίμηνο του 22

Για να δούμε τι λέει αυτή


Screenshot_2023-05-11-16-46-06-678_cn.wps.moffice_eng.jpg
Όσον με αφορά, αυτό που τόνισα από την έκθεση είναι αυτό που ΜΕ ενδιαφέρει, και, πιστεύω, και άλλους, διότι εξακολουθεί και ΙΣΧΥΕΙ μέχρι σήμερα. Κατά τα λοιπά, η παραπομπή στις πηγές, γίνεται ακριβώς γι αυτόν τον λόγο, ώστε ο καθείς να ανατρέχει, να διαβάζει και να φωτίζει την πλευρά που θεωρεί ενδιαφέρουσα.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.529
Like
24.288
Πόντοι
6.256
Παντως παλι καλα που δεν εχουν δικαιωμα ψηφου και οι κλωνολογαριασμοι του Αλεξ γιατι θα εβγαινε ο αυτιστικος μαλακας με 50%.....:confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom