Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (1 μέλη και 19 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Tυπε ειχαμε πολυφωνία αλλα δεν έγινε και τιποτα. Και συγκυβέρνηση ειχαμε συριζανελ και ολο φαγωμαρα και διαφθορά.
Οι χρυσαυγιτες αμα λακιζανε σιγά σιγα και μπαινανε στη ΝΔ θα ηταν ελευθεροι. Σαν τον Γεωργιαδη και το Βοριδη
Τύπε πολυφωνία σημαίνει ότι όταν πάει η κυβέρνηση να περάσει ένα νομοσχέδιο που είναι ζημιογόνο για τους πολίτες αλλά βάζει λεφτά από μίζες στις τσέπες των βουλευτών και δις στις τσέπες κάποιον...υπάρχει κάποιος στη Βουλή για να το καταψηφίσει.

Η όταν ένας βουλευτής με την ιδιότητα του στήνει μια εταιρεία που αγοράζει τα κόκκινα δάνεια των πολιτών με τον νόμο που ο ίδιος ψήφισε...πρέπει να υπάρχει εκεί κάποιος να τον καταγγείλει.

Η πολυφωνία αυτό είναι.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Τύπε δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ....στην αρχή γιατί θεωρούσα ότι εν θα πάνε πουθενά και από το 15 και μετά καλύτερα να μου κοπεί η πούτσα. Όχι δεν τους θεωρώ καθόλου φιλολαϊκό κόμμα. Τους θεωρώ απαταιώνες και κοροϊδεύουν τον λαό στο έπακρο.
Τύπε, θα με κάνεις τώρα να γίνω Daima703, δηλαδή θα μου πεις τώρα για το δημοψήφισμα.
Μετά από αυτό παραιτήθηκε, σου είπε, "εγω αυτός είμαι κυβέρνησα 6 μήνες, με είδες, σου δίνω την ευκαιρία να με κρίνεις όπως γουστάρεις και να με διωξεις".

Να σε ρωτησω και κατι, μιας και λες οτι δεν ειναι καθόλου φιλολαϊκο κομμα. Πως εξηγείς οτι στις λεγόμενες, εργατικές λαϊκές γειτονιές, ο ΣΥΡΙΖΑ τις κέρδισε ολες το 2019. Δηλαδή ρε παιδι μου θελω να σου πω, οτι αυτοι οι 100αδες χιλιαδες άνθρωποι, κατι ειδαν, δεν ψηφίζεις καποιον που σε εξαθλιωνει όπως αφήνεις να εννοηθεί.
Τώρα μην μου πεις ότι τους βόλεψε όλους στο δημόσιο, δεν βγαίνουν τα νούμερα.
Πήραν τις ελπίδες και την δυστυχία του φτωχού και την εκμεταλευτηκαν για να παίρνουν την βουλευτική αποζημίωση. Ούτε με σφαίρες....και οι αριστεροί βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ είναι πιο πλούσιοι από τους βουλευτές της νδ. Το ίδιο ισχύει για τον Αλέξη και για τον κάθε Αλέξη κατα γη γνώμη μου.
Τυπε, πες μου ένα κόμμα που δεν έχει πλούσιους βουλευτές, ο Βαρουφάκης, ο Κουτσούμπας, θεωρείς ότι είναι φτωχαδακια;
Κι εξαλλου, δεν το καταλαβαίνω αυτο, απο ποτε ενας Αριστερος δεν μπορει να εχει λεφτά και περιουσία;
Αυτες είναι αντιλήψεις περασμένων δεκαετιών.
Για παράδειγμα, για μια υποτιθέμενη βίλα του Τσίπρα στο Σούνιο ότι είχε αγοράσει με μαύρα λεφτά, βγήκαν όλα τα φιλοκυβερνητικα κανάλια στα κάγκελα. Δηλαδή ρε πουστη μου, έχεις τον Μητσοτάκη που έχει 40 ακίνητα και ασχολείσαι με μια δήθεν βίλα του Τσίπρα που τελικά αποδείχθηκε φιάσκο όλη αυτή η ιστορία;
Δεν ψηφίζω για να φύγει η νδ αν είναι να έρθει ο ΣΥΡΙΖΑ..θεωρώ ότι θα δούμε τα ίδια και χειρότερα.
Καλά χειρότερα δεν πάει, οι τύποι έχουν χτυπήσει φεγγάρι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
ρε τυπε ,σοβαρα τωρα??????οι γαμημενοι μας εκλεισαν δυο χρονια τα μαγαζια και μας εστελναν καργιοληδες με μεζουρες να μας μετρησουν τα τραπεζια ,δε πα να γαμηθεις λεω γω τωρα ....αντε με τους παλιοπουστες που στηριζεις....στην τελικη ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΖΑΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΕ ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΕ 15ΧΙΛΙΑΡΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.....ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕ ΥΦΟΣ ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ......Μη με φορτωνεις βραδυατικα.....ψηφισε οποιον γουσταρεις και μη μας ζαλιζεις τα αρχιδια γαμω του πουστοδημοσιο σου γαμω!
Καλα, εσυ καραγκιοζης εισαι, που να καταλαβεις οτι ο τσιπρας δεν εφαγε κορονοιο στο κεφαλι. Εκει να δεις κλαμα που θα επεφτε.

Αλλα σε καταλαβαινω, εστιασακιας λες πως εισαι, πηρες τα παπαρια σου γιατι τοσα χρονια εκανες 5 χιλιαρικα ταμειο και ειχες 8,5 ευρω Ζ στο κλεισιμο και ετσι τσιμπησες ενα @ στις επιστρεπτεες. Αδικη η ζωη για τους φοροφυγαδες επι τελους.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.834
Like
4.110
Πόντοι
506
Τύπε πολυφωνία σημαίνει ότι όταν πάει η κυβέρνηση να περάσει ένα νομοσχέδιο που είναι ζημιογόνο για τους πολίτες αλλά βάζει λεφτά από μίζες στις τσέπες των βουλευτών και δις στις τσέπες κάποιον...υπάρχει κάποιος στη Βουλή για να το καταψηφίσει.

Η όταν ένας βουλευτής με την ιδιότητα του στήνει μια εταιρεία που αγοράζει τα κόκκινα δάνεια των πολιτών με τον νόμο που ο ίδιος ψήφισε...πρέπει να υπάρχει εκεί κάποιος να τον καταγγείλει.

Η πολυφωνία αυτό είναι.
Βασικα ισχυρή αντιπολιτευση χρειάζεται εστω μονοκομματική.
Η ΝΔ αυτη φαίνεται να ειναι η πιο παρασκηνιακη και βρώμικη κυβέρνηση των τελευταίων 30 ετών. Εχει τον αερα και τα κανει αυτά γιατί εχει απέναντι της τους μπαμπουινους του συριζα. Με τόσα στραβά και μοστραρονται φαβορί. Το λενε στα ισα, ΝΔ ή χάος. Ο Τσιπρας ειχε την ευκαιρία να γραψει ιστορια και εγινε ο μεγαλύτερος καραγκιόζης. Πρεπει κάθε μέρα να αυτοφασκελωνεται στον καθρεφτη και μετα να τα χώνει στον μητσοτακη
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Τύπε, θα με κάνεις τώρα να γίνω Daima703, δηλαδή θα μου πεις τώρα για το δημοψήφισμα.
Μετά από αυτό παραιτήθηκε, σου είπε, "εγω αυτός είμαι κυβέρνησα 6 μήνες, με είδες, σου δίνω την ευκαιρία να με κρίνεις όπως γουστάρεις και να με διωξεις".

Να σε ρωτησω και κατι, μιας και λες οτι δεν ειναι καθόλου φιλολαϊκο κομμα. Πως εξηγείς οτι στις λεγόμενες, εργατικές λαϊκές γειτονιές, ο ΣΥΡΙΖΑ τις κέρδισε ολες το 2019. Δηλαδή ρε παιδι μου θελω να σου πω, οτι αυτοι οι 100αδες χιλιαδες άνθρωποι, κατι ειδαν, δεν ψηφίζεις καποιον που σε εξαθλιωνει όπως αφήνεις να εννοηθεί.
Τώρα μην μου πεις ότι τους βόλεψε όλους στο δημόσιο, δεν βγαίνουν τα νούμερα.

Τυπε, πες μου ένα κόμμα που δεν έχει πλούσιους βουλευτές, ο Βαρουφάκης, ο Κουτσούμπας, θεωρείς ότι είναι φτωχαδακια;
Κι εξαλλου, δεν το καταλαβαίνω αυτο, απο ποτε ενας Αριστερος δεν μπορει να εχει λεφτά και περιουσία;
Αυτες είναι αντιλήψεις περασμένων δεκαετιών.
Για παράδειγμα, για μια υποτιθέμενη βίλα του Τσίπρα στο Σούνιο ότι είχε αγοράσει με μαύρα λεφτά, βγήκαν όλα τα φιλοκυβερνητικα κανάλια στα κάγκελα. Δηλαδή ρε πουστη μου, έχεις τον Μητσοτάκη που έχει 40 ακίνητα και ασχολείσαι με μια δήθεν βίλα του Τσίπρα που τελικά αποδείχθηκε φιάσκο όλη αυτή η ιστορία;

Καλά χειρότερα δεν πάει, οι τύποι έχουν χτυπήσει φεγγάρι.
Ναι φυσικά θα σου πω γιατί δημοψήφισμα που ενώ εγώ προσωπικά ήμουν υπέρ του ναι γιατί η εναλλακτική ήταν η χρεοκοπία αλλά εφόσον ο λαός ψήφισε όχι είχε υποχρέωση να εφαρμόσει το όχι. Αλλιώς να μην έκανε το δημοψήφισμα από την αρχή και να λούφαρε στην φωλιά του. Αυτό δεν είναι δημοκρατία.

Έχω εξήγηση για αυτά που λες και στην παραθέτω : Η νδ διαχρονικά δεν δίνει δεκάρα για τις φτωχιες γειτονιές και γενικά για τους φτωχούς αυτής της χώρας. Αυτοί λοιπόν έχουν άχτι την νδ και την δεξιά γενικότερα (μπαίνουν και ιδεολογικά στην μέση) και προφανώς και ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ ως διαμαρτυρία και επειδή ήξεραν ότι με νδ δεν θα έβλεπαν καμία άσπρη μέρα.

Καλά μέχρι εδώ ο συριζα είχε απήχηση σε αυτά τα στρώματα. Τώρα να δούμε τι έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ για τους φτωχούς για να τον πούμε φιλολαϊκό κόμμα???? Ο κατώτατος μισθός επί ΣΥΡΙΖΑ ήταν 580 ΜΕΙΚΤΑ, έφερε την εκ περιτροπής απασχόληση έτσι ώστε ο κάθε εργοδότης να μπορεί να σε απασχολεί 1 μέρα τη βδομάδα χωρίς να σε απολύσει και να σου πληρώσει αποζημίωση και πετσόκοψε τις συντάξεις. Ποιοι νομίζεις ότι την έφαγαν στον κώλο από αυτά? Οι μεγαλοεπιχειρηματίες????

Οι κύριοι του ΣΥΡΙΖΑ φίλε μου έπαιξαν κωρονα γράμματα την οικονομία της Ελλάδας με την προοπτική της δράσης γιατί οι ίδιοι είχαν τα λεφτά τους στο εξωτερικό και θα θησαυρίζανε σε κάθε περίπτωση. Γιαυτό τον λόγο λέω ότι είναι πλούσιοι...γιατί φέρθηκαν σαν καπιταλιστές.

Στο ότι τον ΣΥΡΙΖΑ τον έσκισαν τα κανάλια το γνωρίζω και συμφωνώ.

Για όλα υπάρχει χειρότερη μέρα....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γι αυτο πιστευω οτι τωρα ξενερωσες με φαηλο και θα ξαναριξεις κουλη.
Τύπε έχω και τώρα άφησα του Κυριάκου στο δοματιο μου...απλά του πετάω βελάκια :tooth:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Τύπε, θα με κάνεις τώρα να γίνω Daima703, δηλαδή θα μου πεις τώρα για το δημοψήφισμα.
Μετά από αυτό παραιτήθηκε, σου είπε, "εγω αυτός είμαι κυβέρνησα 6 μήνες, με είδες, σου δίνω την ευκαιρία να με κρίνεις όπως γουστάρεις και να με διωξεις".
Παλι μαλακιες γραφεις ψευτρακο;;

Εκανε την κωλοτουμπα και στο καπακι προκηρυξε εκλογες ενω ειχε υποσχεθει στη συναντηση των αρχηγων κομματων οτι δε θα κανει τετοια πουστια. Οποτε τα βοδια τον ξαναψηφισαν πριν δουν το αγγουρι που τους φεσωσε μετα τη ρηξη με τους Ευρωπαιους που τον περιμεναν στη γωνια. Οσο καταλαβαν τα βοδια τι ηταν το ναι και τι το οχι στο δημοψηφισμα, αλλο τοσο καταλαβαν ποσο την ειχε ακονισει ο Σοιμπλε.

Αυτα θα τα γραφεις σε παιδακια που δεν ειναι πανω απο 7 ετων αρα βρεφη τοτε.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
745
Πόντοι
96
Τύπε δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ....στην αρχή γιατί θεωρούσα ότι εν θα πάνε πουθενά και από το 15 και μετά καλύτερα να μου κοπεί η πούτσα. Όχι δεν τους θεωρώ καθόλου φιλολαϊκό κόμμα. Τους θεωρώ απαταιώνες και κοροϊδεύουν τον λαό στο έπακρο.

Πήραν τις ελπίδες και την δυστυχία του φτωχού και την εκμεταλευτηκαν για να παίρνουν την βουλευτική αποζημίωση. Ούτε με σφαίρες....και οι αριστεροί βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ είναι πιο πλούσιοι από τους βουλευτές της νδ. Το ίδιο ισχύει για τον Αλέξη και για τον κάθε Αλέξη κατα γη γνώμη μου.

Δεν ψηφίζω για να φύγει η νδ αν είναι να έρθει ο ΣΥΡΙΖΑ..θεωρώ ότι θα δούμε τα ίδια και χειρότερα.
Ελα στο Κινημα 21 μωρε:rockon::rockon::rockon:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Παλι μαλακιες γραφεις ψευτρακο;;

Εκανε την κωλοτουμπα και στο καπακι προκηρυξε εκλογες ενω ειχε υποσχεθει στη συναντηση των αρχηγων κομματων οτι δε θα κανει τετοια πουστια. Οποτε τα βοδια τον ξαναψηφισαν πριν δουν το αγγουρι που τους φεσωσε μετα τη ρηξη με τους Ευρωπαιους που τον περιμεναν στη γωνια. Οσο καταλαβαν τα βοδια τι ηταν το ναι και τι το οχι στο δημοψηφισμα, αλλο τοσο καταλαβαν ποσο την ειχε ακονισει ο Σοιμπλε.

Αυτα θα τα γραφεις σε παιδακια που δεν ειναι πανω απο 7 ετων αρα βρεφη τοτε.
Ο σταθμάρχης φταίει για το δημοψήφισμα.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
745
Πόντοι
96
Τι είναι αυτό ρε τύπε? :think:

δεν γνωριζεις τον εθναρχη Ζωη Μπεχλη?:rockon::rockon::rockon:

ενημερωσε και αλλους και στειλε το κωλοσογο στο διαολο:rockon::rockon:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Ο σταθμάρχης είναι ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ.
Φυσικα και ειναι ο Νο1 υπευθυνος, αυτο το βοδι εστειλε το τρενο στον θανατο αλλα 150 χιλιαδες τρενα περασαν απο εκει και δε συναντησαν το αλλο απεναντι. Τελειωνε μαλακα με τον πονο του κοσμακη, τελευταια φορα.


Για τον ΨΕΥΤΡΑΚΟ τον αρχηγο σου εχεις κατι;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.435
Like
787
Πόντοι
96
Δηλαδη η διαχειρηση της πανδημιας, ο τροπος που διατεθηκαν σε ολους τους πολιτες βοηθηματα, οι επιχειρησεις που στηριχθηκαν επισης, οι μαλακιες που εκαναν και εκδιωχθηκαν οι υφισταμενοι του, τα ρεμαλια της κιβωτου και ο αρχιδας ο σταθμαρχης που επαιζε το πουλι του εσενα σου δειχνουν ελλειμα δημοκρατιας.

Ειμαι περιεργος να μαθω ποια δημοκρατια σας εκφραζει εσας. Μπορει αυτη που το δημοψηφισμα απο οχι γινεται ναι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τυπε, εχεις αποδειξει οτι εισαι βλαμμενος, μην πασχιζεις αλλο.
Ανάρχιδο πουστράκι μην με ξαναπιάσεις στο στόμα σου. Έτσι; Μην σε βρω και σου χώσω το πληκτρολόγιο στον κώλο σου μαζί με το σέικερ. Ναυάγιο χωρίς ζωή που ξημεροβραδιάζεσαι στη ιστοσελίδα βρίζοντας κόσμο. :shit:
:shit::shit::shit:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Φυσικα και ειναι ο Νο1 υπευθυνος, αυτο το βοδι εστειλε το τρενο στον θανατο αλλα 150 χιλιαδες τρενα περασαν απο εκει και δε συναντησαν το αλλο απεναντι. Τελειωνε μαλακα με τον πονο του κοσμακη, τελευταια
Εδώ, άνοιξε τα στραβά σου.
Είναι η γνώμη σου για ενα πορισμα, το οποίο αφορά τον θάνατο 58 ανθρώπων.
Το να γράφεις ΣΥΝΕΙΔΗΤΆ ψέμματα, σε κάτι τόσο σοβαρό, δεν γίνεται να επιτραπεί. Τουλάχιστον όχι από μένα. Κι επειδή το συνεχίζεις, εγώ θα ανεβάσω λεπτομερώς τα σημεία που διαψεύδουν τον ισχυρισμό σου ότι ο σταθμάρχης ήταν ο απόλυτος υπεύθυνος.
Όχι για σένα, εσύ βούρλο είσαι σιγά μην καταλάβεις, αλλά για να δουν οι υπόλοιποι με τι τύπο εχουν να κάνουν όταν συζητούν σοβαρά μαζί σου, και γιατί αυτό είναι ανέφικτο.



Λοιπόν, έχουμε και λέμε από το πόρισμα της επιτροπής για τα Τεμπη
Στο τμήμα Λάρισα - Θεσσαλονίκη, η τηλεδιοίκηση και η φωτεινή σηματοδότηση είναι ΕΚΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ από τον Ιούλιο του 2019 μετά την πυρκαγιά στο κέντρο τηλεδιοίκησης στη Λάρισα.
Κάτι που διαψεύδει πλήρως τον Υπ. μεταφορων Γεραπετρίτη, που είχε πει στις 15/3.

FB_IMG_1682625293416.jpg





Την ημέρα του δυστυχήματος, ΑΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ η λειτουργία της τηλεδιοίκησης και της φωτοσήμανσης, αφενός η χάραξη του δρομολογίου θα γινόταν από τον κεντρικό χειριστή και ο σταθμάρχης μόνο θα υλοποιούσε κι αφετέρου θα είχε "ανάψει κόκκινο" για την αμαξοστοιχία της άλλης γραμμής.

FB_IMG_1682625358719.jpg
FB_IMG_1682625355385.jpg
FB_IMG_1682625351151.jpg
FB_IMG_1682625348386.jpg


Από το 2020 ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ το δευτεροβάθμιο όργανο ελέγχου και ρύθμισης της κυκλοφορίας, που λειτουργούσε στην Αθήνα (γραφεία ΟΣΕ στην Καρόλου). Αν λειτουργούσε την ημέρα του δυστυχήματος, θα υπήρχε ΠΡΟΣΘΕΤΗ δικλείδα ασφαλείας

FB_IMG_1682625446407.jpg


Η μετάταξη του σταθμάρχη ήταν καταφανώς ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
Ενδέχεται μάλιστα, να μην διέθετε καν γνώσεις χειρισμού H/Y

FB_IMG_1682625506272.jpg

Μετά από όλα αυτά που δείχνουν τις ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ για την τραγωδία στα Τέμπη, πως να μην βάλουν το ΟΣΕ να προμηθευτεί επειγόντως καταστροφέα εγγράφων ?!?

FB_IMG_1682625580067.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom