Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 34 άτομα (4 μέλη και 30 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Επίσης ρε τύπε...προφανώς και υπολογίζεις τα προσωπικά σου έξοδα...πως θα ζήσεις? Εκτός αν έχεις 3 πολυκατοικίες που εισπράξεις μισθώματα.

Όταν λέμε συν εννοούμε να ζήσεις και να βάλεις και για επανεπένδυση...τι κανείς βγάζεις 10 φράγκα και τα χαλάς όλα κατευθείαν?

Αλλά για να λέμε και τα πράγματα όπως είναι...πολλά από τα προσωπικά έξοδα περνιούνται...πχ πετρέλαια, σταθερές κινητά, αγορές, leasing κτλπ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τύπε δηλώνουμε ανοιχτά επειδή έτσι γουστάρουμε, δηλαδή και είμαστε ανώνυμα προφιλ εδώ μέσα, και θα κρύβουμε τι ψηφιζουμε; Πόσο κότα μπορεί να είναι κάποιος δηλαδή για να μην το παραδεχτει.
Εγώ π.χ δηλώνω ανοιχτά τι ψηφίζω σε όποιον με ρωτήσει ακομη κι έξω.
Εδώ μέσα θα κολλούσα νομίζεις;

Δεν μεροληπτείς προς τους άλλους, προς τον εαυτό σου όμως; ΦΟΥΛ.

Ίσα ίσα τυπε, είναι η χαρά της Δημοκρατίας να λέμε τα κακώς κείμενα κάθε κόμματος.
Βέβαια να λέμε και οι ίδιοι ποιο κόμμα είναι αυτό που θα ψηφίσουμε, ώστε να ανταλλάζουμε απόψεις και να κάνουμε πιο ανοιχτό και γόνιμο διάλογο.
Μια χαρα τα λες
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Εντάξει απάντησε στα δύο
Για την ασφάλεια των σχολικών εκδρομών Γιατί αν γίνει κάτι μετά εκ των υστέρων κριτική είναι εύκολη τώρα είναι δύσκολη
Και για την επαναφορά του συμφώνου δημοσιονομικής σταθερότητας
Δεν έχω ιδέα τι εννοείς για τις σχολικές εκδρομές και όσον αφορά το σύμφωνο δημοσιονομικής σταθερότητας....

έρχεται ψωλή τρένο από τα τέμπη και οποία κυβέρνηση την εφαρμόσει θα πληρώσει το πολιτικό τίμημα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Kαι εγώ επιχείρηση έχω και το εχω ξανα πει. Με γαμησε ο Σπιρτζης και με αποτελειωσε ο Χατζηδακης.

Δυστυχως ειναι εμπορικου χαρακτηρα. Αρα εαν ο ιδιωτης δεν εχει λεφτα εμενα με επηρεάζει.

Και εμενα σαν καταναλωτη με την σειρα μου βεβαια αρχιζει το ζορι και κοβω διαφορα πραγματα.

ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΕ.
Εχεις επιχειρηση ρε τριμπουρδελε και υποστηριζεις ακομα συριζαιους;;

Αποκλειεται, εισαι πολυ βλακας για να εχεις εσυ επιχειρηση.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.792
Πόντοι
21.896

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Τύπε δηλώνουμε ανοιχτά επειδή έτσι γουστάρουμε, δηλαδή και είμαστε ανώνυμα προφιλ εδώ μέσα, και θα κρύβουμε τι ψηφιζουμε; Πόσο κότα μπορεί να είναι κάποιος δηλαδή για να μην το παραδεχτει.
Εγώ π.χ δηλώνω ανοιχτά τι ψηφίζω σε όποιον με ρωτήσει ακομη κι έξω.
Εδώ μέσα θα κολλούσα νομίζεις;

Δεν μεροληπτείς προς τους άλλους, προς τον εαυτό σου όμως; ΦΟΥΛ.

Ίσα ίσα τυπε, είναι η χαρά της Δημοκρατίας να λέμε τα κακώς κείμενα κάθε κόμματος.
Βέβαια να λέμε και οι ίδιοι ποιο κόμμα είναι αυτό που θα ψηφίσουμε, ώστε να ανταλλάζουμε απόψεις και να κάνουμε πιο ανοιχτό και γόνιμο διάλογο.
Ναι όλα καλά μόνο που εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός κόμματος όποτε ακούω όλα τα κόμματα και θα αποφασίσω τελευταία στιγμή σύμφωνα με τις εξαγγελίες τους και τις καταστάσεις. Γιατί δεν αρκεί αυτό?

Τι να μεροληπτώ προς τον εαυτό μου ρε μαν? γιατί θα με στήσει κανένας στη γωνία?

Αυτό που κάνετε εσείς που βρίζεστε μεταξύ σας για τα κόμματα το θεωρώ αστείο σιγά μη συμμετέχω σε συζητήσεις ποιος είναι καλύτερος και ποιος χειρότερος πολιτικός. Όλοι για τον πούτσο είναι και αλλάζει μόνο η δυναμική τους ως προς τις εξαγγελίες τους.

Όποτε αν θες να ανταλλάξεις απόψεις η άποψη μου είναι αυτή που είπα : Η νδ έχει εξελιχθεί σε μαφία και ο ΣΥΡΙΖΑ αποδείχθηκε ερασιτέχνης απαταινισκος και κορόιδεψε τον λαό.

Εσύ γιατί θες να σου πω τι θα ψηφίσω? Για να κανείς μια σύγκριση του πόσο καλύτερος η χειρότερος είναι ο Τσίπρας και ο Μητσοτάκης? Δεν μπορείς..διότι κανένας δεν έχει κυβερνήσει εκτός από αυτούς τους 2.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ναι όλα καλά μόνο που εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός κόμματος όποτε ακούω όλα τα κόμματα και θα αποφασίσω τελευταία στιγμή σύμφωνα με τις εξαγγελίες τους και τις καταστάσεις. Γιατί δεν αρκεί αυτό?

Τι να μεροληπτώ προς τον εαυτό μου ρε μαν? γιατί θα με στήσει κανένας στη γωνία?

Αυτό που κάνετε εσείς που βρίζεστε μεταξύ σας για τα κόμματα το θεωρώ αστείο σιγά μη συμμετέχω σε συζητήσεις ποιος είναι καλύτερος και ποιος χειρότερος πολιτικός. Όλοι για τον πούτσο είναι και αλλάζει μόνο η δυναμική τους ως προς τις εξαγγελίες τους.

Όποτε αν θες να ανταλλάξεις απόψεις η άποψη μου είναι αυτή που είπα : Η νδ έχει εξελιχθεί σε μαφία και ο ΣΥΡΙΖΑ αποδείχθηκε ερασιτέχνης απαταινισκος και κορόιδεψε τον λαό.

Εσύ γιατί θες να σου πω τι θα ψηφίσω? Για να κανείς μια σύγκριση του πόσο καλύτερος η χειρότερος είναι ο Τσίπρας και ο Μητσοτάκης? Δεν μπορείς..διότι κανένας δεν έχει κυβερνήσει εκτός από αυτούς τους 2.
Εγω τύπε εχω την αισθηση οτι ψηφιζεις ΝΔ
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Κανενα μπραβο πότε θα πειτε?


Τύπε .... δηλώνεις πάνω από 70.000 το χρόνο καθαρά ... και σε χάλαγε ο ΕΦΚΑ του Τσι ;;;

Γιατί το 85% λένε ... και των δικηγόρων ... πλήρωνε τα ελάχιστα .........

που τα είχε μειώσει 40% ο τσι ... σε σχέση με το ΣΑΜΑΡΑ ....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Εχεις επιχειρηση ρε τριμπουρδελε και υποστηριζεις ακομα συριζαιους;;

Αποκλειεται, εισαι πολυ βλακας για να εχεις εσυ επιχειρηση.
ρε τυπε ,σοβαρα τωρα??????οι γαμημενοι μας εκλεισαν δυο χρονια τα μαγαζια και μας εστελναν καργιοληδες με μεζουρες να μας μετρησουν τα τραπεζια ,δε πα να γαμηθεις λεω γω τωρα ....αντε με τους παλιοπουστες που στηριζεις....στην τελικη ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΖΑΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΕ ΤΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΕ 15ΧΙΛΙΑΡΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.....ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕ ΥΦΟΣ ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ......Μη με φορτωνεις βραδυατικα.....ψηφισε οποιον γουσταρεις και μη μας ζαλιζεις τα αρχιδια γαμω του πουστοδημοσιο σου γαμω!
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ναι όλα καλά μόνο που εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός κόμματος όποτε ακούω όλα τα κόμματα και θα αποφασίσω τελευταία στιγμή σύμφωνα με τις εξαγγελίες τους και τις καταστάσεις. Γιατί δεν αρκεί αυτό?
Γιατί είμαστε όλοι οι άλλοι οπαδοί νομίζεις; Θα κάτσω να βγω εγω με μπλούζες "Syriza Ano Kypseli Hools Μόνο εμείς εδώ πουτάνες νεοδημοκράτες" ή οτι θα κάτσω να τσακωθώ με τον καθένα για το κόμμα που ψηφίζω;
Σου είπα, ο ΣΥΡΙΖΑ έχει πολλά στραβά, δεν έχω πρόβλημα να πω, ότι ναι, έχει. Το οτι θα τον ψηφίσω είναι ξεκάθαρα για να φύγουν αυτοί από πάνω. Και το δηλώνω ανοιχτά, δεν ψηφισα ΣΥΡΙΖΑ το 2019. Το έριξα ΜεΡα 25, διότι ήξερα ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα κερδίσει, και ήθελα να δώσω την ευκαιρία, από το δικό μου μετερίζι, σε ένα μικρό Αριστερο κόμμα να έχει φωνή στη Βουλή.
Τι να μεροληπτώ προς τον εαυτό μου ρε μαν? γιατί θα με στήσει κανένας στη γωνία?
Ε πες το ντε, τι θα ψηφίσεις

Αυτό που κάνετε εσείς που βρίζεστε μεταξύ σας για τα κόμματα το θεωρώ αστείο σιγά μη συμμετέχω σε συζητήσεις ποιος είναι καλύτερος και ποιος χειρότερος πολιτικός. Όλοι για τον πούτσο είναι και αλλάζει μόνο η δυναμική τους ως προς τις εξαγγελίες τους.
Δεν διαφωνούμε, προσωπικά το κάνω έτσι για τον χαβαλέ μου, γουστάρω λίγο να ανάβουν τα αίματα, έχει τη φάση του.
Όποτε αν θες να ανταλλάξεις απόψεις η άποψη μου είναι αυτή που είπα : Η νδ έχει εξελιχθεί σε μαφία και ο ΣΥΡΙΖΑ αποδείχθηκε ερασιτέχνης απαταινισκος και κορόιδεψε τον λαό.
Οκ όπως νομίζεις.
Εσύ γιατί θες να σου πω τι θα ψηφίσω? Για να κανείς μια σύγκριση του πόσο καλύτερος η χειρότερος είναι ο Τσίπρας και ο Μητσοτάκης? Δεν μπορείς..διότι κανένας δεν έχει κυβερνήσει εκτός από αυτούς τους 2.
Όχι τυπε, για να δω πόσο ταιριάζουν τα λεγόμενα σου με τις θέσεις αυτού του κόμματος. Να δω επίσης και μια άλλη άποψη, μ'αρεσει η πολυσυλλεκτικότητα ιδεών, και να τις συγκρίνω, "ρε λες αυτό το κόμμα να έχει δίκιο;" "το κόμμα που θα ψηφίσω λέει αυτό, το άλλο όμως λέει αυτό" .
Δεν θα σε φάει κανείς αν παραδεχτείς τι ψηφίζεις, μην άγχεσαι.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.792
Πόντοι
21.896
Ναι όλα καλά μόνο που εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός κόμματος όποτε ακούω όλα τα κόμματα και θα αποφασίσω τελευταία στιγμή σύμφωνα με τις εξαγγελίες τους και τις καταστάσεις. Γιατί δεν αρκεί αυτό?

Τι να μεροληπτώ προς τον εαυτό μου ρε μαν? γιατί θα με στήσει κανένας στη γωνία?

Αυτό που κάνετε εσείς που βρίζεστε μεταξύ σας για τα κόμματα το θεωρώ αστείο σιγά μη συμμετέχω σε συζητήσεις ποιος είναι καλύτερος και ποιος χειρότερος πολιτικός. Όλοι για τον πούτσο είναι και αλλάζει μόνο η δυναμική τους ως προς τις εξαγγελίες τους.

Όποτε αν θες να ανταλλάξεις απόψεις η άποψη μου είναι αυτή που είπα : Η νδ έχει εξελιχθεί σε μαφία και ο ΣΥΡΙΖΑ αποδείχθηκε ερασιτέχνης απαταινισκος και κορόιδεψε τον λαό.

Εσύ γιατί θες να σου πω τι θα ψηφίσω? Για να κανείς μια σύγκριση του πόσο καλύτερος η χειρότερος είναι ο Τσίπρας και ο Μητσοτάκης? Δεν μπορείς..διότι κανένας δεν έχει κυβερνήσει εκτός από αυτούς τους 2.
Η λογική μου λέει να πατήσω like αλλα η καρδιά μου ( που είναι με την dyana:smitten::smitten:) μού λέει είσαι λάθος διότι ο κύριος Κυριάκος είναι πετυχημένος πρωθυπουργός
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Όχι τυπε, για να δω πόσο ταιριάζουν τα λεγόμενα σου με τις θέσεις αυτού του κόμματος. Να δω επίσης και μια άλλη άποψη, μ'αρεσει η πολυσυλλεκτικότητα ιδεών, και να τις συγκρίνω, "ρε λες αυτό το κόμμα να έχει δίκιο;" "το κόμμα που θα ψηφίσω λέει αυτό, το άλλο όμως λέει αυτό" .
Δεν θα σε φάει κανείς αν παραδεχτείς τι ψηφίζεις, μην άγχεσαι.
Δεν γνωρίζω τι θα ψηφίσω δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Κανένα κόμμα δεν με εκφράζει 100% ούτε καν 70%. Μου αρέσουν προτάσεις από πολλά κόμματα (διαφορετικού ύφους) αλλά οι πράξεις τους μου λένε άλλα πράγματα...δεν δέχομαι και να μην ψηφίσω όμως.

Και επειδή το ακούω αυτό που λες για την πολυσυλλεκτικότητα ιδεών να σου πω ότι μου αρέσει η προσέγγιση του Βαρουφάκη ως προς την σημερινή κατάσταση που η Ελλάδα είναι το μαντρί 10 επιχειρηματιών αλλά ταυτόχρονα σου μιλάει για δημητρες και δραχμές.

Επίσης μου αρέσουν μερικές απόψεις του Τζήμερου ως προς το δημόσιο...αλλά μετά σου λέει ότι θα έπρεπε τα πάντα να είναι ιδιωτικά (διαφωνώ κάθετα) και παίρνει μαζί του τον Φαήλο του Σαμάρα και τον Μπογδάνο τον εμετό.

Επίσης θεωρώ ότι κόμματα όπως το ΚΚΕ και το ακόμα της Κωσταντοπουλου δεν είναι κακό να βρίσκονται στην Βουλή γιατί μπορεί να είναι βολεψακιδες αλλά η ρητορική τους υποστηρίζει αυτούς που όλα τα υπόλοιπα κόμματα τους έχουν πεσμένους...δηλαδή τους πιο φτωχούς.

Ο Βελόπουλος μου είναι αδιάφορος θα ήθελε να είναι ο Αδωνης αλλά δεν μπορεί.

Η νδ έχει το πιο προσγειωμένο πρόγραμμα για την οικονομία όπως είναι στημένη σήμερα -με τις ελεεινές παραμέτρους που η ίδια έθεσε-

Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι μια πιο ήπια νδ απλά ψαρεύει ψηφοφόρους από άλλα κοινωνικά στρώματα...αλλά όταν νομοθετεί...τα ίδια και οι 2.

Για εθνικιστικά και Ακροδεξιά κόμματα ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να συζητήσω.

Σου είπα και πριν...σε μια βουλή τέτοια....η καλύτερη ελπίδα του λαού είναι η πολυφωνία...αλλιώς θα περνάνε τα νομοσχέδια που θα σε σκίζουν για τα επόμενα 100 χρόνια και τα 2 κόμματα θα πετάνε χαρταετό.
 

incall

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2023
Μηνύματα
9
Like
14
Πόντοι
0
Δύσκολη η απόφαση, ελπίζω να κάνουμε την σωστή επιλογή!
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.835
Like
4.116
Πόντοι
506
Δεν με κατάλαβες τύπε...σημασία έχει η πολυφωνία...δηλαδή το να μην μπορεί μια κυβέρνηση ανενόχλητη να περνάει ότι θέλει και να μην υπάρχει κανένας να μιλήσει στη βουλή.

Εκτός από τους Χρυσαυγίτες που είναι ναζί όλοι οι άλλοι σε κάτι χρησιμεύουν. Γνώμη μου.
Tυπε ειχαμε πολυφωνία αλλα δεν έγινε και τιποτα. Και συγκυβέρνηση ειχαμε συριζανελ και ολο φαγωμαρα και διαφθορά.
Οι χρυσαυγιτες αμα λακιζανε σιγά σιγα και μπαινανε στη ΝΔ θα ηταν ελευθεροι. Σαν τον Γεωργιαδη και το Βοριδη
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Δεν γνωρίζω τι θα ψηφίσω δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Κανένα κόμμα δεν με εκφράζει 100% ούτε καν 70%. Μου αρέσουν προτάσεις από πολλά κόμματα (διαφορετικού ύφους) αλλά οι πράξεις τους μου λένε άλλα πράγματα...δεν δέχομαι και να μην ψηφίσω όμως.
Οπότε, κατά κάποιο τρόπο, κι εσύ θα "συμβιβαστείς", εφόσον μου λες ότι κανένα κόμμα δεν σε εκφράζει 100%.
Ε, το ίδιο θα κάνω κι εγώ, και σου εξήγησα τον λόγο. Για να φύγουν οι τωρινοι, να με συμπαθάς αλλά δεν βλέπω αλλη λύση.
Και επειδή το ακούω αυτό που λες για την πολυσυλλεκτικότητα ιδεών να σου πω ότι μου αρέσει η προσέγγιση του Βαρουφάκη ως προς την σημερινή κατάσταση που η Ελλάδα είναι το μαντρί 10 επιχειρηματιών αλλά ταυτόχρονα σου μιλάει για δημητρες και δραχμές.
Ο Βαρουφακης είναι ένας καλός οικονομολόγος, αλλά ένας πολύ κακός πολιτικός. Προσεγγίζει ένα κοινό που και καλά θέλει να έρθει σε ρήξη με όλους, είναι ένα μεγάλο παιδί. Όχι με κακές προθέσεις, αλλά ανέφικτες. Συνεπώς πολλές φορές γίνεται υπερβολικός.
Και νομίζω στο τέλος της ημέρας δεν του κάνει τόσο καλό.
Επίσης μου αρέσουν μερικές απόψεις του Τζήμερου ως προς το δημόσιο...αλλά μετά σου λέει ότι θα έπρεπε τα πάντα να είναι ιδιωτικά (διαφωνώ κάθετα) και παίρνει μαζί του τον Φαήλο του Σαμάρα και τον Μπογδάνο τον εμετό.
Εχει πολλες φασιστικές ιδεες, παραλληλα σκιζει αφισες του ΚΚΕ νομίζοντας οτι ετσι κατι κανει.
Επίσης θεωρώ ότι κόμματα όπως το ΚΚΕ και το ακόμα της Κωσταντοπουλου δεν είναι κακό να βρίσκονται στην Βουλή γιατί μπορεί να είναι βολεψακιδες αλλά η ρητορική τους υποστηρίζει αυτούς που όλα τα υπόλοιπα κόμματα τους έχουν πεσμένους...δηλαδή τους πιο φτωχούς.
Γενικώς δεν λέω κακά πράγματα για το ΚΚΕ.
Μόνο ένα θα πω, εάν δηλωνε ανοιχτά ότι θέλει να συγκυβερνησει, εγώ θα ημουν ο πρώτος που θα το ψηφιζα.
Αλλά με σάλτσες διαμαρτυρίας, από μια άκρη, χωρίς πρόθεση να αναλάβεις κάποια ευθύνη, τραβάς μόνο έναν κόσμο διαμαρτυρίας, κι έναν κόσμο που έτσι κι άλλως σε ψηφίζει μια ζωή.
Ο Βελόπουλος μου είναι αδιάφορος θα ήθελε να είναι ο Αδωνης αλλά δεν μπορεί.
Μονο όταν θέλω να γελάσω τον ακούω.
Η νδ έχει το πιο προσγειωμένο πρόγραμμα για την οικονομία όπως είναι στημένη σήμερα -με τις ελεεινές παραμέτρους που η ίδια έθεσε-

Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι μια πιο ήπια νδ απλά ψαρεύει ψηφοφόρους από άλλα κοινωνικά στρώματα...αλλά όταν νομοθετεί...τα ίδια και οι 2.
Πιστευω ακράδαντα οτι θεωρεις τον ΣΥΡΙΖΑ ενα πιο φιλολαϊκο κομμα απο τη ΝΔ.
Επισης πιστευω, τον εχεις ψηφίσει, ειτε το '12, ειτε το '15.
Και λόγω του ότι απογοητεύτηκες σήμερα τον βρίζεις ανελλιπώς.
Να σου πω κάτι; Κι εγώ απαγοητευτηκα, πάρα πολύ.
Αλλά θεωρω οτι ειναι κόμμα που τωρα θέλει να διορθώσει όλα τα κακώς κείμενα της διακυβέρνησης του. Κυβερνησε αλλά δεν ανέλαβε ποτέ την εξουσία. Εφάρμοσε πολιτικές που δεν ήθελε, ήταν υποχρεωμένος.
Επίσης για τον Αλέξη έχω ένα μεγάλο Ρισπεκτ, λόγω της πορείας του. Πήρε ένα κόμμα από το 3%, σε 4 χρόνια 5πλασίασε τα ποσοστά, έγινε Πρόεδρος της Αξιωματικής αντιπολίτευσης, και μετά από 3 χρόνια 10πλασίασε τα αρχικά ποσοστά κι έγινε πρωθυπουργός, χωρίς να κατάγεται από κάποιο τζάκι.
Πόσοι πολιτικοι το έχουν καταφέρει αυτό, δεν σου λέω Πανελλαδικά, αλλά ακόμη και παγκοσμίως, είναι από τους ελάχιστους.
Για εθνικιστικά και Ακροδεξιά κόμματα ούτε καν μπαίνω στη διαδικασία να συζητήσω.
Μαλακιες.
Σου είπα και πριν...σε μια βουλή τέτοια....η καλύτερη ελπίδα του λαού είναι η πολυφωνία...αλλιώς θα περνάνε τα νομοσχέδια που θα σε σκίζουν για τα επόμενα 100 χρόνια και τα 2 κόμματα θα πετάνε χαρταετό.
Θέλω να είμαι λίγο πιο πρακτικός και ρεαλιστης, θέλω να φύγουν αυτοί από πάνω, οπωσδήποτε. Δεν πάει άλλο.
Κράξε με όσο γουστάρεις, αλλά η μόνη ρεαλιστική κίνηση για να γίνει αυτό, ξέρεις ποια είναι.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.422
Κριτικές
36
Like
37.967
Πόντοι
18.565
FB_IMG_1682685172866.jpg
FB_IMG_1682685172866.jpg
Aν μη τι αλλο, η Μονεου ειναι Μουνεου.:erection:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Οπότε, κατά κάποιο τρόπο, κι εσύ θα "συμβιβαστείς", εφόσον μου λες ότι κανένα κόμμα δεν σε εκφράζει 100%.
Ε, το ίδιο θα κάνω κι εγώ, και σου εξήγησα τον λόγο. Για να φύγουν οι τωρινοι, να με συμπαθάς αλλά δεν βλέπω αλλη λύση.

Ο Βαρουφακης είναι ένας καλός οικονομολόγος, αλλά ένας πολύ κακός πολιτικός. Προσεγγίζει ένα κοινό που και καλά θέλει να έρθει σε ρήξη με όλους, είναι ένα μεγάλο παιδί. Όχι με κακές προθέσεις, αλλά ανέφικτες. Συνεπώς πολλές φορές γίνεται υπερβολικός.
Και νομίζω στο τέλος της ημέρας δεν του κάνει τόσο καλό.

Εχει πολλες φασιστικές ιδεες, παραλληλα σκιζει αφισες του ΚΚΕ νομίζοντας οτι ετσι κατι κανει.

Γενικώς δεν λέω κακά πράγματα για το ΚΚΕ.
Μόνο ένα θα πω, εάν δηλωνε ανοιχτά ότι θέλει να συγκυβερνησει, εγώ θα ημουν ο πρώτος που θα το ψηφιζα.
Αλλά με σάλτσες διαμαρτυρίας, από μια άκρη, χωρίς πρόθεση να αναλάβεις κάποια ευθύνη, τραβάς μόνο έναν κόσμο διαμαρτυρίας, κι έναν κόσμο που έτσι κι άλλως σε ψηφίζει μια ζωή.

Μονο όταν θέλω να γελάσω τον ακούω.

Πιστευω ακράδαντα οτι θεωρεις τον ΣΥΡΙΖΑ ενα πιο φιλολαϊκο κομμα απο τη ΝΔ.
Επισης πιστευω, τον εχεις ψηφίσει, ειτε το '12, ειτε το '15.
Και λόγω του ότι απογοητεύτηκες σήμερα τον βρίζεις ανελλιπώς.
Να σου πω κάτι; Κι εγώ απαγοητευτηκα, πάρα πολύ.
Αλλά θεωρω οτι ειναι κόμμα που τωρα θέλει να διορθώσει όλα τα κακώς κείμενα της διακυβέρνησης του. Κυβερνησε αλλά δεν ανέλαβε ποτέ την εξουσία. Εφάρμοσε πολιτικές που δεν ήθελε, ήταν υποχρεωμένος.
Επίσης για τον Αλέξη έχω ένα μεγάλο Ρισπεκτ, λόγω της πορείας του. Πήρε ένα κόμμα από το 3%, σε 4 χρόνια 5πλασίασε τα ποσοστά, έγινε Πρόεδρος της Αξιωματικής αντιπολίτευσης, και μετά από 3 χρόνια 10πλασίασε τα αρχικά ποσοστά κι έγινε πρωθυπουργός, χωρίς να κατάγεται από κάποιο τζάκι.
Πόσοι πολιτικοι το έχουν καταφέρει αυτό, δεν σου λέω Πανελλαδικά, αλλά ακόμη και παγκοσμίως, είναι από τους ελάχιστους.

Μαλακιες.

Θέλω να είμαι λίγο πιο πρακτικός και ρεαλιστης, θέλω να φύγουν αυτοί από πάνω, οπωσδήποτε. Δεν πάει άλλο.
Κράξε με όσο γουστάρεις, αλλά η μόνη ρεαλιστική κίνηση για να γίνει αυτό, ξέρεις ποια είναι.
Τύπε δεν έχω ψηφίσει ποτέ ΣΥΡΙΖΑ....στην αρχή γιατί θεωρούσα ότι εν θα πάνε πουθενά και από το 15 και μετά καλύτερα να μου κοπεί η πούτσα. Όχι δεν τους θεωρώ καθόλου φιλολαϊκό κόμμα. Τους θεωρώ απαταιώνες και κοροϊδεύουν τον λαό στο έπακρο.

Πήραν τις ελπίδες και την δυστυχία του φτωχού και την εκμεταλευτηκαν για να παίρνουν την βουλευτική αποζημίωση. Ούτε με σφαίρες....και οι αριστεροί βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ είναι πιο πλούσιοι από τους βουλευτές της νδ. Το ίδιο ισχύει για τον Αλέξη και για τον κάθε Αλέξη κατα γη γνώμη μου.

Δεν ψηφίζω για να φύγει η νδ αν είναι να έρθει ο ΣΥΡΙΖΑ..θεωρώ ότι θα δούμε τα ίδια και χειρότερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom