Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.586
Κριτικές
3
Like
11.144
Πόντοι
3.936
Ναι...και αν πεις στον wannabe εργοδοτη σου δεν δεχομαι δοκιμαστικά εγώ θέλω πρόσληψη από το πρώτο λεπτό σε πόση ώρα πιστεύεις ότι θα έχεις φύγει από την πίσω πόρτα?

Υπάρχουν εταιρείες που βασίζονται 50% σε ''δοκιμαστικές'' περιόδους...όπου ακούς τέτοια να μη μπαίνεις καν στον κόπο να συζητάς να λες πουλά και τα λέγαμε...δεν προκειτε να δεις ευρώ από αυτούς.
Δοκιμαστικά παίζει να είναι οι εξωτερικοί πωλητές. Η wind το κάνει αυτό. Η εκπαίδευση είναι για κλάματα. Δήθεν χαμόγελο, άνετοι, φιλικοί σε σημείο εκνευριστικό και σπαστικό. Μια μέρα δεν είχα κάτι ιδιαίτερο στο γραφείο κ έρχεται ο τύπος κ μου πιάνει την κουβέντα κτλπ. Ωραίο χώρο έχετε ωραία ακουστική κτλπ. Αφού μου ζάλισε τον έρωτα κάνα 20λεπτο με ψεύτικα χαμόγελα μου βγάζει ότι θα δίνω κ 1 ευρώ παραπάνω για τα ίδια που έχω τώρα στην σταθερή. Του λέω γιατί? Κομπλαρε. Πες μου έναν λόγο να δώσω 1 ευρώ για τα ίδια που έχω τώρα. Ε τιμής ένεκεν απαντάει. Ωραία δώσε μου 24 ευρώ και θα κάνω το συμβόλαιο. Του κόπηκε το γέλιο και έφυγε χωρίς κουβέντα. Φεύγοντας του λέω ελπίζω να αξίζει η αμοιβή σου για αυτό που κάνεις. Κούνησε το κεφάλι κάπως δυσαρεστημενος και έφυγε.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

που απο 3500 με 600 καθαριζεις :coffee:
Ίσως
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.586
Κριτικές
3
Like
11.144
Πόντοι
3.936
Δεν γνώριζα ποτέ να ισχύει κάτι τέτοιο επίσημα. Από παλαιότερα ξέρω ότι η μόνη εργασία που αναγνωρίζεται είναι μετά την πρόσληψη και την αναγγελία στο εργάνη.

Αυτοί που τα κάνουν αυτά εννοείται ότι τζογάρουν στο ότι δεν θα τους πιάσουν.
Νομίζω από το 2018 η τουλάχιστον τότε το ακαλυψα. Με το που μπει ο εργαζόμενος στο χώρο πρέπει να είναι δηλωμένος. Αλλιώς προστιμο
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Δεχομαι τηλεφωνημα πριν απο μερικες εβδομαδες απο ΝΔ που ειμαι στη λιστα με τους ψηφοφορους και με καλουν ποτε ποτε.
- <Ειμαστε απο το γραφειο του κυριου ______. Ο κυριος ______ σας προσκαλει στην αιθουσα ______ οπου θα μιλησει.>
- <Εχει γινει λαθος. Ο κυριος _______ δεν μπορει να με εχει προσκαλεσει αφου εχω πει να με σβησουν απο τη λιστα (του συγκεκριμενου τη λιστα).
- <Βεβαιως. Οπως θελετε.>
- <Δεν εγινε και τιποτα. Αλλα το εχω πει ηδη 3 φορες που με εχετε ξαναπαρει, να με σβησετε.>
- <Ω, συγνωμη. Δεν με εχει ειδοποιησει η συναδελφος.>
- < Και ειχα στειλει και μηνυμα στον ιδιο τον κυριο ______ στο κινητο του που ειχε στην καρτα που μου ειχε στειλει σπιτι, και μου απαντησε οτι θα το φροντισει. Το εχω πει 3 φορες στο γραφειο, 1 φορα στον ιδιο τον κυριο ________, και με ξαναπερνουν τηλεφωνο... Μα αμα δεν μπορουν να λυσουν αυτο το απλο η αδιαφορουν , θα ενδιαφερθουν να λυσουν τα προβληματα στην Α Αθηνων;>
- <-------------->
- <Γεια σας.>
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.711
Like
14.089
Πόντοι
3.656
Δοκιμαστικά παίζει να είναι οι εξωτερικοί πωλητές. Η wind το κάνει αυτό. Η εκπαίδευση είναι για κλάματα. Δήθεν χαμόγελο, άνετοι, φιλικοί σε σημείο εκνευριστικό και σπαστικό. Μια μέρα δεν είχα κάτι ιδιαίτερο στο γραφείο κ έρχεται ο τύπος κ μου πιάνει την κουβέντα κτλπ. Ωραίο χώρο έχετε ωραία ακουστική κτλπ. Αφού μου ζάλισε τον έρωτα κάνα 20λεπτο με ψεύτικα χαμόγελα μου βγάζει ότι θα δίνω κ 1 ευρώ παραπάνω για τα ίδια που έχω τώρα στην σταθερή. Του λέω γιατί? Κομπλαρε. Πες μου έναν λόγο να δώσω 1 ευρώ για τα ίδια που έχω τώρα. Ε τιμής ένεκεν απαντάει. Ωραία δώσε μου 24 ευρώ και θα κάνω το συμβόλαιο. Του κόπηκε το γέλιο και έφυγε χωρίς κουβέντα. Φεύγοντας του λέω ελπίζω να αξίζει η αμοιβή σου για αυτό που κάνεις. Κούνησε το κεφάλι κάπως δυσαρεστημενος και έφυγε.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ίσως
Αν υπάρχει κάποιο πλαίσιο θα αφορά μόνο ειδικά επαγγέλματα και όρους εργασίας. Από το 2018 νομίζω ότι έγινε υποχρεωτικό να ανεβάζεις στο εργανη και να κοινοποιείς στην επιθερωρηση κάθε αλλαγή ακόμα και στην ώρα του ωραρίου.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.586
Κριτικές
3
Like
11.144
Πόντοι
3.936
Αν υπάρχει κάποιο πλαίσιο θα αφορά μόνο ειδικά επαγγέλματα και όρους εργασίας. Από το 2018 νομίζω ότι έγινε υποχρεωτικό να ανεβάζεις στο εργανη και να κοινοποιείς στην επιθερωρηση κάθε αλλαγή ακόμα και στην ώρα του ωραρίου.
Ακόμα κ την υπερωρία. Εάν ισχύει άλλο καθεστώς για επαγγέλματα δεν ξέρω. Τι ισχύει γενικά έως σήμερα είναι ότι έγραψα ποιο πάνω
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
τυπε ,εδω η δεη εδωσε επιστροφη στον πατερα του που δεν ειχε καν δεη αλλα ιδιωτη παροχο,στον αλεξ θα μασησει?
Πότε ειπα εγω οτι ο πατερας μου εχει ιδιωτη παροχο?
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
20220926_220744.jpg

Θα σου απαντήσουν..
Μαζί τα φάγαμε..
:confused: :confused: :confused:



15 χρόνια μετά και τα νούμερα δεν έχουν καταλάβει γιατί χρεοκόπησε η χώρα!!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.610
Κριτικές
62
Like
45.331
Πόντοι
9.297
Ελπίζω ο Κυριάκος να μην έχει αποστείλει συγχαρητήριο μήνυμα στην Μελονι γιατί ακόμα το συντάσσει ...όχι επειδή δεν γουστάρει την ιδεολογία της.Αν και πιστεύω ότι αν κέρδιζαν τίποτα ροζουλι θα το είχε στείλει ήδη το μήνυμα με τα συχαρικια.
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Ελπίζω ο Κυριάκος να μην έχει αποστείλει συγχαρητήριο μήνυμα στην Μελονι γιατί ακόμα το συντάσσει ...όχι επειδή δεν γουστάρει την ιδεολογία της.Αν και πιστεύω ότι αν κέρδιζαν τίποτα ροζουλι θα το είχε στείλει ήδη το μήνυμα με τα συχαρικια.
Περιμένει να βγει κανενας Ιταλός Γκουαϊδό να αυτοανακηρυχθεί Πρωθυπουργός.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Τα έφαγαν οι μπούστηδες οι πολιτικοί.
Αξιοσημείωτο που ενώ χρεωκοπησε η χώρα δεν βγήκε μια κυβέρνηση να κάνει μια επιστημονική μελέτη με ψυχολόγους κοινωνιολόγους( διότι φαληρισαμε κ κοινωνικά) οικονομολόγους, business economic και να πει ...οι κύριοι λόγοι είναι
1) αυτό με υπαιτιότητα 20%
2) το άλλο υπαιτιότητα 15%
3 ) τάδε με υπαιτιότητα 10%
Όπως κάνουν οι επιχειρήσεις όταν θέλουν να δουν τα λάθη τους κ να κανουν reset
Ώστε να ξεκινήσουμε να διορθώνουμε σε αυτά που έπρεπε κ να δίναμε βάσει σαν κράτος στις ανάγκες για αλλαγές κ όχι να μας υποχρέωναν οι δανειστές με τυφλές λύσεις ..
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.058
Πόντοι
27.261
Α και μην το ξεχασω. Προ ολιγου εκδοθηκε η αποφαση για την Ζιμενς απο το δικαστηριο. Ολοι αθωοι. Δεν υπηρξε κανενα σκανδαλο. Απο αυριο ο Χριστοφορακος μπορει να βρισκεται στην Ελλαδα λευκος σαν περιστερακι.
α να μην το ξεχασω και εγω, επαξια κατεχεις τον τιτλο σου τοσα χρονια...
ΜΙΣΤΕΡ ΜΑΛΑΚΑΣ ΧΟΛ ΟΦ ΦΕΪΜ
#6,016
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom