Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.068
Κριτικές
20
Like
27.194
Πόντοι
8.346
έχω μια υποψία ότι αν στην Ελλάδα είχαμε έθιμο το θενςγκιβινγκ η γαλοπούλα θα τσίμπαγε ένα μικρό 300% και στο τέλος ο λαός θα έκανε θεννκςγκιβινγκ με αρουραίο :confused::confused::confused:
Θενκςγκιβινγκ με κατσικάκι κ αρνάκι κ Πάσχα με γαλοπούλα
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.640
Like
6.314
Πόντοι
2.356
Έλα νυφουλα μου.
Πες μας πάλι για τα πιο εύφλεκτα δεντρα. Που είναι και προσαναμματα. Και καίγεται ο τόπος από αυτά.

Για μενα ολο το εγκλημα με τις φωτιες ξεκιναει απο τα κωλοπευκα και τα κωλοπουρναρια που εχουμε σε ολη τη χωρα που ειναι τα πιο ευλεκτα απο τα δεντρα
Αν δεν ήσουν ανίδεη χαζοβιολα θα ήξερες ότι τα πουρνάρια κι όλα τα είδη της οικογένειας αυτής καίγονται δύσκολα. Πολυ πιο δύσκολα από τα άλλα ειδη και είναι η πρώτη επιλογή στις αναδασώσεις γι αυτό το λόγο.

Πες μας καλύτερα γι' αυτά που ξέρεις.
Τι έγινε; Τον βρήκε η Τέα εκείνον τον τερματοφύλακα που έψαχνε στη σουφρα σου;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.730
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Θενκςγκιβινγκ με κατσικάκι κ αρνάκι κ Πάσχα με γαλοπούλα
καλά....με τη φάση που είναι σήμερα οι τιμές...μια οικογένεια με εισόδημα 1600ε και 1 παιδί....όχι αρνί και γαλοπούλα.....

θα σουβλίσουν κοτόπουλο προσφοράς 10 ευρώ και για αβγά θα βάψουν κόκκινα χαλίκια και θα τα κοπανάνε μεταξύ τους...

έχει πάει σε άλλο επίπεδο...κάθε 2-3 μέρες παίρνω και από 10 ψιλοπράγματα για το σπίτι ή για να έχω στη δουλειά να μην παραγγέλνω συνέχεια εφοοδ

και κάθε 2-3 μέρες ακουμπάω και από 1 40-50άρικο......δε θέλω να ξέρω πως ζει κάποιος με παιδιά και τέτοιο εισόδημα.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.068
Κριτικές
20
Like
27.194
Πόντοι
8.346
καλά....με τη φάση που είναι σήμερα οι τιμές...μια οικογένεια με εισόδημα 1600ε και 1 παιδί....όχι αρνί και γαλοπούλα.....

θα σουβλίσουν κοτόπουλο προσφοράς 10 ευρώ και για αβγά θα βάψουν κόκκινα χαλίκια και θα τα κοπανάνε μεταξύ τους...

έχει πάει σε άλλο επίπεδο...κάθε 2-3 μέρες παίρνω και από 10 ψιλοπράγματα για το σπίτι ή για να έχω στη δουλειά να μην παραγγέλνω συνέχεια εφοοδ

και κάθε 2-3 μέρες ακουμπάω και από 1 40-50άρικο......δε θέλω να ξέρω πως ζει κάποιος με παιδιά και τέτοιο εισόδημα.
Τώρα είσαι μαλακας. Κάθεσαι κ πετάς καρφακι για ακρίβεια κ θα βγει από την υπογα του ο μαλακοντολμας να αραδιασει το φυλλάδιο του λιντλ.
Είπαμε, δεν υπάρχει ακρίβεια.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.730
Like
14.112
Πόντοι
3.656
Τώρα είσαι μαλακας. Κάθεσαι κ πετάς καρφακι για ακρίβεια κ θα βγει από την υπογα του ο μαλακοντολμας να αραδιασει το φυλλάδιο του λιντλ.
Είπαμε, δεν υπάρχει ακρίβεια.
πετάω την σπόντα και αναμένω να ξεκινήσει η συζήτηση :coffee:
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.068
Κριτικές
20
Like
27.194
Πόντοι
8.346
πετάω την σπόντα και αναμένω να ξεκινήσει η συζήτηση :coffee:
Δεν υπάρχει ακρίβεια. Κ για όσους διαμαρτύρονται κ για ακρίβεια στις λαϊκές, να πηγαίνουν το μεσημέρι να παίρνουν τα σάπια. Που θέλουν ολοι να αγοράσουν ντομάτα στις 8 το πρωί
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.368
Κριτικές
1
Like
35.439
Πόντοι
6.256
Η κατάντια της Τουρκιας.
Τους εχουμε για πλάκα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.136
Like
22.844
Πόντοι
5.506
Έλα νυφουλα μου.
Πες μας πάλι για τα πιο εύφλεκτα δεντρα. Που είναι και προσαναμματα. Και καίγεται ο τόπος από αυτά.


Αν δεν ήσουν ανίδεη χαζοβιολα θα ήξερες ότι τα πουρνάρια κι όλα τα είδη της οικογένειας αυτής καίγονται δύσκολα. Πολυ πιο δύσκολα από τα άλλα ειδη και είναι η πρώτη επιλογή στις αναδασώσεις γι αυτό το λόγο.

Πες μας καλύτερα γι' αυτά που ξέρεις.
Τι έγινε; Τον βρήκε η Τέα εκείνον τον τερματοφύλακα που έψαχνε στη σουφρα σου;
Πάμε ξανά γιατί είσαι πιο ηλίθιος από όλους τους άλλους μαζί, ακόμα και από τον χοντρούλη.




Σχετικά με το ενδεχόμενο εμπρησμού ο κ. Λαυράνος απάντησε: «Είναι γεγονός ότι πάνω από το 90% μην πω και 95% των πυρκαγιών ξεκινάει από ανθρώπινο χέρι, είτε από αμέλεια, είτε με πρόθεση. Αυτό είναι γεγονός. Βέβαια τα αίτια για τη συγκεκριμένη πυρκαγιά θα αναλάβει να τα βρει το αρμόδιο τμήμα, το ανακριτικό της Πυροσβεστικής. Από κει και πέρα ούτε κάποια κεραυνική δραστηριότητα υπήρχε, ούτε κάποιες εργασίες, απ ό,τι λένε τουλάχιστον οι πρώτες μαρτυρίες. Άρα ο ανθρώπινος νους μπορεί να φανταστεί, πιστεύω, το αυτονόητο».
Αυτό το ποστ το έγραψα και επισήμανα με bold οσο συζητουσαμε για την πυρκαγια. Βεβαια η συζητηση περιστρεφοταν στο γιατι ξεφυγε η πυρκαγια και εκαιγε τοσες μερες και ειχαμε ως θεμα τους ανεμους που ειχαμε εκεινες τις μερες και οχι τοσο στο πως ξεκινησε αλλα εισαι τοσο ηλιθιος που δε μπορεις να το καταλαβεις, Αλλα παρεθεσα και επισημανα τα στατιστικα που αναφερει καποιος αρμοδιος.

Σαφώς και θα παραμείνεις ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΑΣ σαν τον χοντρό, δεν τίθεται ζήτημα.


Όσο για το πουρνάρι, ρίξε ένα κλαδί πάνω σε μια φωτιά που καίει ήδη και μείνε εκεί κοντά να βλέπεις ποσό δύσκολα καίγεται να δω κάτι.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.640
Like
6.314
Πόντοι
2.356
Πάμε ξανά γιατί είσαι πιο ηλίθιος από όλους τους άλλους μαζί, ακόμα και από τον χοντρούλη.





Αυτό το ποστ το έγραψα και επισήμανα με bold οσο συζητουσαμε για την πυρκαγια. Βεβαια η συζητηση περιστρεφοταν στο γιατι ξεφυγε η πυρκαγια και εκαιγε τοσες μερες και ειχαμε ως θεμα τους ανεμους που ειχαμε εκεινες τις μερες και οχι τοσο στο πως ξεκινησε αλλα εισαι τοσο ηλιθιος που δε μπορεις να το καταλαβεις, Αλλα παρεθεσα και επισημανα τα στατιστικα που αναφερει καποιος αρμοδιος.

Σαφώς και θα παραμείνεις ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΑΣ σαν τον χοντρό, δεν τίθεται ζήτημα.


Όσο για το πουρνάρι, ρίξε ένα κλαδί πάνω σε μια φωτιά που καίει ήδη και μείνε εκεί κοντά να βλέπεις ποσό δύσκολα καίγεται να δω κάτι.
Αχ νυφουλα μου.
Να μην ήσουν τόσο χαζοβιολα, θα είχες καλύτερο τυχερό από την πιάτσα.
Στην ερώτηση αν ήταν εμπρησμός, η απάντηση είναι φυσούσε κι είχε κατηφόρα.
Μάλιστα.
Καταλάβαμε.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο;
Μήπως χώνεις τίποτα πουρναροξυλα στη σουφρα σου κι επειδή παίρνει ο κώλος σου φωτιά, νομίζεις ότι είναι τα πουρνάρια ευφλεκτα κι όχι η σουφρα σου;
Να τα ξεκαθαρίσεις αυτά να μη μπερδευεσαι.
Άλλο η χαρά της σουφρας σου άλλο η δασολογία.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.877
Like
4.182
Πόντοι
506
λένε ότι μπορεί να χτυπήσει το ισραήλ τιις πετρελαικές εγκαταστάσεις του ιράν

με 40 λεπτά χαλαρό περπάτημα την ημέρα θα συνηθίσει ο κόσμος να πηγαίνει στη δουλειά με τα πόδια :rockon::rockon::rockon:
Ασε που με τα λεφτα που θα γλυτωσεις απο τη βενζινη παίρνεις διαμέρισμα στο Μπέβερλι Χιλς
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.136
Like
22.844
Πόντοι
5.506
Αχ νυφουλα μου.
Να μην ήσουν τόσο χαζοβιολα, θα είχες καλύτερο τυχερό από την πιάτσα.
Στην ερώτηση αν ήταν εμπρησμός, η απάντηση είναι φυσούσε κι είχε κατηφόρα.
Μάλιστα.
Καταλάβαμε.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο;
Μήπως χώνεις τίποτα πουρναροξυλα στη σουφρα σου κι επειδή παίρνει ο κώλος σου φωτιά, νομίζεις ότι είναι τα πουρνάρια ευφλεκτα κι όχι η σουφρα σου;
Να τα ξεκαθαρίσεις αυτά να μη μπερδευεσαι.
Άλλο η χαρά της σουφρας σου άλλο η δασολογία.
Έχω γράψει αρκετές φορές πως έχω δυσανεξία στου ΒΛΑΜΜΕΝΟΥΣ.

Η συζήτηση ξεκίνησε εδώ.



Δεν παρακολουθώ εδώ και καιρό το νήμα διότι δεν έχει νόημα.

Ο Κυριάκος με συμμαχη την ελληνική κοινωνία,καταστρέφει ότι ενδεχομένως δεν φαντάστηκε κανείς ως τώρα.

Μήνα Οκτώβριο και μαίνεται μια απ τις κατασροφικοτερες πυρκαγιές,νομίζω πως δικαιωματικά του αξίζει ο τίτλος του Εμπρηστή και σαφώς δεν θα έλεγα τέτοιο πράγμα,αν για ακόμα μια φορά αφηνόταν η πυρκαγιά να σβήσει στην θάλασσα όπως με τόσες και τόσες επι θητείας του

Πουθενά δεν αναφέρονται τα αιτία της πυρκαγιάς αλλά γιατί "μαίνεται μια από τις καταστροφικότερες πυρκαγιές". Τα περί εμπρηστή Κυριακου είναι τα κλασσικά γελοία που γράφετε οι βλαμμενοι αλλά χωρίς ξύλο μαρτύρησες ήδη πως κάποιοι ΜΑΛΑΚΕΣ ξεκίνησαν κάπνισμα Μελισσίων. Βέβαια κάλλιστα μπορείτε να γράψετε ότι ήταν ο Κυριάκος εκεί ή αυτός τους έβαλε, ΒΛΑΜΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ.


Δυστυχώς για σένα όμως, πλέον έχασες τη δυνατότητα ανταλλαγής μυνηματων μαζί μου λόγω της γνωστής δυσανεξίας. Έχει εδώ όλο το κακό συναπάντημα να συνομιλησεις, Λαδακηδες, Λακηδες, Νιπληδες, μια χαρά μπορείτε να τα βρείτε οι ΒΛΑΜΜΕΝΟΙ μεταξύ σας.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.671
Like
24.495
Πόντοι
6.256
Έχω γράψει αρκετές φορές πως έχω δυσανεξία στου ΒΛΑΜΜΕΝΟΥΣ.

Η συζήτηση ξεκίνησε εδώ.





Πουθενά δεν αναφέρονται τα αιτία της πυρκαγιάς αλλά γιατί "μαίνεται μια από τις καταστροφικότερες πυρκαγιές". Τα περί εμπρηστή Κυριακου είναι τα κλασσικά γελοία που γράφετε οι βλαμμενοι αλλά χωρίς ξύλο μαρτύρησες ήδη πως κάποιοι ΜΑΛΑΚΕΣ ξεκίνησαν κάπνισμα Μελισσίων. Βέβαια κάλλιστα μπορείτε να γράψετε ότι ήταν ο Κυριάκος εκεί ή αυτός τους έβαλε, ΒΛΑΜΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ.


Δυστυχώς για σένα όμως, πλέον έχασες τη δυνατότητα ανταλλαγής μυνηματων μαζί μου λόγω της γνωστής δυσανεξίας. Έχει εδώ όλο το κακό συναπάντημα να συνομιλησεις, Λαδακηδες, Λακηδες, Νιπληδες, μια χαρά μπορείτε να τα βρείτε οι ΒΛΑΜΜΕΝΟΙ μεταξύ σας.
Ελα μωρη Κλαουντια ενα ενα τα δεντρα στη κωλαρα σου να γλυτωσουμε απο τις φωτιες!!!Παμε γερα!!!

1727887673228.jpeg
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.068
Κριτικές
20
Like
27.194
Πόντοι
8.346

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.565
Like
20.382
Πόντοι
6.056

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.640
Like
6.314
Πόντοι
2.356
Έχω γράψει αρκετές φορές πως έχω δυσανεξία στου ΒΛΑΜΜΕΝΟΥΣ.

Η συζήτηση ξεκίνησε εδώ.





Πουθενά δεν αναφέρονται τα αιτία της πυρκαγιάς αλλά γιατί "μαίνεται μια από τις καταστροφικότερες πυρκαγιές". Τα περί εμπρηστή Κυριακου είναι τα κλασσικά γελοία που γράφετε οι βλαμμενοι αλλά χωρίς ξύλο μαρτύρησες ήδη πως κάποιοι ΜΑΛΑΚΕΣ ξεκίνησαν κάπνισμα Μελισσίων. Βέβαια κάλλιστα μπορείτε να γράψετε ότι ήταν ο Κυριάκος εκεί ή αυτός τους έβαλε, ΒΛΑΜΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ.


Δυστυχώς για σένα όμως, πλέον έχασες τη δυνατότητα ανταλλαγής μυνηματων μαζί μου λόγω της γνωστής δυσανεξίας.
Αχ νυφουλα μου, για λυπηση είσαι.
Ρωτάνε τον τύπο αν είναι εμπρησμός και λέει αυτό είναι το αυτονόητο, γιατί κανείς δε δούλευε εκεί.
Και λίγο μετά βγαίνουν οι καθ' υλην αρμόδιοι συνάδερφοί του και λένε ότι κάποιος κάπνιζε μελίσσια κι άρπαξε φωτιά.
Και τον ξεφτιλιζουν.
Γιατί η πρεμουρα του ήταν να αποδείξει ότι ήταν εμπρησμός. Μάντεψε γιατί.

Από αυτό το κείμενο, της συνέντευξης στην ΕΡΤ, μόνο μία φυγόμυαλη σαν εσένα θα καταλαβαινε Κυριάκος εμπρηστης κι όλα τα άλλα ασυναρτητα που γράφεις.
Μάλλον δεν πήγε καλα η βάρδια και είσαι λίγο σε σύγχιση.
Τσεκαρε καλού κακού μην έπαθες κανένα παροδικό ισχαιμικό την ώρα που μετρούσες την είσπραξη, από εκείνα που δεν αφήνουν ίχνη και "φύγεις" την ώρα που θα έχεις χωμένο κανένα κούτσουρο στη σουφρα σου και μείνεις στην ιστορία ως η σουφραζετ με το πουρναροξυλο.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.565
Like
20.382
Πόντοι
6.056
Αχρηστα τα δαση τα παρθενα ρε πουθεναδες!!!Αμα ειχαν δρομους και ανεμογεννητριες βεβαια εκει ναι!!!

Καλα τα λεει,οποιοι συσχετισμοι οτι καποια στιγμη θα αποδημησουμε κι εμεις οποτε τι σημερα τι σε 20 χρονια δεν τρεχει τιποτα,ειναι ορθοι.Αρα τι την θες την προστασια,την ενημερωση,την παιδεια,τους νομους,την τροφη,ΤΑ ΛΕΦΤΑ.Αφου θα πεθανεις μια μερα.Τα λεγα εγω οτι στο Σκουαι ειναι πολυ μπροστα:coffee::coffee::confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom