Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (2 μέλη και 9 επισκέπτες)

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.833
Like
4.102
Πόντοι
506
Και ξαφνικά η κουλοκυβέρνηση το πρόβλημα των ρομά,
Για δεκαετιες λεηλατουν τους έλληνες αλλα τώρα ανακαλυψαν το θέμα.
Και φταινε οι ελληνες που δεν ενσωματονονται. Λες και οι ρομά ειναι ανθρωποι.
Ποιος κλέβει πιο πολυ τους ελληνες, οι ρομα ή η γαλαζια μαφία ειναι αντικείμενο προς διερεύνηση
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.760
Πόντοι
5.506
όλα τον ίδιο κινητήρα φοράνε πάνω κάτω....

η ποιότητα των εσωτερικών και τα μπλιμπλίκια δε μου λένε τίποτα

δεν οδηγιέται αυτό το πράμα με λίγα λόγια
Μπορει να μη λενε σε εσενα αλλα λενε σε πολλους που θελουν και μπιμπλικια και πιο ποιοτικο εσωτερικο, πολυ δε περισσοτερο στον επομενο αγοραστη και την μεταπωλητικη αξια τους.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.760
Πόντοι
5.506
4 ευρώ στη γερμανία με μέσο μισθό 3-4Κ και 3 ευρώ στην Ελλάδα με μέσο μισθό 1.100......


νομίζω πρέπει να πάρετε χαμπάρι ότι το ''ακριβό'' δεν είναι απόλυτη τιμή.....αφορά και την αγοραστική δύναμη....

για τον σείχη του κατάρ ούτε η μπουγκάτι βέιρον είναι ακριβή. Για σένα είναι όμως.
Α, τωρα αλλαζει το θεμα. Ναι οι μισθοι ειναι αυτοι που ειναι και δεν αλλαζουν με ενα νομο και ενα αρθρο. Θα μπορουσα να σου αντιπαραβαλω ενα σκασμο αλλα πραγματα της καθημερινοτητας που ειναι εξισου πιο ακριβα στη Γερμανια αλλα ας το καλυτερα.

Επισης, 4€ στη Γερμανια 2,45€ στην Ελλαδα η ντοματα, μπερδευτηκες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.366
Like
13.719
Πόντοι
3.656
Μπορει να μη λενε σε εσενα αλλα λενε σε πολλους που θελουν και μπιμπλικια και πιο ποιοτικο εσωτερικο, πολυ δε περισσοτερο στον επομενο αγοραστη και την μεταπωλητικη αξια τους.
Τα ίδια μπλιμπλίκια έχουν όλα πλέον

το ποιοτικό εσωτερικό...είναι θέμα συζήτησης...αλλά οκ δέχομαι ότι το α3 έχει καλύτερο εσωτερικό από το οκτάβια.

την καλύτερη μεταπωλητική αξία σήμερα την έχουν τα τογιότα...

δεν είδα ποτέ το αμάξι ως επένδυση την καύλα μου θέλω να κάνω....αρχίδια επένδυση είναι επί της ουσίας...εκτός αν είναι πανάκριβο και εκεί ακόμα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.366
Like
13.719
Πόντοι
3.656
Α, τωρα αλλαζει το θεμα. Ναι οι μισθοι ειναι αυτοι που ειναι και δεν αλλαζουν με ενα νομο και ενα αρθρο. Θα μπορουσα να σου αντιπαραβαλω ενα σκασμο αλλα πραγματα της καθημερινοτητας που ειναι εξισου πιο ακριβα στη Γερμανια αλλα ας το καλυτερα.

Επισης, 4€ στη Γερμανια 2,45€ στην Ελλαδα η ντοματα, μπερδευτηκες.
Δεν αλλάζει κανένα θέμα...το ακριβό έχει να κάνει με την αγοραστική δύναμη του πολίτη. Αλλιώς είναι ακριβώς σε σχέση ΜΕ ΤΙ???????

Γιατί στην Ελβετία που έχουν 5,8 σίγουρα δεν θεωρούνται ακριβό πράγμα.

Για να θεωρήσει ο Γερμανός που παίρνει 4Κ μισθό ακριβό το σούπερ μάρκετ....στην ίδια αναλογία με τον Έλληνα που παίρνει 1.100 και δίνει 400-500 ευρώ το μήνα στο σούπερ μάρκετ.....ο Γερμανός πρέπει να δίνει 2.000 στο σούπερ μάρκετ για να μιλάμε για την ίδια ακρίβεια. Δίνει???????

2,45 έχουν οι εισαγώμενες αν πάρεις Ελληνικές έχουν περίπου 3,00 τουλάχιστον εγώ αυτά έχω δει. Μπορώ να σου πω και εγώ για κάτι δημητριακά που η ίδια συσκευασία έχει πιο φτηνά στην Γερμνία :confused:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.698
Like
1.497
Πόντοι
266
Αν ψοφήσεις δεν θα λείψεις από κανέναν. Μιλανε και τα μουνοπανα τα πλυντήρια για αντικειμενικότητα, ΓΤΧΣ. Τέτοιο θράσος
Εκτός από βρισιές έχεις να απαντήσεις τίποτα στην ουσία;
Όταν διαγράφει ο μητσοτάκης είναι αυτοκράτορας ενώ όταν διαγράφουν κασελάκης και τσίπρας δεν είναι τίποτα και δεν σε ενδιαφέρει;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.050
Like
72.108
Πόντοι
12.756
Εκτός από βρισιές έχεις να απαντήσεις τίποτα στην ουσία;
Όταν διαγράφει ο μητσοτάκης είναι αυτοκράτορας ενώ όταν διαγράφουν κασελάκης και τσίπρας δεν είναι τίποτα και δεν σε ενδιαφέρει;
γιατι διεγραψε ο ενας και γιατι ο αλλος πες μας όμως :coffee:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.698
Like
1.497
Πόντοι
266
γιατι διεγραψε ο ενας και γιατι ο αλλος πες μας όμως :coffee:
Αν διαγράφουν για άλλους λόγους άλλοι αυτοκράτορος κι άλλοι όχι έτσι;
Για ποιους λόγους είσαι αυτοκράτορας και για ποιους όχι;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.050
Like
72.108
Πόντοι
12.756
Αν διαγράφουν για άλλους λόγους άλλοι αυτοκράτορος κι άλλοι όχι έτσι;
Για ποιους λόγους είσαι αυτοκράτορας και για ποιους όχι;
οταν δεις του λογους θα παρεις την απαντηση σου , μεχρι τωρα το μονο που κανεις ειναι σπεκουλα
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.840
Κριτικές
21
Like
10.948
Πόντοι
4.546
Δεν αλλάζει κανένα θέμα...το ακριβό έχει να κάνει με την αγοραστική δύναμη του πολίτη. Αλλιώς είναι ακριβώς σε σχέση ΜΕ ΤΙ???????

Γιατί στην Ελβετία που έχουν 5,8 σίγουρα δεν θεωρούνται ακριβό πράγμα.

Για να θεωρήσει ο Γερμανός που παίρνει 4Κ μισθό ακριβό το σούπερ μάρκετ....στην ίδια αναλογία με τον Έλληνα που παίρνει 1.100 και δίνει 400-500 ευρώ το μήνα στο σούπερ μάρκετ.....ο Γερμανός πρέπει να δίνει 2.000 στο σούπερ μάρκετ για να μιλάμε για την ίδια ακρίβεια. Δίνει???????

2,45 έχουν οι εισαγώμενες αν πάρεις Ελληνικές έχουν περίπου 3,00 τουλάχιστον εγώ αυτά έχω δει. Μπορώ να σου πω και εγώ για κάτι δημητριακά που η ίδια συσκευασία έχει πιο φτηνά στην Γερμνία :confused:
Ηθικό δίδαγμα: σταμάτα να τρωως ντομάτες. Έτσι και αλλιώς συνοδευτικό είναι.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.297
Κριτικές
1
Like
35.325
Πόντοι
6.256
Ειδα το πρωι μια ψοφια γατα στο δρόμο.
Μάλλον θα χε ψηφισει κούλη η καϋμένη,
Το νου σας ρε.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.698
Like
1.497
Πόντοι
266
Δεν αλλάζει κανένα θέμα...το ακριβό έχει να κάνει με την αγοραστική δύναμη του πολίτη. Αλλιώς είναι ακριβώς σε σχέση ΜΕ ΤΙ???????

Γιατί στην Ελβετία που έχουν 5,8 σίγουρα δεν θεωρούνται ακριβό πράγμα.

Για να θεωρήσει ο Γερμανός που παίρνει 4Κ μισθό ακριβό το σούπερ μάρκετ....στην ίδια αναλογία με τον Έλληνα που παίρνει 1.100 και δίνει 400-500 ευρώ το μήνα στο σούπερ μάρκετ.....ο Γερμανός πρέπει να δίνει 2.000 στο σούπερ μάρκετ για να μιλάμε για την ίδια ακρίβεια. Δίνει???????

2,45 έχουν οι εισαγώμενες αν πάρεις Ελληνικές έχουν περίπου 3,00 τουλάχιστον εγώ αυτά έχω δει. Μπορώ να σου πω και εγώ για κάτι δημητριακά που η ίδια συσκευασία έχει πιο φτηνά στην Γερμνία :confused:
Πού τα βρίσκεις αυτά 3 ευρώ ελληνικές ντομάτες
Στα σούπερ μάρκετ
Εκτός από το e- fresh που τις έχει 3: 50 σε όλα τα άλλα είναι από ένα 85 έως ένα 95
Χωρίς να. βάζω σ
Screenshot_2024-09-22-15-24-48-733_okaa.ekatanalotis.gr.jpg
Screenshot_2024-09-22-15-24-57-732_okaa.ekatanalotis.gr.jpg
τα lidl στις προσφορές που είναι πιο φθηνά

Και το κοτόπουλο που λες ότι είναι ακριβό πόσο κάνει;

Από 3 το κιλό μέχρι 4 και 90 το κιλό τα επώνυμα
Και σε προσφορά κάτω από 3 ιδιωτικής ετικέτας ή ανώνυμα

Το χαρτί τουαλέτας;

Αν πάρεις κλινέξ βέβαια είναι πανάκριβο

Όπως και softex χωρίς προσφορά που συνήθως όμως έχει προσφορές

Ακριβό είναι το λάδι
Και το μοσχαρίσιο κρέας
 
Τελευταία τροποποίηση:

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.914
Κριτικές
20
Like
26.878
Πόντοι
8.346
Εκτός από βρισιές έχεις να απαντήσεις τίποτα στην ουσία;
Όταν διαγράφει ο μητσοτάκης είναι αυτοκράτορας ενώ όταν διαγράφουν κασελάκης και τσίπρας δεν είναι τίποτα και δεν σε ενδιαφέρει;
Εγώ λέω βρισιές. Εσύ λες μαλακίες. Οπότε τραβα γαμησου τώρα..
Δεν με ενδιαφέρει τύπε. Αν με ενδιέφερε για έγραφα στο νήμα του Κασσελακη. Τώρα με νοιάζει τι γίνεται στο κομμα που κυβερνάει την χώρα μου και κάτι μουνοπανα σαν του λόγου σου προσπαθούν να τους ξεπλύνουν ολημερίς και οληνυχτις
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.914
Κριτικές
20
Like
26.878
Πόντοι
8.346
Ρε φιλε μλκας είσαι σορρυ?? Δηλ το 100 η 200 είναι το θέμα η το τι αγοράζεις με αυτά
Περιμένω να μου γράψετε 5 βασικά προϊόντα που είναι ακριβά
Λάδι, τυρί , μέχρι και τα χαρτικά έχουν ακριβυνει, κρέας.
Εκτός αν δν τα θεωρείς βασικά προϊόντα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom