Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (2 μέλη και 10 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
καλα ασε ενα γαμοχαρτο ηθελε συναδελφος μου,εβαλε μηχανικο και βρηκε ακρη μετα απο μηνες γαμησε με
Έχεις πάει σε δημόσια υπηρεσία να καταθέσεις αίτημα, που σου ζητούν αυτοί, και να σου λέει ο υπάλληλος αφού καταθέσεις τα χαρτιά και την φωτοτυπία ταυτοτητας μέσα, "ωραία και τώρα θέλουμε το γνήσιο της υπογραφής από ΚΕΠ";
Να σκοτώνεις άνθρωπο.
Ρε μαλακα δίκροκε, μπροστά σου είμαι, ταυτότητα σου δειχνω, με βλέπεις να υπογράφω, ποια ΚΕΠ, την κοινωνία σου μέσα;
Να κάνω αίτημα gov για γνήσιο υπογραφής να το στείλω επιτόπου με mail?
"Oχι, βεβαίωση υπογραφής από ΚΕΠ", ο τυπακος. Ακλόνητος πίσω από το γραφείο.
Καγκεμουσα ρε φίλε να γίνει.
Πως άρπαξε ο τυπακος το τσεκούρι κι όρμησε στη εφορία κι έφαγε δυο τρεις;
Καπως έτσι φτάνεις με αυτούς.
Πιερρακακης και Μητσοτάκης και ψηφιακή επανάσταση και τ' αρχίδια μου κουνιούνται.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.312
Κριτικές
31
Like
3.599
Πόντοι
2.846
Έχεις πάει σε δημόσια υπηρεσία να καταθέσεις αίτημα, που σου ζητούν αυτοί, και να σου λέει ο υπάλληλος αφού καταθέσεις τα χαρτιά και την φωτοτυπία ταυτοτητας μέσα, "ωραία και τώρα θέλουμε το γνήσιο της υπογραφής από ΚΕΠ";
Να σκοτώνεις άνθρωπο.
Ρε μαλακα δίκροκε, μπροστά σου είμαι, ταυτότητα σου δειχνω, με βλέπεις να υπογράφω, ποια ΚΕΠ, την κοινωνία σου μέσα;
Να κάνω αίτημα gov για γνήσιο υπογραφής να το στείλω επιτόπου με mail?
"Oχι, βεβαίωση υπογραφής από ΚΕΠ", ο τυπακος. Ακλόνητος πίσω από το γραφείο.
Καγκεμουσα ρε φίλε να γίνει.
Πως άρπαξε ο τυπακος το τσεκούρι κι όρμησε στη εφορία κι έφαγε δυο τρεις;
Καπως έτσι φτάνεις με αυτούς.
Πιερρακακης και Μητσοτάκης και ψηφιακή επανάσταση και τ' αρχίδια μου κουνιούνται.
τύπε μου αυτό δεν ειναι θέμα πιερρακάκη αλλά μαλάκα δημόσιου υπαλλήλου...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
φίλε εμενα μου έχει ζητήσει υπάλληλος υπουργείου χαρτί από το μητρώο του δήμου ότι δεν έχω πεθάνει, τι μου λες τώρα...
(face to face η συζήτηση με την ταυτότητά μου)
Κανονικά έπρεπε να του πεις να σε κουμπουριασει επιτόπου να δεις ότι θα πεθάνεις κανονικά και δεν είσαι ζόμπι....
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.426
Like
51.488
Πόντοι
12.756
Τρανστζέντερ φίλε μου στο λέω πόσα χρόνια ότι ψωλαρμενίζουν....
Εγώ απο 29/9/2022 και ακόμα δεν έχω ξεμπλέξει....
Γαμώ την Γλυφάδα όλη και τον Μητσοτάκη και τον Παπανικολάου μαζί...
Με Συριζα θα είχαμε δώσει ένα εξτραδάκι και θα είχε γίνει η δουλειά.
Ενοίκια από Δήμο σου λεει αφού εγκρίθηκε τώρα θα σας δώσουμε του 2024,γιατί τα προηγούμενα 2 χρόνια δεν το είχαμε προυπολογίσει(μουνοπανάδες,εσκεμμένα έγινε όλο)και θα γίνει αυτό στο επόμενο δημοτικό συμβούλιο....
Όλες οι υπόλοιπες διαδικασίες τελείωσαν τώρα μετά από 2 χρόνια...
Βάλε την παιδεία που φθίνει συνεχώς,τον εναγκαλισμό στους γύφτους, τις φωτιές και την μηδενική πρόβλεψη,βάλε το οδικό δίκτυο που είναι μη βελτιούμενο,το τραγικό σύστημα υγείας,βάλε γενικά το πως συμπεριφέρεται το κράτος στον πολίτη,που τον βλέπει καθαρά σαν πελάτη,χωρίς όμως να είναι συνεπές στις υποχρεώσεις του αυτό το κράτος...
Η Βουλγαρία πραγματικά είναι πιο εξελιγμένη χώρα από εμάς.
Σε λίγο και στο μισθολογικό.
Από το 1974 έχουμε 20 χρόνια ΝΔ και 24 ΠΑΣΟΚ χονδρικά.
Σας είδαμε,σας δοκιμάσαμε και κριθήκατε ελλιπείς και λίγοι.
Πάμε παρακάτω,για όποιον ακόμα να καταλάβει να πάει να γαμηθεί....
ναι ρε και τα δικα σου ειναι γαμησε τα
Καιαδα ολοι τους τοσο απλα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Έχεις πάει σε δημόσια υπηρεσία να καταθέσεις αίτημα, που σου ζητούν αυτοί, και να σου λέει ο υπάλληλος αφού καταθέσεις τα χαρτιά και την φωτοτυπία ταυτοτητας μέσα, "ωραία και τώρα θέλουμε το γνήσιο της υπογραφής από ΚΕΠ";
Να σκοτώνεις άνθρωπο.
Ρε μαλακα δίκροκε, μπροστά σου είμαι, ταυτότητα σου δειχνω, με βλέπεις να υπογράφω, ποια ΚΕΠ, την κοινωνία σου μέσα;
Να κάνω αίτημα gov για γνήσιο υπογραφής να το στείλω επιτόπου με mail?
"Oχι, βεβαίωση υπογραφής από ΚΕΠ", ο τυπακος. Ακλόνητος πίσω από το γραφείο.
Καγκεμουσα ρε φίλε να γίνει.
Πως άρπαξε ο τυπακος το τσεκούρι κι όρμησε στη εφορία κι έφαγε δυο τρεις;
Καπως έτσι φτάνεις με αυτούς.
Πιερρακακης και Μητσοτάκης και ψηφιακή επανάσταση και τ' αρχίδια μου κουνιούνται.
Αυτά τα γράφουμε χρόνια τώρα,η φάση είναι σαν τον πιτσιρικά που γκουγκλαρει στον παππού μπουρδέλα και βλέπει ο παππούς το σαη και τον αποθεώνει σαν να είναι ο Μπιλ Γκέιτς...τα αρχιδια μου έχουν φτιάξει... έχουν προσθέσει απλώς στην κλασσική γραφειοκρατία και ψηφιακή....
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.426
Like
51.488
Πόντοι
12.756
εχω παιξει τζοκερ....μονο αυτο θα με σωσει
μετα θα αγορασω το μπου,θα σας μπαναρω ολους και για να ξαναμπειτε θα υπογραφετε ηλεκτρονικα πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων:coffee:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
εχω παιξει τζοκερ....μονο αυτο θα με σωσει
μετα θα αγορασω το μπου,θα σας μπαναρω ολους και για να ξαναμπειτε θα υπογραφετε ηλεκτρονικα πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων:coffee:
Κοίτα να περάσεις Ευρώπη πρώτα και άσε τα ηλεκτρονικά πιστοποιητικά περακακη του σαη...
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.303
Like
3.561
Πόντοι
1.706
εχω παιξει τζοκερ....μονο αυτο θα με σωσει
μετα θα αγορασω το μπου,θα σας μπαναρω ολους και για να ξαναμπειτε θα υπογραφετε ηλεκτρονικα πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων:coffee:
Μήπως έχεις βάλει έναν καραφλομαλιά για άβαταρ???
Ήρεμα ρωτάω :coffee::coffee::coffee::coffee:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Να τα μας και η κυρία μενδωνη.... έστειλε τους δύο κολλητούς της για τα Όσκαρ,οι άλλοι τσαπου!
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: j 1973

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Ότι υπάρχει και μυρίζουν μασαμπουκα σε κολλητούς αυστηρά, ρε τους πουστηδες ούτε τα προσχήματα τα γαμιολια.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
τύπε μου αυτό δεν ειναι θέμα πιερρακάκη αλλά μαλάκα δημόσιου υπαλλήλου...
Οι 99 δηλαδή στους 100. Γιατί έτσι συμπεριφέρονται όλοι τους. Δε μου έχει συμβεί μόνο μια φορά με αυτό το κωλοδημοσιο, που δυστυχώς πρέπει να συναλλάσομαι συχνά. Και για να το κάνουν, προφανώς υπάρχει κάποια κωλοεγκύκλιος που τους το επιτρέπει.
Την οποία δε φρόντισε να καταργήσει ο κάθε Πιερρακακης.
Απλώς μετέτρεψε την κλασσική γραφειοκρατία σε ψηφιακή.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.312
Κριτικές
31
Like
3.599
Πόντοι
2.846
Οι 99 δηλαδή στους 100. Γιατί έτσι συμπεριφέρονται όλοι τους. Δε μου έχει συμβεί μόνο μια φορά με αυτό το κωλοδημοσιο, που δυστυχώς πρέπει να συναλλάσομαι συχνά. Και για να το κάνουν, προφανώς υπάρχει κάποια κωλοεγκύκλιος που τους το επιτρέπει.
Την οποία δε φρόντισε να καταργήσει ο κάθε Πιερρακακης.
καμιά εγκύκλιος δεν υπάρχει.
απλά ο συγκεκριμένος υπάλληλος κάνει ότι του καυλώσει.
Απλώς μετέτρεψε την κλασσική γραφειοκρατία σε ψηφιακή.
υπερβολές πάλι.
χίλιες δουλειές γίνονται πλέον χωρίς να πρέπει να πας στα κεπ, στις εφορίες κλπ κλπ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ρε τύποι γιατί δε γκρινιάζετε για όσα (που είναι πολλά) ΔΕΝ έχουν γινει και απλά θέλετε να απαξιώσετε τα οσα καλά ΕΧΟΥΝ γίνει.
αυτό δείχνει δόλο
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
καμιά εγκύκλιος δεν υπάρχει.
απλά ο συγκεκριμένος υπάλληλος κάνει ότι του καυλώσει.
Άσε να ξέρω καλύτερα από σένα ότι δεν αφορά έναν συγκεκριμένο υπάλληλο η συμπεριφορά αυτή.
Και η προϊσταμένη του και ο διευθυντής τους, που απευθύνθηκα, το ίδιο μου απάντησαν. Απαιτείται γνησιο υπογραφής από ΚΕΠ.
Προφανώς δεν το βγάζουν από το κεφάλι τους.
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: j 1973

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.312
Κριτικές
31
Like
3.599
Πόντοι
2.846
Άσε να ξέρω καλύτερα από σένα ότι δεν αφορά έναν συγκεκριμένο υπάλληλο η συμπεριφορά αυτή.
Και η προϊσταμένη του και ο διευθυντής τους, που απευθύνθηκα, το ίδιο μου απάντησαν. Απαιτείται γνησιο υπογραφής από ΚΕΠ.
Προφανώς δεν το βγάζουν από το κεφάλι τους.
οκ, αυτό δε σημαίνει ότι υπάρχει εγκύκλιος όμως.
δυστυχώς σε αυτήν την περίπτωση πρεπει να κάνεις "το μαλάκα" για να γινει η δουλειά σου, αλλά αν θες κι έχεις όρεξη το τραβάς και το συνεχίζεις βάζοντας στο κάδρο και τους τρεις...
να ξέρεις ότι ο καλύτερος - και μοναδικός τρόπος να πολεμήσεις τη γραφειοκρατία του δημοσίου είναι με την ίδια τους τη γραφειοκρατία και τη νομοθεσία...
πρέπει όμως να έχεις "όρεξη" και χρόνο :confused:
πράγμα δύσκολο
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.694
Like
6.395
Πόντοι
2.356
οκ, αυτό δε σημαίνει ότι υπάρχει εγκύκλιος όμως.
δυστυχώς σε αυτήν την περίπτωση πρεπει να κάνεις "το μαλάκα" για να γινει η δουλειά σου, αλλά αν θες κι έχεις όρεξη το τραβάς και το συνεχίζεις βάζοντας στο κάδρο και τους τρεις...
να ξέρεις ότι ο καλύτερος - και μοναδικός τρόπος να πολεμήσεις τη γραφειοκρατία του δημοσίου είναι με την ίδια τους τη γραφειοκρατία και τη νομοθεσία...
πρέπει όμως να έχεις "όρεξη" και χρόνο :confused:
πράγμα δύσκολο
Μια φορά έκανα το λάθος να πάω με το νόμο.
8 μήνες και με μπαμπούλα το Συνήγορο, που με βοήθησε στα πάντα και τελικά με τους μαλακες δεν έγινε κάτι. Δέχθηκε το δημόσιο ότι είχα δίκιο και γι αυτούς τους υπαλλήλους δεν υπήρξε καμία συνέπεια. Δεν υπήρχε ατομική διοικητική πράξη που να με ζημιώνει. Εγκύκλιος υπήρχε που αυτοί ακολουθουσαν.
Η οποία εξακολουθεί να υπάρχει.
Από τότε πηγαίνω στα ΚΕΠ.
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: j 1973

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.781
Like
24.633
Πόντοι
6.256
Η κυβερνηση αριστειας δεν φταιει για αυτα τα νουμερα....φταινε τα μουνοπανα που δεν καθαριζουν τα οικοπεδα τους και η παγκοσμια κλιματικη αλλαγη!!!

1724332565260.jpeg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom