Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.894
Πόντοι
12.756
Ποιος να ασχοληθει ρε φιλε; Εχουμε πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε τωρα. Εχουμε τον γαμο του Κασσελακη.
Θα αφησουμε τον γαμο να παμε για πουρναρια;:confused:
Άρα είναι όλα νόμιμα και ηθικά

Παμε παρακάτω :coffee:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ναι επειδή εγώ όμως έχω τσακωθεί με πολλά τμ. προμηθειών πολλών δήμων που εκμεταλλεύτηκαν για να δίνουν τις στημένες δουλειές...... ένα νόμο που έβγαλε ο συριζα λίγο πριν μας χαιρετήσει και τον έφτασε στα άκρα η νδ...περί των δημόσιων διαγωνισμών και από τι ποσό και πάνω γίνεται απευθείας ανάθεση και από τι ποσό διαγωνισμός....και πόσες προσφορές πρέπει να υπάρχουν....

ας προσπαθήσει...θα βρω την αλληλογραφία και θα κοτσάρω και το νόμο για να τον επιβεβαιώσει ο Άλεξ :coffee:
Δεν ξερει τι σου γινεται εσυ , που θα τα βάλεις με γαλάζιο ξερόλα αρπα-κόλα :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Άρα είναι όλα νόμιμα και ηθικά

Παμε παρακάτω :coffee:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν ξερει τι σου γινεται εσυ , που θα τα βάλεις με γαλάζιο ξερόλα αρπα-κόλα :coffee:
πίπα κόλα έπρεπε να πάνε τον υπουργό που υπέγραψε το 21 τον νόμο έκτρωμα


μιλάμε για πιο βαθύ κράτος πεθαίνεις.....αλητεία με το νόμο.....το ΕΣΗΔΗΣ τους μάρανε μετά και οι ψηφιακές υπογραφές


Νέα Γυφτοκρατία :shit:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Μπα? Στο παραπάνω ποστ δεν γνωρίζεις και πρέπει να το ερευνήσει ένας δημοσιογράφος


αλλά όταν απαντάς σε μένα δεν ισχύουν αυτά σίγουρα 100% γκαραντί βάζεις το χέρι σου στη φωτιά? :confused:
Με τουλάχιστον ΔΥΟ προσφορές είναι μειοδοτικός διαγωνισμός. Όχι απευθείας ανάθεση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ποιος να ασχοληθει ρε φιλε; Εχουμε πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε τωρα. Εχουμε τον γαμο του Κασσελακη.
Θα αφησουμε τον γαμο να παμε για πουρναρια;:confused:
Τα γεννητούρια της τούνη και ακόμα ένα άρθρο για τη Μαρία Σολωμού. :headbang::headbang::headbang::headbang:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
πίπα κόλα έπρεπε να πάνε τον υπουργό που υπέγραψε το 21 τον νόμο έκτρωμα


μιλάμε για πιο βαθύ κράτος πεθαίνεις.....αλητεία με το νόμο.....το ΕΣΗΔΗΣ τους μάρανε μετά και οι ψηφιακές υπογραφές


Νέα Γυφτοκρατία :shit:
Α, πες το λοιπόν πως έχασες τα κόζια σε διαγωνισμούς δημοσίου γι αυτό ο "Μητσοτάκης γαμιέται". :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Με τουλάχιστον ΔΥΟ προσφορές είναι μειοδοτικός διαγωνισμός. Όχι απευθείας ανάθεση.
Ακόμα και η απευθείας ανάθεση θέλει 3 προσφορές.....από ένα ποσό και κάτω επιτρέπει ο νόμος την απευθείας ανάθεση και από ένα ποσό και πάνω (ανάλογα το που υπάγεται το θέμα) πρέπει να γίνει ανοιχτός διαγωνισμός....υπάρχει και πλατφόρμα για αυτά....την είπα πιο πάνω

Με δύο προσφορές δεν έχω δει ούτε ανάθεση....... Επίσης κάτι μου λέει ότι επειδή στην εν λόγω περίπτωση ο διαγωνισμός ήταν για το ποιος θα πληρώσει ήταν πλειοδοτικός διαγωνισμός...αφού το κράτος δίνει και εσύ πληρώνεις για να πάρεις..... :confused:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
Εσύ μπορείς να μην πηγαίνεις
Όσο μπορώ να κρίνω
Οδοντίατρος που έχω διαλέξει
Στα πράγματα που μπορεί να κάνει λόγω του ΙΚΑ είναι καλή

Για το τι γίνεται στο ΣΥΡΙΖΑ από πολιτική άποψη και όχι από lifestyle έχεις να πεις τίποτα;
Ρε φιλε εδω εχεις φτιαξει οδηγο επιβιωσης και πηγαινεις για μασελα σε οδοντιατρο του ΙΚΑ που δεν θα πηγαινε ουτε Παλαιστινιος εγκλωβισμενος στη Γαζα να τον βομβαρδιζουν οι εβραιοι 20 μερες!!!Ο Συριζα σε καιει ρε μαλακα;:2funny:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.894
Πόντοι
12.756
πίπα κόλα έπρεπε να πάνε τον υπουργό που υπέγραψε το 21 τον νόμο έκτρωμα


μιλάμε για πιο βαθύ κράτος πεθαίνεις.....αλητεία με το νόμο.....το ΕΣΗΔΗΣ τους μάρανε μετά και οι ψηφιακές υπογραφές


Νέα Γυφτοκρατία :shit:
ειδες οτι φταις εσυ πάλι ...:coffee:
Εμ πες οτι εχασες τους διαγωνισμους και βγαζεις χολή τωρα μουνόπανο για την γαλάζια αναπτυξη :rockon:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
ειδες οτι φταις εσυ πάλι ...:coffee:
Εμ πες οτι εχασες τους διαγωνισμους και βγαζεις χολή τωρα μουνόπανο για την γαλάζια αναπτυξη :rockon:
Ελα διπλα μαλακα να βριζουμε τον Μπαρστοκα....βαριεμαι μονος μου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Α, πες το λοιπόν πως έχασες τα κόζια σε διαγωνισμούς δημοσίου γι αυτό ο "Μητσοτάκης γαμιέται".

τουλαχιστον εγώ συμμετείχα στην διαδικασία δεν έπινα φρέντο στο γρηγόρη απέναντι περιμένοντας να αρχίσει η βάρδια :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
ειδες οτι φταις εσυ πάλι ...:coffee:
Εμ πες οτι εχασες τους διαγωνισμους και βγαζεις χολή τωρα μουνόπανο για την γαλάζια αναπτυξη :rockon:
Πούτσα μου και μένα αυτοί έχασαν το υψηλότερο επίπεδο στις καλύτερες τιμές της αγοράς

χάρη θα τους έκανα :rockon:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Ακόμα και η απευθείας ανάθεση θέλει 3 προσφορές.....από ένα ποσό και κάτω επιτρέπει ο νόμος την απευθείας ανάθεση και από ένα ποσό και πάνω (ανάλογα το που υπάγεται το θέμα) πρέπει να γίνει ανοιχτός διαγωνισμός....υπάρχει και πλατφόρμα για αυτά....την είπα πιο πάνω

Με δύο προσφορές δεν έχω δει ούτε ανάθεση....... Επίσης κάτι μου λέει ότι επειδή στην εν λόγω περίπτωση ο διαγωνισμός ήταν για το ποιος θα πληρώσει ήταν πλειοδοτικός διαγωνισμός...αφού το κράτος δίνει και εσύ πληρώνεις για να πάρεις..... :confused:
Σωστό το πλειοδοτικός στην προκειμένη περίπτωση.

Περιμένουμε τώρα στοιχεία πως υπήρξε απ ευθείας ανάθεση.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256
Σωστό το πλειοδοτικός στην προκειμένη περίπτωση.

Περιμένουμε τώρα στοιχεία πως υπήρξε απ ευθείας ανάθεση.
Ποιοι περιμενετε μωρη τρελοκοτσιδου;Εσυ και τα Πακια;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Σωστό το πλειοδοτικός στην προκειμένη περίπτωση.

Περιμένουμε τώρα στοιχεία πως υπήρξε απ ευθείας ανάθεση.
όχι δεν κατάλαβες....δεν είπα ότι έγινε απευθείας ανάθεση....δεν μπορεί να γίνει για τέτοια ποσά....είπα ότι έστησαν τον διαγωνισμό

και ότι αν μέχρι το 2022 τα έδιναν με μεγαλύτερα ποσά το κάθε κυλικείο σε μικρότερο ενδιαφερόμενο

φέτος για να φτάσουν να κάνουν τόσο μεγάλο διαγωνισμό....θα έπρεπε να συγχωνεύσουν διαδικασίες από διάφορα τμήματα.....δεν τα διαχειριζόταν όλα ένα......και να αλλάξουν τις προϋποθέσεις και τις απαιτήσεις του διαγωνισμού. Πράγματα τα οποία το δημόσιο και τα υπουργεία δεν τα κάνουν αν δεν υπάρχει λόγος.

Αυτό που μένει να να δούμε είναι αν η νέα ανάθεση θα φέρνει λιγότερα λεφτά στο κράτος...και αν ναι ποιος θα φάει το κεφάλι του (κανένας στο λέω από τώρα...)
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
Με τουλάχιστον ΔΥΟ προσφορές είναι μειοδοτικός διαγωνισμός. Όχι απευθείας ανάθεση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Τα γεννητούρια της τούνη και ακόμα ένα άρθρο για τη Μαρία Σολωμού. :headbang::headbang::headbang::headbang:
Απο οτι εχω μαθει εγω απο ανθρωπο που δουλευε σε ενα τετοιο αναψυκτηριο: Τις προυποθεσεις για να συμμετασχουν σε αυτον τον διαγωνισμο τις ειχαν μονο 3 αλυσιδες. Ο Γρηγορης, ο Βενετης και ο Γκουντις. Κατοπιν συννενοησης με τον Γρηγορη οι αλλοι 2 αποσυρθηκανε. Αυτα ξερω, συν το οτι οι πρωην μικροεπαγγελματιες μπορουν να αναλαβουν αν θελουν το φρανσαιζ αφου καταβαλουν τα 85 χιλιαρικα στον Γρηγορη, πληρωνοντας βεβαια το μισθωμα που και πριν πληρωναν, δηλ. περιπου τα διπλασια στις περισσοτερες περιπτωσεις απο αυτα που θα πληρωνει, κατ εκτιμησιν, ο Γρηγορης στο υπουργειο πολιτισμου.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Δεν ξέρω ποια είναι η αλήθεια
Αλλά πρέπει να δουμε και την άλλη άποψη

Ο Γρηγόρης μεταξύ άλλων λέει

Ήμασταν οι μόνοι που συμμετείχαμε και για τις 3 ομάδες και αναλάβαμε να καταβάλουμε 1,5 εκατ ευρώ ετήσιο ενοίκιο, όταν μέχρι σήμερα ο κρατικός φορέας που έχει την ευθύνη των χώρων (ΟΔΑΠ) εισέπραττε υποπολλαπλάσια χρήματα, αν όντως τα εισέπραττε

 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
Το 2017 κατι παρομοιο πηγε να περασει και ο Συριζα για τα συγκεκριμενα αναψυκτηρια, αλλα μετα απο κραξιμο το απεσυρε.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.212
Πόντοι
19.795
Δεν ξέρω ποια είναι η αλήθεια
Αλλά πρέπει να δουμε και την άλλη άποψη

Ο Γρηγόρης μεταξύ άλλων λέει

Ήμασταν οι μόνοι που συμμετείχαμε και για τις 3 ομάδες και αναλάβαμε να καταβάλουμε 1,5 εκατ ευρώ ετήσιο ενοίκιο, όταν μέχρι σήμερα ο κρατικός φορέας που έχει την ευθύνη των χώρων (ΟΔΑΠ) εισέπραττε υποπολλαπλάσια χρήματα, αν όντως τα εισέπραττε

Μπορεις να μας πεις και την αλλη αποψη; Των μικροεπαγγελματιων που διωξανε;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.747
Like
24.579
Πόντοι
6.256

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom